turk-dreamworld.com Sitesine Hoşgeldiniz.

8 sonuçtan 1 ile 8 arası
    Senior Member coscos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Total 'Thanks' Received by This User :
    0 Bu Konu icin
    41 Toplam

Standart bana enigma2 ustalari lazim

ben enigma2 Ci modul parcasini yeniden yapmak istiyorum, DT nin Modulu takilinca gelen Host-Shunning-Flags lari kabul edecek sekilde, gelen host zertifikayi kayitlayip gösterecek sekilde, yardim etmek isteyen bu konuya katila bilir, iste bende modul var yardim edin gibi seyleri burda olmasin.
    AlıntıAlıntı

Senior Member DeCCaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    25 Toplam

Standart Cevap: bana enigma2 ustalari lazim

Bunun Enigma2 ile bir alakasi yok, ayrica Modül ile hic yokdur. DTnin verdigi Modül CI+ modülü oldugu icin ve Linux tabanina Lisansi olmadigi icin CI modul parcasini istedigin kadar yeniden yap, birsey elde edemezsin.
    Ilk önce Linux tabanli reziverlerde cekirdegi öyle degistirmen lazimki CI+ modüllerin Zertifikasini kayit etsin.

Yapmak istedigin bu - düsünce güzel ama inan bana eger kolay olsaydi simdiye kadar cikardi - Malum almanlarin HD+ yayinlari icin - gerci HD+ kartlari Enigma2 lerde direk okuyor
    Dreambox 8000 HD SSC
    Dreambox 800 HD S
    Dreambox 7020 HD
    AlıntıAlıntı

1 Bu Konu icin
    41 Toplam

Alıntı DeCCaL Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    Bunun Enigma2 ile bir alakasi yok, ayrica Modül ile hic yokdur. DTnin verdigi Modül CI+ modülü oldugu icin ve Linux tabanina Lisansi olmadigi icin CI modul parcasini istedigin kadar yeniden yap, birsey elde edemezsin.
    Ilk önce Linux tabanli reziverlerde cekirdegi öyle degistirmen lazimki CI+ modüllerin Zertifikasini kayit etsin.

Yapmak istedigin bu - düsünce güzel ama inan bana eger kolay olsaydi simdiye kadar cikardi - Malum almanlarin HD+ yayinlari icin - gerci HD+ kartlari Enigma2 lerde direk okuyor
    usta kusura bakma, uzun zaman dir girmedim buraya, biz ginede yapmaya calisiyoruz, ci+ cihazindan dump aldik alman arkadaslar saolsun yardim ediyorlar, parcalari ayirmaya basladik, showtv hd zaten calisiyor, atv hd de ci+ cihazi gerek diyor, bunu atlatdikmi ok dir, cünkü zertifikayi aldi ve tmp dosyasina yazdi, dt nin bilgileri geliyor, mesela modula baska kart takinca eslenmemis diye tum bilgiler ok, zaten önceden hd+ karti calismasi icin kernel path lanmis, bizim isimiz modulu kandirmak kaldi.

gerceklesdi anda size burda herseyi aciklicam, gerekli seyleri suncam.
    Konu coscos tarafından (28.05.2011 Saat 10:07 ) değiştirilmiştir.
    AlıntıAlıntı

4. Teşekkür edenler:

muz3435 (8.06.2011)

Senior Member thawtes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    356 Toplam

gelişme var mı hocam bende bi çalışma içerisine girceğim ama ne kadar mantıklı olur bilemiorum istersen PM leşelim.
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    41 Toplam

gelisme var kardes, ilk octagon enigma 2 ye ci+ zertikikasini ve ve ci modul modulunu yüklemisler, onlarin cihazlari sf 918 se ve sf 1008 se enigma 2 li ve ci+ yani biryan dan sky cs yapip biryandan dt modulu oluyor, ama malesek sh4 combile modul parcasi, mipsel cpu dreambox da daha olmuyor, ama fazla surmez, sh4 emulator la vu+ ultimo da denemeler yapiyorum, yani tek ben deyil, baska Baustelle (Insatda) Arkadaslar da urasiyor, calismasi calisoyrda 2 daka sürüyor, flash sisme yapiyor.
    AlıntıAlıntı

Senior Member thawtes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    356 Toplam

Alıntı coscos Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    gelisme var kardes, ilk octagon enigma 2 ye ci+ zertikikasini ve ve ci modul modulunu yüklemisler, onlarin cihazlari sf 918 se ve sf 1008 se enigma 2 li ve ci+ yani biryan dan sky cs yapip biryandan dt modulu oluyor, ama malesek sh4 combile modul parcasi, mipsel cpu dreambox da daha olmuyor, ama fazla surmez, sh4 emulator la vu+ ultimo da denemeler yapiyorum, yani tek ben deyil, baska Baustelle (Insatda) Arkadaslar da urasiyor, calismasi calisoyrda 2 daka sürüyor, flash sisme yapiyor.

anladım gelişmeler güzel hocam bence benimde bi katkım olacaksa iritibatlaşalım @phonix i blirmiisn bilmem o çalıştırmış die mesajlarını okudum full working yazmıs umarım doru yoldasındır benimde katkı sağlayabileceğim bişiler varsa seve seve ultimo ve uno cihaz var sevgiler...
    AlıntıAlıntı

Senior Member alyadtes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    6 Toplam

E2 de malum kanal için(dık tv) pulling gleceği doğrumudur bu yönde bi çalışma var mıdır?
    AlıntıAlıntı

Junior Member mimocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    0 Toplam

Proje cok ilgimi cekti. Ayni yonde benim de calismalarim var, octagon uzerinde enigma2 den ci+ calistirmaya ugrasiyorum. Yardimci olabilirsem sevinirim.
    AlıntıAlıntı