turk-dreamworld.com Sitesine Hoşgeldiniz.

2. sayfa - 2 sayfa var BirinciBirinci 12
18 sonuçtan 11 ile 18 arası
    TDW Team-Co Admin as11 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Total 'Thanks' Received by This User :
    0 Bu Konu icin
    680 Toplam

Standart Cevap: Roland Garros efsanesi

Ivanovic Fransa Açık'ta yarı finalist
    Dünyanın iki numarası Ana Ivanovic, Patty Schnyder'i iki sette yenerek Fransa Açık'ta yarı finale yükseldi.

Ivanovic, 10 numaralı seribaşı Schnyder'i 6-3, 6-2'lik setlerle yenerek Roland Garros'da son dörde kaldı.

20 yaşındaki Sırp tenisçi, Paris'te üst üste ikinci kez final oynamak için dünyanın üç numarası Jelena Jankovic veya elemelerden gelen Carla Suarez Navarro ile karşılaşacak.

Açılış oyununu sıfıra karşı kazanan Ivanovic ikinci oyunda da servis kırdı, ancak Schnyder üst üste iki oyun alarak skoru 2-2'ye getirdi. Dünyanın iki numarası altıncı oyunda tekrar servis kırarak avantaj sağladı, seti de 37 dakikada bitirdi.

Schnyder ikinci sette kısa toplar başta olmak üzere farklı vuruşlarla Ivanovic'in ritmini bozmaya çalıştı ancak bunda başarılı olamadı. Rakibinin servisini iki kez kıran ve servis attığı oyunları da alan Ivanovic karşılaşmaya 76 dakikada nokta koydu.

Günün diğer maçlarında dört numaralı seribaşı Svetlana Kuznetsova, 16 numara Victoria Azarenka'yı 6-2 ve 6-3, Kaia Kanepi de Petra Kvitova'yı 6-3, 3-6, 6-1'lik setlerle yenerek çeyrek finalde birbirlerine rakip oldu.
    Haddini bilmedikten sonra çok şey bilmek birşeye yaramaz. Suskunluk kimseyi yanıltmasın, Çünkü susan konuşursa kimse kaldıramaz.
    -W. Butler-

Ok gibi doğru olsam, yabana atarlar beni,
    Yay gibi eğri olsam; elde tutarlar beni,
    Doğruda aç görmedim; eğride tok,
    Eğri yay elde kalır; menzil alır doğru ok.

Mevlana
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    680 Toplam

Küllerinden doğdu
    Sezonun dört Grand Slam turnuvasından biri olan Roland Garros'da çeyrek final mücadelesinde iki Rus raket, Elena Dementieva ve Dinara Safina karşı karşıya geldi.
    İlk seti 6-4 kaybetmesine rağmen oyundan düşmeyen ve bir önceki turda Maria Sharapova'yı saf dışı bırakan Dinara Safine geride kalan setleri 7-6, 6-0'lık sonuçlarla kazanarak turnuvada adını yarı finale yazdırdı. Erkek raket Maret Safin'in genç kız kardeşi yarı finalde yine vatandaşı Svetlana Kuznetsova ile mücadele edecek ve Cumartesi günü oynanacak finale adını yazdırmak için uğraşacak.

Dünkü maçlar sonunda da 2 numaralı seribaşı Sırp Ana Ivanoviç ve vatandaşı 3 numaralı seribaşı Jelena Jankoviç, tek bayanlar yarı finalinde karşılaşacak diğer isimler olmuşlardı.

Turnuvada yarın TSİ 15.00'den itibaren tek bayanlar yarı final maçları yapılacak. Tek erkeklerin yarı final maçları ise 6 Haziran Cuma günü oynanacak
    Haddini bilmedikten sonra çok şey bilmek birşeye yaramaz. Suskunluk kimseyi yanıltmasın, Çünkü susan konuşursa kimse kaldıramaz.
    -W. Butler-

Mevlana
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    680 Toplam

Kuznetsova 'hayalleri' yıkar!
    Tenis dünyasının en prestijli dört turnuvasından biri olan Roland Garros'da, Svetlana Kuznetsova Estonyalı rakibi Kaia Kanepi'nin yarı final hayalinin önüne geçti! Turnuvadanın dört numaralı seribaşı Rus raketi çeyrek final mücadelesinde Kanepi'yi 7-5 ve 6-2'lik setlerle 2-0 geçerek yarı finale yükseldi. Son 3 sezonda ikinci kez Fransa Açık turnuvasında yarı finale kadar yükselma başarısı gösteren Kuznetsova, yarı finalde Dinara Safina ile karşılaşacak.
    -W. Butler-

Mevlana
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    680 Toplam

Adı Federer...
    Teniste sezonun 2. ''Grand Slam'' mücadelesi olan 107. Fransa (Roland Garros) Açık Tenis Turnuvası'nda, tek bayanlar ve tek erkeklerde çeyrek final mücadeleleri tamamlandı ve yarı finalist raketlerin tümü belirlendi.
    Başkent Paris'teki Stade Roland Garros Kortları'nda düzenlenen toplam 15 milyon 576 bin Avro (yaklaşık 30 milyon 500 bin YTL) ödüllü turnuvanın 11. gününde, tek erkeklerde dünya klasmanında ilk sırada bulunan turnuvanın 1 numaralı seribaşı İsviçreli Roger Federer, çeyrek finalde, 24 numaralı seribaşı Şilili Fernando Gonzalez'i 2-6, 6-2, 6-3 ve 6-4, Fransız Gael Monfils de sürpriz yaparak, 5 numaralı seribaşı İspanyol David Ferrer'i 6-3, 3-6, 6-3 ve 6-1'lik setlerle 3-1 yendiler.
    2 yıldır bu turnuvanın finalini yitiren Federer ve genç raket Monfils, yarı finalde eşleşmiş oldular. Dünkü maçlar sonucunda ise tek erkeklerin yarı finalinde mücadele edecek diğer isimler, 2 numaralı seribaşı İspanyol Rafael Nadal ile 3 numaralı seribaşı Sırp Novak Djokoviç olmuşlardı.
    -W. Butler-

Mevlana
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    680 Toplam

Paris'te Safina-Ivanovic final oynayacak
    Sezonun ikinci grand slam turnuvası Fransa Açık'ta tek bayanlar finalini Ana Ivanovic ile Dinara Safina oynayacak. Yarı finallerde Ivanovic Jelena Jankovic'i, Safina Svetlana Kuznetsova'yı eledi.

Fransa Açık'ta yarı final maçlarını kazanan Sırp Ana Ivanovic ve Rus Dinara Safina finale yükseldi.

Turnuvanın 13 numarası Safina, dört numaralı seribaşı Svetlana Kuznetsova'yı 6-3, 6-2'lik setlerle yenerek kariyerinde ilk kez bir grand slam finalinde oynama hakkını elde etti.

Dünyanın iki numaralı tenisçisi Ivanovic ise iki saat 15 dakika süren maçta dünyanın üç numarası ve vatandaşı Jankovic'e 6-4, 3-6, 6-4'lük setlerle üstünlük sağlayarak Paris'te üst üste ikinci kez finale yükseldi.

Günün ilk yarı finaline servis kırarak başlayan 22 yaşındaki Safina 2-0 öne fırladı. Kuznetsova üçüncü oyunda servis kırdı ama Safina üst üste iki oyun alarak yeniden avantaj elde etti.

Safina'nın vatandaşı ve yaşıtı Kuznetsova 4-1 geriye düştükten sonra önce altıncı oyunu aldı, ardından servis kırarak durumu 4-3'e getirdi. Safina, rakibinin oyunu dengelediği düşünülürken bir kez daha servis kırdı ve servis attığı dokuzuncu oyunu da kazanarak seti 6-3 ile bitirdi.

İkinci sette skor 2-2 olduktan sonra Safina peş peşe dört oyun alarak bir saat 27 dakika süren günün ilk yarı final maçına nokta koydu.

Safina, dünya klasmanında kendisinden yukarda bulunan vatandaşları Maria Sharapova, Elena Dementieva'dan sonra Kuznetsova'yı da eleyerek kariyerinin en büyük başarısına ulaşmış oldu.

Günün ikinci yarı finaline hızlı bir giriş yapan Jankovic ilk üç oyunu kazandı. Bundan sonraki yedi oyundan altısını kazanmayı başaran iki numara Ivanovic ilk seti 41 dakikada bitirdi.

Ivanovic ikinci sete servis kırarak başladı, Jankovic altıncı oyunda servis kırarak skoru 3-3'e getirdi, sonraki üç oyunu da alarak sete noktayı koydu.

Final setinde Jankovic iki kez kırarak avantaj yakalamasına rağmen Ivanovic her defasında rakibine cevap vererek maçtan kopmadı. Servis attığı dokuzuncu oyunu kazanan Ivanovic, sonraki oyunda servis kırarak iki saat 15 dakika süren maçtan finalist olarak ayrıldı.
    -W. Butler-

Mevlana
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    680 Toplam

Nadal üst üste dördüncü kez finalde
    Rafael Nadal, Novak Djokovic'i üç sette yenerek üç yıldır şampiyon olduğu Roland Garros'da dördüncü kez finale yükseldi.

Nadal, dördüncü kez katıldığı Fransa Açık grand slam turnuvasında dördüncü kez tek erkekler finalinde mücadele edecek.

Paris'te geçtiğimiz üç yılın şampiyonu ve dünyanın iki numarası Nadal, dünyanın üç numaralı ismi Novak Djokovic'e 6-4, 6-2 ve 7-6'lık setlerle üstünlük sağlayarak finalist oldu.

Djokovic'i 2006'da çeyrek finalde ve geçen yıl yine yarı finalde eleyen 22 yaşındaki İspanyol tenisçi, Bjorn Borg ve Ivan Lendl'dan sonra Fransa Açık'ta üst üste dört kez final oynayan üçüncü tenisçi olacak.

57 dakikada sonuçlanan ilk sette Nadal üçüncü oyunda servis kırdı ve avantajını sonuna kadar korudu. Djokovic, puanlar uzun sürmesine rağmen ilk sette Nadal'ı hiç tehdit edemedi ve bir kez bile servis kırma şansı yakalayamadı.

Nadal ikinci sette daha da rahattı. Rakibinin servisini birinci ve beşinci oyunda kıran dünyanın iki numarası, sadece bir kez servisini kırdırma tehlikesi yaşadı ve 34 dakika süren seti 6-2 aldı.

Üçüncü setin başında Nadal iki kez servis kırarak 3-0 öne fırladı. Üst üste iki oyun alan Djokovic altıncı oyunda iki kez servis kırma puanını kullanamayınca skoru eşitleme fırsatını kaçırdı ama 10'uncu oyunda servis kırarak durumu 5-5 yaptı. Sonraki iki oyunda servis kırılmadı ve tie-break'e geçildi.

İlk altı puanını aldığı tie-break'i 7-3 kazanan Nadal, iki saat 49 dakika süren mücadele sonunda korttan Roland Garros finalisti olarak ayrıldı.
    -W. Butler-

Mevlana
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    680 Toplam

Bayanlarda şampiyon Ivanovic
    Sezonun ikinci grand slam turnuvası Fransa Açık'ta tek bayanlarda Sırp Ana Ivanovic şampiyon oldu.

Ivanovic, Rus rakibi Dinara Safina'yı 6-4, 6-3'lük setlerle yenerek kariyerindeki ilk grand slam turnuvası şampiyonluğuna ulaştı.

Dünyanın iki numarası Ivanovic, turnuvanın 13 numarası Safina'ya bir saat 38 dakikada üstünlük sağlayarak, bayanlarda grand slam turnuvası kazanan ilk Sırp tenisçi olarak tarihe geçti.

Karşılaşmaya çok hızlı başlayan 20 yaşındaki Ivanovic 4-1 öne fırladı. Erkeklerde dünyanın eski bir numarası ve iki grand slam turnuvası şampiyonu Marat Safin'n kardeşi Dinara altıncı oyunda servis kırdı, sekizinci oyunda 40-0 geriden gelerek bir kez daha servis kırdı ve durumu 4-4 yaptı.

Fransa Açık'ı dört kez kazanan ve tenisi şok bir şekilde üç hafta önce bırakan Justine Henin'in de tribünden izlediği maçta Ivanovic servis attığı dokuzuncu oyunda bir servis kırma puanını çevirdi, sonraki oyunu da alarak seti 45 dakikada bitirdi.

Dördüncü turda Maria Sharapova ve çeyrek finalde Elena Dementieva karşısında rakiplerinin maç puanlarını çevirerek galibiyete ulaşan Safina, benzer bir geri dönüşü finalde yapamadı ve kariyerinin ilk grand slam finalinden yenik ayrıldı.

Üçüncü grand slam finalinde ilk kez şampiyonluğa ulaşan Ivanovic, yeni dünya klasmanında birinciliğe, Safina ise dokuzunculuğa yükselecek.

Ivanovic, geçtiğimiz sene Justine Henin'e kaybettiği finalden çıkardığı derslerin bu maçta işine yaradığını belirterek, "ikimiz de gergindik ve çok sayıda fırsat yakaladık. Kontrolümü koruyarak kazandım. Buna hala inanamıyorum" dedi.

Safina ise çok öneli bir deneyim yaşadığını, gelecek sene Paris'te yine final oynamayı umduğunu söyledi.
    -W. Butler-

Mevlana
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    680 Toplam

Nadal Fransa Açık'ta dörtledi

Rafael Nadal, Roger Federer'i üç sette yenerek Fransa Açık grand slam turnuvasını üst üste dördüncü kez kazandı.

Nadal, geçtiğimiz iki yılda yine finalde yendiği dünyanın bir numarası Roger Federer'i 6-1, 6-3, 6-0'lık setlerle yenerek Roland Garros'da üst üste dördüncü kez mutlu sona ulaştı.

Federer'i yenerken sadece bir saat 48 dakika harcayan ve turnuvayı set yitirmeden kazanan Nadal, Bjorn Borg'un Paris'te elde ettiği üst üste dört şampiyonluk başarısını da tekrarladı.

Daha maçın ilk oyununda servis kırarak kontrolü hemen eline alan İspanyol tenisçi, Federer'in yaptığı basit hatalardan da yararlanarak ilk seti 32 dakikada bitirdi.

İkinci sette ilk iki oyunu kaybeden Federer, sonraki iki oyunu alarak durumu eşitledi. Nadal sekizinci oyunda bir kez daha servis kırarak 5-3 öne geçti, dokuzuncu oyunu da alarak setlerde iki farklı üstünlük yakaladı.

Üçüncü sette rakibine oyun vermeyen Nadal, ilk katılışında kazandığı Roland Garros'da üst üste dördüncü yıl da maç kaybetmedi ve kupayı kaldıran isim oldu.

Nadal, kupa töreninde yaptığı konuşmada, "herkese bugünkü destek için teşekkürler. Roger; finalde yoluna taş koyduğum için özür dilerim. Bugün iyi bir performans sergiledi. Roger, her zaman kazansa da kaybetse de kortta çok beyefendi" dedi.

Federer, Guillermo Vilas'ın Brian Gottfried'e sadece üç oyun vererek kazandığı 1977 finalinden sonra en tek taraflı Roland Garros finalinde kaybeden taraf olurken, kazanamadığı tek grand slam turnuvasında bugüne kadarki en büyük hayal kırıklığını yaşadı.

Nadal'ın yedi basit hatasına karşılık, çoğu favori vuruşu forehand tarafında olmak üzere tam 35 basit hata yapan İsviçreli tenisçi, maç boyunca sekiz kez servisini kırdırdı.

Nadal'ın kusursuz bir oyun sergilediğini belirten Federer, "dört oyunda fazla almak isterdim ama Rafael çok, çok güçlü. Belki Borg'dan bu yana kimse bu turnuvada böyle bir hakimiyet kurmamıştır. Yine de benim için iyi bir hafta oldu. Finalde kaybetmek hiç hoş değil ama gelecek yıl yine deneyeceğim" diye konuştu.
    -W. Butler-

Mevlana
    AlıntıAlıntı

2. sayfa - 2 sayfa var BirinciBirinci 12