turk-dreamworld.com Sitesine Hoşgeldiniz.

3. sayfa - 3 sayfa var BirinciBirinci 123
29 sonuçtan 21 ile 29 arası
    Senior Member kaymakamhakan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Total 'Thanks' Received by This User :
    0 Bu Konu icin
    12 Toplam

Standart Cevap: TDW için Gbox restart scripti

sevgili arkadaaşlar bu scripti cccamdede kullana bi,lirmiyiz adını degiştirip yok kullanamıyor isek lütfen cccam içinde birtane yazarmısınız saygıalr selamlar çalışmalarınızda basarılar..
    AlıntıAlıntı

Junior Member noname350 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    0 Toplam

Merhaba, böyle bir site yarattığınız için teşekkürler. Bu konu ilgimi çekti ve denedim. Tek tek yazmak istemiyorum ama söylenen herşeyi yaptım, yinede çalışmadı. Tdw image da hala çalışıyormu bu script merak ettim. Yinede ne yaptığımı yazayım.

1-) restart.sh dosyasını açıp şiremi ve var/bin içindeki gbox ın adını editledim. Deneme için belirlediğim saati 4 satırada ayrı ayrı aynı saat olmak üzere yazdım.

2-) 755 yaptım, init.sh yi var/etc içine atıp 755 yapmadım.

Reboot edip bekledim fakat eklediğim saatte kesinlikle kapanmadı. Nerede yanlışım var bilemiyorum. Selamlar.
    AlıntıAlıntı

Senior Member spiderman 2002 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    185 Toplam

bende calisiyor ve restart da ayar böyle
    #!/bin/sh
    PASSW=xxxxxx
    saat1="0400"
    saat2="0400"
    saat3="0400"
    saat4="0400"
    gbox_ad=gbox2.1b.573
    restart()
    birde kapanma olmuyor bu restart da tv de haber geliyor restart la ilgili
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    0 Toplam

Cevap için teşekkürler. Kapanma olmadığını yazdığınız iyi olmuş fakat bende mesajda ekrana gelmedi o kadar deneme yapmama rağmen.

#!/bin/sh
    PASSW=xxxxxx
    saat1="0100"
    saat2="0100"
    saat3="0100"
    saat4="0100"
    gbox_ad=gbox_225d

var/bin içindeki gbox ın isminide verdim ve 10 un üzerinde deneme yaptım, nedense çalışmadı. Yine de teşekkürler.
    AlıntıAlıntı

Member olcayto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    7 Toplam

Alıntı noname350 Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    Cevap için teşekkürler. Kapanma olmadığını yazdığınız iyi olmuş fakat bende mesajda ekrana gelmedi o kadar deneme yapmama rağmen.

#!/bin/sh
    PASSW=xxxxxx
    saat1="0100"
    saat2="0100"
    saat3="0100"
    saat4="0100"
    gbox_ad=gbox_225d

var/bin içindeki gbox ın isminide verdim ve 10 un üzerinde deneme yaptım, nedense çalışmadı. Yine de teşekkürler.
    ayarları değiştirdikten sonra işlemin geçerli olması için reboot yaptınızmı.birde öyle deneyin.
    ben @aydink ustaya baska şey sormak istiyorum.script çalıştı ama gbox baslatılamadı yeniden başlatılacak mesajı çıktı bikaç kere ama sistem devreye girmedi.manuel başlatmak zorunda kaldım..bunu neden yapar...

VU SOLO SE V1 HD FREAKS
    DREAMBOX 500S TDW 1.70 MAXVAR IMAGE CCcam 2.1.2
    AlıntıAlıntı

Senior Member aydink - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    1 Toplam

Alıntı noname350 Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    Merhaba, böyle bir site yarattığınız için teşekkürler. Bu konu ilgimi çekti ve denedim. Tek tek yazmak istemiyorum ama söylenen herşeyi yaptım, yinede çalışmadı. Tdw image da hala çalışıyormu bu script merak ettim. Yinede ne yaptığımı yazayım.

1-) restart.sh dosyasını açıp şiremi ve var/bin içindeki gbox ın adını editledim. Deneme için belirlediğim saati 4 satırada ayrı ayrı aynı saat olmak üzere yazdım.

2-) 755 yaptım, init.sh yi var/etc içine atıp 755 yapmadım.

Reboot edip bekledim fakat eklediğim saatte kesinlikle kapanmadı. Nerede yanlışım var bilemiyorum. Selamlar.
    Büyük ihtimalle UltraEdit veya benzeri bir Unix editör ile editlemediniz. O nedenle çalışmıyordur.

Kolay Gelsin
    AlıntıAlıntı

Senior Member aydink - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    1 Toplam

Alıntı olcayto Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    ayarları değiştirdikten sonra işlemin geçerli olması için reboot yaptınızmı.birde öyle deneyin.
    ben @aydink ustaya baska şey sormak istiyorum.script çalıştı ama gbox baslatılamadı yeniden başlatılacak mesajı çıktı bikaç kere ama sistem devreye girmedi.manuel başlatmak zorunda kaldım..bunu neden yapar...
    Büyük boyutlu cwshare.cfg olan sistemlerde (Y: ve G: line ların ve peerlerin çok olduğu) bazen bunu yaptığına bende rastladım gbox dan kaynaklanan bir sorun olduğunu düşünüyorum ama emin değilim tabii ki.

Kolay Gelsin
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    0 Toplam

Alıntı aydink Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    Büyük ihtimalle UltraEdit veya benzeri bir Unix editör ile editlemediniz. O nedenle çalışmıyordur.

Kolay Gelsin
    Evet, haklıymışsınız. Ufak bir hex editör ile denedim ve bu sefer oldu. Daha önce not defteri ile editlemiştim. Bu detayı sanırım ilk mesaja koymak yerinde olur. cwshare.cfg gibi dosyaları not defteri ile editlemeye alıştığımızdan hex editör kullanmak akla gelmeyebilir. Ben aşağıdaki program ile yaptım, belki başka arkadaşların işine yarar. Emekleriniz için çok teşekkürler, selamlar.
    Eklenmiş Dosya Eklenmiş Dosya
      Mesaja cevap vermeden eklentiyi indiremessiniz
    AlıntıAlıntı

Member olcayto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    7 Toplam

Alıntı aydink Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    Büyük boyutlu cwshare.cfg olan sistemlerde (Y: ve G: line ların ve peerlerin çok olduğu) bazen bunu yaptığına bende rastladım gbox dan kaynaklanan bir sorun olduğunu düşünüyorum ama emin değilim tabii ki.

Kolay Gelsin
    gbox 2.25d kullanıyorum...teşekkürler müsait zamanda tekrar deniyeceğim G line ları kontrol edip....
    kolay gelsin...

VU SOLO SE V1 HD FREAKS
    DREAMBOX 500S TDW 1.70 MAXVAR IMAGE CCcam 2.1.2
    AlıntıAlıntı

3. sayfa - 3 sayfa var BirinciBirinci 123