turk-dreamworld.com Sitesine Hoşgeldiniz.

2 sonuçtan 1 ile 2 arası

Konu: NFS Mount

Senior Member -=sezo=- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Total 'Thanks' Received by This User :
    0 Bu Konu icin
    878 Toplam

Standart NFS Mount

@te3as arkadasa bu güzel faq icin tesekkürler.

Alıntı ta3as Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    Eğer evimizde hem DM-500 hemde DM7020 varsa DM-7020'nin harddiskini DM-500'e kullandırabiliriz. Böylece harddiski olmayan DM-500 hem kayıt imkanına kavuşur hemde DM-7020 ile yapmış olduğumuz kayıtları DM-500 üzerinden seyretme imkanımız olur.
    Bu konuya ilişkin daha önce forumda yazmış olduğum birkaç açıklama nedeniyle arkadaşlarımızdan PM yoluyla yardım talebi aldım ve konuyu resimli anlatımla birlikte sizlerle paylaşmak istedim.

Elimizde hem DM-500 hemde DM-7020 olduğunu ve DM-7020'ye harddisk takılı olduğunu vede DM-7020'nin harddiskini DM-500'e kullandırmak istediğimizi varsayalım.
    Aşağıdaki çizimde de görülebileceği gibi hem DM-500 hemde DM-7020 aynı network içindeler ve IP adresleri yine çizimde görüldüğü şekilde DM-500 için 192.168.1.22 , DM-7020 için 192.168.1.21.
    Diğer adımlara geçmeden önce hem DM-500 hemde DM-7020'nizin statik IP'ye sahip olduğunu mutlaka kontrol ediniz. Eğer değilse statik IP veriniz. (Vereceğiniz IP'ler aşağıdaki çizimde verilen IP adreslerinden farklılık gösterebilir)

DM-7020 Üzerinde Yapacağımız Değişiklikler

ADIM 1
    DM-7020'de blue panel'e girelim ve burada extras / settings'i seçelim

ADIM 2
    Burada NFS Server'i seçelim.

ADIM 3
    Enable/disable NFS server yanındaki kutuyu işaretleyelim
    CLIENT IP olarak DM-500'ün IP'sini verelim. (Burası çok önemli. Buraya vereceğiniz IP adresi mutlaka Dm-500'e ait IP adresi olmalıdır)
    Aşağıdaki resimde görüldüğü şekilde gerekli bilgileri girip NFS server'ı yeşil tuşa basıp çalıştıralım.

Eğer yukarıda anlatılan adımları doğru bir biçimde yaptıysak DM-7020 üzerinde yapacağımız değişiklikleri ve ayarlamaları bitirdik demektir.
    Artık sıra DM-500 üzerinde gerekli değişiklik ve ayarları yapmaya geldi

DM-500 Üzerinde Yapacağımız Değişiklikler

ADIM 1
    Setup menüsüne girelim ve expert setup'ı seçelim.

ADIM 2
    Karşımıza gelen ekranda communication setup menüsünü seçelim.

ADIM 3
    Communication setup menüsünde mavi tuşa basıp mounts menüsüne girelim.

ADIM 4
    IP adresi olarak DM-7020'in IP adresini girelim. (Burası çok önemli. Buraya vereceğiniz IP adresi mutlaka Dm-7020'ye ait IP adresi olmalıdır) Diğer değiştirilmesi ve girilmesi gereken bilgileri aşağıdaki resimde bulacaksınız. Ayrıca yine aşağıdaki şekilde olduğu gibi automount kutucuğunu işaretlemeyi unutmayalımki reboot yada restart sonrası bağlantı otomatik olarak kurulabilsin.

ADIM 5
    Yeşil tuşa basıp mount edelim. Aşağıdaki şekilde de görüldüğü gibi NFS mount OK mesajını aldıysanız tebrikler. Tüm adımları doğru bir biçimde gerçekleştirdiniz demektir. Eğer bu mesaj yerine hata mesajı alıyorsanız lütfen yaptığınız işlemleri en başından başlayarak tekrarlayın.

ADIM 6
    Daha sonra sarı tuşa (save) basıp yaptığınız bu değişiklikleri kaydedin.

ADIM 7
    DM-500'ünüzde file moduna geçin. Artık DM-500'ünüz, DM-7020'nin harddiskine bağlanacak ve daha önce kaydetmiş olduğunuz filmleri yada resimleri yada müzikleri DM-500 üzerinden çalabilecek yada oynatabileceksiniz.
    Aşağıdaki resim DM-500 tarafında görülen ve DM-7020'nin harddiskinde kayıtlı bulunan filmlere erişim yaptığımızı gösteriyor.

Konuyla ilgili olarak lütfen PM atmayınız. Sorularınızı forum ortamında tartışınız.
    Deneyecek arkadaşlara başarılar.
    BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN ÜSTÜNDEKI KANDIR.
    TOPRAK EGER UGRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
    AlıntıAlıntı

Member gamecerenimo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Total 'Thanks' Received by This User :
    0 Bu Konu icin
    4 Toplam

Standart Cevap: NFS Mount

kayıta nasil basliyoruz
    AlıntıAlıntı