turk-dreamworld.com Sitesine Hoþgeldiniz.

5 sonuçtan 1 ile 5 arasý
    TDW Team-Co Admin as11 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Total 'Thanks' Received by This User :
    0 Bu Konu icin
    685 Toplam

Standart Porto Şampiyonlar Ligi'ne geri alındı

Portekiz Þampiyonu Porto, UEFA'nýn aldýðý karar gereði önümüzdeki sezon Þampiyonlar Ligi'nden men edildi.

Avrupa Futbol Federasyonlarý Birliði (UEFA), 2003-04 sezonunda hakemlere rüþvet vermesi yüzünden baþlatýlan soruþturma sonucunda 6 puaný silinen Porto'nun Þampiyonlar Ligi'nden men edilmesine karar verdi.

2006-07 sezonunda AC Milan da Ýtalya'daki rüþvet soruþturmasý yüzünden turnuvadan men edilmiþ, ancak yaptýðý baþvuru sonrasýnda Devler Ligi'nde oynamayý hakký kazanmýþtý. Ýtalyan Devi o sezon kupayý müzesine ***ürme baþarýsý göstermiþti.

Eðer Porto'ya Þampiyonlar Ligi vizesi verilirse, Portekiz þampiyonu, Sporting Lizbon ile birlikte ilk turdan turnuvaya katýlacak. Ligi 3.sýrada tamamlayan Guimares ise 3. ön eleme turundan turnuvaya dahil olacak. Eðer Porto'ya men cezasý gelirse, lig 4.'sü Benfica Devler Ligi'ne katýlma hakký kazanacak
    Haddini bilmedikten sonra çok þey bilmek birþeye yaramaz. Suskunluk kimseyi yanýltmasýn, Çünkü susan konuþursa kimse kaldýramaz.
    -W. Butler-

Ok gibi doðru olsam, yabana atarlar beni,
    Yay gibi eðri olsam; elde tutarlar beni,
    Doðruda aç görmedim; eðride tok,
    Eðri yay elde kalýr; menzil alýr doðru ok.

Mevlana
    AlýntýAlýntý

TDW Team-Co Admin TA69 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    441 Toplam

Standart Cevap: Porto'ya þok!

sike ve rüsvet varsa ömürboyu men.
    "Kalbin gýdasý iman, aklýn gýdasý faydalý ilimdir."
    AlýntýAlýntý

0 Bu Konu icin
    685 Toplam

Standart Cevap: Porto'ya þok!

Porto'nun cezası yeniden görüşülecek

Avrupa Futbol Federasyonları Birliği (UEFA) tarafından gelecek sezon Şampiyonlar Ligi'ne katılması yasaklanan Porto'nun temyiz başvurusu kabul edildi.

Portekiz şampiyonu Porto, dört yıl önce çıktığı iki lig maçında hakemlere rüşvet teklif ettiği gerekçesiyle 2008-2009 sezonunda Şampiyonlar Ligi'ne katılmama cezası almıştı.

Karara itiraz eden Porto'nun UEFA Tahkim Kurulu'na başvurusu olumlu sonuçlandı. Dava, UEFA Kontrol ve Disiplin Komitesi'nde yeniden görüşülecek.

Kulübün yöneticilerinden Adelino Caldeira, UEFA'nın 4 Haziran'da verdiği cezayı geçersiz saydığını ve konunun yeniden görüşüleceğini söyledi.

Portekiz Futbol Ligi Disiplin Komitesi, ülke tarihinin en büyük spor skandalı olarak kayıtlara geçen davada Porto'nun 2003-2004 sezonunda iki maçta hakemlere rüşvet verdiği sonucuna varmış, kulübe altı puan silme ve 150 bin euro para cezası vermişti.

2007-2008 sezonnu Sporting'in 14 puan önünde kapatarak üst üste üçüncü lig şampiyonluğuna ulaşan Porto, sıralamadaki yerini değiştirmediği için puan sileye itiraz etmemiş, kulüp başkanı Jorge Nuno Pinto da Costa aynı davada iki yıl men ve 10 bin euro para cezasına çarptırılmıştı.

Porto'nun Şampiyonlar Ligi şampiyonu olduğu 2003-2004 sezonundaki teknik direktörü Jose Mourinho'ydu. Rüşvet soruşturması sırasında Mourinho'ya herhangi bir suçlama yöneltilmedi.

Aynı sezon Portekiz ligini de kazanan Porto, soruşturma konusu olan iki maçtan birini kazanmış, birinde berabere kalmıştı.
    Haddini bilmedikten sonra çok þey bilmek birþeye yaramaz. Suskunluk kimseyi yanýltmasýn, Çünkü susan konuþursa kimse kaldýramaz.
    -W. Butler-

Mevlana
    AlýntýAlýntý

0 Bu Konu icin
    685 Toplam

Standart Cevap: Porto Şampiyonlar Ligi'ne geri alındı

Porto Şampiyonlar Ligi'ne geri alındı

UEFA, hakemlere rüşvet verdiği gerekçesiyle 2008-2009 sezonunda Şampiyonlar Ligi'ne katılmasını yasakladığı Porto'nun bu kupada yer almasına karar verdi.

Avrupa Futbol Federasyonları Birliği (UEFA), hakemlere rüşvet verdiği gerekçesiyle Porto kulübü hakkında başlatılan soruşturma devam etmesine rağmen, Portekiz şampiyonuna 2008-2009 sezonunda Şampiyonlar Ligi'ne katılma izni verdi.

UEFA, Portekiz'de başlatılan rüşvet soruşturması sonuçlanmadığı için Porto'ya Şampiyonlar Ligi'ne katılma yasağını kaldırdığını açıkladı.

UEFA sözcüsü William Gaillard, Porto kulübüne verilecek herhangi bir cezanın gelecek sezondan itibaren geçerli olacağını söyledi.

Portekiz Futbol Ligi Disiplin Komitesi, ülke tarihinin en büyük spor skandalı olarak kayıtlara geçen davada Porto'nun 2003-2004 sezonunda iki maçta hakemlere rüşvet verdiği sonucuna varmış, kulübe altı puan silme ve 150 bin euro para cezası vermişti.

Aynı sezon Şampiyonlar Ligi'ni de kazanan Porto, soruşturma konusu olan iki Portekiz ligi maçtan birini kazanmış, birinde berabere kalmıştı.
    -W. Butler-

Mevlana
    AlýntýAlýntý

TDW Team-Co Admin TA69 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    441 Toplam

Standart Cevap: Porto Şampiyonlar Ligi'ne geri alındı

Bunlarda kivirtmaya basladilar.
    "Kalbin gýdasý iman, aklýn gýdasý faydalý ilimdir."
    AlýntýAlýntý