turk-dreamworld.com Sitesine Hoşgeldiniz.

1. sayfa - 2 sayfa var 12 SonuncuSonuncu
12 sonuçtan 1 ile 10 arası
    Senior Member docea37 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Total 'Thanks' Received by This User :
    0 Bu Konu icin
    1.042 Toplam

Standart Barry Allen???

Merhaba acaba dm de barryallen diye bir eklenti ile flash belleğe yazılım atlıp ordan çalışıyormuş (makinedeki olduğu gibi kalıyormuş). acaba gigablue 800 se içinde böyle birşey varmı?
    AlıntıAlıntı

Senior Member serkanguzel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    4.479 Toplam

Standart Cevap: Barry Allen???

Vu+ serileri için meboot plugin, BarryAllen'in yaptığı işi yapıyor.

Ancak bildiğim kadarıyla, Giga serileri için bu imkan yok.

İşte cihazı satınlamakla iş bitmiyor. Arkasındaki destekte önemli.

Zamanında çeşitli forumlarda çokça yazdık ama dikkate alınmadı.

Kullanıcı, cihazda modül yuvası var diye, 300 Mhz.lik eski model işlemcili cihazı düşünmeden aldılar.

Yazılımı desteği Dream ve Vu+'a göre son derece sınırlı olan giga markasının bu tip yetersizlerinden kullanıcı bir süre sonra sıkılıp, değiştirme ihtiyacı hissetmektedir.

Sonuç olarak tavsiyem; cihazda modül kullanmıyorsanız, klon HD Dreambox'lardan biriyle değiştirmeniz en doğru adım olur.

Ben klon Dreambox 800 se cihazı, A8P sim kart ile orijinal yazılımları sorunsuz yükleyip kullanıyorum. BarryAllen kurulu. USB bellek üzerinde 13 adet değişik image kurulu. İstediğim image'la cihazı açabiliyorum. v.s. v.s.... Daha birçok kolaylık.

Saygılar, sevgiler.
    AlıntıAlıntı

Senior Member docea37 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    1.042 Toplam

az önce servisten mail geldi

"Merhaba,
    Bahsettiğiniz özellik QUAD modelinde mevcut yapılan yeni kernel ayarlamalarından sonra diğer tüm modellerine de bu özellik gelicektir."

beklemedeyim.
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    4.479 Toplam

Sevgili Dostum,

BA ve ME özellikleri en az 7 yıldan beri var.

Cihazı yazılımlarına destek veren yazılım gurupları var. Madem multiboot (çoklu açılış) plugin desteği verilecekti. Ne beklediler bunca zamandır !?

Giga serilerine yazılım desteği veren guruplar, ücret karşılığı iş yapmaktadır. Quad modeline multiboot desteği veren gurup, neden diğer modellere de vermesin ki!? Konu tamamen duygusal. Yani verilecek desteğin bedeli ile alakalıdır. Parası ödenirse, haliyle destek verilecektir.

Peki multiboot desteği verilecek mi? Hiç sanmıyorum. Zira adamlar aynı 300 Mhz.lik işlemci üzerinden bol bol model değiştirip, kullanıcıları köstüler. Önce, giga solo, arkasında giga se, devamında giga UE... Hepsi de 300 Mhz.lik eski işlemcili modellerdir.

Birde unutmadan; bu tip "yarı universal yazılımlı ürünler"e, ancak satışı devam ettiği müddetçe yazılım desteği verilir.

Kolay gelsin.
    AlıntıAlıntı

TDW Team-Mod. msenoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    1.072 Toplam

Alıntı serkanguzel Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    Vu+ serileri için meboot plugin, BarryAllen'in yaptığı işi yapıyor.

Ancak bildiğim kadarıyla, Giga serileri için bu imkan yok.

İşte cihazı satınlamakla iş bitmiyor. Arkasındaki destekte önemli.

Zamanında çeşitli forumlarda çokça yazdık ama dikkate alınmadı.

Kullanıcı, cihazda modül yuvası var diye, 300 Mhz.lik eski model işlemcili cihazı düşünmeden aldılar.

Yazılımı desteği Dream ve Vu+'a göre son derece sınırlı olan giga markasının bu tip yetersizlerinden kullanıcı bir süre sonra sıkılıp, değiştirme ihtiyacı hissetmektedir.

Sonuç olarak tavsiyem; cihazda modül kullanmıyorsanız, klon HD Dreambox'lardan biriyle değiştirmeniz en doğru adım olur.

Ben klon Dreambox 800 se cihazı, A8P sim kart ile orijinal yazılımları sorunsuz yükleyip kullanıyorum. BarryAllen kurulu. USB bellek üzerinde 13 adet değişik image kurulu. İstediğim image'la cihazı açabiliyorum. v.s. v.s.... Daha birçok kolaylık.

Saygılar, sevgiler.
    Selam, A8P aldınız demek hayırlı olsun.
    bu sim ile ilgili değerlendirme ve tecrübelerinizi bizimle paylaşırsanız sevinirim,
    teşekkürler.
    AlıntıAlıntı

2 Bu Konu icin
    4.479 Toplam

Alıntı msenoz Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    Selam, A8P aldınız demek hayırlı olsun.
    bu sim ile ilgili değerlendirme ve tecrübelerinizi bizimle paylaşırsanız sevinirim,
    teşekkürler.
    Selam,

En kısa zamanda forum sayfalarından paylaşmaya çalışırım.

Ayrıca size özelden de bahsederim.

Yalnız almayı düşünenler için şu kadarını söyleyeyim;

Sim 2.1 kart takılı iken orijinaller için olan experimental yazılımı şarj ediyoruz.

Cihazı arka şalter'den kapadıktan sonra, kapağını açıp, A8P sim kartı takıp, cihazı açıyoruz.

Cihazın display'i, renkli orijinal 800se görüntüsü ile açılıyor.

Cihazın internal flash'ına yüklediğim experimental yazılım OE 2.0 özelliklidir.

Cihaza takılı USB belleğe, OE 1.6 ve OE 2.0 özellikli yazılımları birlikte kurdum. Her iki özellikli yazılımlar USB bellek üzerinden sorunsuz boot olmaktadır.

Yazılımlar USB üzerinden çalıştığından, yazılımlarda boyut sorunu da olmamaktadır.

Birde cihazı ;

Başka kaynaklardan açılış plugin'i olarak bildiğimiz, WallyWest yükleyip, öyle denemek istiyorum.

WallyWest'in, BA'dan farkı, BA açılışta, ilk komutu internal flash'tan alırken, WW'te, açılış tamamiyle USB bellek üzerinden yapılabilmektedir. Yani cihazın flash'ı tamamen devre dışı kalmaktadır.

WW kurunca; BA, WW içinde çalışmaktadır.

WW kurulumu; aynı PC'lerde olduğu gibi, cihazın bios'una girilerek, açılışta USB gösterilmek suretiyle yapılmaktadır.

Malum yazılım hataları nedeniyle, cihazların flash'ının çökerek, kullanıcıya zaman kaybettirmesini düşündüğümüzde, BA ve WW çok yararlı uygulamalardır.

Birde unutmadan, BA'ya benzer özellikler meboot olarak; Vu+ ve Quad için vardır. Ancak cihazdan komut almadan çalışan WallyWest plugin'i gibi bir plugin, diğer enigma tabanlı cihazlarda yok maalesef...

Modül girişli cihaza ihtiyaç duymayıpta, enigma yazılımlı cihaz almaya niyetlenenler, kesinlikle yazılım desteği güçlü olan markalara yönelmeliler.

Saygılar, sevgiler.
    AlıntıAlıntı

7. Teşekkür edenler:

msenoz (2.05.2013) , TA69 (2.05.2013)

Senior Member harkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    455 Toplam

Alıntı docea37 Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    Merhaba acaba dm de barryallen diye bir eklenti ile flash belleğe yazılım atlıp ordan çalışıyormuş (makinedeki olduğu gibi kalıyormuş). acaba gigablue 800 se içinde böyle birşey varmı?
    selam arkadaşım sakın başkalarının gazına gelipte cihazını elden çıkarma ;quartta bu özellik var redteam de çok yakında diğer serilerede redteam yazılımı çıkacak her cihaz bu özelliği kullanacak ,gelelim görmeden bilmeden kullanmadan atıp tutanlara yıllardır dreambox fahiş fiatlara cihaz sattı arkadsından vu geldi piyasayı kırdı arkasından giga geldi piyasa iyice düştü unutmayalım 500s lere verdiğiniz para ne kadardı zamanında?bir arkadaş eski işlemci 300 mzh filan demiş şu anda piyasadaki en yeni ve en güçlü cihaz quattır millete verdiler gazı solo2 diye millet kapıştı şimdi her yerde satılığa düştü her neyse gigablue serilernin en az 10 tane yazılım grubu oldu şimdilik hepside her güne update yapıyor hizmet veriyor geleceği olmayan tutulmayan cihazlara niye yazılım grupları hizmet versin ben her cihazı kullandım hemen hemen görüntü,hızlılık,stabilite,plugin kullanmınıda hiç bir skıkntı yok gigalarda her tarafta media portalı kullanamıyorum yardım diye yazılar var dreamcılarda niye acaba? bizim cihazlar canavar gibi türkvod,seyire2,media portal vesaire pluginleri kullanıyor uzun lafın kısası hiç söylentilere kapılıpta cihazını elinden çıkarma sonra pişman olursun

ilave:gigabule serilerine yazılım veren gruplar;başta redteam,hdf,openatv,pb,openrsi,openmips,vix,zebrad em,italsat,sif,lonas bu kadar desteklenen cihaza destek yok demek ya insafsızlıktır yada alenen yapılan karalamadır
    Konu harkan tarafından (5.05.2013 Saat 12:36 ) değiştirilmiştir.
    AlıntıAlıntı

Member BaBaCHoMu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    1 Bu Konu icin
    19 Toplam

sahsen ben gigaya cihaz niyetine para bile vermem tanidigim bir kac satellitci giga satislarini durdurdu neden acaba?kamyondan düsme olursa belki bir iki gün kullanir arsive kaldiririm.
    AlıntıAlıntı

10. Teşekkür edenler:

serkanguzel (5.05.2013)

Senior Member harkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    455 Toplam

bende kamyondan düşen derambox a bir tekmede ben vurur eğilipte almam tercih meselesidir
    AlıntıAlıntı

Member BaBaCHoMu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    1 Bu Konu icin
    19 Toplam

Arsivimde
    dm500 clone
    dm7000s
    dm800 clone
    dm800 original
    vuduo
    dbox2
    xeobox 7119
    var sizce nicin yogunluk dreamboxda ? yigiti öldür ama hakkini ver yinede cihaz isi merak ve heves isi bos yere polemik yapmaya gerek yok ustam.
    AlıntıAlıntı

13. Teşekkür edenler:

serkanguzel (5.05.2013)

1. sayfa - 2 sayfa var 12 SonuncuSonuncu