turk-dreamworld.com Sitesine Hoşgeldiniz.

1. sayfa - 19 sayfa var 1234511 ... SonuncuSonuncu
182 sonuçtan 1 ile 10 arası
    Senior Member Yeter2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Total 'Thanks' Received by This User :
    7 Bu Konu icin
    38 Toplam

Standart Yeni IP Kutu Digitürk - Yalanlara devam...

Sevgili arkadaslar,

annemlerde canak dikme ihtimali olmadigi icin ve Kabel Deutschland'in sundugu kanallardan biktigim icin Yeni IP Kutusu'nu siparis ettim.

Pesinen söyleyim: Mümkünse uzak durun.

Kutu'nun kalitesi:

Kutu cok kücük ve inanilmaz dandik. Icini acip tabiki bakmatim ancak o kadar hafif ki sanki o plastikin ici bos. 100 - 200 gram ya ceker ya cekmez.

Siparis ederken fiyat kazigi:

Kutuyu direkt olarak Digiturkplay.com'dan siparis ettim. Her yerde 149 Dolar yaziyor. Ancak bu fiyat yalan. Cünkü ne kargo bedeli ne de yüzde 19 KDV vergisi dahil. Dünyanin her yerinde tüketiciler fiyat söylenirken KDV icinde söylenir. Sadece sirket arasindaki alis verislerde KDVsiz fiyatlar söylenir. 149 Dolar yaklasik €115 yapiyor. Bana dönen fiyati € 146. Iyi dedik, yinede aldik...almaz olaydik...birinci kaziki yemis olduk.

Kutuyu calistirdim...

Benim DSL'im download'i tam 16056. Dikkat, 16000'e kadar demiyorum. Yani full speed var bende. Hatdimin sinyal gücü 5,5 dB.

Kutuyu takdim ve il sirada Lig Tv, ikinci sirade Lig TV2 ve ücüncü sirada Lig TV3 var, dördüncü siradan sonra öbür kanallar basliyor.
    Ben kutuyu sadece Aile Paketi icin aldim. Mac icin para verecek degilim. Ancak kanal siralamasini degistiremedigim icin hep Lig TV'i basta aciliyor. Ekranda uyari mesaji geliyor: "Bu kanal paketinize dahil degil diye". Ancak kanali degistiremiyorum, cünkü önce Ok tusuna basarak uyariyi okudugumu bildirmem gerekiyor ve bunu Lig TV2 ve Lig TV3'dede yapmak lazim...

Görüntü kalitesi...

GELELIM EN BÜYÜK YALANA: Kutuyu almadan önce Digiturkplay'in web sitesinden kanallari bir hafta denedim. ATV HD, FOX HD, TRT1 HD, IZ TV HD ve NTV Spor HD vardi.

Bir ne göreyim. Ekranda hic bir HD kanali acik degil. Normal ATV, normal Fox, TRT1 ve NTV Spor acik.

Digitürk'ü aradim. Hüseyin bey diye birisi cikti. Bana dedigi kadariyla güya HD yayiniymisda sadece ekranda yazmiyormus...mis falan. Hüseyin beye sordum, nasil olur diye, cünkü sonunda digitürk sirf ya normal SD yayinini ya HD yayini alip sunuyor. Yok efendim onlar HD yayini yapiyormusda, ancak HD logosunu ekranda kaldiriyorlarmis.

Arkadaslar hepsi yalan. Kutu sadece Upscale yapiyor yayini. Nerden mi biliyorum. Cünkü benim evde canak var. TRT1 HD actim hicte HD yayini degil. Bilgisayarda bakarken HD yayiniydi ama. Resmen almislar SD yayinini biraz upscale yapip koymuslar. Download'um 16000 oldugu icin kutu 5 - 10 saniye sonra hemen yüksek görtüntüye geciyor.

Ama yalana doymuyorlar. Ekran Guide'ninda ise ATV HD, TRT HD, logolari ama koyuyorlar. Ya yerseler sizin analyacaginiz. Salakiz ya bizler...

NTV Spor yarisi ekranda yok. Altdan en az 10 cm, yukarida 12 cm kesik. Hüseyin bey hemen sucu TV'ye atti. Tabiki süttem cikmis ak kasik ya Digitürk bizde salagiz ya...Benim LED TV'mi € 1500 aldim. Hic bir kanald kesik yok, sadece NTV Spor'da var. Hüseyin bey ayarlari degistirmemi söyledi. Tabiki hemen yaptim. Nafile. Sonra dedim canaktan bakayim NTV Spor'a. Kesik falan yok. Dikkatimi cekti Türksat'daki SD yayin, söze HD yayindan daha iyi.

Hüseyin bikmis olacak benle ugramadan baska TV'de denememi söyledi ve güya sonra aramami söyledi. Ben dedim, hatda kaliniz, yatak odasina gittim ve Philips LCD'ye bagladim. Sonuc ayni.

Hüseyin bey teknik servise sorunu bildirecegini ve sorunun en kisa sürede kaldiracaligini söyledi. Dogruyu söyleyip söylemedigini ögrenmek icin, soyadini sordum. Soyadini söylemek istemedi.

Kendisine aksama turk-dreamworld'da herseyi okuyabilceklerini bildirdim.

Beddua etmek yakismaz bize, hele Mübarek Regaip Kandil Gecesinde, ancak bunlara hak. Yillardir yalanlarina devam ettikleri icin bunlara aslinda hak. Ama günaha girmek icin etmiyorum, Allah'a haval ediyorum.

Digitürk'ün adamlarinin burada okudugunu biliyoruz. Hadi bakalim, acin gercekten HD kanallarinida söylediginiz gibi görelim. Cünkü böyle satiyorsunuz, yalan söyleyerek para kiviriyorsunuz. Haram olsun.

Degisitirilerse, yani HD yayini acarlar ve NTV Spor'u düzeltirlerse tavsiye ederim ve burada düzeltdikleri zaman duyuracagim. HD kanallari var diye yalan söylemeseler yine tavsiye ederdim. Cünkü SD kanallarin görüntüsü kötü degil.

[Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]

[Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]

DIKKAT: Yeter2, xxcxboard'daki (becerenler degilidir kastim) Gercekler'dir. Xxxxde yayinlanmasi kesinlikle yasaktir!!! Diger Boardlarda serbest dir.
    Konu Yeter2 tarafından (16.05.2013 Saat 21:34 ) değiştirilmiştir. Sebep: Bord ismini cikardim
    AlıntıAlıntı

2. Teşekkür edenler:

maydoga4 (30.06.2016) , mecyt (12.02.2016) , acikilic (25.12.2015) , xanti (18.11.2015) , nado (11.08.2014) , sefa58 (1.06.2013) , cumali (16.05.2013)

Junior Member Dr.Linux* - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    2 Bu Konu icin
    6 Toplam

Standart Cevap: Yeni IP Kutu Digitürk - Yalanara devam...

ilginç ........
    '' Efsaneler Ölmez, Sadece Şekil Değiştirir. ''

>>Ankara Konya Sokak Polis Baskını. İzlemeden Gecme. +18 TIKLA<<
    AlıntıAlıntı

4. Teşekkür edenler:

maydoga4 (30.06.2016) , mecyt (12.02.2016)

1 Bu Konu icin
    38 Toplam

Uzun uzun yazdimki, herkes bilsin yeni kutuda ilerleme oldugunu, ancak artik ne kadar yüzsüslesdiklerini. Artik acik acik yalan söylüyor.

Kutuyu geri iyadede edemiyormusuz. Buda yalan 14 gün icinde geri verme hakkimiz var, cünkü Kutu Digiturk Euro Frankfurt'dan geliyor. Böylece Alman yasalari gecerli.

Avukata vereyim diyorum. Bekliyorum bakalim geri bana döneceklermi diye bir kac gün, ama sanmiyorum.

Daha dogrusu avukata vermeme gerekte yok. Normal kendim dava acsam hakim herseyi yapar. Kendim Avukat degilim, ama hukuk okumuslugum var. Böyle basit seyleri biliyorum.
    AlıntıAlıntı

6. Teşekkür edenler:

mecyt (12.02.2016)

Senior Member cumali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    1 Bu Konu icin
    26 Toplam

Tesekkürler uyari icin bende almayi düsünüyordum canak sikintisi oldugu icin ama vazgectim bu yazilanlardan sonra,üstelik birde ligtv'li pakete 408 dolar fiyat bicmis karamehmetin cocuklari..
    AlıntıAlıntı

8. Teşekkür edenler:

mecyt (12.02.2016)

Senior Member rebeto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    2 Bu Konu icin
    91 Toplam

bu airtes kutusu tivibu ile aynı
    Yayınlar benim TELEVİZYONUMA full hd gelene kadar avatarım siyah kurdale olacak
    AlıntıAlıntı

10. Teşekkür edenler:

mecyt (12.02.2016) , xanti (18.11.2015)

1 Bu Konu icin
    38 Toplam

Alıntı cumali Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    Tesekkürler uyari icin bende almayi düsünüyordum canak sikintisi oldugu icin ama vazgectim bu yazilanlardan sonra,üstelik birde ligtv'li pakete 408 dolar fiyat bicmis karamehmetin cocuklari..
    Görüntü kötü degil. Sadece NTV Sporu sapsallar düzgün koy(a)mamislar. Bastan yalan söylemeseler, deseler sirf SD yayini var, yine sikinti yok. Ama böyle düpedüz acik bir sekilde yalancilik oluyor.

Ve bu yalancilar bunuda burada okuyor hepimizin bildigi gibi. Cok mu zor HD yayinini acip vermek degil? Yani yalan söylediklerine degermi? Güzelce HD yayinlari acsalar dedikleri gibi ve NTV Spor'u düzeltseler binlerce kisi Almanya'da gecerdi. Yok illaki bir aptallik yapacaklar. Kendi tekerlerine hep comak soktuklarinin farkinda degiller.

Insallah bir an önce Digitürkplay'in karsisina bir rakip cikar. Tivibu bir ara niyetlendi arkasi kesildi. Kim bilir bu digitürk arsizlari ne yaptida adamlar vaz gecti.

Düsünseniz ya bir, digitürk'ün adamlari bunu hergün okuyorlar. Cogu sirketler Almanya'da, mesela Mobilcom-debitel, Huk sigortasi ve daha niceleri, internetde gezip serzenisde bulunan kisiler ile kontaki girip sorunlari cözmeye calisiyorlar, yani bir iyi niyet gösteriyorlar. Bu sirketler forumlara sirket isimler ile kayit olup yardim ediyorlar?

Digitürk bunu niye yapmiyor? Cünkü gayeleri üzüm yemek degil, bagci dövmek.

Ama hic merak etmeyin. Hic bir insanin yanin kar kalmiyor böyle seyler. Allah yinede korusun, beddua etmis gibi olmayalim yinede, ilahi adalet bir bakmissin, baslarina öyle bir ceza kesiyorki, mesela cocuklari hastalaniyor ve ölüyor, ondan sonra bizim günahimiz neydi diye soruyorlar.

Hele Lig TV alacaksiniz hic almayin. Görüntüler bir dakika arkadan geliyor. Yani pozisyon oldugunda gol olup olmadigini ögrenmis oluyorsunuz zaten.
    Konu Yeter2 tarafından (17.05.2013 Saat 16:49 ) değiştirilmiştir.
    AlıntıAlıntı

12. Teşekkür edenler:

Dartanyan (18.05.2013)

1 Bu Konu icin
    38 Toplam

Ayrica baska bir konuyu size bildirmek istiyorum:

Digitürk Euro'nun Almanya'da vergi kacirdigina dair ciddi süphelerim var.

Kutunun icinde bir fatura cikmadi. Sadece Excelde hazirlanmis bir yazi belgesi. Ödedigim fiyat ve KDV hakkind hic bir bilgi yok.
    Kredi Kartimdan kesilen faturadada bir sey gözükmüyor.

Bugün Finazamt Frankfurt am Main'a süphelendigime dair bir yaziyi hazirlayacagim, belgelerini icine koyacagim ve taahhütlü olarak yollayacagim.

Almanya'da is yapan her kisi bir fatura kesmesi mecburdur. Hatda kesmeside yeterli degildir, vergisini hangi vergi numarasi altinda kesildigini bildirmesi gerek. Onun icin cogu ebay faturalarinda bile UST-ID-Nr. diye bir rakam vardir.

Söyle bir örnek söyleyim size: Mesela Türkiye'dede bir dükkana girdiginiz zaman bir fis kesilme mecburiyeti vardir. Aksi taktirde bilemezsiniz, vergisini ödeyip ödemediklerini. Fatura kesilmezse, vergi ödenmemis anlamina gelir.

Bakalim artik Maliye'den ne cevap gelecek. Ama emin olabilirsiniz, kendimde Almanya'da resmi bir kurumda calistigim icin, böyle süphelerin pesine maliye düsüyor. Bakalim ne olacak. Veli nigmeti olan müsterilerine bile yalan söyleyen insanlar, maliyeye haydi haydi yapabileceklerime dair ciddi süphem var.
    AlıntıAlıntı

14. Teşekkür edenler:

Dartanyan (18.05.2013)

Senior Member Dartanyan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    10 Toplam

Bende alacaktim iyiki almamisim
    bir kac arkadas var evine canak baglanmiyor beni bekliyorlardi sen al bizde alalim diye

neyse sagol arkadas bilgiler icin
    AlıntıAlıntı

Junior Member hkerim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    0 Toplam

ben de düşünüyordum, yorumu okudktan sonra iyiki almamışım dedim..
    AlıntıAlıntı

Senior Member rebeto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    91 Toplam

Türkiye deki web play üyeliği çalıştırırmı bu cihazı
    Yayınlar benim TELEVİZYONUMA full hd gelene kadar avatarım siyah kurdale olacak
    AlıntıAlıntı

1. sayfa - 19 sayfa var 1234511 ... SonuncuSonuncu