turk-dreamworld.com Sitesine Hoþgeldiniz.

4 sonuçtan 1 ile 4 arasý
    TDW Team-Co Admin as11 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Total 'Thanks' Received by This User :
    0 Bu Konu icin
    680 Toplam

Standart Sinan Şamil Sam kemerine kavuştu

Türk boksör Sinan Þamil Sam ile Ýtalyan Paolo Vidoz arasýnda yapýlan IBF (Dünya Boks Federasyonu) Avrupa Þampiyonluðu unvan maçý berabere bitti.

Büyük Anadolu Otel'de yapýlan maçta ikinci kez Ankaralý sporseverlerin karþýsýna çýkan Sinan Þamil Sam (30-4-0), 1997 yýlýnda Bari'deki düzenlenen Akdeniz Oyunlarý'nda yenildiði "Gladyatör" lakaplý Vidoz'dan (25-4-0) rövanþý almak için mücadele etti.

Profesyonel kariyerinde 34 kez maç yapan ve dört kez rakiplerine boyun eðen 34 yaþýndaki Sam ile 37 yaþýndaki rakibi arasýndaki mücadele büyük çekiþmeye sahne oldu.

Ýlk üç rauntta etkili yumruklarla rakibine üstünlük saðlayan Sam, dördüncü ve beþinci rauntlarda Vidoz'un yumruklarýný karþýlýk vermekte zorlandý.

Altýncý raunttan itibaren dövüþte üstünlüðü ele geçiren Sam, performansýný son rauntlara taþýyamayýnca Ýtalyan boksör dengeyi kurdu.

Toplam 7 bin 570 biletli sporseverin izlediði ve 12 raunt boyunca büyük heyecana sahne olan maçýn sonunda hakemlerin puanlarý toplandý. Ring anonsörü, skor kartýný okumadan maçýn berabere bittiðini duyurdu.

Arena Promotion Yönetim Kurulu Baþkaný Ahmet Öner, puanlar toplanýrken ve sonrasýnda hakemlere uzun süre itiraz etti. Beraberlik kararýnýn açýklanmasýnýn ardýndan tepkisini sürdüren Öner, sinirlerine hakim olamayýnca bir hakeme kafayla vurdu.

Çok üzgün olduðu gözlenen Sinan Þamil Sam, maçtan sonra yaptýðý açýklamada, ilk raundlarda rakibine karþý üstün bir mücadele sergilediðini fakat daha sonra kendisine yandan gelen "maçý böyle ***ür nakavt olma yeter, kazanýyorsun" taktiði üzerine savunmaya geçtiðini söyledi.

Þam, "sonuca inanamýyorum. Ankara'nýn þansýzlýðý mý, benim uðursuzluðum mu bilemiyorum. Bu maç Ýtalya'da olsa bu Ýtalyan beni yüzde 50 farkla yenerdi" diye konuþtu.

Unvan maçý öncesinde ringe çýkan olimpiyat gümüþ madalyalý Atagün Yalçýnkaya Rus Vladislav Sagalarov'u, Yakup Saðlam Ukraynalý Alexander Subin'i, Mustafa Karagöllü Letonyalý Andrei Tolstihs'i, Mahir Oral da yine Letonyalý Jurijs Boreiko'yu yenmeyi baþardý.
    Haddini bilmedikten sonra çok þey bilmek birþeye yaramaz. Suskunluk kimseyi yanýltmasýn, Çünkü susan konuþursa kimse kaldýramaz.
    -W. Butler-

Ok gibi doðru olsam, yabana atarlar beni,
    Yay gibi eðri olsam; elde tutarlar beni,
    Doðruda aç görmedim; eðride tok,
    Eðri yay elde kalýr; menzil alýr doðru ok.

Mevlana
    AlýntýAlýntý

Senior Member lange - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    321 Toplam

Standart Cevap: Þamil Sam ile Vidoz yeniþemedi

slm
    fransiz hakem ortaligi karisdirdi.bakalim sonu nolcak bu türk düsmanliginin
    AlýntýAlýntý

0 Bu Konu icin
    680 Toplam

Alýntý lange Nickli Üyeden Alýntý [Deðerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanýz gerekiyorÜye olmak icin burayý týklayýnýz]
    slm
    fransiz hakem ortaligi karisdirdi.bakalim sonu nolcak bu türk düsmanliginin
    biz kendi-kendimize duþmanýz usta,el de daha beter oluyor bunu gördükçe
    Haddini bilmedikten sonra çok þey bilmek birþeye yaramaz. Suskunluk kimseyi yanýltmasýn, Çünkü susan konuþursa kimse kaldýramaz.
    -W. Butler-

Mevlana
    AlýntýAlýntý

0 Bu Konu icin
    680 Toplam

Sinan Şamil Sam, İtalyan Paolo Vidoz ile yaptığı maçtan 18 gün sonra Avrupa şampiyonluğu unvan kemerine kavuştu.

Sam, 4 Temmuz'da Vidoz ile Ankara'da yaptığı ve berabere biten maçın sonucu için Avrupa Boks Federasyonu'na (EBU) yaptığı itirazdan sonra kararın lehine değiştirmesiyle eline geçirdiği şampiyonluk kemerini TSYD Ankara Şubesi'nde düzenlenen törende aldı.

EBU Başkanı Logist, karar sonrası en az Sinan kadar üzüldüğünü ifade ederek, "onunla özel bir ilişkim var. Daha önce bazı maçlarında hakemlik de yaptım. Bu tören için tatilimi erteledim ve buraya geldim. Çok güzel bir maç oldu. Hakem kötü bir hata yaptı, ancak uzun görüşmeler sonrası kemer Sinan'ın oldu" dedi.

Ankara Büyük Anadolu Oteli'ndeki maçın hakemlerinden Robin Dolpierre son raunda beraberlik verdiğini, ancak daha sonra skoru 10-9 Vidoz lehine çevirerek kuralları çiğnediğini itiraf etmişti.

21 yıldır boks yaptığını dile getiren Sinan Şamil Sam, şampiyonluk kemerini ringde almasının kendisi için daha önemli olduğunu, ancak geç de olsa kemerin kendisine verildiğini söyledi.

Sam, dünya şampiyonuyla maç yapmayı düşünüp düşünmediği yönündeki bir soruya, "tilkiye, tavuk sever misin diye sormuşlar. Gülmekten cevap verememiş. Bana da dünya şampiyonuyla maç yapar mısın deseler, seve seve kabul ederim. Ancak biraz dinlenmem lazım" ifadelerini kullandı.

Profesyonel boksta ağır sıklet kategorisindeki dört şampiyonluk kemerinden üçü (WBO, IBO, IBF) Ukraynalı Wladimir Klitschko, biri (WBC) Nijeryalı Samuel Peter'in elinde bulunuyor.

İkinci kez Avrupa şampiyonu unvanına sahip olan 34 yaşındaki Sinan Şamil Sam, üç yıl önce Oleg Maskaev karşısında aldığı ağır yenilgi sonrası dünya şampiyonluğu için mücadele etme şansını kaybetmişti.

Doğaneli: "Hak yerini buldu"

Boks Federasyonu Başkanı Caner Doğaneli, boksun hiçbir zaman haksızlığın kabul edilebileceği bir spor dalı olmadığını vurgulayarak, "EBU Başkanı bize maçtan sonraki süreçte büyük destek verdi. Yavrumuz, sporcumuz Sinan'ın haklarının tekrar kendisine verilmesini sağladı" dedi.

Basın toplantısının soru-cevap bölümünde, federasyon başkanı Caner Doğaneli ile TRT muhabiri ve eski boksör Köksal Özoğluöz arasında sözlü tartışma yaşandı.

Anadolu Ajansı'nın dün abonelerine servis ettiği, Uluslararası Boks Federasyonları Birliği (AIBA) tarafından Boks Federasyonu'na gönderilen mektubu gündeme getiren Özoğluöz, "boksu 22 yılda bitirdiniz. 18 Ağustos'taki karar toplantısında görüşeceğiz. Toplantıda sonuna kadar Türkiye için sizin yanınızdayız. Biz de bu ülkenin evladıyız. Ama bazı şeyler içimize batıyor" dedi. Doğaneli ise "hiçbir yerinize bir şey batmasın. Rahat olun" yanıtını verdi.

Federasyona gelen mektupta, AIBA'nın onaylamadığı malzemeler kullanıldığı gerekçesiyle Türkiye'ye bir yıl boyunca uluslararası organizasyon yapma izni verilmeyeceği belirtilmişti. Doğaneli ise konuyla ilgili son kararın 18 Ağustos'ta olimpiyatlar sırasındaki toplantıda alınacağını savunmuştu
    -W. Butler-

Mevlana
    AlýntýAlýntý