turk-dreamworld.com Sitesine Hoşgeldiniz.

1. sayfa - 2 sayfa var 12 SonuncuSonuncu
11 sonuçtan 1 ile 10 arası
    Senior Member aferin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Total 'Thanks' Received by This User :
    0 Bu Konu icin
    845 Toplam

Standart Londra karıştı, polis alarmda!

Kuzey İrlanda'da yapılacak G8 zirvesi öncesi kapitalizm karşıtı gruplar İngiltere'de hafta başından bu yana gösteri düzenliyor.

Gösterilerin en şiddetlisi salı günü Londra'nın merkezinde boş bir binayı işgal eden protestocularla polis arasında çıkan çatışma oldu.

Yaşanan arbede sonucu polis, 57 kişi göz altına aldı.

'Kapitalizm Karşıtı Karnaval' adını verilen protestolarla, göstericiler, yatırım fonu şirketleri, bankalar, petrol ve maden şirketlerinin binalarını hedef alarak protestolar düzenliyor.
    Stop G8 (G8'i Durdur) platformunun hafta boyunca İngiltere'nin çeşitli yerlerinde gösteri düzenleyeceklerini açıklaması, İngiliz polisini de harekete geçirdi.

'GÖSTERİCİLERE ORANTILI GÜÇ KULLANDIK'

Londra Emniyet Müdürlüğü, 'Hemingway Operasyonu' adını verdikleri operasyon kapsamında bin 200 polisi hazır bulundurduklarını ve protestoculara karşı orantılı güç kullandıklarını açıkladı.
    Cumartesi günü binlerce kapitalizm karşıtı göstericinin Belfast'da gösteri yapması bekleniyor.

Dünyanın en zengin ekonomisine sahip 8 ülke,17-18 Haziran tarihleri arasında Kuzey İrlanda'nın Co Fermanagh kentinde iki günlük bir zirvede bir araya gelecek.

OCCUPY LONDON İŞ BAŞINDA

Geçtiğimiz yıl, dünyadaki ekonomik eşitsizliği protesto etmek üzere Londra'daki Aziz Paul's Katedrali önünde oturma eylemi düzenleyen protestocuların oluşturduğu Occupy London, G8 protestoları ile yine gündeme geldi.

G8 protestolarını organize eden grup StopG8 (G8'i durdur) İngiliz televizyon kanallarında seslerini yeteri kadar duyuramadıklarından iletişim ve paylaşım için sosyal medyayı tercih ediyor.

Eylemciler, gösterilerle ilgili duyuruları, videoları, fotoğrafları ve son dakika bilgileri twitter hesabından paylaşıyorlar.
    Takipçilerinin arasında Türklerin de olduğu hesapta, Londra polisinin protestoculara müdahale ettiği sırada çekilen fotoğraflar paylaşılıyor.

Bazı takipçiler kendi hesaplarından 'BBC'nin ülkesi İngiltere', 'Diren İngiltere' adıyla tweet atıyor.

KaynakHA
    AlıntıAlıntı

TDW Team-Co Admin TA69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    441 Toplam

Standart Cevap: Londra karıştı, polis alarmda!

GÖSTERİCİLERE ORANTILI GÜÇ KULLANDIK'

Londra Emniyet Müdürlüğü, 'Hemingway Operasyonu' adını verdikleri operasyon kapsamında bin 200 polisi hazır bulundurduklarını ve protestoculara karşı orantılı güç kullandıklarını açıkladı.
    Bizde oldu dünya ayagi kalkti, Burda olunca adi demokrasi oluyor.
    "Kalbin gıdası iman, aklın gıdası faydalı ilimdir."
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    845 Toplam

Alıntı TA69 Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    Bizde oldu dünya ayagi kalkti, Burda olunca adi demokrasi oluyor.
    Aynen geçende İspanya da göstericilere müdahale edilmiş Yunanistan ı demeye gerek yok bir biz göze battık. Ne demişler "Meyve veren ağaç taşlanır" diye.
    Türkün Türk ten başka dostu yoktur.
    AlıntıAlıntı

Member dijitalci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    21 Toplam

Şaşırıp kalıyorum ben bu FORUMU BAĞIMSIZ bilirdim ama maalesef değilmiş....Ey bu FORUMUN YÖNETİCİSİ arkadaşım bu MODERATÖRLER işi gücü bırakmışlar akp ye YALAKALIK peşine düşmüşler....Neymiş efendim bizde olunca DÜNYA ayağa kalkmışmış size sesleniyorum çok bilmişler orda POLİSLER milletin üstüne GAZ BOMBALARI ilemi saldırdı.? Yoksa ÖZÜRLÜ bir bireyimizin üzerine BASINÇLI su mu sıktı İNGİLİZ POLİSİ.! Ayıp ayıp DEMOKRASİDEN bahsedenler sizler sizler kimsinizki bu ÜLKENİN 100/50 sine ÇAPULCU deme cüretini göstereceksiniz,siz kimsiniz Adam gibi ADMİNLİK yapın yada gidin SİYASET yapın bir yerlerde.Size sesleniyorum ŞEHİT haberleri gelirken çıkıpta hanginiz doğru dürüst çıkıpta yazdınız ,Askerimizin başına ÇUVAL geçirilirken nerdeydiniz, bu ülkenin çiftçisine al ananıda git dendiğinde nerdeydiniz.! KÖPEKLER davulla zurnayla karşılanırken nerdeydiniz, Hep SİNDİNİZ işiniz bu zaten işinize gelmeyince millete ÇAPULCU benzetmesi yapmak ,işler tersine gidince ise birlik beraberlik mesajları yazmak.Adamlar HAKKARİDE kudurdu POLİS araçlarını yaktı neden POLİS orada GÜÇ KULLANMADI.? Aman AÇILIM zarar görmesin diye değilmi siz kiminle dans ettiğinizi sanıyorsunuz...Neymiş İKİ AYYAŞ bu ülkede KANUN yapmışmış hey gidi hey cesarete bak burada milleti itidale davet edenler ATATÜRK 'e dil uzatılırken NERDESİNİZ...
    Bırakın bu işleri yaşım 47 öyle şeyler yazarımki apışıp kalırsınız,cevap dahi yazamazsınız.Şimdi şapkanızı alın ve adam gibi ADMİNLİK yapın burası SİYASİ PLATFORM değil anladınızmı....
    Konu dijitalci tarafından (13.06.2013 Saat 21:51 ) değiştirilmiştir.
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    845 Toplam

Alıntı dijitalci Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    Şaşırıp kalıyorum ben bu FORUMU BAĞIMSIZ bilirdim ama maalesef değilmiş....Ey bu FORUMUN YÖNETİCİSİ arkadaşım bu MODERATÖRLER işi gücü bırakmışlar akp ye YALAKALIK peşine düşmüşler....Neymiş efendim bizde olunca DÜNYA ayağa kalkmışmış size sesleniyorum çok bilmişler orda POLİSLER milletin üstüne GAZ BOMBALARI ilemi saldırdı.? Yoksa ÖZÜRLÜ bir bireyimizin üzerine BASINÇLI su mu sıktı İNGİLİZ POLİSİ.! Ayıp ayıp DEMOKRASİDEN bahsedenler sizler sizler kimsinizki bu ÜLKENİN 100/50 sine ÇAPULCU deme cüretini göstereceksiniz,siz kimsiniz.! Adam gibi ADMİNLİK yapın yada gidin SİYASET yapın bir yerlerde.Size sesleniyorum ŞEHİT haberleri gelirken çıkıpta hanginiz doğru dürüst çıkıpta yazdınız.Hep SİNDİNİZ işiniz bu zaten işinize gelmeyince millete ÇAPULCU benzetmesi yapmak işler tersine gidince ise birlik beraberlik mesajları yazmak.Bırakın bu işleri yaşım 47 öyle şeyler yazarımki apışıp kalırsınız,cevap dahi yazamazsınız.Şimdi şapkanızı alın ve adam gibi ADMİNLİK yapın burası SİYASİ PLATFORM değil anladınızmı....
    oradakilerin Molotof atması çok normal bir şey mi sizin gibi siyasi görüş yapmayan birinin yazısında bunu da belirtmesini beklerdim madem siyaset ile akalanız yok bazı şeyleri görüp bazı şeyleri görmezden gelmeyin. Kamu malına zarar verenlerin savunuculuğunu yapmayın senin benim vergilerim bir hiç yüzünden boşa gidiyor...Burada her hangi bir siyasi yorum yoktur siyasi yoruma o kadar kendinizi kaptırmışsınız ki bir yorumu bile kendinize laf söyleniyor diye algılıyorsunuz nasıl bir mantıktır anlamadım gitti. Ne var bu yorumda orada demokrasi oluryor burada olmuyor demek suç mu? bu yorumu yapan şu partinin elemanı mı diye görünüyor sizin gözünüzde eğer böyle ise yazık insan hak ve özgürlüğünden bahserdersiniz bir kişi yorum yaptığı zaman sizin yorum yapma yetkiniz yok dersiniz bu nasıl demokrasi anlayışı...
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    21 Toplam

Alıntı aferin Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    oradakilerin Molotof atması çok normal bir şey mi sizin gibi siyasi görüş yapmayan birinin yazısında bunu da belirtmesini beklerdim madem siyaset ile akalanız yok bazı şeyleri görüp bazı şeyleri görmezden gelmeyin. Kamu malına zarar verenlerin savunuculuğunu yapmayın senin benim vergilerim bir hiç yüzünden boşa gidiyor...Burada her hangi bir siyasi yorum yoktur siyasi yoruma o kadar kendinizi kaptırmışsınız ki bir yorumu bile kendinize laf söyleniyor diye algılıyorsunuz nasıl bir mantıktır anlamadım gitti. Ne var bu yorumda orada demokrasi oluryor burada olmuyor demek suç mu? bu yorumu yapan şu partinin elemanı mı diye görünüyor sizin gözünüzde eğer böyle ise yazık insan hak ve özgürlüğünden bahserdersiniz bir kişi yorum yaptığı zaman sizin yorum yapma yetkiniz yok dersiniz bu nasıl demokrasi anlayışı...
    Demagoji yapmanın alemi yok sizin BAŞBAKANINIZ bu ülkenin 100/50 sine ÇAPULCU demeseydi bunlar olmazdı hatta HÜKÜMET İSTİFA ederdi....Siz hiç duydunuzmu diğer ülkelerde karşıt görüşlü MUHALEFETE çapulcu densin....Vergileriniz boşuna gitmiyor merak etmeyin o paralar sosyal yardımlaşma vasıtası ile MUHTARLAR tarafından akp ye oy verenlere 200 tl yada erzak vs olarak geri dönüyor onun için canınızı sıkmayın.Bu arada bana DEMOKRASİ dersi vermeye kalkmayın bu ülkede BASIN diye bir şey yok kendi yandaş yazarlarından birini bile işten çıkartan bir BAŞBAKANDAN bahsediyoruz.Gözünü sevdimi DEMOKRASİSİSİ kurban olayım sana ne mutlu ÇAPULCUYUM diyene...
    Konu dijitalci tarafından (13.06.2013 Saat 22:00 ) değiştirilmiştir.
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    845 Toplam

Alıntı dijitalci Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    Demagoji yapmanın alemi yok sizin BAŞBAKANINIZ bu ülkenin 100/50 sine ÇAPULCU demeseydi bunlar olmazdı hatta HÜKÜMET İSTİFA ederdi....Siz hiç duydunuzmu diğer ülkelerde karşıt görüşlü MUHALEFETE çapulcu densin....Vergileriniz boşuna gitmiyor merak etmeyin o paralar sosyal yardımlaşma vasıtası ile MUHTARLAR tarafından akp ye oy verenlere 200 tl yada erzak vs olarak geri dönüyor onun için canınızı sıkmayın.
    İşine gelmeyince demagoji olur tabi bak bakalım benim hangi partiden olduğum yazıyor mu o yazıda senin gibi ben körü körüne bağlı değilim bir yerlere. bir çapulcu lafı bu kadar ağır geldiyse vermezsin oyunu olur biter bu kadar basit bir şey yok ben yollarda arayacağım diyorsan ve bu yollara yığılmanın başarılı olduğunu farzedelim bir başka görüş yine aynı yöntemi deneyecek bu böyle kısır döngü halinde devam edecek...Bazı şeylerin farkına varın madem hükümeti istemiyorsunuz daha iyi bir yönetim getirir ve iktidar olursunuz yok biz bunu beceremiyorum diyorsanız bırak bu işleri. Bize çözüm üretin çözümsüzlüğe mahkum etmeyin.
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    21 Toplam

Alıntı aferin Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    İşine gelmeyince demagoji olur tabi bak bakalım benim hangi partiden olduğum yazıyor mu o yazıda senin gibi ben körü körüne bağlı değilim bir yerlere. bir çapulcu lafı bu kadar ağır geldiyse vermezsin oyunu olur biter bu kadar basit bir şey yok ben yollarda arayacağım diyorsan ve bu yollara yığılmanın başarılı olduğunu farzedelim bir başka görüş yine aynı yöntemi deneyecek bu böyle kısır döngü halinde devam edecek...Bazı şeylerin farkına varın madem hükümeti istemiyorsunuz daha iyi bir yönetim getirir ve iktidar olursunuz yok biz bunu beceremiyorum diyorsanız bırak bu işleri. Bize çözüm üretin çözümsüzlüğe mahkum etmeyin.
    Merak etme şunun şurasında seçimlere 7 ay kaldı bende hiç bir PARTİYE bağlı değilim merak etme..... 47 yaşındaki TC. ÇAPULCU dan selamlar...
    Konu dijitalci tarafından (13.06.2013 Saat 22:15 ) değiştirilmiştir.
    AlıntıAlıntı

Senior Member tybet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    495 Toplam

Merak etme şunun şurasında seçimlere 7 ay kaldı bende hiç bir PARTİYE bağlı değilim merak etme..... 47 yaşındaki TC. ÇAPULCU dan selamlar...
    senin gözüne hükümet sözcüleri takılmış heral biz burdayız dert etme
    ve burası hür bir forum herkes dilinin döndüğünce bişeyler yazıyor. @ berkenkey e bakma sen o şuan star da bülent ersoyun şapkasını tartışmamızı daha çok ister ama neeylersin.

bu arada en son konumuz kilitlendiği için yazmak zorundayız

siyaset iktidarı muhaalefetiyle karı-koca ya benzer bunlar arasında tartışıyorsa
    bizim halk arasında bi söylemimiz var karı koca kavgası arasına girersen suçlu sen olursun.
    bizde artık bu bilinçle hareket etmeye partilerden uzak durarak görüşlerimizi dile getirmeye çalışıyoruz.

her nekadar birileri olayları siyasete getirmek istesede biz uzağız akp yede chp yede mhp ye de bdp yede aynı mesafedeyiz.
    “Biz Yahudiler orta doğuda yıkılmaz denen devleti ( OSMANLI’ yı ) yıkıp iki tane devlet kurduk. ( birisi israil öteki?......)
    Onlara ( yani israil ve ismini bildirmediği öteki devlet)
    öyle güzel sistem inşa ettik’ki, TÜRKLER bize filistini vermeyen ABDULHAMİT’e en az 200 sene daha
    söverler”.

İSRAİL’İN İLK CUMHURBAŞKANI CHAİM WEİZMAMN
    AlıntıAlıntı

TDW Team-S-Mod. berkenkey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    30.053 Toplam

Alıntı tybet Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    senin gözüne hükümet sözcüleri takılmış heral biz burdayız dert etme
    ve burası hür bir forum herkes dilinin döndüğünce bişeyler yazıyor. @ berkenkey e bakma sen o şuan star da bülent ersoyun şapkasını tartışmamızı daha çok ister ama neeylersin.
    Bülend Ersoy un şapkasını tartışmak bile, hiç birşeyi tartışmamaktan iyidir.

Sorun tartışmaktan değil, tartışmamaktan çıkar.

Johann Wolfgang von Goethe der ki : "Çözümde görev almayanlar problemin bir parçası olurlar."
    AlıntıAlıntı

1. sayfa - 2 sayfa var 12 SonuncuSonuncu