Serdal Adalı'ya karşı 21 sandıkta da üstünlük kurarak yeniden başkan seçilen Fikret Orman, ekibinde çok fazla değişiklik yapmadı. Yola beraber çıktığı 8 yönetici, yeni dönemde de Beşiktaş'ta görevlerine devam edecek.
[Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]

Beşiktaş-İşte Fikret Orman'ın kurmayları
Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, eski yöneticilerin ağırlıklı olduğu bir liste hazırladı. Ahmet Nur Çebi, Ahmet Kavalcı, Umut Güner, Deniz Atalay gibi yola beraber çıktığı kurmaylarıyla bu dönemde de çalışacak olan Orman’a kuşkusuz en büyük destek, yönetim kurulunda yer almayan yakın arkadaşı Muzaffer Nasıroğlu’ndan gelecek. Yaklaşık 20 gündür Orman’ın seçim ofisinde bulunan ve başkana verdiği destekle dikkat çeken Nasıroğlu, listede yer almayarak herkesi şaşırtmıştı. Ancak eski yönetici, yaptığı açıklamada Orman’a maddi ve manevi olarak destek vereceğini belirtti. Orman’a Nasıroğlu gibi destek olacak bir diğer isim de, yönetim kurulundan daha önce istifa eden Tamer Kıran.

Ahmet Nur Çebi: Geçmiş dönemde 2. başkan olan Çebi, yeni yönetimde de 2. başkanlık görevini sürdürecek. Yönetimde kulübe en çok para veren isim olarak önde duruyor.

Ahmet Kavalcı: Futbol takımı sorumlusu olan genç yönetici taşımacılık şirketleri sahibi. Kavalcı, futbol takımı ile yönetim arasında köprü vazifesi yapacak. Önder Özen’le birlikte çalışacak.

Umut Güner: Hükümete yakınlığı ile bilinen Güner, stat konusunda alınan izinlerde başrol oynadı. Fikret Orman, stat nedeniyle Güner’e yeniden listesinde görev verdi.

Deniz Atalay: Transfer komitesi başkanı olan Ankaralı yönetici Deniz Atalay, özellikle yerli futbolcuların alınmasında büyük katkı sağladı. Atalay, yeni yönetimde de transferlerle ilgilenecek.

Yalçın Yılmaz: Başkana en yakın yönetici olarak dikkat çekiyor. Ayakkabı üretimi yapan Yılmaz, yönetim içinde faal olmasa da, Orman’ın kader birliği yaptığı kişi.

Metin Albayrak: Ürün ve pazarlama sorumlusu olan Metin Albayrak, yönetim içinde Aybaba’ya muhalif olması ile biliniyordu. Tekstilci olan genç yönetici koltuğunu koruyanlardan.

Faik Akdil: Yönetime İsmail Ünal kontenjanından giren turizmci. İSKİ’de çalışırken, Antalya’da yaptığı otel ile bir dönem gündem yaratmıştı ve medyada uzun süre konu olmuştu.

Erdal Torunoğulları: Karslı işadamı Hollanda’da yaşıyor. İnşaat, turizm ve mutfak malzemeleri konusunda şirketleri var. Yurt dışından yönetime giren ilk isim olarak tarihe geçecek.

Ahmet Ürkmezgil: Matbaa denildiği zaman akla ilk gelen isimlerden birisi Ahmet Ürkmezgil. Türkiye’nin en önemli matbaa üssünü kuran Ürkmezgil, Orman’ın güvendiği isimlerden birisi.

Melih Sami Esen: İnşaat ve enerji işiyle ilgilenen Melih Sami Esen, özellikle mali konularda oldukça uzman bir isim. Kulübün mali konuları ve borcun azaltılması konusunda çok çalışacak.

Erdal Karacan (Yedek): O da koltuğunu kaptırmayan yöneticilerden. Amatör branşlar ve sponsorluklar ile yakından ilgilenen Karacan, kulüpte geniş bir tabana sahip.

Berkan Gocay (Yedek): Orman yönetimi süresince pek öne çıkmayan Berkan Gocay, buna rağmen listede kendisine yer bulmasını bildi. Gocay yedek üye olarak yine pasif görevde kalacak.

Emre Kocadağ (Yedek): Sütiş’in veliahtı olan Emre Kocadağ, hükümete olan yakınlığıyla bilinen bir isim, Genç yaşına karşın işletme sektöründe oldukça başarılı olan Kocadağ’a Fikret Orman çok güveniyor.

Mete Vardar (Yedek): Eski yöneticilerden Sinan Vardar’ın büyük oğlu. Jolly Tur’un sahibi olan Vardar şimdiden altyapıya talip. Daha önce Beylerbeyi’nde de görev almıştı.

Hakan Özköse (Yedek): Başkanın yeğeni olan Hakan Özköse, özellikle Çilekli’deki seçim ofisinde çok vakit geçirdi. Fikret Orman da Özköse’yi listesine yedek üye olarak dahil etti.