BEŞİKTAŞ, SEÇİMİN SONUÇLANMASIYLA BİRLİKTE TEKNİK DİREKTÖR VE TRANSFER İÇİN HAREKETE GEÇTİ
[Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
Bielsa, Santos ile anlaştı. Prosinecki, Kayseri’yi yarı yolda bırakmıyor. Schaff ile prensip anlaşması yapan Kartal, her şeye rağmen Prosinecki’yi istiyor. Anlaşma sağladıkları Sezer Öztürk için Fenerbahçe’nin kapısını çalacak olan siyah-beyazlılar, teklif getirmesi durumunda Almeida’yı da satmayı planlıyor
Beşiktaş’ta Fikret Orman, genel kurul üyelerinden güvenoyunu aldı, özellikle futbol konusunda hemen işbaşı yaptı. Futbol Şubesi’nin ilk ele aldığı konu, teknik direktör oldu. Haber bekledikleri Biealsa’nın Brezilya’nın Santos takımıyla anlaşması nedeniyle yeniden arayışa başlayan Kartal, Schaff ile prensipte anlaşmasına rağmen, Süper Lig’i tanıması nedeniyle gözünü Robert Prosinecki’ye çevirdi. Kayserispor’un eleştirilerine rağmen Hırvat hocada ısrarcı görünen Beşiktaş Başkanı Fikret Orman’ın, bugünkü mali genel kurulda, Kayserispor Başkanı Recep Mamur ile görüşebileceği dile getirildi.
Beşiktaş Yönetimi’nin teklif hazırlığı içerisinde olduğunu öğrenen Kayserispor Menajeri Süleyman Hurma ise Prosinecki’yi kaptırmamak için şimdiden kolları sıvadı. İlk olarak Hırvat teknik adamla görüşen Hurma, Prosinecki’den “Ben Kayserispor’u yarı yolda bırakmam. Hatta Hırvatistan’dan dönünce sözleşme bile uzatırız” yanıtını aldı.
Kayserispor tarafından yaşanan bu gelişmeler nedeniyle dikkatli adımlar atmaya çalışan Beşiktaş Yönetimi, aksi durumda Thomas Schaaf ile yapılan prensip anlaşmasını yürürlüğe koyacak.

Transfer çalışması
Fenerbahçeli Sezer Öztürk’ü transfer etmek için geçen sezon öncesinden beri uğraşan Beşiktaş Yönetimi, sarı - lacivertli futbolcuyu bu kez takıma katabilmek için ciddi girişimlerde bulunmaya başladı. Genç oyuncunun menajeriyle görüşerek Sezer ile her konuda prensip anlaşmasına varan yönetim, Fenerbahçe Kulübü ile bonservis konusunda kıran kırana bir pazarlığa girecek. Öte yandan Ahmet Kavalcı ile Önder Özen ikilisinin teklif getirebilmesi durumunda Hugo Almeida’nın takımdan ayrılmasına sıcak baktıkları ortaya çıktı. Yönetici Kavalcı, Portekizli oyuncunun teklif getirememesi durumunda ise kendisine Fernades’e önerdikleri gibi yeni bir sözleşme teklif edecek.

Hilbert soru işareti

İç transfer çalışmalarında şu ana kadar Hilbert ile sözleşme uzatmayan Beşiktaş Yönetimi, Alman oyuncunun kulüpten olan alacağını faiziyle birlikte istediği için yeni sözleşmeye soğuk bakıyor. Başkan Fikret Orman, Beşiktaş’ı tüm ısrarlara rağmen mahkemeye ***ürdüğü için Alman oyuncunun yerine başka bir futbolcu bakılmasını istediği öğrenildi. Orman’ın muhalefeti nedeniyle Hilbert ile görüşemeyen Beşiktaş Futbol Komitesi, bu konuda Başkan Fikret Orman’ı ikna etmeye çalışacak.

Adalı’dan teşekkür

Fikret Orman ile girdiği başkanlık yarışından yenilgiyle ayrılan Serdal Adalı, camiaya teşekkür etti. Yazılı bir açıklama yapan Adalı, seçime girerken tek hedeflerinin Beşiktaş’ı daha ileri taşımak olduğunu belirterek, “Seçim sürecinde gece gündüz iyi niyetle ve özveriyle çalıştık. Oylarını kullanmak üzere katılım gösteren tüm kongre üyelerimize teşekkür ederim. Seçim sonucunun Beşiktaşımıza hayırlı olmasını dilerim. Beşiktaş hepimizin aşkıdır, her zaman ‘Sen ben yok, Beşiktaş var’ dedik, demeye de devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Sinan Vardar susmayacak!

Beşiktaş’ta iki kez yöneticilik yapan Sinan Vardar, oğlu Ahmet Mete Vardar’ın Fikret Orman’ı yönetimine girmesi nedeniyle ilginç açıklamalarda bulundu. Yönetimlerde olduğu zamanlarda bile yönetimleri eleştirdiğini söyleyen Vardar, “Tabii ki oğlumun yönetici olması, benim için ayrı bir gurur kaynağıdır. Ama oğlum bile olsa hatalar yapıldığı zaman eskisi gibi eleştirilerime devam ederim. Ben bunu ona da söyledim. İyi şeyler yaptıkları zamanlarda ise bir baba olarak değil, bir Beşiktaş kongre üyesi olarak bütün yönetimi takdir etmesini de bilirim” diye konuştu.