turk-dreamworld.com Sitesine Hoşgeldiniz.

4 sonuçtan 1 ile 4 arası
    TDW Team-Co Admin as11 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Total 'Thanks' Received by This User :
    0 Bu Konu icin
    680 Toplam

Standart Masters serisinin Cincinnati ayagi

Federer Cincinnati'de direkten döndü
    Dünya klasmanındaki birinciliğini kaybetme tehlikesiyle karşı karşıya bulunan Roger Federer, Masters serisinin Cincinnati ayağındaki ilk maçında Robbie Ginepri'yi üç sette yenebildi.

Son beş yılda ilk kez üst üste üç maç kaybetmenin kıyısından dönen Federer, Ginepri'yi 6-7, 7-6, 6-0'lık setlerle mağlup etti ve Cincinnati'de üçüncü tura yükseldi.

Dünyanın 64 numarası Ginepri, ilk seti kazandıktan sonra ikinci sette de servis kırıp 6-5 öne geçti ama yakaladığı avantajı kullanamadı.

Wimbledon'daki beş yıllık hakimiyetine Rafael Nadal tarafından son verilen, geçtiğimiz hafta Toronto'da daha ilk maçında elenen Federer, dünya klasmanındaki birinciliğini kaybetme tehlikesiyle karşı karşıya.

Nadal Cincinnati de şampiyon olur, 4.5 yıldır zirvede yer alan Federer de yarı finalden önce elenirse dünyanın yeni bir numarası Nadal olacak.

Bir numarada kalma mücadelesinin kendisini eğlendirdiğini ve heyecanlandırdığını söyleyen Federer, "hayal kırıklığı yaşadığım tek şey yoğun şekilde çalışmama rağmen bu yıl grand slam turnuvası kazanamamaktı. Ama bunu de geride bıraktım" dedi.

16 numaralı seribaşı Hırvat Ivo Karlovic, Arjantinli Acasuso'yu 6-3, 7-6'lık setlerle yenip üçüncü tura yükseldi. İsveçli Robin Soderling, 12 numara Tommy Robredo'ya 7-6, 6-4 ile üstünlük sağlayarak üçüncü tura çıkan bir diğer tenisçi oldu.

Toronto çeyrek finalinde Nadal'a kaybeden 11 numaralı seribaşı Fransız Richard Gasquet, vatandaşı Michael Llodra'nın üçüncü sette çekilmesi üzerine ikinci tura çıktı. Llodra bıraktığında Gasquet oyunlarda 1-0 öndeydi.

10 numara Fernando Verdasco, Dominik Cumhuriyeti'nden Victor Estrella'yı 6-3, 7-5'lik setlerle mağlup ederek ikinci tur vizesi aldı.

Altı numaralı seribaşı Andy Roddick, 2003 ve 2006'da kazandığı 2.6 milyon dolar ödüllü turnuvadan, boynundaki ağrı yüzünden çekildiğini açıkladı.
    Haddini bilmedikten sonra çok şey bilmek birşeye yaramaz. Suskunluk kimseyi yanıltmasın, Çünkü susan konuşursa kimse kaldıramaz.
    -W. Butler-

Ok gibi doğru olsam, yabana atarlar beni,
    Yay gibi eğri olsam; elde tutarlar beni,
    Doğruda aç görmedim; eğride tok,
    Eğri yay elde kalır; menzil alır doğru ok.

Mevlana
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    680 Toplam

Standart Cevap: Masters serisinin Cincinnati ayagi

Nadal Cincinnati'de fırtına gibi başladı
    Teniste dünyanın yeni bir numarası olmaya giderek yaklaşan Rafael Nadal, Masters serisinin Cincinnati ayağındaki ilk maçında sadece bir oyun kaybetti.

Wimbledon ve Fransa Açık şampiyonu Nadal, Fransız Florent Serra'yı 6-0 ve 6-1'lik setlerle yenerek üçüncü tura yükseldi.

Üst üste altıncı turnuva şampiyonluğunu kovalayan İspanyol tenisçi, rakibinin servisini beş kez kırarken, beraberliğe bile düşmediği kendi servis oyunlarında toplam sadece dokuz puan kaybetti.

Geçtiğimiz yıl Nikolay Davydenko ve James Blake gibi ilk 10 oyuncularını yenme başarısı gösteren dünyanın 84 numarası Serra, kariyerinin belki de en iyi maçını çıkaran Nadal'a ancak 46 dakika dayanabildi.

30 maçtır yenilmeyen Nadal Cincinnati de şampiyon olur, 4.5 yıldır zirvede yer alan Roger Federer de yarı finalden önce elenirse dünyanın yeni bir numarası Nadal olacak.

Üçüncü turda Nadal dünyanın eski iki numarası Tommy Haas ile karşılaşırken, ilk maçında Robby Ginepri karşısında çok zor anlar yaşayan Federer, ATP Tur'un en çok ace atan ismi Ivo Karlovic ile mücadele edecek.

Cincinnati'de günün sürpriz sayılabilecek sonuçları beş numaralı seribaşı İspanyol David Ferrer ve 11 numaralı seribaşı Fransız Richard Gasquet'nin elenmesiydi.

Ferrer, 31 yaşındaki eski ilk 10 oyuncusu Ekvadorlu Nicolas Lapentti'ye 7-6, 3-6, 6-3'lük setlerle yenilirken, Gasquet de Rus Dmitry Tursunov'a 7-6, 6-0'lık setlerle teslim oldu.

Üç numaralı seribaşı Sırp Novak Djokovic, İtalyan Simone Bolelli'ye tie-break ile sonuçlanan iki sette üstünlük sağladı, 10 numara İspanyol Fernando Verdasco da Avustralyalı Chris Guccione karşısında Djokovic gibi iki tie-break setiyle galip geldi.

Yedi numara James Blake ve sekiz numara Andy Murray ikinci tur maçlarında set kaybetmedi.
    Haddini bilmedikten sonra çok şey bilmek birşeye yaramaz. Suskunluk kimseyi yanıltmasın, Çünkü susan konuşursa kimse kaldıramaz.
    -W. Butler-

Mevlana
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    680 Toplam

Federer elendi, Nadal'ın yolu açıldı
    Erkekler tenisinde dört buçuk yıldır dünyanın bir numarası olan Roger Federer, Cincinnati Masters'ın üçüncü turunda Ivo Karlovic'e elendi. Rafael Nadal turnuvayı kazandığı takdirde yeni bir numara olacak.

Federer, Karlovic'e 7-6, 4-6, 7-6'lık setlerle yenildi ve kesintisiz 235 haftadır elinde tuttuğu bir numara unvanını kaybedip kaybetmeyeceğini görmek için Rafael Nadal'ın Cincinnati'de alacağı sonucu beklemeye başladı.

Federer'i bu yıl Fransa Açık ve Wimbledon finalinde mağlup eden Nadal, 2.6 milyon dolar ödüllü turnuvada Pazar günü kupayı kaldırırsa erkekler tenisinin yeni bir numarası olacak.

2.08 metrelik boyuyla tenis dünyasının en uzun oyuncusu olan Ivo Karlovic, en güçlü silahı servislerini Federer karşısında çok iyi kullandı.

Karlovic, açılış setini 8-6'lık tie-break ile kazandı. Federer ikinci setin beşinci oyununda servis kırdı ve avantajını koruyarak durumu eşitledi. Hırvat tenisçi final setinde tie-break'i 7-5 alarak çeyrek finale kaldı.

Sezonun en çok ace atan oyuncusu Karlovic, Federer karşısında da 22 ace attı ve birçok kritik puanı da güçlü servisiyle kazandı.

Wimbledon'daki beş yıllık hakimiyetine Nadal tarafından son verilen, geçtiğimiz hafta Toronto'da daha ikinci turda elenen ve son olarak Cincinnati'de üçüncü turu geçemeyen Federer, Karlovic'in servisleriyle başa çıkamadığını söyledi.

Cincinnati'deki ilk maçını sadece 46 dakikada kazanan Rafael Nadal üçüncü turda Tommy Haas karşısında çok daha çetin bir mücadele verdi.

22 yaşındaki İspanyol tenisçi, dünyanın eski iki numarası Haas'ı 6-4, 7-6'lık setlerle geçerek çeyrek finalist oldu. 31 maçtır yenilemeyen Nadal çeyrek finalde Ekvadorlu Nicolas Lapentti ile karşılaşacak.

Nadal Cincinnati'de finale ulaşırsa 11 Ağustos'ta, yarı finale kadar gelirse 18 Ağustos'ta bir numaraya yükselecek.

Nadal'ın önümüzdeki üç hafta içinde zirveye çıkamaması; Cincinnati'de çeyrek finalde kaybetmesi ve olimpiyatlara üçüncü turdan önce veda etmesi, Federer'in de olimpiyat şampiyonu olmasıyla mümkün.

Üç numaralı seribaşı Novak Djokovic, Andreas Seppi'yi 6-1 ve 6-2 ile geçerek çeyrek finalde Letonyalı Ernests Gulbis'in rakibi oldu. Gulbis yedi numara James Blake'i üç sette eledi.

Bir diğer çeyrek final eşlemesinde Andy Murray ile Carlos Moya karşılaşacak. Sekiz numara Murray Dmitry Tursunov'u, Moya da Igor Andreev'i saf dışı bıraktı.
    -W. Butler-

Mevlana
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    680 Toplam

Cincinnati'de kupayı Murray kaldırdı

Andy Murray, Avustralya Açık şampiyonu Novak Djokovic'i yenerek Masters serisindeki ilk şampiyonluğuna Cincinnati'de ulaştı.

Murray, Masters serisinin Cincinnati ayağında Djokovic'i finalde 7-6, 7-6'lık setlerle yenerek şampiyon oldu.

İngiliz tenisçi, geçtiğimiz hafta Toronto'da çeyrek finale elediği dünyanın üç numarası Djokovic karşısında 7-4 ve 7-5'lik tie-break skorlarıyla galip geldi.

Dünyanın yeni bir numarası olmaya hazırlanan Rafael Nadal'ı yarı finalde mağlup eden Djokovic, Murray karşısında aldığı yenilgiyle Kuzey Amerika kıtasındaki üst üste dördüncü Masters zaferinden mahrum kalmış oldu.

Doha ve Marsilya'nın ardından bu sezon üçüncü şampiyonluğunu elde eden 21 yaşındaki Murray, Wimbledon'da Richard Gasquet'yi yendikten sonra özgüveninin arttığını, Djokovic karşısında aldığı galibiyetle bunun iyice pekiştiğini söyledi.
    -W. Butler-

Mevlana
    AlıntıAlıntı