turk-dreamworld.com Sitesine Hoşgeldiniz.

4 sonuçtan 1 ile 4 arası
    TDW Team-Co Admin himm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Total 'Thanks' Received by This User :
    0 Bu Konu icin
    1.641 Toplam

Standart Milliler Adım Adım Zafere 2-0

Play-off aşkına! Dünya Kupası'na gidebilmek için play-off turuna kalabilme mücadelesi veren A Milli Takımımız kritik Estonya maçından istediğini aldı. Rakibini 2-0 mağlup eden ay-yıldızlılar, Macaristan'ın da yenilmesiyle birlikte tek hedef olan Hollanda maçını beklemeye başladı

2014 Dünya Kupası Elemeleri D Grubu 9. maçında A Milli Takımımız, dünya kupasına katılabilmek adına mutlak kazanmak zorunda olduğu maçta Estonya'yı deplasmanda Umut Bulut ve Burak Yılmaz'ın golleriyle 2-0 mağlup etti.

Bu galibiyetle ay-yıldızlılar D Grubu'ndaki puanını 16'ya çıkararak 2. sıraya yerleşti. Play-off için artık kozları kendi eline alan A Milli Takımımız, 15 Ekim Salı günü saat 21:00'de STAR TV ve NTVSpor.net'ten yayınlanacak Hollanda maçına son sözü söylemek için çıkacak.

Fatih Terim yönetiminde çıktığı iki maçı da kazanan milliler, Estonya mücedelesine de mutlak galibiyet parolası ile çıktı.
    Terim, grupta bir önceki maçta Romanya karşısında deplasmanda 2-0 kazanan kadroyu değiştirmeden Estonya mücadelesinde de görevlendirdi.
    Dünya Kupası'na gidebilmek için play-off turuna kalabilme mücadelesi veren ay-yıldızlı ekip, STAR TV ve NTVSpor.net'ten canlı yayınlanan maçın ilk dakikalardan itibaren oyunun kontrolünü eline almak için mücadeleyi rakip sahaya yıkmaya çalıştı. Milliler, kendi yarı alanında iyi yer tutan Estonya karşısında ilk bölümde pozisyon üretemedi.
    Maçın ilerleyen dakikalarında oyunun hakimiyetini eline alan ay-yıldızlılar ilk tehlikeli atağını 16. dakikada üretti.
    İLK TEHLİKELİ ATAĞIMIZ
    Caner'in kullandığı serbest vuruşta kale sahasına gelen topa Umut Bulut'un kafa vuruşunu savunma son anda kornere gönderdi.
    Baskıyı iyice arttıran millilerimiz Estonya kalesinde golü aramaya başladı. Üst üste pozisyonlar bulan ay-yıldızlılar aradığı golü 22. dakikada Umut Bulut ile buldu.
    GOL 22.DK UMUT BULUT (0-1)

Burak Yılmaz'ın pasıyla rakip ceza alanı sol yan çizgisine yakın bir noktada topla buluşan Caner Erkin, ceza alanına ortasını gönderDİ. Altı pasın üzerinde topa çok iyi yükselen Umut Bulut'un yaptığı kafa vuruşu ağlarla buluştu.
    1-0 yenik duruma düşen Estonya çok adamla yarı alanımıza gelerek pozisyonlar üretmeye çalışsa da ay-yıldızlı savunmamız buna izin vermedi. Orta alanda iyi top tutarak Estonya'nın pas yapmasını engelleyen milliler ileri uçta golün sahibi Umut Bulut ile farkı arttırmaya çalıştı.
    Karşılamanın kalan dakikalarında da oyun üstünlüğünü elinden bırakmayan A Milli Takımımız ilk 45 dakikanın bitiminde soyunma odasına Umut'un attığı golle 1-0 önde gitmeyi başardı.

A Milli Takımımız ikinci yarıya golle başladı. Ay-yıldızlılarda sahneye çıkan isim Burak Yılmaz oldu.

GOL 47.DK BURAK YILMAZ (0-2)

Savunmamızdan gönderilen uzun topa yükselen Umut Bulut topu kafayla rakip ceza alanı gerisindeki Gökhan Töre'ye indirdi. Gökhan'ın savunma arasına gönderdiği pasa hareketlenen Burak Yılmaz ceza alanı ön çizgisi üzerinden yaptığı vuruşla topu ağlarla buluşturdu.

İkinci golü bulduktan sonra da baskıyı kesmeyen A Milli Takımımız, Estonya kalesinde büyük bir istekle 3. golü aramaya başladı. Estonya, millilerimize kontra ataklaela karşılık verse de savunmamız bu atakları tehlikeye dönüşmeden önlemeyi başardı.

OYUNCU DEĞİŞİKLİĞİ
    Milli takımımızda 79. dakikada ikinci golümüzü atan Burak Yılmaz oyundan çıkarken yerine Olcay Şahan dahil oldu.
    Türkiye, ilerleyen sürede daha temkinli oynadı. Rakip atakları savunmadaki dikkatiyle önleyen milliler, skor üstünlüğünü elinde tutarak kritik karşılaşmadan 2-0 galip ayrıldı.
    Bu galibiyetle ay-yıldızlılar puanını 16'ya çıkararak D Grubu'nda 2. sıraya yerleşti.

ESTONYA: 0 - TÜRKİYE: 2
    Stat: A. Le Coq Arena
    Hakemler: Nicola Rizzoli,Andrea Stefani, Renato Faverani (İtalya)
    Estonya: Pareiko, Kams (Dk. 66 Kink), Piiroja (Dk. 34 Reintam), Klavan, Teniste, Dmitrijev, Vunk, Ojamaa (Dk. 75 Puri), Kruglov, Vassiljev, Zenjov
    Türkiye: Volkan Demirel, Gökhan Gönül, Semih Kaya, Ömer Toprak, Caner Erkin, Gökhan Töre (Dk. 82 Alper Potuk) , Selçuk İnan, Mehmet Topal, Arda Turan (Dk. 87 Olcan Adın), Burak Yılmaz (Dk. 79 Olcay Şahan), Umut Bulut
    Goller: Dk. 23 Umut Bulut, Dk. 47 Burak Yılmaz (Türkiye)
    Sarı kart: Dk. 26 Caner Erkin (Türkiye)

KARŞILAŞMADAN DAKİKALAR
    17. dakikada Vassiljev'in ceza alanının dışından yerden sert şutunda kaleci Volkan Demirel üzerine gelen topu kontrol etti.

21. dakikada Selçuk İnan'ın pasıyla ceza alanı önünde topla buluşan Umut Bulut'un vuruşunda kaleci Pareiko yatarak topa sahip oldu.

22. dakikada soldan Caner Erkin'in ceza alanına ortaladığı topu iyi takip eden Umut Bulut, altı pas içinde iyi yükselerek kalecinin üzerinden meşin yuvarlağı filelere gönderdi ve ay-yıldızlı ekibi deplasmanda 1-0 öne geçirdi.

24. dakikada Ojamaa'nın ceza alanını içinde sağ çaprazdan orta şut karışımı vuruşunda kaleci Volkan Demirel topu kontrol etti.

28. dakikadaki Estonya atağında Vassiljev'in ceza alanına ortasında kaleci Volkan Demirel, müsait durumdaki Zenjov'un önünde topu tek yumrukla uzaklaştırarak büyük bir gol tehlikesini önledi.

40. dakikada Gökhan Töre'nin ceza alanının dışından sağ çaprazda sert şutunda kaleci Pareiko topu kornere çeldi.

45. dakikada Mehmet Topal'ın ceza alanı önünden sert şutunda kaleci Pareiko iki hamlede topu kontrol etti.

47. dakikada Umut Bulut'un kafa ile indirdiği topla buluşan Gökhan Töre'nin pasında, savunmanın arkasına sarkarak kaleciyle karşı karşıya kalan Burak Yılmaz, düzgün bir vuruşla meşin yuvarlağı filelere göndererek Türkiye'yi maçta 2-0 öne geçirdi.
    61. dakikada Selçuk İnan kullandığı serbest vuruşta ceza alanı içinde iyi yükselen Burak Yılmaz'ın kafa vuruşunda meşin yuvarlak direğin yanından auta gitti.
    73. dakikada Umut Bulut'un ceza alanında sağ çaprazda sert vuruşunda savunma oyuncusuna da çarpan topu kaleci Pareiko kontrol etti.
    76. dakikada Vassiljey'in kullandığı korner atışında altı pas çizgisi önünde yükselen Vunk'un kafa vuruşunda top kaleci Volkan Demirel'in kucağında kaldı.
    80. dakikada Dimitrijev'in, milli takım savunmasının çıkarmaya çalıştığı topa ceza yayı üzerinde gelişine sert vuruşunda meşin yuvarlak direğin yanından az farkla auta çıktı.
    88. dakikada Alper Potuk'un pasında ceza alanının dışında sol çaprazda Olcay Şahan'ın vuruşunda kaleci Pareiko uçarak topu tokatladı. Pozisyonun devamında Estonya savunması topu uzaklaştırdı.
    AlıntıAlıntı

Senior Member maho33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    609 Toplam

Standart Cevap: Milliler Adım Adım Zafere 2-0

isimiz holandayi yenmek romanyaninda son macinda 5 gol atmamasina kaldi insallah play off a gideriz
    AlıntıAlıntı

TDW Team-Co Admin TA69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    441 Toplam

Biz Hollanda ile bu guruptan rahat cikmaliydik,Hesaplar tutmadi.
    simdi 0lmayan mucizeyi yarattik. Mucizenin gerceklesmesini Cifte bayram ile insallah kutlayacagiz.
    "Kalbin gıdası iman, aklın gıdası faydalı ilimdir."
    AlıntıAlıntı

Administrator Elvis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    5.913 Toplam

Bende inanıyorum Türk ün başı sıkıştımı yapamayacağı yoktur bugün inşallah 2 bayram birden yapacağız.
    Kim Hakkımda ne Düşünüyorsa Allah ona 10 Mislini Versin

AlıntıAlıntı