turk-dreamworld.com Sitesine Hoþgeldiniz.

5 sonuçtan 1 ile 5 arasý
    Senior Member system - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Total 'Thanks' Received by This User :
    0 Bu Konu icin
    706 Toplam

Standart GS Þike Yapmaz !!!!!!!!!!!!!!!!

Malatyaspor'un eski baþkanýndan 26 yýllýk itiraflar

Malatyaspor Eski Baþkaný Nurettin Güven, hala gündemdeki sýcaklýðýný koruyan 1987-88 sezonundaki Malatyaspor-Beþiktaþ maçý ile ilgili açýklamalarda bulundu.

1980'li yýllarýn sonunda iþ dünyasý ve futbol dünyasýnda yaþadýðý ve yaþattýðý sansasyonlar ile her zaman gündem olan Malatyaspor Eski Baþkaný Nurettin Güven baþkanlýk yaptýðý dönemdeki, Beþiktaþ maçýný aslýnda Beþiktaþ'ýn almasýný istediðini ama bunun gerçekleþmediðini söyledi.

''SÝZ VERÝN MAÇI ALIN GÝDÝN''DEDÝM METÝN KEÇELÝ ''HAYIR''DEDÝ
    O dönemde yaþanan olaylarý anlatýrken zaman zaman isimleri ve maçýn skorunu karýþtýran Güven o dönemde neler yaþandý sorusuna, ''Beþiktaþ'ýn Malatyaspor'la Malatya'da maçý vardý. Malatyaspor'un hiç bir iddiasý yoktu. Ne küme düþme, ne küme çýkma, ne de þampiyonluk iddiasý . Bende Malatyaspor'luyum ama Beþiktaþ'ý seviyorum. Duyduðum kadarýyla Malatya'daki bir kaç futbolcuya Ergun Gürsoy bir kaç tane Doðan araba hediye ediyor. 'Ýþte siz Beþiktaþ'ý yenin size Doðan araba verelim'' diyor.(Nurettin Güven isimleri tam olarak hatýrlayamadýðý için zaman zaman Beþiktaþ'a, Galatasaray Metin Keçeli'ye ise Orhan Keçeli demektedir.) Ben de Malatyaspor'u ve Galatasaray'ý (Beþiktaþ) ilk onbirlerini yemeðe davet ettim. Keçeli, ne Keçeli Orhan Keçeli'mi? Orhan (Metin) Keçeli de Beþiktaþ'ýn baþýnda gelmiþti. Lokantanýn içerisinde kendisine dedim ki, ''Bak baþkan buraya kadar geldiniz saðolun. Bak bizim bir iddiamýz yok, futbol oynayýp gideceðiz. Bazý futboculara Galatasaray'lýlar bir þeyler vermiþ. Siz verin, bizim bir iddiamýz yok maçý alýn gidin yani oynasýnlar alýn gidin'' dedim. O da ''Teþekkür ederim sayýn baþkan dedi.Ben biliyorum dedi sen dedi anadan doðma Beþiktaþlý'sýn. Ama biz bu futbol takýmý ile maçý alýr gideriz'' yanýtýný verince kendisine teþekkür ettim.

METÝN KEÇELÝ, "VALLAHÝ HATIRLAMIYORUM"
    Nurettin Güven'in kastetmeðe çalýþtýðý dönemin yöneticisi Metin Keçeli ise, "Evet ben Genel Kaptandým. Maç çok net gözümün önünde. Hatta rakibimizin arabalar hediye edeceðini saðýr sultan bile duymuþtu. Ama ben böyle bir cevap verdiðimi hatýrlamýyorum" dedi..

KOVA YAÞAR'A MAÇ BAÞI VE DEVRE ARASI 16 MÝLYONLUK ÝKÝ ÇEK YAZDIM
    Ýkinci günü stad zamaný soyunma odasýna geldim 16 milyon liralýk bir çek yazdým. Kaleci o zaman alýnmasýn da Kova Yaþar derlerdi ve bizde oynuyordu. Fenerbahçe'den alýnmýþtý. Þimdi bilmiyorum sað mý. Ona verdim.Yahu dedi ''Biz oynamadýk ki baþkan bize 16 milyon veriyorsun'' dedi. Bende kendisine ''Teþekkür ederim, saðolun,oynadýðýnýz kadarýyla.'' diyerek konuyu kapattým.1.devre 0-0 bitti. 2. devre çýkardým bir 16 milyon daha çek verdim yine ayný Yaþar'a. Dedi ki ''Baþkan maç 0-0 niye veriyorsun'' dedim ki ''Þu futbolu oynadýnýz benim için kafi.''Ondan sonra 2-1 (Doðrusu 1-0 olacak) maçý aldýk.

KEÇELÝ KAFASINII YOLUYORDU
    Bir ara baktým Þeref Tribününde, Keçeli'de kafasýný yoluyordu ''Baþkan yaktýn bizi'' dedi.."Eee dedim ''Ne yapalým biz önce size söyledik ama siz yapmadýnýz.''. Ýþte o gün böyle þeyleri yaþamýþtýk.

TEKLÝF ETMÝÞLER BEN ALDILAR ALMADILAR BÝLMÝYORUM
    O zaman yaþanan araba olaylarý ile ilgili konuþmasýna devam eden Nurettin Güven, ''Teklif etmiþler. Ben aldýlar almadýlar bilmiyorum çünkü girmem de.O dönem bizim Malatyaspor'da futbolcunun iç iþlerine girmek bana yakýþmaz. Çünkü ortada bir þey yok.Ortada ne Malatya'nýn yenilmesi var ne þampiyon olmasý var.Bir iddiamýz yok. Yeni takým almýþýz yeni toparlýyoruz. Sonuçta bizimkilen Beþiktaþ'ý yendi, Galatasaray da þampiyon oldu"

GEÇMÝÞÝ KARIÞTIRMAK ÝYÝ DEÐÝL
    "O dönemlerde maç satýn alma olaylarý oluyor muydu?"sorusuna Güven, ''Yok olmuyordu. Oluyordu tabi!Gerçeði konuþursan oluyordu.Çok uzun hikayeler. Çünkü onlara girmek, geçmiþi karýþtýrmak iyi deðil. Her halde oluyordu. Onun için dedim ya masa üstü mü, masa altý mý hangisini oynayalým" diye cevap verdi.

MAÇ SATIN ALMADIM AMA BAÞKALARI YAPARSA 10 KATINI YAPARIM
    Nurettin Güven'e "Siz hiç maç satýn aldýnýz mý dedik?'', "Yok yok ben hiç maç satýn almadým almam da.Ama baþkalarý yaparsa ben de onun 10 katýný yaparým. Bende bir hedef var, bir iþi ya yaparým ya yapmam.Öyle millete gidip te Ahmet'e, Mehmet'e lap lup yapmam.''þeklinde cevap verdi.

SEN MADEM ALIRSAN BEN DE ONLARA PRÝM VERDÝM
    Metin Keçeli ile ''Biz size maçý vereceðiz''þeklinde mi konuþtunuz bir þey istediniz mi'' sorusuna, ''Hayýr hayýr vereceðiz demedim.Galatasaray'lýlar benim futbolculara Ceyhun'a, Feyzullah'a üç beþ kiþiye daha araba veriyorlardý. Bunu da duydum. Þimdi bir baþkansýn. Eðer sen kulüpte ne oluyor hepsinden haberin olur. Sen bunu duyup, bende Beþiktaþ taraftarýyým, ben Beþiktaþ'ýn kazanmasýný istiyorum. Eee, adam diyor ki biz alýrýz maçý. Eee alýrsan okey. Sen madem alýrsan ben de onlara prim verdim. Malatyaspor, Beþiktaþ'tan maçý aldý o tarihte Galatasaray þampiyon oldu.''diye yanýt verdi..

FUTBOLCULARA ''SÝZ ARABA ALIYORSUNUZ'' DEMEK BAÞKANIN ÞAHSÝYETÝNE YAKIÞMAZ
    Araba iddialarý ile futbolcularla konuþtunuz mu ? sorusuna Güven, "Hayýr konuþmadým. Çünkü baþkanýn þahsiyetine yakýþmaz ki. Ben futbolculara siz araba alýyorsunuz, diyeyim. O zaman ikili iliþkiler biter.Sen kalk benim dýþýmda git Malatyaspor'da oynuyorsun baþka takýmdan araba al. Ýkili iliþkileri zedeler.O zaman senin adamý alýp atman lazým. Ama ben de biliyordum son maçtý bir þeyler olabilir. Beþiktaþ'ýn þampiyonluðunu ben þahsen istiyordum. Ama olmadý Galatasaray oldu.Hayýrlýsý olsun.''dedi.

ALDI ALMADI NE SORDUM NE SORMADIM
    Malatyaspor'lu futbolculardan bazýlarýnýn bunu daha sonra televizyon programýnda itiraf etmeleriyle ilgili sorulan bir soruya da Nurettin Güven þu yanýtý verdi:
    "Bir gün Malatya'daki bir restaurantta ismini hatýrlamýyorum bir futbolcunun kulaðýna eðildim. Böyle böyle olmuþ dedim. Ya baþkan biz alýrýz diye cevap verdi"

Kaynak: [Deðerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanýz gerekiyorÜye olmak icin burayý týklayýnýz]
    Ölüm Maden Ýþinin Fýtratýnda Varsa Ýstifada Siyasetin Fýtratýnda Var...
    AlýntýAlýntý

Senior Member sultan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    1.954 Toplam

Standart Cevap: GS Þike Yapmaz !!!!!!!!!!!!!!!!

Hehe, bunlar Masal. Konunun basligi bir varmis, bir yokmus diye baslamaliydi...
    AlýntýAlýntý

TDW Team-Co Admin OsmaNLý - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    1 Bu Konu icin
    1.828 Toplam

bu ülkede þike yapmayan takým yoktur.
    aziz yýldýrýmlý son 15 yýlda ise neredeyse
    aziz yýldýrýmýn üstüne þike yapan yoktur.

hele ki 58. madde gelip kardeþim bundan sonra þike yapan yanar dendikten sonra bile
    þike yapan aziz yýldýrým kanunlara bile bakmamýþtýr.

bana kýzmayýn bunlarý ben demiyorum mahkeme ve tahkim raporlarý var.
    sonra 58. maddeyi deðiþtirip yýldýrým demiröreni getirdiler
    þike yapýldý ama sahaya yansýmadý dediler... ne demekse !

þimdi burda þu tespiti yapýyorum suçlu aziz yýldýrýmýn kendisidir
    fb camiasý bunun dýþýnda kalmasý gerekirdi ama maalesef onlarda
    bu adama sahip çýktýlar dolayýsýyla þikeyede...

gelelim eski defterlere; araþtýrýlsýn ve kim ne yapmýþsa cezasýný çeksin.
    ancak buna da kanunlar izin vermez. kanunlarda bugüne bakýlýr.
    AlýntýAlýntý

4. Teşekkür edenler:

sultan (5.11.2013)

Senior Member okçu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    2 Bu Konu icin
    44 Toplam

bence sizler belki çocuðunuz gençsiniz bilmeyebilirsiniz türkiye ye ilk þikeyý sokan takým gs ben o günleri iyi hatýrlýyorum hele o kel kabak ergun gürsoy yok mu malatya'ya valizlerle para aktardý adam baþý araba aldý ankaragücü'nü 8.0 türkiye de hiç takým deplasmanda yenemedi bir gs mý yenecekti þikenin danýskasý aziz Yýldýrým'ý hiç sevmem o ergun gürsoyun eline su bile dökemez bilesiniz teþekkürler...
    AlýntýAlýntý

6. Teşekkür edenler:

system (7.11.2013) , ahmethamit (5.11.2013)

TDW Team-S-Mod. MASALÝ42 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    14.215 Toplam

Alýntý okçu Nickli Üyeden Alýntý [Deðerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanýz gerekiyorÜye olmak icin burayý týklayýnýz]
    bence sizler belki çocuðunuz gençsiniz bilmeyebilirsiniz türkiye ye ilk þikeyý sokan takým gs ben o günleri iyi hatýrlýyorum hele o kel kabak ergun gürsoy yok mu malatya'ya valizlerle para aktardý adam baþý araba aldý ankaragücü'nü 8.0 türkiye de hiç takým deplasmanda yenemedi bir gs mý yenecekti þikenin danýskasý aziz Yýldýrým'ý hiç sevmem o ergun gürsoyun eline su bile dökemez bilesiniz teþekkürler...

yaþýn kaç hacýýýý. ( hele o kel kabak ergun gürsoy yok mu malatya'ya valizlerle para aktardý adam baþý araba aldý ) derken herhalde hemen yanýbasýndaydýn, ergun gursoy paralarý verýrken.yaranýzýn ne kadar buyuk oldugu kel kabak demenýzden bellý oluyor zaten.ama sýzlerdeký bu kuyruk acýsý ölunceye kadar býtmez ve sýzde boyle astý astarý olmayan seylerle bahane ararrrrrr durursunuz

ya baba once þu kendýnýzdeký þike tescilini bir dusunun istersenýz
    AlýntýAlýntý