HDFreaks Nightly 04.11.2013 Gigablue HD QUAD tekkıran Back up

Merhabalar Hdf Nightly Image son güncellemesi üzerine yeni mini tv ve diğer özellikleri içeren driveri ekleyipback up çalışması yaptım. Beğeneceğinizi umuyorum. Arzu edenler yükleyebilirler.

Back up ayarları;

Kanal listesi olarak 18.10.2013 tarihli motorlu setting yüklüdür.

Açılış kanalı olarak E2 seçilmiştir. Böylece saat düzgün olarak çalışmaktadır.

Görüntü ayarları olarak hdmi bağlantısında 1080p seçilmiş ve 4:3 ayarı just scale, 16:9 letterbox olarak ayarlanmıştır.

Görüntü iyileştirme ayarlarından sd-hd kalitesini artırmak amaçlı bayağı ayar yaptım. Sizlerde buradaki ayarlardan kendinize hoş gelen ayarları yapabilirsiniz veya mavi tuşa basıp varsayılan image ayarlarına da getirebilirsiniz.

İmage dili Türkçe' dir.

Skin olarak Ramimaher RM-10, Nobile Hdf Mod, Army Hdf Mod skin yüklüdür.

Ağ ayarları olarak dhcp seçeneği açık olarak ayarlanmıştır.

Bootlogo ve spinneri değiştirmedim. Yalnız radio logoyu değiştirip yerine güzel bir gitar resmi koydum.

Hbbtv eklentisi yüklenmiştir. Böylece hbb tv uygulamalarını kullanabilirsiniz.

Opera Web browser yüklenmiştir.

Mediaportal içerisinde user channel bölümüne PlanetaHD kanalını sevenler için sürpriz yaptım. Youtube'da Planeta hd kanalına ait videoları ekledim. Gayet güzel çalışıyorlar.

Herhangi bir kanalı izlerken exit tuşuna basıp virtual zap ayarını açıp, istediğiniz kanalın üzerine gelip seçip izleyebilirsiniz.

Emu olarak CCcam 2.3.0,Oscam,doscam kuruludur. Ayrıca güncel tarihli ccamprio, ccamchannel, cccamprovider dosyalarını da güncelledim. Böylece server dahilindeki kanalları daha hızlı izleyebilirsiniz.

Usr/ k e y s içerisine güncel softcam atılmıştır. Biss ve diğer emu ile izlenebilen kanallar izlenmektedir. Server kullanan arkadaşlar ccam.cfg dosyanızı etc içerisine atınız.

Foreca Weather Forecast eklentisini kurdum. Home-İzmir, Favori 1-Ankara, Favori 2-İstanbul olarak ayarlanmıştır.

Quickbutton eklentisini kurdum.

Uzun kırmızı: Boş bıraktım.
Uzun yeşil: Etportal v.32
Uzun Sarı: Turkvod
Uzun Mavi: ********* olarak ayarlıdır.

Buyukbang Panel yardımıyla Türksat uydusunda Epg bilgisi olmayan kanallara Epg bilgisi atandı. Çalıştırmak için Türksat uydusunda bulunan Turkmax veya başka bir Digiturk kanalı üzerinde bir kaç dakika beklemeniz yeterlidir.

Bunların dışında daha bir çok eklentinin son sürümlerini kurdum. Şimdilik aklıma gelenler bunlar. Altta eklenti isimlerini ve resimlerine bakabilirsiniz.

Yüklü olan eklentiler:

Buyukbang Panel
CCcam Info v1.3c
Cool TV Guide V. 6.4.0
Dream Explorer
Enhanced Movie Center V. 3.7.3
Et Portal V. 3.2
Facebook reader
Foreca Weather Forecast
Full back up on hdd/usb 11.6
Iptv List Updater 1.20
Live Football V.4.6
Mediaportal v 4.9.2
Movie Browser
Mp3 Browser
Muzu TV
Mytube Player 1.0
Opera Web Browser
Setup Quickbutton
Subtitle Player v 3.27 (Gerekli ayarları yapılmıştır)
Tspanel v 7.3
Turkvod v 4.5
********* v3.30
Virtual Zap Setup
WebradioFS V. 11.25

ve yazılımla gelen yazılımın kendi eklentileri mevcuttur.

Yazılım Resimleri;

[Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]

[Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]

Back up alındıktan sonra tekrar yüklenip, test edilmiştir. Bu back up paylaşımımda eklentilerin hepsinin son sürümünü kurdum. Oldukça stabil çalışmaktadırlar. Buradan indirebilirsiniz. Herkese İyi Seyirler.