turk-dreamworld.com Sitesine Hoşgeldiniz.

2. sayfa - 2 sayfa var BirinciBirinci 12
13 sonuçtan 11 ile 13 arası
    Vip Member endebar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Total 'Thanks' Received by This User :
    0 Bu Konu icin
    4.434 Toplam

Standart Cevap: Kapatılmasın :)

Alıntı system Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    Benim dönemde öss ve öys diye iki seçenek vardı. öss de belirli bir puan alıp ikinciye geçiyordun ve össde aldığın puanın yarısı öys puanına ekleniyordu. Saçma sapan bir bölüm olan türkçe-matematik bölümünü seçerek hayatımın en büyük hatasını yapmıştım aslında kendimde seçmedim müdür yardımcısı kafasına göre yazmıştı ve bilemediğimiz için ilerde başımıza gelecekleri sesimizde çıkmamıştı. Kredili sistem denen saçmalıkta liseyi 2,5 senede bitirip (lise 3 yıldı) ocakta teskere alınca direk soluğu dershanede almıştım. Dershaneye gidenlerin gitmeyenlere göre avantaj sağladığı ve soru çözme tekniğini geliştirdiği o dönemde dershaneye giden arkadaşlarımızın yükselen başarısından belli oluyordu. Mecburen bizde dershaneye gitmeye başladık. Ailenin parası var yok anlamayan ergen olarak, aileye zorla da olsa dershane olayını kabul ettirdim. Bunları anlatmamda ki amaç iki şeye değinmek içindi. Birincisi okulda verilen eğitim öğrenmeye, düşünmeye, geliştirmeye ve sınava yönelik olmadığı için dershaneler denen para merkezleri ortaya çıktı. Okullarımızdaki eğitimi verenler görevlerini ciddiyet ve yeterlilikle ifa etselerdi bence dershanelere gerek kalmazdı ( Bazılarını tenzil ediyorum). İkincisi ise dershanelerin ailelere büyük bir maddi yük getirdiği ve bunun o yaştaki ergen tarafından anlaşılıp anlaşılamayacağıdır. ( örnek: ben). Bugün dershaneler okulların önüne geçmiş durumda. Ayrıca birer siyasi militan yetiştirme alanı ve çok büyük maddi getiri sağlayan darphanelere dönüşmüştür. Gülen cemaati bunu en iyi kullanan örgütlenmedir. Şu andaki kavganın en büyük sebebi maddi kaynağın kesilecek olması ve kendi kafalarında siyasi militan yetiştiremeyecek olmalarıdır. Tekerlerine çomak sokulduğu zaman nasıl çirkefleşecekleri, nasıl birer militana dönüşecekleri dershane kavgasında ortaya çıktı. Bakın samanyolu, zaman, bugün, kanaltürk, samanyolutv, yeniasya ve en pisliği taraf gazetesine hepsi birden top yekün hükümete savaş açtılar. Başbakanın bir bakanla birlikte el ele olan resmini makaslayıp vererek alçakça saldırmalarını ve salyalarını akıtmalarını internetten görebilirsiniz.

Bu konuda başbakana sonuna kadar destek veriyorum. Hükümetin geri adım atmamasını ve dershane denilen para ve militan merkezlerinin bir an önce kapatılıp herkesin okuldan öğreneceği ile sınavlara girmesini istiyorum. Bu halkın ve hakkın yararına olacaktır. Parası olan zaten özel öğretmen tutuyor yada koleje yolluyor, olmayanın ise dershanelere mecbur bırakılmasını ve ezdirilmesini doğru bulmuyorum.
    tum haber kanalları bugun basbakanın konusmasını veriyorken stv bagkurdan bahsediyordu
    gecen haftada dershaneler kapatılmasın diye guney korede belgesel hazırlamıs onu verdi
    anlasılan cemaatle hukumet bu konuda ters dusuyor

evet dershane para tuzagı militan yetistiriliyor ama dershaneler kapatılmayacak ki ; ozel okul olacak
    yani yine paralı yine militan yetisecek

egitim sistemi acısından bir degisiklik yok yine ezberleyen robotlar yetistirilecek yine universite sınavı olacak
    almanya gibi ortaogretim basarı puanı ile universiteye gidilebilse sınav olmasa o zaman tamam derimde ortada hic birsey yok

bilmem ne dershanesi kaldırılıp bilmem ne koleji yapmayla egitimde basarı saglayamayız
    almanya gibi sınavsız egitimi arzu ederken abd gibi tum universitelerin paralı olmasına dogru gidiyoruz
    ucretli dershanelerin yerine ucretli kolejlerin gelecek olmasının baska acıklaması yok

egitime liseden itibaren ucret odeyeceksek universite hala sınavlı olacaksa ( ki kesinlikle sınav olsun biz torpille yasayan bir toplumuz sınav olmazsa universite sınavında
    yasanan yolsuzluklara yolsuzluk bile diyemeyecegimiz kadar cok kisi torpille universiteye girer)
    egitimde bir asama kaydedecegimize inanmıyorum
    zaten rakamlar ortada 2012 verilerine gore afrika ve ortadogu egitimiyle aynı katagorideyiz
    dershane yada kolejin bunu degistirecegini sanmıyorum
    insan olmak karşındakinin dinine, diline, ırkına bakmadan saygı göstermektir.
    AlıntıAlıntı

Junior Member akilli55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    2 Toplam

Alıntı tybet Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    bakın arkadaşlar burda sorun şu ben hayatın yükünü 6 yaşından itibaren taşıdım. simit satmak boyacılık yapmak 13 yaşında amelelik yaptım.
    bizim sülaleden ilk okuyanda ben çıktım 4 kardeşiz 4 ümüzde okuduk.
    dediğim gibi herşey kafada biter siz okumak istiyorsanız imkanlarınız ne olursa olsun okursunuz siz okumak istemiyorsanız isterseniz en iyi koleje gidin yine okumazsınız.
    bizim zamanımızda ilkokul sabahçı öğlenci ayırımı vardı. ben öğleye kadar simit satar yada ayakkabıboyacılığı yapardım ellerim boyalı
    çok okula gitmişliğim oldu çokta simit kaldığı için okula geç gitmişliğim.
    ben bundan hiç gocunmadım utanmadım.
    taaaa ki ortaokulda beni boyacılık yaparken gören tarih öğretmenim beni sınıfın ortasında aşağılayana kadar.

ve o yüzdendirki ilkokul da en başarılı bitiren ben ortaokulda sessiz sedasız yetiştim derslere çalışmazdım sadece hocalardan dinlediklerimle sınavlara girerdim bu bir bakıma iyi olmuştu.
    benim annem babam cahil benim ödevimi gösterebileceğim yaptırabileceğim kimsem olmadı.

tüm bunları niye yazıyorum içinizdeki arzu olması gerek okumak için

bugün dersaneye gitseniz yada gitmesenizde üniversitelerde akşam okulu denilen bir paralı bölüm açıldı siz 1 net çıkartsanız bile mutlaka parasıyla okuyacağınız bir bölüm bulabilirsiniz.

bakın üniversiteyi okumakta birşey değil ben mesela üniversiteyi okudum ama yine çaresizlik ve kimsesizlik peşinizi bırakmadıysa bırakmıyor.
    düşünün ben en yüksek puanla bir üniversiteye yerleşiyorum tesadüfe bakın üniversiteyi bitirdiğim yıl pkk olaylarından dolayı iş bulamıyorum.
    ve sonra devlet memurluğu sınavına giriyorum. onuda kazanıyorum hemde türkiye 7. si olarak ama yine aksilik peşinizi bırakmıyor gittiğiniz üniverrsite sizin öğrenci olduğunuza dair belgeyi göndermediği için asker kaçağı durumuna düşüyorsunuz ve doğru askere.

neyse bizim hayat roman gibi
    Benimde demek istediğim "siz ne kadar genelleme yaparsanız yapın, hayat öyle sürprizlerle doludur ki sizin genellemenizi boşa çıkarır".
    AlıntıAlıntı

Senior Member mustafa6157 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    58 Toplam

ortaöğretim başarı puanıyla alsa bu sefer yine muhalefet lideri çağrılır oda "talep olursa görüşürüm." der gider. 5 ay öncesinden yedi ceddine sövmesine rağmen...Gezisiydi, alevi-sünnisiydi-diktatörüydü derken bu sömürüye çomak sokan ***ürülür...ip tv gibi arkadaşlar para para para...hizmet, eğitim hikayedir...siz fen lisesi, and öğrt lisesi and lisesi öğrencisine 3 aylık adam gibi kurs verin yine kazanır...ama bu öğrenciler neredeyse 7.sınıftan 12.sınıfa kadar dersaneye gider...bunun yayını, cd, si deneme sınavı yapmak için "zaman gazetesi"ne abone etme mecburiyeti vd. bir de ne kadar dersaneye giderse gitsin kazanamayacak en az %40 lık kesimin tatlı paracıkları...kardeşlerim 600 kişilik bir okulun taşıma maliyeti 1 trilyon 90 milyar, yurdu 1,7 trilyon okulunun masrafını saymıyorum...adam gibi mezun ettiğimiz 15 kişi yoktur...çözüm lise mecburiyetini kaldırıp, yeme sıçma zihniyetine son verip çalıştırma mecburiyetini getireceksin...6 zayıfla sınıf geçirtmeyeceksin...zorla çocuğu okutmayacaksın, inşaatlara, sanayilere, terziye, berbere ***üreceksin eşşek gibi çalıştıracaksın...yoksa yer yer, ya kadına anırır, ya anaya babaya, ya polise, ya devlete...
    AlıntıAlıntı

2. sayfa - 2 sayfa var BirinciBirinci 12