Openmips 2.1 24.12.2013 Gigablue HD 800 SE "tekkıran" Back up

Merhabalar Openmips 2.1 yazılımına ait back up çalışması yaptım. Normalde Se modelini diğer evde kullandığım için backup veremiyordum. Bugün diğer evden alıp sizler için backup hazırladım. Beğeneceğinizi umuyorum. Arzu edenler yükleyebilirler.

Back up ayarları;

Görüntü iyileştirme ayarları ile maksimum sd-hd çözünürlüğü ayarlandı. Sizlerde kendinize göre ayar yapabilirsiniz.

Kanal listesi olarak 22.12.2013 tarihli Cveneburi motorlu setting yüklüdür. Teşekkürler @Cveneburi

Diseqc ayarları olarak Türksat-Hotbird-Astra-Eutelsat ayarlıdır. Kendi sisteminize göre düzenleyiniz.

Açılış kanalı olarak E2 seçilmiştir. Böylece saat düzgün olarak çalışmaktadır.

Görüntü ayarları olarak hdmi bağlantısında 1080p seçilmiş ve 4:3 ayarı just scale, 16:9 letterbox olarak ayarlanmıştır.

İmage dili Türkçe' dir.

Flashta yer kalması için skin, bootlogo,radyologo,spinner vs. yüklemedim.

Ağ ayarları olarak dhcp seçeneği açık olarak ayarlanmıştır. Dns ayarları varsayılan ayarlardadır.

Emu olarak;

CCcam 2.3.0
Mgcamd 1.38
Oscam Y Mod v18 t50
Btkcam 0.86
kurulmuştur.

Server kullanan arkadaşlar bilgilerinizi CCcam için etc içerisindeki ccam.cfg dosyasına editleyiniz.

Mgcamd için usr/k eys içerisindeki ccamd.list dosyasına c: satırınızı ekleyiniz.

Oscam y mod kullanan arkadaşlar için k ey dosyaları güncellenmiştir. Ayrıca oscam server kullanmak isteyenler /etc/tuxbox/config/oscam_ymod/oscam server dosyasını editleyiniz.

Btkcam kullanmak isteyenler usr/k eys içerisindeki btkcam.cfg dosyasına B: satırınızı ekleyiniz.

Usr/ k e y s içerisine 18.12 tarihli güncel softcam atılmıştır. Biss ve diğer emu ile izlenebilen kanallar izlenmektedir. Ayrıca oscam içinde gerekli bütün k eyler güncellenmiştir.

Oscam kullanarak Sid pat hatası almadan biss şifrelilerin hepsini açabilirsiniz.

Not: Yerel platformlara ait hiç bir k ey dosyası eklenmemiştir. Bu konuda soru sormayınız, pm atmayınız cevaplanmayacaktır.

Subtitle Player by thawtes kurulmuştur. Kendisine bir kez daha teşekkürler.

********* 3.51 sürümüne güncellenmiştir.

Mediaportal v.5.0.6 kurulmuştur.

Tspanel 7.3 sürümü kurulmuştur.

TsMedia 4.9 sürümü güncellenmiştir.

Bunların dışında daha bir çok eklentinin son sürümlerini kurdum. Şimdilik aklıma gelenler bunlar. Altta eklenti isimlerini ve resimlerine bakabilirsiniz.

Yüklü olan eklentiler:

Altyazı Oynatıcı by thawtes
Buyukbang Panel
Cccam Info v1.3c
Dream Explorer v. 7.4
Enhanced Movie Center v. 3.7.4
EpgSearch
GBA Aspect Ratio Switch
Full Hd Back up Suite v. 11.6
Hdmi Cec
IP TV List Updater v. 1.30
Livefootball v. 4.6
Mediainfo v.1.2
Mediaportal v. 5.0.6
My tube Player
Osd 3D Setup
Openwebif
Media Player
Media Scanner
Picture Manager
Swap Manager
TSMedia v. 4.9
TsPanel v. 7.3
Turkvod v. 4.5
********* v. 3.51
Webradio FS V. 11.39

ve yazılımla gelen yazılımın kendi eklentileri mevcuttur.

Kullanmadığınız eklentileri /usr/lib/enigma2/python/Plugins/Extensions/ içerisinden silebilirsiniz.

Yazılım Resimleri;

[Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]

[Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]

Back up alındıktan sonra tekrar yüklenip, test edilmiştir. Bu back up paylaşımımda eklentilerin hepsinin son sürümünü kurdum. Oldukça stabil çalışmaktadırlar. Buradan indirebilirsiniz. Herkese İyi Seyirler.