turk-dreamworld.com Sitesine Hoşgeldiniz.

1. sayfa - 2 sayfa var 12 SonuncuSonuncu
15 sonuçtan 1 ile 10 arası
    TDW Team-Co Admin OsmaNLı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Total 'Thanks' Received by This User :
    1 Bu Konu icin
    1.828 Toplam

Arrow Yargıtay şike kararını açıkladı

Yargıtay şike kararını açıkladı

Yargıtay 5. Ceza Dairesi, Şike Davası'nda ''Kısmen onama ve kısmen bozma'' kararı verdi. Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım ve Olgun Peker'in cezası onandı.

Yargıtay, aralarında Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım’ın da bulunduğu 93 sanıklı şike davasında kararını açıkladı.

Kararda, ''Kısmen onandı, kısmen düştü, kısmen bozuldu'' denildi. Yargıtay 5. Ceza Dairesi, futbolda Şike Davası'nda Aziz Yıldırım'a örgüt ve şike suçlarından verilen hapis cezalarını onadı.

Yargıtay 5. Ceza Dairesi, eksikleri tamamlaması için şike davasının dosyasını İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi’ne geri göndermişti.

Yargıtay’ın talep ettiği eksikleri gideren mahkeme, dosyayı yeniden 5. Daire’ye iletmişti.

Futbolda şike iddialarıyla ilgili soruşturma, 3 Temmuz 2011'de başladı.

İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen şike davasında, 48 sanığa hapis cezası verildi.

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'a “örgüt kurmak” suçundan 2 yıl 6 hapis cezası verildi. Yıldırım, ayrıca “şike ve teşvik” suçundan 3 yıl 9 ay hapis cezası aldı.

Fenerbahçe yöneticileri Şekip Mosturoğlu’na 1 yıl 10 ay 10 gün, lhan Ekşioğlu’na ise 1 yıl hapis cezası verildi.

Sivasspor Kulübü Başkanı Mecnun Odyakmaz, 1 yıl 6 ay 22 gün hapis cezası aldı.

Futbolcular İbrahim Akın 1 yıl 6 ay; Mehmet Yıldız, 1 yıl 3 ay; Gökçek Vederson ise 5 ay hapis cezasına çarptırılmıştı. Eski Futbolcu Ümit Karan da 7.5 ay hapis cezası aldı.

Eski Beşiktaş Asbaşkanı Serdar Adalı 1 yıl 3 ay; eski Beşiktaş Teknik Direktörü Tayfur Havutçu 1 yıl 3 ay hapis cezası verildi.

16. Ağır Ceza Mahkemesi, ayrıca sanıklara değişik oranlarda para cezası da verildi.

Mahkeme, cezaevinde kaldıkları süreyi göz önüne alarak tüm sanıkları tahliye etti.
    AlıntıAlıntı

2. Teşekkür edenler:

kocahaydar (17.01.2014)

TDW Team-S-Mod. kocahaydar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    111.810 Toplam

Standart Cevap: Yargıtay şike kararını açıkladı

İnsallah türk futbolu butür insanlardan sürekli kurtulur.

Sundugum tüm dosyalar test amaclidir.
    Yanlis kullanmada veya herhangi bir problem oldugunda herkes kendisi sorumludur.
    Kesinlikle Mesuliyet kabul etmiyorum.
    AlıntıAlıntı

Junior Member karacayir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    1 Toplam

ya arkadas kim hakliysa versinlerde kupayi rahatca mac bakalim
    AlıntıAlıntı

Member batuhanx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    2 Bu Konu icin
    61 Toplam

Arkadaşlar bende düşüncelerimi söyleyeyim katılır katılmazsınız her kesin özgür düşüncesine saygılıyım.Şimdi kendi halinizde çevrenizde sade bir hayat yaşamakta olan bir vatandaşsınız
    ve ben çıkıp yakın çevrenize Ahmet veya Mehmet lütfen isimler takılmayalım öylesine yazdım hırsızlık yaptı eve girerken görüntüleri var evden çıkarken çantayla görüntüleri var işte eve götürdüğü çantada para sayma görüntüleri var deyip yakın çevrenizde haberler yaysam ve bu çevre üzerinde sizin hırsız olduğunuz algısını yaratsam siz istediğiniz kadar suçsuz olduğunuzu söyleseniz bile artık toplumda bu algıyı kolay kolay yıkamazsınız.Şimdi 17 aralık operasyonundaki malum Gazeteler ve malum gazeteciler M.B E.U gibi isimlerini saymak istemediğim bazı gazeteciler 3 Temmuz sürecinde aktif rol oynamışlardı önce asparagas haberlerle Algı ve ortamı hazırlayıp sonra operasyon düğmesine basıyorlardı Hani para dolu çantalar hani para sayma görüntüleri hani görüşme görüntüleri nerde şimdi aynı kumpası Başbakana yapacaklardı taktik Aziz YILDIRIM'a yaptıklarını aynısıydı 3 Temmuzda deneyip ve başardıkları gücü 17 Aralıkta yapacaklardı ama unuttukları şey Başbakanımız Aziz YILDIRIM'dan çok güçlüydü.Ne demişti savunma avukatlarından biri savcılık iddialarının büyük çoğunluğunun Gazete haberlerinden oluştuğunu söylemişti ne güzel Baransu ve Uslu'nun varsayımları üzerinden yapılan haberler önce şikeyi oluşturdu sonra şikeyi ortaya çıkardı şimdi 17 Aralıktada aynı şahıslar ve aynı gazeteler ayakkabı kutuları vs gibi haberleri operasyondan önce kamuoyuna pompalayıp Halk üzerinde bir algı yaratıp haklı bir zemine oturtmuş gibi operasyonlarını rahatça yapmaya çalışıyorlar.3 Temmuz ve 17 Aralığın aktörleri ve pravökatörleri aynı gazeteciler ve aynı medya grupları ile maalesef Emniyetteki aynı polisler olduğu söylendi her iki operasyonun görüntüleri nerde 3 Temmuz yargılamaları bitti hadi bakalım iddialar meydana çıksın.F.B 4-Sivas 3 şike T.S 6 -Sivas 2 normal Karabük-0- F.B.1 Şike Karabük-0-TS-4 normal şimdi Trabzon takımımızın maçları ne kadar normalse F:B maçının sonuçlarıda o kadar normaldir Her iki takımımızıda şikeyle itham etmiyorum benim dikkat çekmek istediğim 3 Temmuz sürecinin Aktörleri ile 17 Aralık sürecinin aktörlerinin aynı olduğu aynı taktiği uyguladıkları koskoca bir ülkeyle büyük bir takımı ne hale getirebildikleri.
    AlıntıAlıntı

6. Teşekkür edenler:

burak_35 (18.01.2014) , system (17.01.2014)

Member eyup6106 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    9 Toplam

Alıntı batuhanx Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    Arkadaşlar bende düşüncelerimi söyleyeyim katılır katılmazsınız her kesin özgür düşüncesine saygılıyım.Şimdi kendi halinizde çevrenizde sade bir hayat yaşamakta olan bir vatandaşsınız
    ve ben çıkıp yakın çevrenize Ahmet veya Mehmet lütfen isimler takılmayalım öylesine yazdım hırsızlık yaptı eve girerken görüntüleri var evden çıkarken çantayla görüntüleri var işte eve götürdüğü çantada para sayma görüntüleri var deyip yakın çevrenizde haberler yaysam ve bu çevre üzerinde sizin hırsız olduğunuz algısını yaratsam siz istediğiniz kadar suçsuz olduğunuzu söyleseniz bile artık toplumda bu algıyı kolay kolay yıkamazsınız.Şimdi 17 aralık operasyonundaki malum Gazeteler ve malum gazeteciler M.B E.U gibi isimlerini saymak istemediğim bazı gazeteciler 3 Temmuz sürecinde aktif rol oynamışlardı önce asparagas haberlerle Algı ve ortamı hazırlayıp sonra operasyon düğmesine basıyorlardı Hani para dolu çantalar hani para sayma görüntüleri hani görüşme görüntüleri nerde şimdi aynı kumpası Başbakana yapacaklardı taktik Aziz YILDIRIM'a yaptıklarını aynısıydı 3 Temmuzda deneyip ve başardıkları gücü 17 Aralıkta yapacaklardı ama unuttukları şey Başbakanımız Aziz YILDIRIM'dan çok güçlüydü.Ne demişti savunma avukatlarından biri savcılık iddialarının büyük çoğunluğunun Gazete haberlerinden oluştuğunu söylemişti ne güzel Baransu ve Uslu'nun varsayımları üzerinden yapılan haberler önce şikeyi oluşturdu sonra şikeyi ortaya çıkardı şimdi 17 Aralıktada aynı şahıslar ve aynı gazeteler ayakkabı kutuları vs gibi haberleri operasyondan önce kamuoyuna pompalayıp Halk üzerinde bir algı yaratıp haklı bir zemine oturtmuş gibi operasyonlarını rahatça yapmaya çalışıyorlar.3 Temmuz ve 17 Aralığın aktörleri ve pravökatörleri aynı gazeteciler ve aynı medya grupları ile maalesef Emniyetteki aynı polisler olduğu söylendi her iki operasyonun görüntüleri nerde 3 Temmuz yargılamaları bitti hadi bakalım iddialar meydana çıksın.F.B 4-Sivas 3 şike T.S 6 -Sivas 2 normal Karabük-0- F.B.1 Şike Karabük-0-TS-4 normal şimdi Trabzon takımımızın maçları ne kadar normalse F:B maçının sonuçlarıda o kadar normaldir Her iki takımımızıda şikeyle itham etmiyorum benim dikkat çekmek istediğim 3 Temmuz sürecinin Aktörleri ile 17 Aralık sürecinin aktörlerinin aynı olduğu aynı taktiği uyguladıkları koskoca bir ülkeyle büyük bir takımı ne hale getirebildikleri.
    Sevgili Batuhan biz Trabzonsporlular hiç kimsenin acısıyla alay etmez haksızlığada boyun eğmeyiz.Algı çalışması yapıldı diyorsun bende katılıyorum evet çok ciddi bir algı çalışması yapıldı.. Daha iddaname açıklanmadan Tüm avukatlar bu tarz haberleri sızdırdılar."Emenikenin para sayma görüntüleri var" haberini Aziz Yıldırımın avukatı Yasemin Merçil O dönemin Yurt gazetesi yazarı Lube Ayara söylüyor Lube Ayarda bunu haber yapıyor...yani bu haberi ilk dışarı sızdıranlar Fenerbahçeli Avukat ve gazetecileridir.İddaname yazılıp tapeler açıklandığında Emenikenin değil ama İbrahim Akının para aldığı resmileşti görüntüde var tapede..Her ne hikmetse Sadece "nerde bu emenikenin para sayma görüntüleri" dendi.Kimse İbrahim akından söz etmedi...Şimdi kime karşı algı çalışması yapıldı soruyorum...Tapelerde ekleme var diyerek tekrar yargılanmak isteyenlere soruyorum Mahkeme tutanaklarına var ayrıca yargıtayın açıklamasının 27. sayfasında da var hiç bir sanık "bu tape bana ait değildir" yada " söz konusu tarihte burda değildim" demedi..Tapelere kimsenin itirazı olmadı orjnal ses kayıtları oradayken ve o tapeler ışığında neyin yagılamasını yapacaksınız.Bugün bile hala algı çalışması devam ediyor..Neymiş efenim tekrar yargılanalım 17 Temmuzda "yargıtay karar vermeden FB'yi asmayın"diyen Aziz yıldırım bugün "kararı tanımıyorum"diyor.Hemde cemaatin tasviye edildiği gün...Siz masalların gerçek olduğuna inanırsanız size masal anlatan çok olur...Fenerbahçelilere lafım yok benim derdim Azizbahçelilerle...Ayrıca Trabzonspor Sivası 6-1 yenerken ilk 3 gölü penaltıdan atmadı
    AlıntıAlıntı

Member batuhanx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    61 Toplam

Alıntı eyup6106 Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    Sevgili Batuhan biz Trabzonsporlular hiç kimsenin acısıyla alay etmez haksızlığada boyun eğmeyiz.Algı çalışması yapıldı diyorsun bende katılıyorum evet çok ciddi bir algı çalışması yapıldı.. Daha iddaname açıklanmadan Tüm avukatlar bu tarz haberleri sızdırdılar."Emenikenin para sayma görüntüleri var" haberini Aziz Yıldırımın avukatı Yasemin Merçil O dönemin Yurt gazetesi yazarı Lube Ayara söylüyor Lube Ayarda bunu haber yapıyor...yani bu haberi ilk dışarı sızdıranlar Fenerbahçeli Avukat ve gazetecileridir.İddaname yazılıp tapeler açıklandığında Emenikenin değil ama İbrahim Akının para aldığı resmileşti görüntüde var tapede..Her ne hikmetse Sadece "nerde bu emenikenin para sayma görüntüleri" dendi.Kimse İbrahim akından söz etmedi...Şimdi kime karşı algı çalışması yapıldı soruyorum...Tapelerde ekleme var diyerek tekrar yargılanmak isteyenlere soruyorum Mahkeme tutanaklarına var ayrıca yargıtayın açıklamasının 27. sayfasında da var hiç bir sanık "bu tape bana ait değildir" yada " söz konusu tarihte burda değildim" demedi..Tapelere kimsenin itirazı olmadı orjnal ses kayıtları oradayken ve o tapeler ışığında neyin yagılamasını yapacaksınız.Bugün bile hala algı çalışması devam ediyor..Neymiş efenim tekrar yargılanalım 17 Temmuzda "yargıtay karar vermeden FB'yi asmayın"diyen Aziz yıldırım bugün "kararı tanımıyorum"diyor.Hemde cemaatin tasviye edildiği gün...Siz masalların gerçek olduğuna inanırsanız size masal anlatan çok olur...Fenerbahçelilere lafım yok benim derdim Azizbahçelilerle...Ayrıca Trabzonspor Sivası 6-1 yenerken ilk 3 gölü penaltıdan atmadı
    Eyüp kardeşim ben Aziz YILDIRIM'ın konuşmaları ve fevri hareketleri yüzünden kendi camiasına ve Türk futboluna sıkıntılar yaşattığı için başkanlığı bırakmasını canı gönülden isteyenlerdendim ayrıca ben sürekli gündemde olan şike heberlerinin bazılarına dikkat çektim ayrıca eğitimim ve mesleğim icabı Ceza Hukukunu iyi bildiğim için ayrıca iddianamenin gördüğüm bölümlerini okuduğum için yakın çevremdeki arkadaşlarada bu duruma dikkat çekmiştim acele şekilde yazılmış ve sadece varsayımlar ve yorumlar üzerinde çok durulduğu için bu iddianamenin kuvvetli olmadığını istenildiğin çok boşluklar bulunacağını belirtmiştim.Ayrıca kimse şike yapmamıştır demiyorum benim üstüne durduğum dikkat ederseniz operasyonların yapılış şekli ve yapan çevrelerin kimler olduğuna dikkat çekmekti ayrıca yukarıda ismini belirttiğiniz futbolcu savcıyla yaşadıklarını kamuoyuna açıklamıştı ama onu görmezden geliyorsunuz aynı savcı 17 Aralık operasyonundabazı şüphelilerde aynı taktiği uygulamak istediğini gözaltına alınıp serbest bırakılanlarda söylemişti yani Eyüp kardeş ben şike yoktur demiyorum maalesef bu Türk futbolunda süre gelen bir yara Dikkat çekmek istediğim iddianame ve operasyonu yapan çevrelerin kimler olduğu hususudur.
    AlıntıAlıntı

Senior Member burak_35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    145 Toplam

Bunca olaylardan sonra..
    Ortaya çıkan onca pislik,oyun,düzen,sahte belge,taraflı-tarafsız yargılama,senin-benim savcım dan sonra...

Benim.
    1-TÜRK ADALETİNE
    2-TÜRK MAHKEMELERİNİN VERDİĞİ HERTÜRLÜ KARARA..

TARAFSIZ OLDUĞU KONUSUNDA

İNANCIM OLAMAZ...!!
    AlıntıAlıntı

TDW Team-S-Mod. MASALİ42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    14.210 Toplam

iyi güzelde arkadaslar sızın dedıgınız gıbı dıyelım IFTIRA KUMPAS YALAN HABER pekı bu olayların gercekmı yalanmı oldugunu ortaya cıkartacak olan kımler ????

yargı degılmı ?? nıye senın benım hakkımda bu sekılde bır olay olmaz veya olsa bıle bız kıme guvenıpte aklanacagız veya bız dıyebılırmıyızkı bu yargıcları bu kararları bu kanunları tanımıyoruz dıye ? veya bızım gıbı sade vatandaslar savcıları davadan alıp kanunları degıstırebılırmıyız.yapmayın allah askına bu kanunlar herkes ıcın aynı olmalı ve herkes bu adalete ınanmalı. haklarında soylenenler ıftıra ıse karalama ıse bunlarında aklanacagı yer ( eger haklı ıseler ) gene bu mahkemelerde aklanacaklar
    AlıntıAlıntı

Member eyup6106 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    9 Toplam

Alıntı MASALİ42 Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    iyi güzelde arkadaslar sızın dedıgınız gıbı dıyelım IFTIRA KUMPAS YALAN HABER pekı bu olayların gercekmı yalanmı oldugunu ortaya cıkartacak olan kımler ????

yargı degılmı ?? nıye senın benım hakkımda bu sekılde bır olay olmaz veya olsa bıle bız kıme guvenıpte aklanacagız veya bız dıyebılırmıyızkı bu yargıcları bu kararları bu kanunları tanımıyoruz dıye ? veya bızım gıbı sade vatandaslar savcıları davadan alıp kanunları degıstırebılırmıyız.yapmayın allah askına bu kanunlar herkes ıcın aynı olmalı ve herkes bu adalete ınanmalı. haklarında soylenenler ıftıra ıse karalama ıse bunlarında aklanacagı yer ( eger haklı ıseler ) gene bu mahkemelerde aklanacaklar
    Ergenekon ve balyoz davalarını bilmiyorum takip etmedim...Şike davasına hakim olduğumu düşünüyorum..Mahkemeyi takip edenlerden biriyim...Yeniden yargılanma için yeni bir delil yada delillerin ortaya çıkması gerekir zaten Aziz Yldırm yeniden yargılanma istemiş ama yeni olan her hangi bir belge ortaya koymamıştır...Bakın Buthan bey bilir adli yargılama ile spor yargılaması birbirinden farklıdır..Adli yargısı sadece kişilere ceza verir,sportif yargı hem kişilere hemde kulüplere ceza verir.Adli yargı ceza vermek için kesin,somut delillere bakar,şüphe sanığın lehinedir,Sportif yargı delil aramaz şüphe bile ceza için yeterlidir yani sportif yargıda şüphe sanığın aleyhinedir..Lakin TFF burada 3 maymunu oynadı...Mesela İbrahim Akına ceza vermiş ama "sportmenlik dışı"ccza vermiş.Neyapmış İbrahim Akın birine dirsek mi atmış birine mi tükürmüş..İlhan Ekşioğluna ceza vermiş ama "şike yaparken karar defterine yazmadı"diye kulubu bunun dışında saymış..Bunun gibi bir çok komik kararlar almış TFF..Gerekçeli kararda bunlar var..
    AlıntıAlıntı

Senior Member burak_35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    145 Toplam

Alıntı MASALİ42 Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]

Bu kanunlar sanada banada aynı mesafede,bu savcılar sanada banada aynı hassasiyette,bu hakimler sanada banada aynı adilane görüş içinde olsa idi...Bu ülkenin Başbakanı çıkıpta yargıya müdahale ederniydi??

Eğere koskoca Başbakan buna inanmıyorsa,kendine kumpas kurulduğunu,oyun oynandığını,sahte belge üretildiğini iddaa ediyor ve yargıya müdahale ediyorsa,,!!

Benden aynı savcıların,aynı hakimlerin,aynı mahkemenin verdiği kararların adil-tarafsız ve şaibesiz olarak tanımamı-bakmamı-kabul etmemi hiç kimse isteyemez-bekleyemez..!!

Dava açma sebebi olarak gösterilen sözde 15 şike maçı,para sayma görüntüleri neden unutuldu neden ortaya çıkartılmadı??
    AlıntıAlıntı

1. sayfa - 2 sayfa var 12 SonuncuSonuncu