turk-dreamworld.com Sitesine Hoşgeldiniz.

32. sayfa - 34 sayfa var BirinciBirinci ... 2228293031323334 SonuncuSonuncu
338 sonuçtan 311 ile 320 arası
    Junior Member dr.uydu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Total 'Thanks' Received by This User :
    0 Bu Konu icin
    1 Toplam

Standart Cevap: dm800HD SE OPENPLİ4.0-2020-01-18- ESTAR-SİM 3 (iptv ok) (clone)

Alıntı nihat1551 Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    dm800HD SE OPENPLİ4.0-2019-12-16 image relase 4 sürüm-18.01.2020 tarihli yedektir. ESTAR-SİM 3 (iptv listenizi kanal buketine ekleyebilirsiniz) (clone)
    boot ssl: estar-secondstage-dm800se-84.nfi(ayrıca ssl yüklemeye gerek yok bilgi amaçlı yazdım)

sonradan yüklenen eklentiler: turkvod 10.69, youtube, flashbackup 6.2 , cccam, oscam, systemtime, ts panel, (teletext artık çalışıyor)

cccam serveri oscam ile çalıştırma[/B]
    oscam.server dosyasına yazılır.

çevirmeye yardımcı program: cccam2oscam converter

dosyayı oluşturun ve yerine atın Oscam a restart yapın.işlem tamam
    ----------------------------------------------------
    değerli arkadaşlar biss .le açılan kanallar için menu kurulum softcam kısmından cccam seçmeniz gerekiyor. oscam da henuz biss çalıştıramadım
    ---------------------------------------------------
    Oscam Cccam ile fazla bilgim yok . Şimdiye kadar çalıştıramadım. Turksatta nasıl denenir ? Anlatan bir sayfa var mıdır?

Alıntı nihat1551 Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    dm800HD SE OPENPLİ4.0-2019-12-16 image relase 4 sürüm-18.01.2020 tarihli yedektir. ESTAR-SİM 3 (iptv listenizi kanal buketine ekleyebilirsiniz) (clone)
    boot ssl: estar-secondstage-dm800se-84.nfi(ayrıca ssl yüklemeye gerek yok bilgi amaçlı yazdım)

sonradan yüklenen eklentiler: turkvod 10.69, youtube, flashbackup 6.2 , cccam, oscam, systemtime, ts panel, (teletext artık çalışıyor)

güncel turkvod adresi:

[Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    TurkVod 12 güncellemesi yapılabilir mi ?
    Konu dr.uydu tarafından (19.12.2020 Saat 19:48 ) değiştirilmiştir.
    AlıntıAlıntı

Senior Member nihat1551 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    91 Toplam

Standart dm800HD SE OPENPLİ4.0-2020-01-18- ESTAR-SİM 3 (iptv ok) (clone)

Oscam içeriğine erişmek için etc/tuxbox/config/oscam içindeki oscam.server dosyasını not defteri ile açın içeriği göreceksiniz zaten. Cccam satırını ona göre uyarlayın. (1.sayfadaki free cccam adreslerinden cccam satırı alarak deneyebilirsiniz)

Oscam ı cihazda aktif etmek için kumanda dan mavi tuş, softcam setup dan oscam seçip yeşil tuşa basın.

——-

Turkvod u demedim ama çalışmaması için bir durum yok.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Konu nihat1551 tarafından (7.10.2021 Saat 19:01 ) değiştirilmiştir.
    AlıntıAlıntı

Member hotbord_34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    29 Toplam

dyz sim 3 kolan için varmıdır tşk
    AlıntıAlıntı

Member alpaslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    11 Toplam

Alıntı dr.uydu Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    Oscam Cccam ile fazla bilgim yok . Şimdiye kadar çalıştıramadım. Turksatta nasıl denenir ? Anlatan bir sayfa var mıdır?

TurkVod 12 güncellemesi yapılabilir mi ?
    nihat1551 arkadaşımız cccam ve oscamle ilgili gerekli açıklamayı yapmış
    ancak tükvod yüklesende çalışmaz çünkü paralı sisteme geçtiler kullanmak istiyorsan satın alman gerekiyor şuanda bedava şekilde izleyemezsin zannedersem bedava olunca sisteme çok kullanıcı eklendi ve maliyetleri artırdığından mecburen paralı sisteme geçildiğini açıklamışlardı ne kadar ücreti var bilmiyorum ama bu forumda konusu işleniyor ordan mesaj atıp bilgi alabilirsin
    AlıntıAlıntı

Senior Member _ATi_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    21 Toplam

Böyle bir hata vermeye başladı bir şey kurmadım ellemedim niye oldu anlamadım yine nasıl kurtarırım bıktım ya her seferinde sıfırdan kurmaya

Sent from my iPhone using Tapatalk
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    1 Toplam

Oscam içeriğine erişmek için etc/tuxbox/config/oscam içindeki oscam.server dosyasını not defteri ile açın içeriği göreceksiniz zaten. Cccam satırını ona göre uyarlayın. (1.satfadaki free cccam adreslerinden cccam satırı alarak deneyebilirsiniz)

Oscam ı cihazda aktif etmek için kumanda dan mavi tuş, softcam setup dan oscam seçip yeşil tuşa basın.

——-

Turkvod u demedim ama çalışmaması için bir durum yok.
    Not defterini denemedim . Onun yerin TSPanelden cscam ve oscam indirdim. Sonra Turkvoddan Local listeden indirdim. Softcam kısmında aktiff ettim. Idman TVde bi türlü bis key çözülmedi.

Turkvod daki serverler OpenWebif de extralarda gözüküyor. Yeniden başlatınca kayboldular.

Bu softcam ile ilgili örnekli anlatan biryer bulmam gerekiyor.
    AlıntıAlıntı

Member fersec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    6 Toplam

İyi akşamlar Turkvod şifresi nedir acaba
    AlıntıAlıntı

Member alpaslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    1 Bu Konu icin
    11 Toplam

Alıntı fersec Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    İyi akşamlar Turkvod şifresi nedir acaba
    turkvod ücretli oldu forumda ilgilenen arkadaşlar var irtibata geçebilirsin
    AlıntıAlıntı

9. Teşekkür edenler:

fersec (23.01.2021)

Senior Member nihat1551 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    91 Toplam

Standart dm800HD SE OPENPLİ4.0-2020-01-18- ESTAR-SİM 3 (iptv ok) (clone)

Alıntı _ATi_ Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    Böyle bir hata vermeye başladı bir şey kurmadım ellemedim niye oldu anlamadım yine nasıl kurtarırım bıktım ya her seferinde sıfırdan kurmaya
    Kurulum sonrası , ayarlarını ve kanal listeni de de yapınca, menu den eklentilerden flashbackup ile komple yedek al. Birşey olunca onu yüklersin.

Not: Cihazınızda hdd yok ise, flash belleğe yedek yapılabilir. flashbackup ayarlarından usb seçerek takacağınız usb ye yedek aldırabilirsiniz.

Konu nihat1551 tarafından (31.01.2021 Saat 13:43 ) değiştirilmiştir.
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    1 Toplam

Crash rapor ( ekran yeşil ekran veriyorsa açılışya yeşil ekranda en son satıra bak orda crash diye hata yazar. Cihaza ftp den bağlanarak sil o dosyayı.
    Yüksek ihtimal cihazın hafıza dolmuştur kanal liste yedeğin varsa onu at. Etc içindeki enigma2 klasörü.

Ya da cihazda etc içinden enigma2 klasörünü yedek al. Sonra 1. Sayfadaki imageyi at sonra enigma2 klasörünü geri cihaza at. En hızlı çözüm bu olur. (Enigma2 içersinde lamed5 oluşmuşsa o dosyayı sil. Hafızayı şişiriyor)

Hocam dediğiniz gib crash dosyalarını sildim. Tekrar düzgün şekilde çalışmaya başladı. Crash dosyalarını ararken böyle bir dizin sarmalı ile karşılaştım. Yedeğin yedeği midir. Yoksa kısır döngüye mi girdim

\\DM800SE\Root\proc\512\root\proc\512\root\proc\51 2\root\proc\512\root\proc\512\root\proc\512\root\p roc\512\root\proc\512\root\proc\512\root\proc\512\ root\proc\512\root\proc\512\root\proc\512\root\pro c\512\root\proc\512\root\proc\512\root\proc\512\ro ot\proc

Tekrardan HDD kayıt yapmaya calıştıgımda gene yesil ekran vermeye başladı.

OpenPLi Enigma2 crash log

crashdate=Paz Mar 21 0028 2021
    compiledate=Dec 15 2019
    skin=PLi-HD/skin.xml
    sourcedate=2018-09-01
    branch=release-4
    rev=a7ba1b5
    component=Enigma2

stbmodel=dm800se
    kernelcmdline=console=ttyS0,115200 root=/dev/mtdblock3 rootfstype=jffs2 rw rdinit=/zzzzz bmem=116M@140M
    nimsockets=NIM Socket 0:
    imageissue=openpli 4 %h

[eDVBPESReader] Created. Opening demux
    [eDVBPESReader] ERROR reading PES (fd=48): Value too large for defined data type
    Traceback (most recent call last):
    File "/usr/lib/enigma2/python/mytest.py", line 208, in processDelay
    callback(*retval)
    File "/usr/lib/enigma2/python/Screens/InfoBarGenerics.py", line 2518, in recordQuestionCallback
    File "/usr/lib/enigma2/python/Screens/InfoBarGenerics.py", line 2440, in startInstantRecording
    File "/usr/lib/enigma2/python/RecordTimer.py", line 971, in record
    File "/usr/lib/enigma2/python/RecordTimer.py", line 897, in saveTimer
    IOError: [Errno 28] No space left on device: '/etc/enigma2/timers.xml.writing'
    No space left on device:
    Hafızada yer kalmadıgı icin hata yapıyormuş. Bazı eklentilerin dil dosyalarını sildim. Düzeldi.
    Konu dr.uydu tarafından (20.03.2021 Saat 23:24 ) değiştirilmiştir.
    AlıntıAlıntı

32. sayfa - 34 sayfa var BirinciBirinci ... 2228293031323334 SonuncuSonuncu