turk-dreamworld.com Sitesine Hoşgeldiniz.

1. sayfa - 2 sayfa var 12 SonuncuSonuncu
16 sonuçtan 1 ile 10 arası
    Junior Member seko88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Total 'Thanks' Received by This User :
    0 Bu Konu icin
    0 Toplam

Standart Simkart değişimi hakkında

Selamlar, benim cihaz şu anda Sim3, forumlarda simkart ilanı gördüm. Cihazı sim2 ye dönüştürmek istiyorum.

Birkaç sorum olacak.
    1- Sim2 ye terfi etmem bana ne kazandırır? Sim2 sadece daha yaygın olduğundan mı tercih ediliyor? Yoksa oe 2.0 ile cihazda başka
    yazılımsal iyileştirmeler olur mu?
    2-Yeni simkartı taktıktan sonra direk imaj mı atılacak cihaza? Yazılımsal olarak ne yapmam gerekiyor.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim
    AlıntıAlıntı

Vip Member Servet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    3 Bu Konu icin
    1.186 Toplam

Standart Cevap: Simkart değişimi hakkında

Alıntı seko88 Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    Selamlar, benim cihaz şu anda Sim3, forumlarda simkart ilanı gördüm. Cihazı sim2 ye dönüştürmek istiyorum.

Birkaç sorum olacak.
    1- Sim2 ye terfi etmem bana ne kazandırır? Sim2 sadece daha yaygın olduğundan mı tercih ediliyor? Yoksa oe 2.0 ile cihazda başka
    2-Yeni simkartı taktıktan sonra direk imaj mı atılacak cihaza? Yazılımsal olarak ne yapmam gerekiyor.

1 Sim daha iyi sim 2 yada sim 3 farki yok ok bosuna masrafa gırme
    2 olurda sim deyişirsen deyiştiyin simin imajını atmak zorundasin

kisacasi beni dinle sim filan ugraşma bu arada oe2 zaten dm 800 hafiza sorunu var ben bile 1.6 taban kullanmaktayim kolay gelsin sana
    AlıntıAlıntı

3. Teşekkür edenler:

yanlizadam68 (14.06.2014) , ezop (4.05.2014) , seko88 (28.02.2014)

Senior Member polta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    2 Bu Konu icin
    533 Toplam

Alıntı seko88 Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]

Birkaç sorum olacak.

1 suan için sim3e oe2.0 destek verilmiyor verileceginide sanmam bence al sim2 kartı pek pahalı bisey degil

2 sim2 yazılımı indir hiçbirsey yapmadan normal sekilde yükle fişi takmadan sim kartlarını degiştir fişi tak bu kadar kolay gelsın
    AlıntıAlıntı

5. Teşekkür edenler:

seko88 (28.02.2014) , ezop (28.02.2014)

0 Bu Konu icin
    0 Toplam

Değerli yorumlarınız için teşekkür ederim. @Servet alma derken @polta al demiş ben de arada kaldım.
    Neyse fazla pahalı değil 25 tl ye buldum, en azından bir denemiş olurum benim gibi sim2 ye geçmek isteyenler de fikir sahibi olurlar.

Bu arada oe 2.0 yazılımlarını araştırırken mesela openpli 3 yazılımında cihazın biraz hızlandığı söyleniyor. Benim de asıl terfi etme sebebim bu, malum cihazımız hantal
    AlıntıAlıntı

Member cincir78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    48 Toplam

Ben de yakın zamanda sim3ten sim2ye geçenlerdenim. Şunu söyleyebilirim ki:
    Özellikle sd yayınlarda oe 2.0 imajlarda görüntü kalitesi daha iyi diyebilirim.(Özellikle Openpli 3.0 imajlarda)
    Sonuç olar
    Hafıza konusuna flashexpander en güzel çözüm.(Fakat o da openpli imajlarda çalışmıyor)
    Şu an TS 02.12.2013 Ramimaher imaj kullanıyorum. Bir de flashexpander kurdum sorunsuz çalışıyor. istediğin kadar plugin yükleyebiliyorsun.
    Sonuç olarak sim3ten sim2ye geçmekte iyi yaptığımı düşünüyorum. En azından destek daha çok sim3e göre.
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    0 Toplam

Alıntı cincir78 Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    Ben de yakın zamanda sim3ten sim2ye geçenlerdenim. Şunu söyleyebilirim ki:
    Özellikle sd yayınlarda oe 2.0 imajlarda görüntü kalitesi daha iyi diyebilirim.(Özellikle Openpli 3.0 imajlarda)
    Sonuç olar
    Hafıza konusuna flashexpander en güzel çözüm.(Fakat o da openpli imajlarda çalışmıyor)
    Şu an TS 02.12.2013 Ramimaher imaj kullanıyorum. Bir de flashexpander kurdum sorunsuz çalışıyor. istediğin kadar plugin yükleyebiliyorsun.
    Sonuç olarak sim3ten sim2ye geçmekte iyi yaptığımı düşünüyorum. En azından destek daha çok sim3e göre.
    değerlendirmeniz için teşekkür ederim. Bir de çalışması özellikle Turkvod performansında bir artış oldu mu? Ayrıca kullandığınız Ramimaher imajının linkini bulamadım. Paylaşırsanız sevinirim
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    48 Toplam

Turkvod açısından bir fark göremedim performans açısından.
    [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız] r e a m o e m.com/forumdisplay.php?5-SIM2-images-for-DM800HD(Boşlukları kaldırın) burada bulabilirsiniz TS imajı.
    Bu arada siz simi değiştirdiniz mi değiştirmeyi mi düşünüyorsunuz?
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    0 Toplam

Alıntı cincir78 Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    Turkvod açısından bir fark göremedim performans açısından.
    [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız] r e a m o e m.com/forumdisplay.php?5-SIM2-images-for-DM800HD(Boşlukları kaldırın) burada bulabilirsiniz TS imajı.
    Bu arada siz simi değiştirdiniz mi değiştirmeyi mi düşünüyorsunuz?
    yok hocam değişmedim henüz. yarın temin edeceğim, salı günü cerrahi operasyona girişicem
    AlıntıAlıntı

1 Bu Konu icin
    48 Toplam

yok hocam değişmedim henüz. yarın temin edeceğim, salı günü cerrahi operasyona girişicem
    Aklınızda bulunsun sim değiştirirken.
    Sim3 takılı iken
    1.Sim3 takılı iken ip aldırdım.
    2.explorer ile önce ssl84d attım.
    3.Geri deyip sim2.01 oe 2.0 imaj attım.
    4.Geri deyip tekrar ssl84d attım
    5.reboot edince tabi eror no ca found hatası verdi.
    6.fişi çekip sim3ü çıkarıp sim 2.01 taktım. Cihaz açıldı.
    AlıntıAlıntı

12. Teşekkür edenler:

didim42 (2.03.2014)

Junior Member didim42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    2 Toplam

bendeki sim 2.00 bu kartı 2.01 ile değiştirmelimiyim yoksa bu şekilde kullanabilirmiyim. sim 2.00 , sim 2.01 e dönüştürülüyormuş ama kart okuyucum çalışmadı, uğraşacak vaktim de yok
    AlıntıAlıntı

1. sayfa - 2 sayfa var 12 SonuncuSonuncu