turk-dreamworld.com Sitesine Hoþgeldiniz.

8 sonuçtan 1 ile 8 arasý
    Junior Member 42lay - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Total 'Thanks' Received by This User :
    0 Bu Konu icin
    0 Toplam

Standart Dm 600 pvr daýrekleri açmýyor diye yayýn seyredemiyorum.

Degerli Arkadaþlar;

Konuyu nereye açacagýmý veya nereden yardým alacagýmý bilemediðim için buraya yazmayý uygun buldum.yanlýþým varsa Özür dilerim.
    Benim bir sorunum var yaklaþýk 10 yýldýr bu drembaxs 600 PVR cihazýný kullanýyorum,3 adette uydu baglýydý türksat,hartbord ve eultelsat bunlarý sýkýntýsýz izliyordum gemini 4.70 yüklüydü.geçen yýl evi deðiþtirdim dün sitede yeni bir yapýlanma oldu türksat ve hartbord uydularý vardý buna dijitürk eklendi yanlýz sitede 2 kiþi yayýn alamýyoruz.drembaxs cihazý olan daha önce tüksat ve hartbord varken sýkýntý yoktu.bu yeni sistemi kuran uyducular bizim cihazlardan yayýn alamadýlar,kendilerinin Drembaxs 500 S cihazýndan yayýn alýyorlar.benim cihazý üstelik fabrika ayarýna getirdiler gene alamadýlar.Þimdide sizin cihazlar arýzalý daýrek deðiþtirmiyor diyorlar,burdaki kurulan sistemleri öncelik dijitürkü seçiyormuþ sonra türksat ve hartbortten yayýn bu yüzden seçim yapamýyoruz arýzalanmýþ olabilir diyerek zamanýnda 275 eroya aldýgýmýz çalýþan cihazýmýza arýzalý yaptýrýn yada deðiþtirin havasýndalar.Bana bu konuda yardýmcý olabilirmisiniz, cihazda daýrek seçimini nasýl yapabiliriz,cihazý en son versiyon haline getirecek bir yazýlým nasýl yüklenebilir,gerçekten cihazlar arýza yapabilirmi,sitede 2 derembaxsda çalýþmadý. diger cihazlarda sorun yokmuþ,ayrýca trt3 vr ntv spordaki ve diðer biss þifrelerinide içine alacak bir yazýlým programý varmý,nere yüklemem gerekecek.Beni bu konuda bilgilendirirseniz çok sevinirim.Ýlgi ve alakanýza þimdiden çok teþekkür ederim.
    AlýntýAlýntý

Senior Member sultan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    1.944 Toplam

Standart Cevap: Dm 600 pvr daýrekleri açmýyor diye yayýn seyredemiyorum.

Arkadasim problem diseqc ayarlarimi ne dogrusu pek anlamadim ama disecq menüden kanal aramaya girip ayarliyabilirsiniz.
    Dm600pvr de sorun oldugunu dogrusu düsünemiyorum, belki extern ceyran adaptöründe problem vardir. Baskasi varsa onu degistirin.
    Fabrika ayarlarina yine menüden uzman ayarlarindan girebilirsiniz.
    Baska yazilim yüklemek istiyorsaniz ondanda sorun yok. Sitede begendiginiz bir image alin ve dreamup programiyla yükleyin.
    Nasil yüklenecek, tarifeler dosyalar hepsi sitede mevcut.
    Saygilar!
    AlýntýAlýntý

0 Bu Konu icin
    0 Toplam

Arkadaþým Bilgiler için teþekkürler,Evet sorun disecg sorunu,antenleri kuran gençler dayrek diyorlardý ondan öyle yazmýþým.çoklu disech seçildigi halde kanallara kitlenmiyor.3 tane uydu eultelsat,türksat,hartbord bu uydulara kilitlenip tarattýramýyorum.onlarýn söyledigi sistem önce dijitürk ayarlý baþladýgý için bizim cihazlar uyum saglamýyormuþ.bu sorunu nasýl aþabilirim.
    AlýntýAlýntý

Senior Member trakyalihans - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    19 Toplam

usta birde boyle dene bakalim

PVR menularýný bilmiyorum ama mantýðýný anlatayým kendi menularý içinde bulun ve uygulamaya çalýþýn.

uydu yapýlandýrma diye bir bölüm olmalý

buna girdiðinizde üste seçim yapacaðýnýz bir bölüm vardýr, burada motor, 2 uydulu , 4 uydulu vs vs gibi seçenekler bulunur.

sizde kaç adet uydu mevcut ise onu seçin.

ardýndan seçim yaptýðýnýz uydu kadar aþaðýda bölüm açýlýr ve bu bölümlerden sizdeki uydularý seçeceksiniz.

buradaki önemli nokta sisteminizdeki disecq sýrasýný bilmenizdir.

Mesela ;
    1 türksat
    2 hotbird
    3 astra
    4 thor
    gibi ise

listede en üsteki uyduyu türksat yaparak aþaðýya doðru disecq nosuna göre sýralamalýsýnýz

( dreambox 500s de bu þekilde , sizin cihazdada buna benzer mantýk ile olmalý, tek fark sanýrým menudaki giriþleridir )

sonrasýnda uydulardan sinyal alýp taratmalýsýnýz...
    AlýntýAlýntý

0 Bu Konu icin
    0 Toplam

Bunu denedik,uydularýn isimleri çýkýyor disecg 4 uydulu seçtik en üste eultelsat,turksat,hotbird,hatta astra bunlar çýkýyor,ama kanallara kitlenmiyor dolayýsýyla tarama boþ oluyor.mesela eultelsat 0,turksat 1,hotbird 2 seçtiler yanýndaki harfleride AA-AB-BA-BB gibi seçti bu harf dizimindemi sýkýntý var neden uydulara kitlenip kanallarý bulmuyor,adamýn elindeki 500 S takýldý onda sorun yok hepsi çýktý,Dijiturk uydusu takýlýncaya kadar bizde 2 uydu turksat ve hortbýrd'u seyrediyorduk sorun yoktu,ama þimdi 3 uydulu sitemde yayýn alamýyoruz. sitede sadece 2 dm li bizim cihazlar çalýþmadý,diger çeþit uydusu olnlarda sorun çýkmamýþ yayýnlarý izliyorlar.
    Konu 42lay tarafýndan (9.03.2014 Saat 09:57 ) deðiþtirilmiþtir. Sebep: yanlýþ kelime
    AlýntýAlýntý

TDW Team-S-Mod. kocahaydar - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Bulunduðu yer
    Germany
    0 Bu Konu icin
    111.734 Toplam

Usta ceyran sarzini degistirin. Muhtemelen problem ondandir.
    ArkadasinizinDm500s sarzini sizin dm600pvr takin ve deneyin.
    Yine problem kaliyorsa, baska software yükleyin.

Sundugum tüm dosyalar test amaclidir.
    Yanlis kullanmada veya herhangi bir problem oldugunda herkes kendisi sorumludur.
    Kesinlikle Mesuliyet kabul etmiyorum.
    AlýntýAlýntý

0 Bu Konu icin
    0 Toplam

Denerim ama adaptörde sorun olsa Dm hiç açmaz,sistem açýlýyor diðer bütün iþlemler yapýlýyor sadece yayýnlarý seçip kanallarý bulsa seyredecegiz.
    AlýntýAlýntý

TDW Team-S-Mod. kocahaydar - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Bulunduðu yer
    Germany
    0 Bu Konu icin
    111.734 Toplam

Alýntý 42lay Nickli Üyeden Alýntý [Deðerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanýz gerekiyorÜye olmak icin burayý týklayýnýz]
    Denerim ama adaptörde sorun olsa Dm hiç açmaz,sistem açýlýyor diðer bütün iþlemler yapýlýyor sadece yayýnlarý seçip kanallarý bulsa seyredecegiz.
    Yaniliyorsunuz ustam.
    Ben adaptörle ilgili cok problemler gördüm. Alet aciliyor ama bazi seyler calismiyordu.
    Deneyin, denemekden fayda vardir.

Sundugum tüm dosyalar test amaclidir.
    Yanlis kullanmada veya herhangi bir problem oldugunda herkes kendisi sorumludur.
    Kesinlikle Mesuliyet kabul etmiyorum.
    AlýntýAlýntý