Miami Masters'ta şampiyon Serena Williams oldu.

Miami Masters'ta şampiyon Serena Williams oldu. Dünya bir numarası finaldeki rakibi Li Na'yı mağlup ederek Miami'de 7'nci kez şampiyonluğa ulaştı.

Dünya bir numarası Serena Williams, dünya iki numarası Li Na'yı mağlup ederek kariyerinin 59. WTA şampiyonluğunu elde etti.

İlk sete hızlı başlayan taraf Li Na'ydı. Çinli tenisçi, Williams'a karşı 5-2'lik üstünlük sağlamasına rağmen bu avantajını sürdüremedi. Etkili servisleriyle ritmini bulan Williams, rakibinin servisini 3 kez kırdı ve geriye düştüğü seti 7-5 kazanmayı bildi.

Birleşik Amerikalı tenisçi, final setinde ise rakibine yalnızca 1 oyun şansı tanıdı ve böylece Miami'de yedinci kez şampiyonluğa uzandı. Karşılaşmanın ardından çok mutlu olduğunu ifade eden 32 yaşındaki Williams, "Bu zafer benim için çok özel. Li Na sezona çok iyi başlamıştı ve ona karşı bu sonucu alabilmek gerçekten önemli bir başarı. Beni destekleyen herkese teşekkürler, onlar olmadan şampiyon olamazdım" diye konuştu.

Serena Williams, bu zaferle dünya sıralamasında ilk 10'da yer alan tenisçilere karşı elde ettiği galibiyet serisini 15 maça çıkardı.