Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören, Soma'da yaşanan maden faciasi ile ilgili aldıkları kararları açıkladı. Süper Kupa Finali 15-16 Ağustos'ta Manisa'da oynanacak ve bütün gelirler Soma'da şehit düşenlerin ailelerine verilecek.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Yıldırım Demirören, Spor Toto Süper Lig'de 2014-2015 sezonunda yabancı oyuncu kontenjanının 5+3 olacağını açıkladı.

Türkiye Futbol Federasyonu'nun İstinye'deki merkez binasında yönetim kurulu üyelerinin de katılımıyla düzenlenen basın toplantısına Manisa'nın Soma ilçesinde yaşanan maden faciasıyla ilgili üzüntülerini bildirerek başlayan Demirören, yaraların sarılmasına yardımcı olabilmek için bazı kararlar aldıklarını anlatarak, şunları kaydetti:

"Süper Kupa finali, 15-16 Ağustos'ta Manisa'da oynanacak. Bütün geliri de Soma'da şehit düşen kardeşlerimizin ailelerine bağışlanacak. Ayrıca TFF olarak, valilik vasıtasıyla 5 milyon lira bağışta bulunacağız. 19 Mayıs Pazartesi günü Fatih Terim yönetimindeki milli takımımız ve yönetim kurulumuz, Soma'ya taziye ziyaretine gidiyoruz. Milli futbolcularımız, pazartesi günü ayrı bir kampanya başlatacaklar. Merkez Hakem Kurulumuz (MHK) önderliğinde tüm hakemlerimiz, gözlemcilerimiz ve mentörlerimiz, hafta sonu oynanacak maçların tazminatlarını resmi olarak Soma'ya bağışlayacak. Bu süreçte futbol ailesi olarak kenetlenen ve destek olan tüm kulüp başkanlarına, yöneticilere, hocamıza, milli futbolcularıma, MHK başkanımıza, hakemlerimize, gözlemcilerimize ve mentörlerimize teşekkür ediyorum."