turk-dreamworld.com Sitesine Hoşgeldiniz.

5 sonuçtan 1 ile 5 arası
    Senior Member s.savas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Total 'Thanks' Received by This User :
    0 Bu Konu icin
    585 Toplam

Standart Uzaktan erişim ile cihaz kök dizinine erişim yapmak istiyorum.

Merhaba arkadaşlar.

Dinamik dns adresi vasıtasıyla evdeki cihazıma erişmek istiyorum. Modemden 80 portunu cihazın ip'sine atayıp ta url ye xxxxxxxx.dyndns.org yazınca cihazın webif ekranı geliyor. 21 portunu yönlendirince de modem arayüzü geliyor.
    Modemi nasıl yapılandırmalıyım ki url ye xxxxxxxx.dyndns.org yazınca cihaz kullanıcı adı ve paroladan sonra cihazın kök dizinine erişim yapmış olayım.
    Cihazın markası, modeli veya kurulu olan imajda bu işlem içi bir faktörmüdür bilmiyorum.
    AlıntıAlıntı

Administrator Elvis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    5.913 Toplam

Standart Cevap: Uzaktan erişim ile cihaz kök dizinine erişim yapmak istiyorum.

Port 21 i routerden cihazin ip sine yönlendirirsen olmali yine olmazsa Port 23 ac ve onu yönlendir.
    Hem URL den ulasamazsin ya FTP kullan yada telnet.
    Kim Hakkımda ne Düşünüyorsa Allah ona 10 Mislini Versin

AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    585 Toplam

Alıntı Elvis Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    Port 21 i routerden cihazin ip sine yönlendirirsen olmali yine olmazsa Port 23 ac ve onu yönlendir.
    Hem URL den ulasamazsin ya FTP kullan yada telnet.
    Teşekkür ederim hocam. Sorun sayenizde çözüldü.
    Bir soru daha sormak isterim:
    Open Webif sayfasına erişim yaptıktan sonra her hangi bir kanalın yayınını pc den izleyemiyorum. Bu sorunun nedeni; et 9000 de vu+ ve gigablue modellerinde olan transcoding özelliğinin olmaması olabilirmi?
    Veya bunun bir yolu-çözümü varmı?
    [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    AlıntıAlıntı

TDW Team-Co Admin OsmaNLı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    1.828 Toplam

şimdi ağ içinden webife girdiğimiz zaman pcden istediğimiz kanalı izleyebiliyoruz
    ancak ev dışından uzaktan erişimle webiften kanal izlenemiyor bunun sebebi
    tr için ev çıkış hızının süşük olmasıdır. yani upload hızlarımız düşük.
    dolayısıyhla uzaktan erişimle pcden eve bağlanıyoruz ama yayın alamıyoruz.
    benim tespitim bu. yanılıyorda olabilirim ama bir aralar iyi uğraşmıştım bu işle.
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    585 Toplam

Alıntı TurKuaZv Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    şimdi ağ içinden webife girdiğimiz zaman pcden istediğimiz kanalı izleyebiliyoruz
    ancak ev dışından uzaktan erişimle webiften kanal izlenemiyor bunun sebebi
    tr için ev çıkış hızının süşük olmasıdır. yani upload hızlarımız düşük.
    dolayısıyhla uzaktan erişimle pcden eve bağlanıyoruz ama yayın alamıyoruz.
    benim tespitim bu. yanılıyorda olabilirim ama bir aralar iyi uğraşmıştım bu işle.
    Local ağda webif den yayın geliyor ancak uzak bağlantıda yayın gelmiyor. Upload hızının düşük olmasındanmı kaynaklanıyor yoksa modem ayarlarında mı bir eksiklik var bilemiyorum.
    AlıntıAlıntı