turk-dreamworld.com Sitesine Hoşgeldiniz.

5 sonuçtan 1 ile 5 arası
    Junior Member insomniac - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Total 'Thanks' Received by This User :
    0 Bu Konu icin
    0 Toplam

Angry Türksat 4a Uydusunun kaybolması!

Merhabalar,

Sabit 6 adet uydu kullanıyorum bunlar sırasıyla Turksat,hotbird,Eu,Astra vb görsellerde mevcut

Sorunum Türksat uydusunda ki kanalların kaybolması tarama yaptığımda çok az kanal bulması. Bugün çatıya çıktık ve sinyal seviyesi gayet normal. Hava şartlarından ötürü dönme kayma vs oldu diye tahmin etmiştim fakat ne yazık ki sorun devam etmekte. Birden bire gitti kanallar cihazı sildim BLackHole-2.1.4.VuDuo.Backup.Memorist.08.12.2014 yükledim bütün ayarlarını yaptım ama sorun çözüme bir türlü kavuşmadı malesef.

Sizce sorun neyden kaynaklanıyor olabilir. Diseq 7. kanala taktım yerini değiştirdik bugün yine nafile :confusion:

Yardımlarınızı rica ediyorum :bull_head: Yani işin ilginç tarafı madem Türksat uyduda sorun var TRT HD vs nasıl geliyor diğerleri yok :s

[Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]

[Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]

şimdiden teşekkürler...
    AlıntıAlıntı

Junior Member baybora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    3 Toplam

Standart Cevap: Türksat 4a Uydusunun kaybolması!

Lnb ayarlarini bir daha kontrol et verdigin resimde tüksat LNB 7 gözüküyor burayi LNB 1 olarak degistir,ikicisi ise astra 19 LNB 4 ve astra 4.8 E ayni LNB4 bunlari düzelt olmazsa yeni kanal setting yükle birde öyle tarat kolay gelsin
    AlıntıAlıntı

TDW Team-Co Admin sonic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    34.657 Toplam

Kablolari yenile ustat
    FORUMDA SUNULAN DOSYALAR TEST AMACLIDIR!!!!

TDW FORUMA DESTEK
    ---------------------------------------------------------------------
    **SAMSUNG 46"C6700+40"6500+XTREND ET10000+LG BlurayPlayer+Denon1911+Magnat Supreme 1000 +PS3-120GB-3.55CFW!!!!
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    0 Toplam

emeği geçenlere teşekkürler fakat sorun ya yazılımsal ya da cihazdan kaynaklı (başka bir reciver ile denedik görüntü alıyoruz) akşam yeni bir black hole kuracağım malesef bu soğuk havalarda o kadar uğraştım diseqc değiştirdim 4 lü taktık malesf bir kez daha çıkacağım

kısacası bana sağlam bir black hole back up lı 4a uydulu bir image adresi atabilirmisiniz teşekkürler
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    0 Toplam

evet lnb1 de sorun yaşıyoruz hani diseqc sıkıntılı diye 7 ye geçirmiştik ama sorun devam ediyor idi

dün ark reciver ını getirdi taktık trksat canavar gibi sorun yok çatıda ölçümler normal

2 seçenek kaldı ya cihazda sorun artık ya da yazılımsal şöyle güzel bir black hole back up lı güncel bir yazılama ihtiyacım var :s
    AlıntıAlıntı