turk-dreamworld.com Sitesine Hoşgeldiniz.

5. sayfa - 10 sayfa var BirinciBirinci 123456789 ... SonuncuSonuncu
98 sonuçtan 41 ile 50 arası
    Senior Member vuralturkmen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Total 'Thanks' Received by This User :
    0 Bu Konu icin
    6 Toplam

Standart Cevap: Dreambox HD800 PVR Open PLI Backup (sim3) 23.02.2015

Alıntı powerofthink Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    Kusura bakmayın, kontrol ettim şimdi.. Turkvod 5.5 yazıyor versiyonunda. Siz, maıl.ru ve ok-ru'dan bahsedince uyandım.. Sıkıntı olmadan İzleyebiliyorum çünkü. Herhangi bir problem yok. Anasayfada ve önceki yorumlarımda da Turkvod 5.5 olarak değiştiriyorum hemen.
    bu ıyı oldu cunkı turkvodda mail.ru ve ok-ru vıdeo ları ızleyemıyordum sanırım kullandıgım yazılımdan kaynaklanıyor du bu arada sım3 ıcın en son guncelleme bumu olucak ? bıldıgım kadarı ıle sım3 desteklı cıhazlara yazılım destegı verılmıcekmı bı basımızamı kaldık sımdı yada sım 2,1 kartmı almamız gerekıyor ne yapıcaz ?
    AlıntıAlıntı

Member powerofthink - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    88 Toplam

Uzun süredir sim3 için güncelleme yok. Yenisi olur mu olmaz mı bilmiyorum. Ancak şuan için ihtiyacı karşılıyor. Sim değiştirmek tamamen ihtiyacınıza bağlı..
    Aklımdan dreambox'u satıp, Dreambox 7080HD modelini (2000 TL gibi yüksek bir fiyat..) almak geçiyor. Hafızası epey fazla, işlemcisi epey hızlı. Fakat şöyle biraz düşününce, "bu kadar para verince şuanki DM800 HD'nin yaptığı aynı işi yapacak". Hangi model olursa olsun İnternet bağlantı hızınıza göre ya da DNS sağlayıcınıza göre bağlantı kurabileceksiniz. Yani yeni bir model almak hem ekonomik olmuyor hem de mantıklı gelmiyor.
    Sim kartı değiştirmek olur mu?, derseniz. Sim karta yapacağınız harcamadan sonra ben daha hızlı bir model istiyorum diyecek olursanız, şimdi alacağınız sim'e boşuna para vermiş olacaksınız.
    Her durumda boşa giden bir yatırım olarak değerlendirebiliriz. Benim düşünceme göre, sahip olduğum sim 3 hali ile bile oscam üzerinden istediğimi yapabiliyorum, internet üzerinden film izleyebiliyorum.. Bu arada, daha fazla özelliğe sahip bir alıcı elde etmek ekonomik gelirinize göre değişecektir tabiki..
    Bunlara göre değerlendirmek gerek diye düşünüyorum.
    Konu powerofthink tarafından (10.04.2015 Saat 11:35 ) değiştirilmiştir.
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    6 Toplam

Alıntı powerofthink Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    Uzun süredir sim3 için güncelleme yok. Yenisi olur mu olmaz mı bilmiyorum. Ancak şuan için ihtiyacı karşılıyor. Sim değiştirmek tamamen ihtiyacınıza bağlı..
    Aklımdan dreambox'u satıp, Dreambox 7080HD modelini (2000 TL gibi yüksek bir fiyat..) almak geçiyor. Hafızası epey fazla, işlemcisi epey hızlı. Fakat şöyle biraz düşününce, "bu kadar para verince şuanki DM800 HD'nin yaptığı aynı işi yapacak". Hangi model olursa olsun İnternet bağlantı hızınıza göre ya da DNS sağlayıcınıza göre bağlantı kurabileceksiniz. Yani yeni bir model almak hem ekonomik olmuyor hem de mantıklı gelmiyor.
    Sim kartı değiştirmek olur mu?, derseniz. Sim karta yapacağınız harcamadan sonra ben daha hızlı bir model istiyorum diyecek olursanız, şimdi alacağınız sim'e boşuna para vermiş olacaksınız.
    Her durumda boşa giden bir yatırım olarak değerlendirebiliriz. Benim düşünceme göre, sahip olduğum sim 3 hali ile bile oscam üzerinden istediğimi yapabiliyorum, internet üzerinden film izleyebiliyorum.. Bu arada, daha fazla özelliğe sahip bir alıcı elde etmek ekonomik gelirinize göre değişecektir tabiki..
    Bunlara göre değerlendirmek gerek diye düşünüyorum.
    recever uzerınden turkvod harıcınde fılm ızleye bılıyormuyuz ? yanı dm 800 hd de browser eklentısı felanmı var ? bırde soyle bır sıkıntı yasıyorum mısal cıhaza ımage atıcam cıhazdan ıp alıyoruz aldıgım bu ıp browsıra gırdıgımde malesef dreambox yazılım ekranı gelmıyor fakat cıhazın normal kullandıgım ıp gırdıgımde browsırdan gıre bılıyorum bunu nasıl duzeltırım ?
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    88 Toplam

İçerisinde "Ortam Oynatıcı" mevcut. Cihazınız ile belleğinize kaydettiğiniz film veya tv programlarını oynatabiliyorsunuz. Bunun dışında internetten indirip usb belleğinize aktardığınız filmleri de oynatabiliyorsunuz.(Bazı video kodeklerini açarken problem yaşayabiliyor yine de)... SeyirTürk, MediPortal, IPTV Player ve Youtube Player eklentileri ile de internet üzerinden izlenebiliyor.
    IP bağlantısının sağlanamaması durumunda farklı bir browser kullanabilirsiniz. Internet Explorer, Opera, Mozilla Firefox, Google Chrome gibi. Ancak modemin güvenlik duvarı ayarları veya kullandığınız işletim sisteminin güvenlik ayarlarının yüksek seviyede olması bağlantı problemine neden olabiliyor.
    - Modem ve işletim sistemi içerisindeki güvenlik ayarlarını kapatın ya da seviyesini düşünürün.
    - Browser'ınızı çalıştırırken yönetici olarak çalıştırın.
    AlıntıAlıntı

Junior Member 061ilhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    0 Toplam

selam bunu orginal cevirme imkani varmi benim dreambox 800hd orginal hosuma gitdi ama olur mu bilmem sormadan yuklemek istemedim
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    88 Toplam

Alıntı 061ilhan Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    selam bunu orginal cevirme imkani varmi benim dreambox 800hd orginal hosuma gitdi ama olur mu bilmem sormadan yuklemek istemedim
    Extensions'ları isterseniz anlatılan yöntemle yükleyebilirsiniz. Ancak backup, sim 3 için üretilmiş bir backup'tır. Başka bir sim'de kullanmayın, çalışmaz, açılmaz. Çevirme işlemini denedim, ancak sağlıklı bir sonuç alamadım.
    AlıntıAlıntı

1 Bu Konu icin
    6 Toplam

@powerofthink
    dreamboxdan usb bellegı nasıl bıcımlendırıyoruz ? usb bellegı cıhaza taktım ıcınde resımler vardı dırek recever resımlerı gosterdı acaba bıcımlenmısmıdır ? yoksa daha onceden bıcımlendırdımmı ben bunu sımdı hatırlayamadım ?

Not: Ts panalden usb bellegı bıcımlendırmeye calıstım fakat tspanel sadece fat32 ıcın bıcımlendırme secenegını sunuyor ? ext3 secenegı yok ?

birde ben usb bellege baktım cıhaz usb bellegı gordu sda1 olarak

[Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    Konu vuralturkmen tarafından (11.04.2015 Saat 11:17 ) değiştirilmiştir.
    AlıntıAlıntı

8. Teşekkür edenler:

ersoy-38 (11.04.2015)

0 Bu Konu icin
    88 Toplam

Alıntı vuralturkmen Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    @powerofthink
    dreamboxdan usb bellegı nasıl bıcımlendırıyoruz ? usb bellegı cıhaza taktım ıcınde resımler vardı dırek recever resımlerı gosterdı acaba bıcımlenmısmıdır ? yoksa daha onceden bıcımlendırdımmı ben bunu sımdı hatırlayamadım ?

Not: Ts panalden usb bellegı bıcımlendırmeye calıstım fakat tspanel sadece fat32 ıcın bıcımlendırme secenegını sunuyor ? ext3 secenegı yok ?

birde ben usb bellege baktım cıhaz usb bellegı gordu sda1 olarak

[Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    İlk seçeneği uygularsanız daha iyi olur.

1. Mini Tool Partition Wizard Pro 5.2 programı ile usb belleğinizi bilgisayarınız üzerinden istediğiniz formatta biçimlendirebilirsiniz. (fat32, ntfs, ext3, ext4, linux swap....) Kullanırken dikkatli olun. Yanlışlıkla harddiskinizi formatlayabilirsiniz.

2. Ya da manuel olarak dreambox üzerinden yapmak isterseniz, belleğinizin dreambox'a hangi isimle bağlandığını bulmalısınız. DCC ile dreambox'a bağlanıp DCC üzerinden telnet bağlantısını açın. "df" (tırnaksız olarak df) yazın ve enter'a basın. Gelen satırlar bize usb belleğin nerede takılı olduğunu gösterecek. Benim dreamboxta "/dev/sda3 14218604 630424 12865904 5% /media/sda3" şeklinde yazıyor. Buradan usb'mizin sda3'e takılı olduğunu anlıyoruz. Sizde farklı gösterebilir...Diyelimki sizde sda1 yazıyor, ext3 formatına çevirmek için yine DCC ile telnet üzerinden dreambox'a bağlanıyoruz. "mkfs.ext3 -L yedek /dev/sda1" (tırnaksız olarak) yazın. Hatta komutları buradan yazdığım şekliyle kopyalayarak yapın. (aksi durumda kelime aralarındaki boşluklar gözden kaçabiliyor bazen..) Bir müddet sonra ext3 olarak formatlandığını gösteren mesajı alırsınız.
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    6 Toplam

@powerofthink
    DCC degıgınız programı kullanmayı bılmıyorum bunun yerıne Wınscp programı ıle bu ıslemlerı yapa bılırmıyım ? ayrıca cıhaz sda1 olrak usb goruyor ext3 formatı olması sartmı ?
    winscp ıle telnete baglanıp mkfs.ext3 -L yedek /dev/sda1 komutunu verdım asagıdakı mesajı aldım oldumu yoksa beceremedımmı

bu ıslemı yaptıgımda bırsey gozden kacırmısım sanırım usb bellek benım pc takılı ıdı cıhazda takılı degıldı sımdı cıhaza taktım usb bellegı sonra yenıden mkfs.ext3 -L yedek /dev/sda1 komutunu verdım aldıgım mesaj bu sefer bu oldu becerebıldımmı acaba ?

bırde bırsey kafama takıldı ext3 formatına almamımız sebebı nedır ? cıhaz bır ıslem yapmak ıcın ılla ext3 formatımı olması gerekıyor mısal ben dırek usb bellegı taktım fat32 ıdı bıcımlendırme usb bellekte resımler vardı onları dırek gostertı ? normalde fat32 bıcımlendırılmıstı ext3 degıldı ona ragmen cıhaz usb takıla olan resımlerı algıladı ve bana ekranda gosterdı

bırde "Bir müddet sonra ext3 olarak formatlandığını gösteren mesajı alırsınız". demıssınız ben boyle bır mesaj almadım ? putty de ?
    Konu vuralturkmen tarafından (11.04.2015 Saat 11:59 ) değiştirilmiştir.
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    88 Toplam

mount komutu ile formatını kontrol edebilirsiniz.
    USB diskin bölümleme tablosunda problem olabilir. fdisk yapılması gerekebilir. Ancak fdisk işlemi Linux işletim sistemi üzerinden yapılabiliyor, Dreambox üzerindeki linux işletim sistemi fdisk komutuna sahip değil.
    Bunun yerine önce reboot yapın, df komutunu kullanarak usb'nin sda1 olarak bağlandığını kontrol edin. Ardından bir de mount komutu ile bağlı olan belleğinizin hangi formatta formatlı olduğunu görün. Ardından sudo mkfs.ext3 -L yedek /dev/sda1 şeklinde uygulayın. Eğer yine olmaz ise dediğim gibi fdisk işlemi gerekiyor. Linux işletim sisteminiz yoksa, bilgisayarınız üzerinden Minipartition Tool programı ile rahatlıkla yapabilirsiniz.
    AlıntıAlıntı

5. sayfa - 10 sayfa var BirinciBirinci 123456789 ... SonuncuSonuncu