turk-dreamworld.com Sitesine Hoşgeldiniz.

2. sayfa - 2 sayfa var BirinciBirinci 12
19 sonuçtan 11 ile 19 arası
    TDW Team-S-Mod. kocahaydar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Total 'Thanks' Received by This User :
    3 Bu Konu icin
    111.730 Toplam

Standart Cevap: Dreambox 7080HD 'nin 360 dolar 'a satılması mümkün mü ?

Üyelerimizin dikkatine.
    Arkadaslar gören, okuyan, okumayanlara, görmeyenlere bildirsin.

Sundugum tüm dosyalar test amaclidir.
    Yanlis kullanmada veya herhangi bir problem oldugunda herkes kendisi sorumludur.
    Kesinlikle Mesuliyet kabul etmiyorum.

2. Teşekkür edenler:

serkanguzel (10.03.2015) , Elvis (10.03.2015) , sonic (10.03.2015)

Administrator Elvis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    1 Bu Konu icin
    5.913 Toplam

Bende hemen bir palet ısmarlayım diyordum vay açıkgözler vay ne bu para hırsı?
    Kim Hakkımda ne Düşünüyorsa Allah ona 10 Mislini Versin

4. Teşekkür edenler:

serkanguzel (16.03.2015)

Senior Member serkanguzel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    4 Bu Konu icin
    4.479 Toplam

Bu konu başlığını açtıktan sonra geçen zaman içinde bu dolandırıcı ile bir kaç dialog daha oldu. Onları da buraya ekliyorum.

Burada adama; malı Almanya'dan gönderiyorsun ama ödemeyi Çin'e istiyorsun. Çok çelişkili bir durum, en azından Paypal kabul etmelisin diye yazdım. Yada ürün bedelini kapıda ödeme seçeneği ile gönder dedim.
    Alıntı serkanguzel Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    Goods will be shipped from Germany. However, payment will be credited to one's account in China.

Very contradictory !?

And never offered a guarantee too.

You must accept payment via Paypal.

Or send products with international shipping, you should offer the option of making payments at the door.

Presented without guarantee, I can not buy with your requirement.

I wish you good deeds.

Adam hikaye yazmaya devam ediyor; depo Almanya'da, patron Çin'de v.s. Birde bu açgözlü dolandırıcı utanmadan Paypal için komisyon talep etti.
    Alıntı paul green Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    our boss in Chinese,so the bank account is in China,

we have warehouse at Germany,

the transaction fee of paypal is 360 x 5%=17.5 usd

the withdraw fee of paypal is 35 usd

total amount is 360 +17.5+35=412.5 USD

our paypal account is [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]

if we can not withdraw money from paypal,

we will refund full money to you

thanks

Mal tesliminde ödeme seçeneği ile gönderirsen alırım dedim. Paypal komisyonları da senin yazdığın gibi yüksek değil diye de ilave ettim.
    Alıntı serkanguzel Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    No... I can not take with your requirement.

You send the product of international cargo.

I will pay the delivery of the goods.

Before I forget !...

Paypal charges and commission, is not as high as you write.

İndirim yaptım diye hikaye yazmaya devam etti. Paypal'ın nimetlerinden de bahsetmeyi unutmamış.
    Alıntı paul green Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    now,

we give you discount price 360 usd

the transaction fee of paypal is 360 x 5%=17.5 usd

total is 377.5 USD

before shipping,you need to pay money,then i will give you track number.

if we can not withdraw money from paypal,

we will refund full money to you

Adama; sen gerçek misin ? Depo neresi ? Bir başkasına da 350 dolar fiyat çekmişsin. Kendini kanıtlarsan, paypal üzerinden de alabilirim, dedim ve sonunda indirici vuruşu yaptım ve bir daha mesaj yazmadı.
    Do not tire yourself in vain ...

Also to another person, you've suggested $ 350.

Without knowing more about you and your company, I can not get with PayPal.

"Warehouse" where ?

Warehouse's full address ?

Your credentials ? "Paul Green" as Are you real ?

If yourself can prove its truth may Paypal.

Velhasılı arkadaşlar, internet'ten alışveriş yaparken, satıcılara sorulacak sorular aşağı - yukarı bu şekildedir. Gerçek kişi ve dürüst satıcı olan, zaten sorulmadan kendisi ve firması hakkında tüm bilgileri gönderir. Alıcının güvence altında olduğuna dair belgeleri sunar.

Saygılar, sevgiler.
    Doğru bilginin adresi...

Geneli ingilendiren sorulara PM'den yanıt veremiyorum.
    Katılımcıların yararlanabilmesi için, sorularımızı açık alandan sormaya özen göstermeliyiz.
    Anlayışınız için şimdiden teşekkürler.

6. Teşekkür edenler:

titkenan (17.03.2015) , SEVMEK46 (17.03.2015) , d-king (16.03.2015) , Elvis (16.03.2015)

Banned SEVMEK46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    1 Bu Konu icin
    12.938 Toplam

@Serkangüzel dürüstlük Dna sında var

8. Teşekkür edenler:

serkanguzel (17.03.2015)

Senior Member tr-22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    2.172 Toplam

@Serkangüzel

Kardes bu Alibaba magazasi Cin'de hemen hemen en büyük elektronik dükkanlarindan biri oldugunu internette okumustum,aynisinida amerikada acmislar.

Sana bu fiyata almanyada vermezler,kendileri Cinden mali satiyor,yalniz Almanyadan müsteri bulmalari icinde standort Köln yaziyorlar,acik adresleri varsa ban PM ile gönder ben gider bakarim,kendim Köln'de kaliyorum,sana daha fazla detayli bilgi vermeye calisirim.

Senior Member serkanguzel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    4.479 Toplam

Alıntı tr-22 Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    @Serkangüzel

Kardes bu Alibaba magazasi Cin'de hemen hemen en büyük elektronik dükkanlarindan biri oldugunu internette okumustum,aynisinida amerikada acmislar.

Sana bu fiyata almanyada vermezler,kendileri Cinden mali satiyor,yalniz Almanyadan müsteri bulmalari icinde standort Köln yaziyorlar,acik adresleri varsa ban PM ile gönder ben gider bakarim,kendim Köln'de kaliyorum,sana daha fazla detayli bilgi vermeye calisirim.
    Hocam ilginize teşekkür ederim.

Böyle bir fiyatla, 7080HD'nin satılamayacağını, dolandırıcı ile irtibat kurmadan önce bile biliyordum.

Yani daha işin başında, adamın dolandırıcı olduğuna % 90 düzeyinde kanaat getirmiştim.

Forumda dile getirmemin nedeni, arkadaşlarımızın tuzağa düşmemesi içindir.

Forumda dile getirebilmek içinde, adamın dolandırıcı olduğuna dair kanıt niteliğinde bir yazıyı alıntılamak suretiyle eklemem gerekiyordu.

Ayrıca @kocahaydar usta, Köln'e gelip alayım teklifini dolandırıcıya yaptı ve adam kaçamak yanıt verdi.

Alıntı kocahaydar Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    Banada 350$ Dolar fiyat verdi. Aleti gelip kölnde ödeyip alayim yazdim. Egere sakat cikmaz ise en az 100 tane daha siparis vercem yazdim. Cevap bekliyorum.
    Bana sorarsaniz fake. Havalar sicakladi balik yakalama sezonu basladi.
    Yinede bakalim negibi cevap vercek. Cevap gelirse buraya yazarim.
    Alıntı kocahaydar Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    Arkadaslar bana sorarsaniz fake.

Kölne yakin kaliyorum gelip bir tane alayim ve pesin ödeyeyim yazdim.
    Egere memnun kalirsam 100 tane spiaris vercem yazdim aldigim cevap bu.
    Bana göre bunlar vatandaslari dolandirmanin yeni yönünü bulmuslar.

Alıntı ;1527976 Nickli Üyeden Alıntı
    we don't accept that the buyer picks up at our warehouse.
    we will ship to you for free.
    thanks
    Alıntı ;1527976 Nickli Üyeden Alıntı
    no.we don't accept cash.
    we only accept payment by Bank transfer.
    thanks
    Ayrica sayfalarinin cogu bölümleri türkce ama türkce yaziyorsun ingilizce cevap veriyorlar.
    Velhasılı kelam, size uğraşı olacak bir işlem kalmadı.

Ama yine de uğraşayım istiyorsanız, adama alibaba üzerinden mail gönderip, Köln'den alacağım diye öneriniz, bakalım ne yanıt yazacak.

Kolay gelsin.
    Konu serkanguzel tarafından (20.03.2015 Saat 17:07 ) değiştirilmiştir.
    Doğru bilginin adresi...

Geneli ingilendiren sorulara PM'den yanıt veremiyorum.
    Katılımcıların yararlanabilmesi için, sorularımızı açık alandan sormaya özen göstermeliyiz.
    Anlayışınız için şimdiden teşekkürler.

Senior Member dreamboxco - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    25.856 Toplam

Dreammultimedia nin Alibabadan satildigini biliyor!

Senior Member system - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    706 Toplam

Bu konu çok iyi olmuş çinliler kopya işinden sonra dolandırıcılık işinede başladılar bizim arkadaşımızın başına geldiği için tecrübeliyim.

Hep onlarmı bizi dolandıracak birde ben size yöntem söyleyeyim siz onları çarpın akılları başlarına gelsin. Ebayda 30 doların altında ( Neden 30 dolar altı diyenelere hemen cevap vereyim çin postası 30 dolar altına tracking numarası vermiyor ve kendini ispatlayamıyor ebaya yolladığına dair) bir ürün siparişi verip ödemeyi paypaldan geçin ürünün teslim süresini bekledikten sonra yani üsrün Türkiye'ye girdikten sonra ebaydan dispute çekip 48 saat içerisinde sorunu çözmesini isteyin. Gelen kargoyu çinden geri çevirmesi mümkün olmayacağından 48 saat sonunda ebaydaki paranız hesabınıza aktarılacak ve ptt den gelen kargonuzu gidip alabileceksiniz Test edildi onaylandı ve bu şekilde 4 elektronik cihaz alındı

Kötü yolu öğrettiğim için kusura bakmayın ama bu çinlilerden nefret ediyorum. Sincan Uygur özerk bölgesinde yaptıklarını birazcık araştırın internetten, en az sizde benim kadar nefret edersiniz.
    Konu system tarafından (21.03.2015 Saat 23:11 ) değiştirilmiştir.
    Ölüm Maden İşinin Fıtratında Varsa İstifada Siyasetin Fıtratında Var...

Administrator Elvis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    1 Bu Konu icin
    5.913 Toplam

Alıntı system Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    Bu konu çok iyi olmuş çinliler kopya işinden sonra dolandırıcılık işinede başladılar bizim arkadaşımızın başına geldiği için tecrübeliyim. Hep onlarmı bizi dolandıracak birde ben size yöntem söyleyeyim siz onları çarpın akılları başlarına gelsin. Ebayda 30 doların altında ( Neden 30 dolar altı diyenelere hemen cevap vereyim çin postası 30 dolar altına tracking numarası vermiyor ve kendini ispatlayamıyor ebaya yolladığına dair) bir ürün siparişi verip ödemeyi paypaldan geçin ürünün teslim süresini bekledikten sonra yani üsrün Türkiye'ye girdikten sonra ebaydan dispute çekip 48 saat içerisinde sorunu çözmesini isteyin. Gelen kargoyu çinden geri çevirmesi mümkün olmayacağından 48 saat sonunda ebaydaki paranız hesabınıza aktarılacak ve ptt den gelen kargonuzu gidip alabileceksiniz Test edildi onaylandı ve bu şekilde 4 elektronik cihaz alındı Kötü yolu öğrettiğim için kusura bakmayın ama bu çinlilerden nefret ediyorum. Sincan Uygur özerk bölgesinde yaptıklarını birazcık araştırın internetten, en az sizde benim kadar nefret edersiniz.
    Tam dibine kadar destekliyorum ve duyarli davrandiginiz icin kalp den tesekkürlerimi sunarim.
    Kim Hakkımda ne Düşünüyorsa Allah ona 10 Mislini Versin

14. Teşekkür edenler:

system (22.03.2015)

2. sayfa - 2 sayfa var BirinciBirinci 12