turk-dreamworld.com Sitesine Hoşgeldiniz.

2. sayfa - 2 sayfa var BirinciBirinci 12
19 sonuçtan 11 ile 19 arası
    Vip Member endebar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Total 'Thanks' Received by This User :
    0 Bu Konu icin
    4.434 Toplam

Standart Cevap: Dreambox dm 800 hd Ip değiştirme?

menu
    kurulum
    sistem

ağ donanım ayarları

arayuz kullan evet diyorsun
    dhcp isaretlersen modemden ip adresini otomatik alır tabi modem dhcp oto dagıtıyorsa bazı modemler dagıtmaz yada aktif degildir o zaman modem ip vermez
    ama genelde aktiftir ve ip adresini havuzdan kendi verir
    ip adresi dhcp acıksa bunu modem verecek acmazsan elle yazman gerekiyor
    alt ag maskesi 255.255.255.0 bu sabittir servis saglayıcıya baglı olarak bundada degiskenlikler olabilir ama genelde sabittir
    ağ gecidi kullan buna evet diyeceksin demezsen modemden ip almaz
    ağ gecidi modemin ip adresidir
    birincil dns modemin ip adresidir yasaklı sitelere girmek istiyorsan exit yaparak bu menuden cık
    isim sunucusu dns ayarlarına gir
    isim sunucu dns 1 8.8.8.8
    isim sunucu dns 2 8.8.4.4
    tek secenek varsa yesil tusla satır ekleyebiliyorsunu ok ile kaydet

modemin ip adresini biliyorsan ip adresini ellede verebilirsin aynı modeme baglı bir pc ac
    baslat
    calıstır
    cmd yaz enter
    acılan sayfada
    ipconfig /all yaz enter
    ipv4 adresi yazan ağ yapılandırmasındaki ag gecidi senin modemin ip adresidir
    modem ip adresleri genelde 192.168.2.1 , 192.168.1.1 ve 10.0.0.2 dir tr icin konusuyorum almanyada 192.168.178.1 oluyor
    yada google amcaya modemin markasını yaz nokta nokta modem ip adresi diye yada modem sifresi diye arattır oylede bulabilirsin

modemin ip adresini bildikten sonra gerisi kolay
    sabit ip vermeye ornek vereyim evinde internede baglanan kac cihaz varsa ip adresini ona gore vereceksinki ip cakısması olmasın diyelim modem ip adresi
    192.168.2.1 evde 4 cihaz internete baglanıyor birde dreambox 5 olacak o zaman verecegin ip adresi 4 ten yuksek olacak
    192.168.2.5 yada 192.168.2.55 istedgin gibi yaz ama 192.168.2.2 yazarsan baska cihaz aynı ip aldıysa ip çakısması olur sorun yasarsın
    bazı modemler dhcp havuzunu 33 ile kısıtlar ondan fazla verdirmez ve bazılarıda 100 den baslatır ip verdirmeye o durumda verecegin sabit ip ona gore olmalı
    pc nin ip adresini ogrendiginizde bu size asagı yukarı fikir verir
    cmd yazdıgınızda ipv4 ip adresi yazan yer pc ip adresidir diyelim pc 192.168.2.2 almıs evdede 4 cihaz var siz 192.168.2.8 verebilirsiniz
    simdi ornegi 192.168.2.8 oldugunu farzederek sabit ip verelim

arayuz kullan evet olacak
    dhcp kullan hayır cunku elle yazıyoruz
    ip adresi 192.168.2.8
    alt ağ maskesi 255.255.255.0
    ağ gecidi kullan evet hayır yaparsanız modemin oldugu ağa bağlanmaz herzaman evet olacak
    ağ gecidi 192.168.2.1 modem ip adresi
    birincil dns 192.168.2.1
    hepsi bukadar kaydedin islem tamam
    yasaklı sitelere baglanmak istiyorsanız
    birinci dns 8.8.8.8
    ikincil dns 8.8.4.4

kolay gelsin
    AlıntıAlıntı

Senior Member vuralturkmen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    6 Toplam

Alıntı endebar Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    menu
    kurulum
    sistem

ağ donanım ayarları

arayuz kullan evet diyorsun
    dhcp isaretlersen modemden ip adresini otomatik alır tabi modem dhcp oto dagıtıyorsa bazı modemler dagıtmaz yada aktif degildir o zaman modem ip vermez
    ama genelde aktiftir ve ip adresini havuzdan kendi verir
    ip adresi dhcp acıksa bunu modem verecek acmazsan elle yazman gerekiyor
    alt ag maskesi 255.255.255.0 bu sabittir servis saglayıcıya baglı olarak bundada degiskenlikler olabilir ama genelde sabittir
    ağ gecidi kullan buna evet diyeceksin demezsen modemden ip almaz
    ağ gecidi modemin ip adresidir
    birincil dns modemin ip adresidir yasaklı sitelere girmek istiyorsan exit yaparak bu menuden cık
    isim sunucusu dns ayarlarına gir
    isim sunucu dns 1 8.8.8.8
    isim sunucu dns 2 8.8.4.4
    tek secenek varsa yesil tusla satır ekleyebiliyorsunu ok ile kaydet

modemin ip adresini biliyorsan ip adresini ellede verebilirsin aynı modeme baglı bir pc ac
    baslat
    calıstır
    cmd yaz enter
    acılan sayfada
    ipconfig /all yaz enter
    ipv4 adresi yazan ağ yapılandırmasındaki ag gecidi senin modemin ip adresidir
    modem ip adresleri genelde 192.168.2.1 , 192.168.1.1 ve 10.0.0.2 dir tr icin konusuyorum almanyada 192.168.178.1 oluyor
    yada google amcaya modemin markasını yaz nokta nokta modem ip adresi diye yada modem sifresi diye arattır oylede bulabilirsin

modemin ip adresini bildikten sonra gerisi kolay
    sabit ip vermeye ornek vereyim evinde internede baglanan kac cihaz varsa ip adresini ona gore vereceksinki ip cakısması olmasın diyelim modem ip adresi
    192.168.2.1 evde 4 cihaz internete baglanıyor birde dreambox 5 olacak o zaman verecegin ip adresi 4 ten yuksek olacak
    192.168.2.5 yada 192.168.2.55 istedgin gibi yaz ama 192.168.2.2 yazarsan baska cihaz aynı ip aldıysa ip çakısması olur sorun yasarsın
    bazı modemler dhcp havuzunu 33 ile kısıtlar ondan fazla verdirmez ve bazılarıda 100 den baslatır ip verdirmeye o durumda verecegin sabit ip ona gore olmalı
    pc nin ip adresini ogrendiginizde bu size asagı yukarı fikir verir
    cmd yazdıgınızda ipv4 ip adresi yazan yer pc ip adresidir diyelim pc 192.168.2.2 almıs evdede 4 cihaz var siz 192.168.2.8 verebilirsiniz
    simdi ornegi 192.168.2.8 oldugunu farzederek sabit ip verelim

arayuz kullan evet olacak
    dhcp kullan hayır cunku elle yazıyoruz
    ip adresi 192.168.2.8
    alt ağ maskesi 255.255.255.0
    ağ gecidi kullan evet hayır yaparsanız modemin oldugu ağa bağlanmaz herzaman evet olacak
    ağ gecidi 192.168.2.1 modem ip adresi
    birincil dns 192.168.2.1
    hepsi bukadar kaydedin islem tamam
    yasaklı sitelere baglanmak istiyorsanız
    birinci dns 8.8.8.8
    ikincil dns 8.8.4.4

kolay gelsin
    hocam oncelıkle bu anlatımınız ıcın cok tesekkur ederım cıhaza normal ıp vermekte sıkıntı yok asıl sıkıntı cıhaz acıldıgında stendbuy tusuna basılı tutup cıhazın verdıgı ıp sabıt olması asıl sıkıntı burada baslıyor bu ıp malesef olmuyor cunkı modemle eslesmıyor modemın arayuzu 192.168.2.1 buradakı 3 karakterdekı 2 modemın portu cıhazın verdıgı ıp 192.168.1.12 buradakı 3 karakter 1 yanı modemle cıhaz eslesemıyor cıhazın verdıgı 1 degıstırmek lazım 1, 2 yaparsam modemle eslesıcek buyuk olasılıkla cıhazın bıosuna gırıp degıstırmek gerekıyor fakat cıhazın bıosunu nasıl gırıs yapıcam orasını bılmıyorum .
    AlıntıAlıntı

Senior Member sonyokay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    42 Toplam

Alıntı vuralturkmen Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    modem ıp : 192.168.2.1 cıhaz ıp sureklı sabıt verıyor 192.168.1.12 3 satırdakı 1 yerıne burada 2 olursa modemle eslesıcek buradakı sayı 1 olunca sanırım modemle eslesmedıgı ıcın ben browsırdan gırıs yapamıyorum...

bırde normal ag yapılandırmasından gırdıgım ornek verıyorum 192.168.2.15 ıp yapıyorum cıhazın web arayuzune baglanıyorum fakat ımage ıcın cıhazın bana verdıgı ıp ıle gırıs yapamıyorum cok ılgınc geldı bana bu durum cıhazın bana verdıgı 192.168.1.12 satırı degıstırme sansım var ıse browsırdan baglanırım dıye tahmın edıyorum...
    vural expolorer kulllan
    REAL OSCAM GROUP
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    6 Toplam

Alıntı sonyokay Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    vural expolorer kulllan
    oscam cı naber hıc bır browsırda olmuyor cıhaz modemle eslesmıyor modemın arayuzu 192.168.2.1 cıhazın verdıgı ıp 192.168.1.12 3 satırdakı 1 yerıne 2 olursa modemle eslesıcek bu eslesme olmadıgı ıcınde malesef telnet ıle de cıhaza baglanamıyorum ve boısdan degısıklık yapamıyorum sanırım rc232 ıle baglanıp ımage atmak zorunda kalıcam bırde ınat ettım ılla olucak orasıda ayrı mantık elvermıyor bunun bır yontemı olması lazım ama nasıl ? cıhazın bıosunda verılen ıp ne ıse onumu verır cıhaz ıp'yı ?normelde her seferınde degısmesı lazım degılmı .
    AlıntıAlıntı

Senior Member maho33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    609 Toplam

chrome kullan dreambox fisini cek Power tusuna basili tut fisi tak dreamboxda ön panelde cikan ip no chrome yaz en altta sag kösede 1-100 e kadar yukleme yapildigini göreceksin biraz bekle ekran beyaz olacak chrome saati ayarla beyaz oldugu andan itibaren 5 dakika bekle sonra dreambox fisi cikar 30sn sonra tekrar tak dreamboxun acilmasini bekle birde öyle dene bakalim usta
    AlıntıAlıntı

Vip Member endebar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    4.434 Toplam

Alıntı vuralturkmen Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    oscam cı naber hıc bır browsırda olmuyor cıhaz modemle eslesmıyor modemın arayuzu 192.168.2.1 cıhazın verdıgı ıp 192.168.1.12 3 satırdakı 1 yerıne 2 olursa modemle eslesıcek bu eslesme olmadıgı ıcınde malesef telnet ıle de cıhaza baglanamıyorum ve boısdan degısıklık yapamıyorum sanırım rc232 ıle baglanıp ımage atmak zorunda kalıcam bırde ınat ettım ılla olucak orasıda ayrı mantık elvermıyor bunun bır yontemı olması lazım ama nasıl ? cıhazın bıosunda verılen ıp ne ıse onumu verır cıhaz ıp'yı ?normelde her seferınde degısmesı lazım degılmı .
    haklısın browserla ilgisi yok
    modemin ip adresi 2 ise cihaz 1 veriyorsa hicbirsey yapamazsın ne telnet ne ssh nede http calısmaz
    ağ donanım ayarlarında cihazın aldıgı ip 2 ile mi baslıyor ? 192.168.2.xx seklinde mi alıyor ip adresini ?
    eger bu sekilde alıpta standby basınca 192.168.1.xx seklinde veriyorsa garip niye boyle veriyor bilmiyorum acıkcası

sanırım sen yazılım atmak istiyorsun buradan arayuze http den baglanıp yazılım atacaksın yanlıs anlamadıysam
    yazılım atmak icin vermesi gereken ip sabit yazılmıs olabilir bu durumda modem 2 ise o 1 veriyor ise cihaza baglanmanın tek yolu modemin ip adresini 1 yap
    192.168.1.1 seklinde degistir
    modemin markasına gore ayarlardan degistirme var ordan degistirebilirsin tabi bunu yapınca evdeki diger cihazlar sabit ip verdiysen daha sonra onlarıda degistirmen gerekiyor

baska bir secenekte modem ip adresi 192.168.1.1 olan bir arkadasında yazılımı atman yada ip adresi 192.168.1.1 olan bir modem bulman

eger modemin airties ise yapacagın
    192.168.2.1 yazarak modeme baglanman sifre soracak sifreni yaz
    LAN
    IP ve DHCP Ayarları
    ip adresi ne gir 192.168.2.1 yazan adresi 192.168.1.1 olarak degistir kaydet islem tamam
    kolay gelsin
    Konu endebar tarafından (11.04.2015 Saat 01:20 ) değiştirilmiştir.
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    6 Toplam

Alıntı endebar Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    haklısın browserla ilgisi yok
    modemin ip adresi 2 ise cihaz 1 veriyorsa hicbirsey yapamazsın ne telnet ne ssh nede http calısmaz
    ağ donanım ayarlarında cihazın aldıgı ip 2 ile mi baslıyor ? 192.168.2.xx seklinde mi alıyor ip adresini ?
    eger bu sekilde alıpta standby basınca 192.168.1.xx seklinde veriyorsa garip niye boyle veriyor bilmiyorum acıkcası

sanırım sen yazılım atmak istiyorsun buradan arayuze http den baglanıp yazılım atacaksın yanlıs anlamadıysam
    yazılım atmak icin vermesi gereken ip sabit yazılmıs olabilir bu durumda modem 2 ise o 1 veriyor ise cihaza baglanmanın tek yolu modemin ip adresini 1 yap
    192.168.1.1 seklinde degistir
    modemin markasına gore ayarlardan degistirme var ordan degistirebilirsin tabi bunu yapınca evdeki diger cihazlar sabit ip verdiysen daha sonra onlarıda degistirmen gerekiyor

baska bir secenekte modem ip adresi 192.168.1.1 olan bir arkadasında yazılımı atman yada ip adresi 192.168.1.1 olan bir modem bulman

eger modemin airties ise yapacagın
    192.168.2.1 yazarak modeme baglanman sifre soracak sifreni yaz
    LAN
    IP ve DHCP Ayarları
    ip adresi ne gir 192.168.2.1 yazan adresi 192.168.1.1 olarak degistir kaydet islem tamam
    kolay gelsin
    dun aksam airties modemde bu arayuzu buldum acaba degıstırsemmı degıstırmesemmı dıye dusunuyordum ben modeme wireless ıle baglanıyorum pc den sımdı bu ayarları degıstırdıgımde otomatık baglanamam sonra modemın yanına gıt cat5 kablo ıle baglan ayarları yap felan cok ugrastırmasın benı gece gece dedım sakın kafa ıle yapıyım dedım ben bu işi dıye dusundum el surmedım modeme bakalım gun ıcersınde bu sekılde denıcem modemın arayuzu degıstırıcem hayırlısı ıle..
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    6 Toplam

Konuya cevap yazan tum arkadaslara cok tesekkur ederım modemın arayuzu ıp sını degıstırdıgımde sıkıntım ortadan kalktı.
    AlıntıAlıntı

Administrator Elvis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    5.913 Toplam

Konuya cevap yazan tum arkadaslara cok tesekkur ederım modemın arayuzu ıp sını degıstırdıgımde sıkıntım ortadan kalktı.
    Sizin adiniza sevindim iyi günlerde kullaniniz.
    Kim Hakkımda ne Düşünüyorsa Allah ona 10 Mislini Versin

AlıntıAlıntı

2. sayfa - 2 sayfa var BirinciBirinci 12