turk-dreamworld.com Sitesine Hoşgeldiniz.

2 sonuçtan 1 ile 2 arası
    Junior Member magicianmerlin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Total 'Thanks' Received by This User :
    0 Bu Konu icin
    0 Toplam

Standart Dreambox Bouqet editor yazilimlari ile ilgili yardım lutfen

Arkadaşlar selam

Bir adet DM500 HD ve bir adet de DM800 SE kullaniyorum, ağirlikli olarak IPTV seyrediyorum ve bouqet lerimi Dreambox edit yazılımı ile düzenliyorum. IP TV leri kanal olarak bana ekletebilen bir tek bu yazılımdan haberdarım, bir de Bouqet editor suite yazılımı buldum ama IPTV leri bilgisayarımdan girip bir kanal halinde oluşturmama sadece Dreambox Edit yazılımı izin veriyor.

Bu Dreambox edit yazılımını yapan kişi de nedense IPTV stream kanallarını oluştururken IPTV linklerinin kopyala yapıştır yapılmasını engellemiş, bu nedenle adresleri tek tek el ile yazmam gerekiyor, haliyle nokta veya harf yanlışlıkları da oluşabiliyor ve bir kanalı oluşturmak diğer şekilde iki kopyala yapıştır ile yapılabilecek iken oldukça uzun sürüyor.

Bana bu ihtiyacımı giderecek başka bir bouqet editor önerebilir misiniz? Veya bildiginiz başka bir yol da varsa sizin tecrübelerinizden oluşan bilgileriniz ile bana yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Benim konum yazılım fakat dreambox ile bir kullanıcı profesyonelliğinde ilgilendigim icin, ihtiyacım oldukça internet üzerinde yaptığım araştırmalar ile bir sonuca ulaşabildigim surecte edinebildigim deneyimler kadar bilgi sahibiyim. Teknik bilgi de verebilirsiniz ama dreambox kapsamında bilmedigim terimler olabilirse, tekrar tekrar sorarsam, hatta belki çok basit bir şeyi de sorarsam kusuruma bakmayın.

Tüm dostlara şimdiden teşekkürler
    AlıntıAlıntı

Senior Member maho33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Total 'Thanks' Received by This User :
    0 Bu Konu icin
    609 Toplam

Standart Cevap: Dreambox Bouqet editor yazilimlari ile ilgili yardım lutfen

iptv linklerini m3u listesi Yap sonra enigma2 de calismasi icin convert Yap yani böyle olacak

#SERVICE 4097:00:0:0:0:0:0:0:rtmp%3a//$OPT%3artmp-raw=rtmp%3a//edge03-01.az.myvideo.az/dvrh264/atvturk/ playpath=mp4%3aatvturk swfUrl=http%3a//www.myvideo.az/dvr/dvrManual4.swf?v=1.91 live=1 pageUrl=http%3a//www.myvideo.az/?act=dvr&chan=atvturk:ATV RTMP
    #DESCRIPTION ATV
    #SERVICE 4097:00:0:0:0:0:0:0:http%3a//yayin5.canlitv.com%3a1935/live/atv/playlist.m3u8 :ATV HTTP
    #DESCRIPTION ATV
    #SERVICE 4097:00:0:0:0:0:0:0:rtmp%3a//stream2.taksimbilisim.com/alanyatv/bant1:LANYA RTMP

listeyi convert yaptiktan sonra dreambox editle favori listesi olustur mesala IPTV sonra ftp den baglan etc-enigma2 icinde olusturdugun buket favori listesini bul icine yapistir kaydet cihazi restart Yap o kadar
    AlıntıAlıntı