turk-dreamworld.com Sitesine Hoşgeldiniz.

2. sayfa - 21 sayfa var BirinciBirinci 12345612 ... SonuncuSonuncu
207 sonuçtan 11 ile 20 arası
    Senior Member serkanguzel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Total 'Thanks' Received by This User :
    0 Bu Konu icin
    4.476 Toplam

Standart Cevap: Everest DVB-S2 USB TV BOX ile Kör Tarama nasıl yapılır ?

Alıntı Boran Karadeniz Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    öncelikle ilginiz ve alakaniz için teşekkür ederim. Diseqc var mi yok mu bilmiyorum bu islerden pek anlamıyorum.. tv kartinda bazenleri ışık gelmiyor yani yanip yanip sönüyor ama çok kisa süreli.. tek canak kullanıyorum Diseqc olduğunu sanmıyorum.. beni baya ugrastiracak sanırım..

cevaplariniz için gercekten teşekkür ederim.
    1 adet çanaklı anten tesisatında, DVB Player üzerinde, diseqc sviç ayarı yapılmasına gerek yoktur.

Bu duruma göre adaptörü yenileyiniz.
    Doğru bilginin adresi...

Geneli ingilendiren sorulara PM'den yanıt veremiyorum.
    Katılımcıların yararlanabilmesi için, sorularımızı açık alandan sormaya özen göstermeliyiz.
    Anlayışınız için şimdiden teşekkürler.
    AlıntıAlıntı

Member Boran Karadeniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    31 Toplam

Alıntı serkanguzel Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    1 adet çanaklı anten tesisatında, DVB Player üzerinde, diseqc sviç ayarı yapılmasına gerek yoktur.

Bu duruma göre adaptörü yenileyiniz.
    Hocam adaptör üzerinde o işaret yok sizin kullandığınız adaptörden internetten satın almak istiyorum.. bana ozel link atarsaniz sevinirim. Daha ürünü denemedim.. n11 aldım onaylamak zorunda kalacağım..
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    4.476 Toplam

Alıntı Boran Karadeniz Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    Hocam adaptör üzerinde o işaret yok sizin kullandığınız adaptörden internetten satın almak istiyorum.. bana ozel link atarsaniz sevinirim. Daha ürünü denemedim.. n11 aldım onaylamak zorunda kalacağım..
    Hocam 39 no 'lu mesaja tekrar dönüş yapınız.

Mesajımda resmin en altına ilave ettiğim yazıyı okuyunuz. Yani önce adaptörün voltaj yönünü belirlemek gerekmektedir.

Ondan sonra adaptör'e ait internet link'ini vereyim.
    Doğru bilginin adresi...

Katılımcıların yararlanabilmesi için, sorularımızı açık alandan sormaya özen göstermeliyiz.
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    31 Toplam

Alıntı serkanguzel Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    Hocam 39 no 'lu mesaja tekrar dönüş yapınız.

Mesajımda resmin en altına ilave ettiğim yazıyı okuyunuz. Yani önce adaptörün voltaj yönünü belirlemek gerekmektedir.

Ondan sonra adaptör'e ait internet link'ini vereyim.
    adaptör alta görüldüğü sekildedir hocam gerekli bilgilieri soylerseniz ben adaptörü alacağım saticiya ne söylemem gerekli Teşekkürler.

AlıntıAlıntı

1 Bu Konu icin
    4.476 Toplam

adaptör alta görüldüğü sekildedir hocam gerekli bilgilieri soylerseniz ben adaptörü alacağım saticiya ne söylemem gerekli Teşekkürler.
    Tamam hocam teşekkür ederim. Şimdi oldu.

Resmin üzerinde voltaj yönünü işaretledim. ( + ) yönü açıkmış. Yani ortadan gelen voltajın pozitif( + ) yönüdür.

Bu işinizi görecektir. Bu 9 volt, 2 amper adaptördür ;
    [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]

Bu da 9 volt, 1,9 amper adaptördür ;
    [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]

Bu da 9 volt, 2 amper adaptördür ;

Bu da 9 volt, 2,2 amper adaptördür ;

Bu da 9 volt, 2,5 amper adaptördür ;

Bu da 9 volt, 3 amper adaptördür ;
    Konu serkanguzel tarafından (28.04.2015 Saat 20:47 ) değiştirilmiştir.
    Doğru bilginin adresi...

AlıntıAlıntı

6. Teşekkür edenler:

Boran Karadeniz (28.04.2015)

1 Bu Konu icin
    31 Toplam

Tamam hocam teşekkür ederim. Şimdi oldu.

Resmin üzerinde voltaj yönünü işaretledim. ( + ) yönü açıkmış. Yani ortadan gelen voltajın pozitif( + ) yönüdür.

Bu işinizi görecektir ;

İlginizden dolayı teşekkür ederim çok çok sağolun Baktımda adaptörün fiyatı tv kartının yarısı kadar neyse bir şekilde halledeceğiz umarım olumlu bir sonuç alırım.
    AlıntıAlıntı

8. Teşekkür edenler:

serkanguzel (28.04.2015)

1 Bu Konu icin
    31 Toplam

İlk mesaj güncellenmiştir.
    İlginizden dolayı teşekkür ederim gerçekten ilginiz ve alakınız bir numara.. tüm arkadaşlara sizi ve siteyi tavsiye edeceğim..
    Son olarak merak ettiğim siz sorunu adaptör ilemi çözdünüz aynı sorun sizdede mevcutmuydu? Sorunun adaptör kaynaklı olduğuna emin miyiz?
    AlıntıAlıntı

10. Teşekkür edenler:

serkanguzel (28.04.2015)

2 Bu Konu icin
    4.476 Toplam

İlginizden dolayı teşekkür ederim gerçekten ilginiz ve alakınız bir numara.. tüm arkadaşlara sizi ve siteyi tavsiye edeceğim..
    Son olarak merak ettiğim siz sorunu adaptör ilemi çözdünüz aynı sorun sizdede mevcutmuydu? Sorunun adaptör kaynaklı olduğuna emin miyiz?
    Rica ederim hocam...

Elektronik enstrümanlar mesleğimdir. İyi bir donanımcıyımdır. Yazılımdan pek anlamam. Uyduculuk ise hobimdir.

Bende bu tv kartından yoktur.

Çeşitli uydularda süper lig futbol maçları biss feed frekansları üzerinden aktarılmaktadır. Bu biss feed frekanslarını kör tarama yöntemi ile bulan üyeler, forumda paylaşmaktadır. Bir başka üye aynı biss feed'in şifresini bulmak suretiyle, bir kollektif çalışma yapılarak, maçların izlenmesi mümkün olabilmektedir.

Everest DVB-S2 USB TV BOX marka tv kartında donanımsal kör tarama özelliği vardır.

Kollektif kör tarama çalışmalarına katılmak isteyip te, bütçe kısıtı içerisinde olan üyeler için, bu tv kartı fiyat yönüyle oldukça uygun bir fiyata satılmaktadır.

Kör tarama yapmak isteyen üyeler için, bu tv kartının PC'de devreye alınması ile ilgili konularda elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışmaktayım.

Sizlerin sayesinde iyi bir çalışma yapmış olduk.

Kör tarama özelliği bulunupta, bu TV kartının fiyatına en yakın tv kartının fiyatı, 250 TL civarındadır.

Hal böyle olunca, üyeler adaptör için ayrı bir harcama yapsalar bile, 250 TL'nin çok altında kalmaktadır.

Kısaca; bende bu çalışmalar ile kör tarama hobisinin gelişimine vesile olmaktayım.

37 nolu mesajımda açıkladığım gibi sorun genelde adaptörden kaynaklanmaktadır ;
    Bu kartın görece olarak diğer USB TV kartlarına göre çok çok ucuz olmasının nedenlerinden biri; bazı parçaları ucuz elektronik parça bileşimleri ile üretilmiştir. Ucuz elektronik parçalarla üretilmiş olması ise, ucuzlukta maliyet avantajı yaratmak içindir. Zaten başka şekilde de bu kartın, bu kadar uygun fiyatla satılması mümkün değildir.

İşte tv kartına ait adaptörünün üretiminde, çok ucuz parça kullanılması nedeniyle, bu adaptör kart için yetecek amper'i sağlayamamaktadır. Bu kartın adaptörü, maksimum 0,75 ila 1 Amper arası bir emiş yapılmasına izin veriyor. TV kartı ise, 1 ila 1,5 amper arası bir akıma ihtiyaç duyuyor.

Hal böyle olunca; tv kartı adaptör tarafından elverişli düzeyde beslenemediğinden, LNB'ye gereken voltajı iletemiyor. LNB'ye lazım olan voltaj sağlanamayınca da, tv kartı görev yapmıyor.

Yani kısaca; TV kartına gerçek 2 - 3 ampere kadar besleme yapabilecek bir adaptör alırsanız, tv kartı görev yapmaya başlayacaktır.

Saygılar, sevgiler.
    Bu tv kartını edinen çok sayıda üye var. Çoğu adaptörü değiştirdiğinde sorunu çözülmüştür.

Eğer sizde adaptör değişmesine rağmen, sorun aynı şekilde devam ederse, tv kartı arızalı demektir. Süresi geçmeden iade etmeniz isabetli olur.

Saygılar, sevgiler.
    Konu serkanguzel tarafından (28.04.2015 Saat 21:34 ) değiştirilmiştir.
    Doğru bilginin adresi...

AlıntıAlıntı

12. Teşekkür edenler:

mirturk (10.07.2015) , Boran Karadeniz (28.04.2015)

Senior Member ADRESS34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    49 Toplam

Aman hocam ne yaptınız !?

Çok voltaj çıkışı veren adaptörler hikayedir.

Özellikle bu tür cihazları bozmak için, çok çıkış veren adaptörler bire birdir.

Peki sizdeki cihazın adaptörü üzerine bakabilir misiniz ? Etiket olmalı adaptör üzerinde... ( + ) ( - ) işaretle voltaj yönü işaretlenmiş mi ?

Bir ihitmal, cihazla birlikte gönderilen kullanım klavuzunda da adaptörle ilgili teknik detaylar verilmiş olabilir.
    Kutudan çıkan adaptör resimdeki gibidir.Kullanma kılavuzunda güç kaynağı:7.5V 1A şeklinde yazmaktadır.

AlıntıAlıntı

2 Bu Konu icin
    4.476 Toplam

Alıntı ADRESS34 Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    Kutudan çıkan adaptör resimdeki gibidir.Kullanma kılavuzunda güç kaynağı:7.5V 1A şeklinde yazmaktadır.

Resim için teşekkür ederim.

Klavuzda yazan değer doğrudur.

Eğer bu adaptör üzerinde yazdığı gibi gerçekten 1,5 amper olsaydı, tv kartını beslemekte yetersiz kalmayacaktı...

Ki, adaptör elimin altında olsa idi, yüke verip kaç ampere kadar çıkabildiğini test ederdim.

Esasında adaptör, sürekli 1 amper verebilse, tv kartı görevini yapmaya başlayacak. Ama besleyemiyor maalesef... İçindeki bileşimler arasında şişen kondansatörler olunca, mecburen görev yapamıyor. Şişen kondansatör değiştirilse, adaptör değiştirmeye gerek kalmadan da tv kartı çalışacaktır.

Adaptörün onarımı v.s. gibi işler maalesef eskilerde kaldı... Şimdilerde o işlerle ilgilenen mahallelerdeki elektronikçi esnaflar bile dükkanı kapattı... Ancak evinde havya v.s. olanlar, açıp amatörce tamir yoluna gidebilir.

İşte en kolayı adaptörü değiştirmek olduğu için, yenisinin alınmasını tavsiye etmiştim.

Son olarakta; 7,5 voltluk fazladan bir adaptör bulunursa, o adaptör tv kartına takılarak, tv kartını çalıştırıp çalıştırmadığı görülmelidir. Nede olsa düşük voltaj cihaza zarar vermez.

Adaptör 'ler yüke girdiğinde, beslediği voltaj değeri biraz düşer. Örneğin ; 12 voltluk bir besleme sağlamak için, 14 voltluk çıkış veren adaptörler üretilir.

Saygılar, sevgiler.
    Konu serkanguzel tarafından (28.04.2015 Saat 23:22 ) değiştirilmiştir.
    Doğru bilginin adresi...

AlıntıAlıntı

15. Teşekkür edenler:

ADRESS34 (28.04.2015) , ViaHussun (28.04.2015)

2. sayfa - 21 sayfa var BirinciBirinci 12345612 ... SonuncuSonuncu