turk-dreamworld.com Sitesine Hoşgeldiniz.

2. sayfa - 6 sayfa var BirinciBirinci 123456 SonuncuSonuncu
52 sonuçtan 11 ile 20 arası
    Senior Member serkanguzel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Total 'Thanks' Received by This User :
    1 Bu Konu icin
    4.479 Toplam

Standart Cevap: WETEK PLAY Full HD Android / OpenELEC / Enigma2 / Linux Receiver sunuluyor...

Alıntı solo2 Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    bu yaziyi senmi yazdin testi felan yoksa? kalite vasat dedigine göre almaya degmez! gerci ben gecen hafta aldim bunu ve birkac gün icinde geri iade ettim! Frekans aramak Webbrowser üzeri yapiliyordu, Cihazdan VDR ilede oluyormus ama ben denemedim, karmakarisik cihaz.E2 de bile bu Kadar zorlanmamistim! Android de blind scan 10MHZ aralikla tariyor bu alanda tbs 6983 kart bin kat daha iyi!
    sanirim e2 de acilmayan iptv ler acma yönünden iyi bu, Asynchron IPTVlere bakmakta zevk vermiyor!
    birde TR den bu cihazi allandirip ballandiriyorlar.. kötü yönlerini anlatan yok! maksat illa satalim stratejisi! qviart undro, reklamlarda zaplayan fernsehfee ballandiran yok hic
    Öncelikle "Senmi" değil, "siz mi" diye hitap etmelisiniz.

Kim, nerede ve ne yazmış beni ilgilendirmez.

Ben kendi gözlemlerim ne ise, onu yazarım.

Öyle sağdan soldan derleyip yazma adetim yoktur. Böyle birşeyi ne geçmişte yaptım, ne de gelecekte yaparım.

Uyduculuk hobim olduğu için, uydu ekipmanlarına her yıl harcama yaparım.

Kaliteli görüntü ile konforlu kullanım arayanlara android cihaz kesinlikle uymaz.

Bu tür cihazlar, orta yaşlı kesimin hitabıyla, bebe şebenin elinde kurcalayacağı tipten cihazlardır. Onlarda hevesle bir süre kurcalayıp, android üzerine daha gelişkin yazılımlar çıkınca, cihazın yetersiz kaldığını düşünecekler ve çok kısa sürede cihazı kullanmak istemeyeceklerdir. Aynı cep telefonlarında olduğu gibi...

Android cep telefonu kullananlara baktığımızda;

8 - 16 yaş gurubu, her zaman en son model android sürümlü cep telefonlarını bir yıl kullanmaktadır.

17 - 21 yaş gurubu, en son android sürümlü cep telefonlarını iki yıl kullanmaktadır.

22 - 25 yaş gurubu, en son android sürümlü cep telefonlarını üç yıl kullanmaktadır.

22 - 45 yaş gurubu, en son android sürümlü cep telefonlarını dört yıl kullanmaktadır.

46 ve sonrası, en az 5 yıl ve daha uzun kullanmaktadır.

Yani bebe şebenin bir iki yıl içerisinde android destekli uydu cihazlarını unutacağını garanti edebilirim.
    Doğru bilginin adresi...

Geneli ingilendiren sorulara PM'den yanıt veremiyorum.
    Katılımcıların yararlanabilmesi için, sorularımızı açık alandan sormaya özen göstermeliyiz.
    Anlayışınız için şimdiden teşekkürler.
    AlıntıAlıntı

2. Teşekkür edenler:

turoktr (16.08.2016)

Senior Member dreamboxco - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    3 Bu Konu icin
    25.856 Toplam

Standart Cevap: WETEK PLAY Full HD Android / OpenELEC / Enigma2 / Linux Receiver sunuluyor...

Wetek ile OpenATV Image

Konu dreamboxco tarafından (9.06.2015 Saat 17:23 ) değiştirilmiştir.
    AlıntıAlıntı

4. Teşekkür edenler:

3460 (2.02.2017) , comando_1955 (8.04.2016) , aniluca (19.01.2016)

Senior Member kartal4734 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    42 Toplam

Enigma2 yazılımı public mi ???
    AlıntıAlıntı

Senior Member irem10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    306 Toplam

cccam oluyormu acaba bilgisi olan varmi
    AlıntıAlıntı

Senior Member baretta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    40 Toplam

yanı bu cıhazı almaya degmezmı
    BARETTA PORTAL
    AlıntıAlıntı

TDW Team-S-Mod. Dervis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    3 Bu Konu icin
    1.293 Toplam

Bence shenzenli ustaların elinden çıkmış çöplük bir cihaz...Paranıza yazık.200 TL daha ekleyin giriş seviyesinde modül girişli bir E2 cihaz alın daha iyi...

Serkan dostuma katılıyorum cep telefonları için üretilmiş GPU larla görüntü kaliteniz çok vasat bir seviyede kalacaktır...

Sadece bu marka değil tüm android tabanlı benzer ürünler içinde benim fikrim maalesef çöp tabiriyle değerlendirilecektir.

Bunların yerine biss şifreli tv arkasına takılan 49 tl ye satılan mini hd uydu alıcılarını almanız başınızı daha az ağrıtacaktır.Saygılar.

Hani şu 10 kg bal satan firma varya...Göya Bal satıyor değilmi ?

Buda Enigma2 işte...
    Konu Dervis tarafından (15.06.2015 Saat 19:05 ) değiştirilmiştir.
    AlıntıAlıntı

9. Teşekkür edenler:

turoktr (16.08.2016) , dijitalxyz (3.08.2015) , serkanguzel (15.06.2015)

Vip Member dijitalxyz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    3.965 Toplam

Bütün uydu forumlarının üst bannerlerin de reklamı olduğu için 1 tane edinsem de vakit geçirecek birşey çıksa diye düşünüyordum
    fakat yukarıdaki yorumlarına saygı duyduğum kişilerin eleştirilerini gördükten sonra alıpta başımızı belaya sokmayalım dedim.

[Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    Konu dijitalxyz tarafından (3.08.2015 Saat 14:28 ) değiştirilmiştir.
    çok eski analog cihazlardan beri varım
    d2mac zamanı dersek daha da dogru olur
    şifrelere ilgim kendi çapımda CW ve IRD VIA NAGRA NDS
    dm sınıfı cihazlar motorlu anten 42 7 13 sabit anten dvbs2 PCIex
    AlıntıAlıntı

Senior Member jettthasan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    1 Bu Konu icin
    57 Toplam

Alıntı serkanguzel Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    Öncelikle "Senmi" değil, "siz mi" diye hitap etmelisiniz.

Kim, nerede ve ne yazmış beni ilgilendirmez.

Ben kendi gözlemlerim ne ise, onu yazarım.

Öyle sağdan soldan derleyip yazma adetim yoktur. Böyle birşeyi ne geçmişte yaptım, ne de gelecekte yaparım.

Uyduculuk hobim olduğu için, uydu ekipmanlarına her yıl harcama yaparım.

Kaliteli görüntü ile konforlu kullanım arayanlara android cihaz kesinlikle uymaz.

Bu tür cihazlar, orta yaşlı kesimin hitabıyla, bebe şebenin elinde kurcalayacağı tipten cihazlardır. Onlarda hevesle bir süre kurcalayıp, android üzerine daha gelişkin yazılımlar çıkınca, cihazın yetersiz kaldığını düşünecekler ve çok kısa sürede cihazı kullanmak istemeyeceklerdir. Aynı cep telefonlarında olduğu gibi...

Android cep telefonu kullananlara baktığımızda;

8 - 16 yaş gurubu, her zaman en son model android sürümlü cep telefonlarını bir yıl kullanmaktadır.

17 - 21 yaş gurubu, en son android sürümlü cep telefonlarını iki yıl kullanmaktadır.

22 - 25 yaş gurubu, en son android sürümlü cep telefonlarını üç yıl kullanmaktadır.

22 - 45 yaş gurubu, en son android sürümlü cep telefonlarını dört yıl kullanmaktadır.

46 ve sonrası, en az 5 yıl ve daha uzun kullanmaktadır.

Yani bebe şebenin bir iki yıl içerisinde android destekli uydu cihazlarını unutacağını garanti edebilirim.
    üstad,
    inceleme yazılarınız son derece güzel ve tarafsız olmuş.
    ben uydu alıcısı(altı çizili) alma durumundayım. araştırıyorum. nextmachine 3d--vu zero yada vu se ve hd ya da gigablue x1 ile vetek inceledim. hemen her forumu inceledim. özellikle vetek ile ilgili en açık bilgiyi burada siz yazmışsınız ama ısrarla vetek önerileri var. oysa ben uydu alıcı kısmı tuneri güçlü ve yazılımsal desteği iyi olan tek tunerli bir ürün istiyorum. linux-pc yazılım-e1-e2 android bilgilerim var ve halan dm500s kullanan ve gerektiğinde backup paylaşmış biriyim.
    sizin bahsettiğinize göre vetek yazılımsal olarak da olsa uydu alıcı kısmında gelişme ya da düzelme göstermez mi
    yeni donanımsal bir ileri ürününde bu düzeltilebilme ihtimali olabilir mi
    öncelik uydu alıcı ve yayın kalitesi yoksa xbmc-kodi vs. onları da kullanıyorum pc de, ıp tv ikincil duruma, medya oynatıcısı da önemli ama ikincil durumda
    bu durumda sizin yeni öneriniz ve vetek le ilgili sorduğum sorularda ki görüşleriniz nedir.

ilginize teşekkür ederim.
    AlıntıAlıntı

12. Teşekkür edenler:

dreamboxco (8.08.2015)

Senior Member serkanguzel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    4.479 Toplam

Alıntı jettthasan Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    1) sizin bahsettiğinize göre vetek yazılımsal olarak da olsa uydu alıcı kısmında gelişme ya da düzelme göstermez mi

2) yeni donanımsal bir ileri ürününde bu düzeltilebilme ihtimali olabilir mi
    1) Gösteremez ! Çünkü yola çıkılırken, mevcut donanımın yetenekleri dahilinde birşeyler yapılabileceği öngörüsüne göre yazılımlar hazırlanmaktadır.

2) Yeni donanım demek, kartların yeniden dağıtılacağı anlamına gelir. Kartların yeniden dağıtılması demek, yeni özellikler ve konfor demektir.

Yalnız, 2nci madde yazdığım husus, fikir anlamında yeni bir şey söylemek gibi değildir.

Çünkü, günümüzün nano elektronik dünyasında, sınırsız sayıda çeşitlilik bulunmaktadır.

Diğer bir deyişle; 2nci maddede belirttiğim görüşüme ait donanım bileşimleri, daha önceden düşünülmüş ve nihai ürün olarak pazara sürülmüştür zaten...

Son yazdığım paragrafı, örnekler üzerinden somutlaştırmak gerekirse;

Alt segmentte : 230 dolar 'lık bir ürün ;
    [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]

Orta segmentte : 490 dolar 'lık bir ürün ;

Üst segmenti örneklemeyeyim. Fiyatlar çok artıyor. Link'leri vermekten maksadım, kullanıcının ufkunun açılmasına yardımcı olmak içindir.

Hani 2nci maddedeki soru ; "yeni donanımsal bir ileri ürününde bu düzeltilebilme ihtimali olabilir mi" sorusunda, ilave edilecek özellik yada gelişimlerin, donanımların gelişmişlik düzeyi ile direkt ilgili olduğunu anlatmak içindir.

Velhasılı; Bu wetek miş, android miş nedir allah aşkına !? Horolop-şorolop, şapkadan tavşan çıkardık türünden kullanıcının gözünü boyamaktan başka bir şey değildir.

Saygılar, sevgiler.
    Doğru bilginin adresi...

Geneli ingilendiren sorulara PM'den yanıt veremiyorum.
    Katılımcıların yararlanabilmesi için, sorularımızı açık alandan sormaya özen göstermeliyiz.
    Anlayışınız için şimdiden teşekkürler.
    AlıntıAlıntı

Senior Member jettthasan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    57 Toplam

anladım üstad,
    türkiye şartlarına alınmaz.
    sunduğunuz örnekler güzel ama yazılım garanti sipariş fiyatı vs. beni aşan durumlar
    bilgilendirme için teşekkürler
    uygun bir zero- x1 gibi almak gerekecek gibi
    o zaman next machine3d de bu konuda övülüyor uydu yayın ve kanal kalitesi anlamında
    onun da tabanı linux-droid gibi değil mi
    sonuçta bizim gibi yurtdışı ve yabancı dil bilgisi az olanlar görüp inceleseler bile ya da sizler tarafından sunulsa bile ekonomik neenlerden dolayı o maceraya giremezler
    o zaman da burada ki satıcılara el mahkum gibi oluyor
    amaç bilgilenip fazla kandırılmadan maximum fayda etmek olacak
    AlıntıAlıntı

2. sayfa - 6 sayfa var BirinciBirinci 123456 SonuncuSonuncu