turk-dreamworld.com Sitesine Hoşgeldiniz.

2. sayfa - 13 sayfa var BirinciBirinci 12345612 ... SonuncuSonuncu
121 sonuçtan 11 ile 20 arası
    TDW Team-Co Admin as11 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Total 'Thanks' Received by This User :
    0 Bu Konu icin
    691 Toplam

Standart Cevap: Olimpiyatlar 'Bir Dünya Bir Rüya' sloganıyla başladı

Pazartesi günü 7 sporcumuz daha!
    29. Yaz Olimpiyat Oyunları'na, yarın 20 dalda yapılacak müsabakalarla devam edilecek. Oyunların 3. gününde 6 branşta 10 altın madalya daha sahibini bulurken, 3. günde 5'i yelkenci olmak üzere 7 Türk sporcu da mücadele edecek.

Boksta 60 kiloda Onur Şipal, ilk tur maçında TSİ 16.15'de Porto Rikolu Jose Gonzales Pedraza ile karşılaşacak. Judodaki tek Türk sporcu Sezer Huysuz, erkekler 73 kilo elemelerinde saat 07.00'den itibaren tatamiye çıkacak. Yelkende ise saat 08.00'de başlayacak yarışlarda, finn sınıfında Ali Kemal Tüfekçi, 5. ve 6. yarışlar, erkekler rüzgar sörfünde Ertuğrul İçingir, bayanlar rüzgar sörfünde Sedef Köktentürk ile erkekler 470 sınıfında da Deniz ve Ateş Çınar, ilk 2 yarışta mücadele edecekler
    Haddini bilmedikten sonra çok şey bilmek birşeye yaramaz. Suskunluk kimseyi yanıltmasın, Çünkü susan konuşursa kimse kaldıramaz.
    -W. Butler-

Ok gibi doğru olsam, yabana atarlar beni,
    Yay gibi eğri olsam; elde tutarlar beni,
    Doğruda aç görmedim; eğride tok,
    Eğri yay elde kalır; menzil alır doğru ok.

Mevlana
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    691 Toplam

Çin'in gücü yetmedi: 101-70
    Pekin Olimpiyatları Basketbol dalında, B Grubu'nda yapılan maçta Amerika Birleşik Devletleri, ev sahibi Çin'i 101-70 yenerek ilk maçında salondan galibiyetle ayrıldı. Başabaş giden ilk periyodun ardından oyuna ağırlığını koyan NBA'in yıldızları giderek farkı açtı ve salondan 31 sayı farkla galip ayrıldı.

Karşılaşmayı Amerika Birleşik Devletleri başkanı George W. Bush da izledi
    Haddini bilmedikten sonra çok şey bilmek birşeye yaramaz. Suskunluk kimseyi yanıltmasın, Çünkü susan konuşursa kimse kaldıramaz.
    -W. Butler-

Mevlana
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    691 Toplam

Güreşçilerimiz yola çıktı
    29. Yaz Olimpiyat Oyunları'na katılacak Serbest Güreş A Milli Takımı, Türk Hava Yolları'na ait bir uçakla Atatürk Havalimanı'ndan Çin'in başkenti Pekin'e hareket etti.
    2008 Pekin Olimpiyatları'nda mücadele edecek olan Serbest Güreş Milli Takımı'nın müsabakaları 19 Ağustos'ta başlayacak.

Güreş Federasyonu Genel Koordinatörü Ata Karataş olimpiyatların çok zor olacağını belirterek, "Serbest ve grekomende gençler ve tecrübeliler adı altında iki yaş grubu güreşiyor. Bu bizim içinde dünyadaki tüm sporcular için aynıdır. Pekin olimpiyatları, Atina olimpiyatlarına göre çok zor olacak ama sonuç minderde belli olur. Türk güreşçileri olarak boynumuz dik olarak Türkiye'ye geri döneceğiz" dedi.
    Milli Takım antrenörlerinden Muhammet Bodur ise, Milli takımımız 7 sıklette güreşecek 5 ülkeden birisi olduğunu ifade ederek, "Bilindiği gibi 7 sıklette güreşeceğiz. Olimpiyatlara çok iyi çalıştık. Sporcularımıza güveniyorum milletimize layık olmaya çalışacağız. 7 sıklette baraj almış 5 ülke güreşebilecek ama biz gecen senede gösterdiğimiz gibi dünyada güçlü iki takımından biriyiz hatta binciliği zorlayacağız" diye konuştu.

Takım kaptanı Ahmet Gülhan, şimdilik sadece halterde madalya almamızın kendisini üzdüğünü belirterek, "Ülkemizi en iyi şekilde temsil etmek için gidiyoruz. Elimizden geleni minderde olimpiyatlarda yansıtacağız. Şimdilik sadece halterde madalya geldi. Aslında hepimizin amacı ülkemizin bayrağını orada dalgalandırmak ve istiklal marşımızı söylettirmek. İlk üçe girersem ben üstüme düsen görevi yerine getirmiş olarak ülkemize madalya ile dönmek istiyorum" dedi.

Olimpiyatlarda ülkemizi 60 kiloda temsil edecek sporcumuz Tevfik Odabaşı Pekin olimpiyatlarının ikinci olimpiyatları olacağını vurgulayarak, uzun yıllardan beri ilk defa 7 sıklette yarışacağımızı belirterek, "Serbest güreş takımı olarak 7 sıklette katılıyoruz. Takımımız başarı sıralamasında sıralamada dünya ikincisi orada favoriler arasındayız. Rakiplerimiz olan Küba ve Amerika takımları da güçlü takımlar. Onları diğer şampiyonalarda yendik. Güreş ikili mücadele sporu olduğu için çok zor, biz takım sporu yapmadığımız için iyi olmalıyız. Takım sporu olsa oyuncu değişir ama bizde öyle bir şans yok. Rakiplerimden zaten oraya gelenlerle geçmişte güreştim ve onları Avrupa şampiyonaları ve Dünya şampiyonalarında yendim" diye konuştu.

2004 yılında Atina'da yapılan olimpiyatlarında Avrupa Şampiyonu olan Aydın Polatçı ise, hedefinin altın madalya kazanarak ülkemize başarılı bir şekilde dönmek istediğini kaydetti.

Pekin'e giden kafilede Güreş Federasyonu Yönetim Kurulu üyesi Ahmet Ak, Niyazi Güney ve Ata Karataş Adem Bereket, İshak İrbayanov, Murat Atmaca, Metin Topaktaş ve Muhammed Bodur, Ahmet Çelik yer alacak. Serbest Güreş Milli Takımı'ndaki sporcular ve kiloları ise şöyle;

55 kilo Sezar Akgül
    60 kilo Tevfik Odabaşı
    66 kilo Ramazan Şahin
    74 kilo Ahmet Gülhan
    84 kilo Serhat Balcı
    96 kilo Hakan Koç
    120 kilo Aydın Polatçı.
    -W. Butler-

Mevlana
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    691 Toplam

Olimpiyat tarihine geçen erkekler 4x100 serbest yarışını Michael Phelps, Garrett Weber-Gale, Cullen Jones ve Jason Lezak'tan oluşan ABD takımı kazandı.

ABD adına havuza giren dördüncü ve son yüzücü olan Lezak, 350 metre dönüşünde Fransız Alain Bernard'ın hayli gerisinde olmasına rağmen inanılmaz bir atakla rakibini geçti ve takımına olimpiyat şampiyonluğunu getirdi.

ABD takımı, elemelerde kırdığı dünya rekorunu dört saniye geliştirdi ve üç dakika 8.24 saniye olarak yeniledi.

Michael Phelps katıldığı ikinci finalde de altın madalya kazanarak, Mark Spitz'in aynı olimpiyatta yedi altın madalya rekorunu kırma yolunda bir engeli daha aştı.

Amaury Leveaux, Fabien Gilot, Frederick Bousquet ve olimpiyatlar öncesi ABD'yi "havuza gömeceklerini" iddia eden Alain Bernard'dan oluşan Fransa 0.08 saniye farkla ikinciliğe razı oldu.

Eamon Sullivan, Andrew Lauterstein, Ashley Callus, Matt Targett'ten oluşan Avustralya bronza madalyanın sahibi oldu.

İlk 100 metreyi 47.24 saniyede yüzen 50 metre serbest dünya rekortmeni Sullivan, Bernard'ın 47.50'lik 100 metre dünya rekoru geliştirdi.

4x100 serbest finalinde ilk üç takımın yanı sıra dördüncü İtalya ve beşinci İsveç de ABD'nin elemelerde kırdığı dünya rekoru derecesinden daha iyi zamanlar elde etti.

Yüzmede üçüncü günün diğer dünya rekoru 100 metre kurbağalamada Japon Kosuke Kitajima'dan geldi.

Olimpiyatlar öncesinde ezeli rakibi Brendan Hansen'i geçerek altın madalya kazanacağını ve Hansen'den dünya rekoru geri alacağını iddia eden Kitajima sözünü tuttu.

2004 Atina'da 100 ve 200 kurbağalamada altıon madalya kazanan Kitajima 58.91 saniyelik dünya rekoru zamanı ile bir olimpiyat şampiyonluğuna daha ulaştı.

26 yaşındaki Japon yüzücü, olimpiyatlardan önce Hansen'e ait olan 200 kurbağalama rekorunu kırdıktan sonra 100 kurbağalama rekorunu da geri almış oldu.

Norveçli Alexander Dale Oen gümüş, Hugues Duboscq bronza madalya alırken, ABD seçmelerinde 200 metre kurbağalamada olimpiyat vizesi alamayarak herkesi şaşırtan, Hansen dördüncülükle yetindi.

Bayanlar 100 metre kelebekte Avustralyalı Libby Trickett, ABD'li Christine Magnuson ve Jessicah Shipper'ın önünde altın madalyayı kazandı.

Bayanlar 400 metre serbestte İngiliz Rebecca Adlington olimpiyat şampiyonu olurken, ABD'li Katie Hoff ikinci ve İngiliz Joanne Jackson üçüncü oldu.
    -W. Butler-

Mevlana
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    691 Toplam

Pellegrini, 200 metre serbestte altıncı ve son eleme serisinde elde ettiği bir dakika 55.45 saniyelik zamanla dünya rekorunun yeni sahibi oldu.

Eski dünya rekoru 1:55.52 ile Laure Manaudou'ya aitti. Fransız yüzücü bu dereceyi Mart 2007'de Melbourne'de yapılan dünya şampiyonasında elde etmişti.

400 metre serbestte de dünya rekorunu elinde bulunduran İtalyan yüzücü Pellegrini, Pekin'de bu mesafede beşinci olarak madalya kazanamadı.

Erkekler 200 metre kelebekte Michael Phelps 44 yüzücü arasında en iyi zamanı yaparak yarı finale yükseldi.

Şu ana kadar yüzdüğü iki finalde de dünya rekoru derecesiyle altın madalya kazanan Phelps, bir dakika 53.70 saniyelik zamanıyla olimpiyat rekorunu yeniledi.
    -W. Butler-

Mevlana
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    691 Toplam

Sekiz altın madalya kazanma hedefiyle Pekin'e gelen Phelps, bunlardan ilkini 400 metre karışıkta elde etti.

ABD'li yüzücü ilk altın madalyasına 4:03.84'lük zamanla ulaşırken altı hafta önce kırdığı dünya rekorunu 1.41 saniye geliştirdi.

23 yaşındaki Phelps, George Bush'un da seyrettiği yarış sonrasında yaptığı açıklamada, "bu başlangıçtan memnun olduğumu söyleyebilirim. Duygusal açıdan yoğun bir mücadele oldu" dedi.

Macar Laszlo Cseh 4:06.16 ile gümüş madalyanın sahibi olurken, Phelps'in vatandaşı Ryan Lochte ile 4:08.09 olimpiyat üçüncülüğünü elde etti.

Erkekler 400 metre serbestte Avustralya'nın hakimiyetine son veren Güney Koreli Park Taehwan 3:41.86 ile olimpiyat altın madalyasını elde etti. Çinli Zhang Lin ikinci, ABD'li Larsen Jensen üçüncü sırayı aldı.

Bayanlar 400 metre karışıkta birinci olan Stephanie Rice, Avustralya'ya Pekin'deki ilk altı madalyasını kazandırırken, bayanlar 4x100 serbest finalini Hollanda kazandı.

Yüzmede günün ikinci dünya rekoru, akşam seansında 4x100 metre serbest bayrak kategorisinin seçmelerinde ABD milli takımından geldi.

Nathan Adrian, Cullen Jones, Ben Wildman-Tobriner ve Matt Grevers'dan oluşan ABD, üç dakika 12.23 saniyelik derecesiyle dünya rekoruna ulaştı.

Bu dalda eski rekor, 3.12.46 ile M. Phelps, N. Walker, C. Jones ve J. Lezak'ın oluşturduğu ABD takımıı tarafından 19 Ağustos 2006 tarihinde Avustralya'nın Victoria kentinde elde edilmişti.

Dilara ve Derya elendi

Bayanlar 100 metre kurbağalamada Dilara Buse Günaydın, seçmeleri geçemeyerek elendi. Dördüncü seride yüzen Günaydın 1.10.45 ile serisinde beşinci, toplamda 49 sporcu arasında 28. olabildi.

Erkekler 100 metre sırtüstünde Derya Büyükuncu üçüncü eleme serisinde yüzen Derya Büyükuncu, 55.43 saniyelik derecesiyle yedinci olabildi.

Kariyerindeki beşinci olimpiyat heyecanını yaşayan 32 yaşındaki milli yüzücü, genel klasmanda 45 sporcu arasında 30. sırayı aldı ve elenmekten kurtulamadı.
    -W. Butler-

Mevlana
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    691 Toplam

Pekin Olimpiyatları’nda mindere çıkan Türk güreşçiler de beklenen performansı ortaya koyamadı.

66 kiloda Şeref Eroğlu ve 74 kiloda Şeref Tüfenk, daha ilk müsabakalarında rakiplerine yenilerek elendiler.

66 kiloda Avrupa ve Dünya Şampiyonu, 2004 Atina Olimpiyatları ikincisi Şeref Eroğlu, ilk turu maç yapmadan geçti.

2. turda Dünya Şampiyonu Bulgar Nikolay Gergov ile karşılaşan Eroğlu, 1-1 sonuçlanan ilk periyotu, son teknik puanı rakibi aldığı için yitirdi. 2. periyotu da 2-1'lik skorla Bulgar güreşçi kazanınca, Şeref Eroğlu karşılaşmadan 2-0 yenik ayrıldı.

Şeref Eroğlu'nu yenen Bulgar güreşçi, 3. turda Rus Sergey Kovalenko'yu da yenmesine karşın, yarı final müsabakasında Kırgız Kanatbek Begaliev'e yenildi. Böylece Eroğlu, repesajda mücadele etme şansını da kaybetti.

74 kiloda Avrupa ikincisi Şeref Tüfenk de ilk turda Azeri Ilgar Abdulov karşısında son derece kötü bir müsabaka çıkardı. Her iki periyotu 2-1'lik skorlarla geride tamamlayan Şeref Tüfenk, müsabakayı da 2-0 yitirdi.

Tüfenk de Azeri sporcunun 2. turda Rus Avrupa, Dünya ve Olimpiyat Şampiyonu Varteres Samurgashev'e yenilmesiyle oyunlara veda etti.

Grekoromen güreş müsabakaları 14 Ağustos Perşembe günü tamamlanırken, Türkiye'den 3 sporcu mindere çıkacak. 84 kiloda Nazmi Avluca, 96 kiloda Mehmet Özal ve 120 kiloda Rıza Kayaalp madalya mücadelesi verecekler
    -W. Butler-

Mevlana
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    691 Toplam

29. Yaz Olimpiyat Oyunları'nda bayanlar 10 metre senkronize kule atlamada, evsahibi ülkeden Wang Xin ve Chen Ruolin altın madalyanın sahibi oldu.
    Oyunların atlama müsabakalarının 3. gününde, Wang ve Chen ikilisi, 5 atlayışı da lider tamamlayıp, 363,54 puanla rakiplerini geride bırakarak, birincilik elde etti.

Avustralya'dan Melissa Wu ve Briony Cole'un 335,16 puanla gümüş madalya aldığı mücadelede, Meksika'dan Paola Espinosa ve Tatiana Ortiz 330,06 puanla bronz madalya elde etti.
    -W. Butler-

Mevlana
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    691 Toplam

2008 Olimpiyat Oyunları'nda atıcılıkta mücadele eden tek Türk sporcu Yusuf Dikeç, 50 metre serbest tabanca kategorisinde elendi.
    Dikeç, Çinli Tan Zhongliang'ın 565 puanla birinci bitirdiği elemelerde 45 yarışmacı arasında 552 toplam puanla 23'üncü oldu.

Dikeç, bundan önce 10 metre havalı tabanca kategorisinde de elenmişti.
    -W. Butler-

Mevlana
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    691 Toplam

29. Yaz Olimpiyat Oyunları'nda grekoromen güreş 55 kiloda Rus Nazır Mankiev altın madalyaya ulaştı.
    Pekin Tarım Üniversitesi Spor Salonu'ndaki oyunların grekoromen güreş müsabakalarının ilk gününde yapılan 55 kilo mücadelelerinde, geçen yılın dünya üçüncüsü olan 23 yaşındaki Nazır Mankiev, finalde Avrupa Şampiyonu ve dünya ikincisi Azeri rakibi Rovshan Bayramov'u 3-1 yenerek olimpiyat şampiyonluğunu kazandı.

Azeri Bayramov'un gümüş madalya aldığı bu sıklette, Avrupa Şampiyonu Ermeni Roman Amoyan, Kübalı Yangiel Hernandez'e 3-0, 2 dünya ikinciliği bulunan Kuzey Koreli Eun Chul Park da İranlı rakibi Hamid Soryan'a 3-1 üstünlük sağlayarak bronz madalya elde ettiler
    -W. Butler-

Mevlana
    AlıntıAlıntı

2. sayfa - 13 sayfa var BirinciBirinci 12345612 ... SonuncuSonuncu