turk-dreamworld.com Sitesine Hoşgeldiniz.

6 sonuçtan 1 ile 6 arası
    Junior Member gardean - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Total 'Thanks' Received by This User :
    0 Bu Konu icin
    0 Toplam

Standart Türksat uydusunda discovery channel

Arkadaşlar öncelikle herkese merhabalar, öncesinde forumu navigasyon ile ilgili bilgi ararken keşfettim ve ilginçtir birçok navigasyon sitesine göre çok çok daha iyi bilgi ve yardımsever üyelere rast geldim. Bunun için öncelikle teşekkürü borç bilirim. Sonrasında uydu ile ilgili sıkıntım oluşunca aklıma ilk TDW geldi ve hemen giriş yapıp forumları inceledim ancak uydu konusunda gerçekten çok bilgisizim ve birşey anlamadım

Soru(nu)m şu olacak:
    Evimde kendinden uydulu bir televizyonum var ve en basit düzeyde çatıya çanak kurup direk tv ye bağlamak istiyorum ki nedeni de en çok izlediğim discovery channel. Evimde halihazırda zaten kablo tv var ama hd cihazı salonda ve bu cihazda discovery var fakat odamdaki tv ye hd cihazsız olarak direk kablotv bağladığımda kanal sayısı bir hayli az. Bu durumdan rahatsız olduğum için kablotv yerine uydu takmak istiyorum. Kumanda fazlalığı olmasın diye de receiver olmasına rağmen bağlamak istemiyorum. Şimdi sorularım şunlar. Forumda discovery ch uyduda var gözüküyor (yayınlanan turksat 4a frekans listesinde) ama benim bildiğim uyduda discovery yok öncelikle bunu öğrenmek istiyorum. Sonrasında da uyducuyu cağırdığımda bağlatmak için dikkat etmem gereken birşey var mı yön olarak nereye çevirtmeliyim ne istemeliyim ? çünkü ağırlıklı olarak türk kanalları benim için yeterli diğer kanallara gerek yok.
    Yardımcı olursanız çok sevinirim
    Son olarak uyducular montaj olarak ne kadar ister ? çanak lnb ve kablo kendimde mevcut sadece yönü ayarlıyayıp monte edicek ki yapabilceğime inansam kendim kurarım :/
    AlıntıAlıntı

Senior Member docea37 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    1.042 Toplam

Standart Cevap: Acemiyim Yardım :(

Kendinden uydulu tv ile discovery kanalını Türksat 4a uydusunda d-smart yada filbox modül alarak izleyebilirsin.
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    0 Toplam

peki bu turksat 4a mı 4c mi neyse onda hangi kanallar var ?
    AlıntıAlıntı

TDW Team-Co Admin sonic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    34.657 Toplam

Tüm türk kanallari var avrupada isen avrupaya yayin yapan 400 küsür tr kanali mevcut
    FORUMDA SUNULAN DOSYALAR TEST AMACLIDIR!!!!

TDW FORUMA DESTEK
    ---------------------------------------------------------------------
    **SAMSUNG 46"C6700+40"6500+XTREND ET10000+LG BlurayPlayer+Denon1911+Magnat Supreme 1000 +PS3-120GB-3.55CFW!!!!
    AlıntıAlıntı

Senior Member digisis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    67 Toplam

Standart Cevap: Türksat uydusunda discovery channel

Alıntı gardean Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    Arkadaşlar öncelikle herkese merhabalar, öncesinde forumu navigasyon ile ilgili bilgi ararken keşfettim ve ilginçtir birçok navigasyon sitesine göre çok çok daha iyi bilgi ve yardımsever üyelere rast geldim. Bunun için öncelikle teşekkürü borç bilirim. Sonrasında uydu ile ilgili sıkıntım oluşunca aklıma ilk TDW geldi ve hemen giriş yapıp forumları inceledim ancak uydu konusunda gerçekten çok bilgisizim ve birşey anlamadım

Soru(nu)m şu olacak:
    Evimde kendinden uydulu bir televizyonum var ve en basit düzeyde çatıya çanak kurup direk tv ye bağlamak istiyorum ki nedeni de en çok izlediğim discovery channel. Evimde halihazırda zaten kablo tv var ama hd cihazı salonda ve bu cihazda discovery var fakat odamdaki tv ye hd cihazsız olarak direk kablotv bağladığımda kanal sayısı bir hayli az. Bu durumdan rahatsız olduğum için kablotv yerine uydu takmak istiyorum. Kumanda fazlalığı olmasın diye de receiver olmasına rağmen bağlamak istemiyorum. Şimdi sorularım şunlar. Forumda discovery ch uyduda var gözüküyor (yayınlanan turksat 4a frekans listesinde) ama benim bildiğim uyduda discovery yok öncelikle bunu öğrenmek istiyorum. Sonrasında da uyducuyu cağırdığımda bağlatmak için dikkat etmem gereken birşey var mı yön olarak nereye çevirtmeliyim ne istemeliyim ? çünkü ağırlıklı olarak türk kanalları benim için yeterli diğer kanallara gerek yok.
    Yardımcı olursanız çok sevinirim
    Son olarak uyducular montaj olarak ne kadar ister ? çanak lnb ve kablo kendimde mevcut sadece yönü ayarlıyayıp monte edicek ki yapabilceğime inansam kendim kurarım :/
    Alıntı docea37 Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    Kendinden uydulu tv ile discovery kanalını Türksat 4a uydusunda d-smart yada filbox modül alarak izleyebilirsin.
    Sadece Turksat 4A 42 derece doğu yönüne çanak antenini kurulum yaptırman yeterli olacaktır sonrasınca tv'ne D-SMART veya FİLBOX CAM MODULU alıp kullanman yeterli olacaktır
    Not: Şunuda belirmeden edemiycem D-SMART modulu aldığında 3 adet NATGEO 4 adet te discovery kanalları var sinema ve KANALD HD ve STARTV HD kanallarını saymama gerek yok sanırım kısacası En fazla HD kanal şu anda sadece D-SMART paketinde bulunuyor
    Eklenen Resim Ön İzlemesi Eklenen Resim Ön İzlemesi
      Mesaja cevap vermeden eklentiyi indiremessiniz
    Konu digisis tarafından (4.06.2015 Saat 00:13 ) değiştirilmiştir.
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    0 Toplam

Standart Cevap: Türksat uydusunda discovery channel

Alıntı digisis Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    Sadece Turksat 4A 42 derece doğu yönüne çanak antenini kurulum yaptırman yeterli olacaktır sonrasınca tv'ne D-SMART veya FİLBOX CAM MODULU alıp kullanman yeterli olacaktır
    Not: Şunuda belirmeden edemiycem D-SMART modulu aldığında 3 adet NATGEO 4 adet te discovery kanalları var sinema ve KANALD HD ve STARTV HD kanallarını saymama gerek yok sanırım kısacası En fazla HD kanal şu anda sadece D-SMART paketinde bulunuyor
    Çok teşekkür ederim, dediğiniz gibi uyduyu kurdurdum şu anda ama istediğim kanallar malesef yok, uyducuya sorduğumda internetten şifre çözen bir uydu alıcısından bahsetti server ücreti olarak da 6 aylık 100 tl, lig tv istersem de 200 tl olacakmış. Bu D-Smart aklıma yattı gibi internetten baktığım kadarıyla 180 ₺ gibi bir ücreti var modüllerin sonrasında aylık bir ücret ödüyormuyum peki ? bu konuda da yardımcı olursanız çok sevinirim.
    AlıntıAlıntı