turk-dreamworld.com Sitesine Hoşgeldiniz.

1. sayfa - 2 sayfa var 12 SonuncuSonuncu
14 sonuçtan 1 ile 10 arası
    Junior Member romulus52 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Total 'Thanks' Received by This User :
    0 Bu Konu icin
    0 Toplam

Standart Atlanta G5 Android Receiver Kullananlar

Selam Arkadaşlar bu üründen sipariş verdim. İnternetten aradığımda çok fazla bilgi yok buradan kullananlar varsa faydalı bilgileri paylaşabiliriz. akşam kullanmaya başlayacağım gözlemlediklerimi yazarım. Gelecek sürekli IPTV yönüne gidiyor bu nedenle DM 800'ün yanına bunu koymakta fayda olacağımı düşündüm.
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    0 Toplam

Standart Android Tabnlı Uydu alıcı Kullananlar

Selam arkadaşlar Andorid tablanlı uydu alıcı kullana arkadaşlar varsa buradan faydalı apk'lar hakkında birbirimize bilgi verelim. Bu akşam itibari ile Atlanta G5 kullanmaya başlayacağım faydalı bulduğum herşeyi paylaşırım daha tecrübeli arkadaşlardan da yönlendirme bekliyorum iptv cccam vs konularda en stabil uygulamalar ve kanal listesi düzenleme konusunda.
    AlıntıAlıntı

Senior Member serkanguzel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    1 Bu Konu icin
    4.476 Toplam

Standart Cevap: Android Tabnlı Uydu alıcı Kullananlar

Android cihazlarda uydu işlevleri, android sistemi içinde tali bir bölümdür sadece... % 5 gibi.

Yani android cihazların uydu işlevlerini, enigma2 cihazların konforunda kullanmak mümkün değildir.

Android cihazlara donanım parçası olarak, uydu tuner 'inin entegre edilmesiyle, uydu yayınlarını alabilir hale gelmiştir.

İlaveten; TV'ye bağlanan android cihazlar, cep telefonlarında çalışan android işlevleri gibi, efektif kullanımlı değildir. Browser ve diğer medyatik erişimler PC'ye göre oldukça zahmetlidir. Tabi bu ifade ettiklerimi, kullanıcı cihazı kullanmaya başladıktan sonra eksiklik olarak görüp anlayabilmektedir.

TV'de de aynı konforu sağlayabilmek için, aşağıda önerdiğim cihaz bileşimleri kullanılmalıdır.

Alt segmentte : 230 dolar 'lık bir ürün ;
    [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]

Orta segmentte : 490 dolar 'lık bir ürün ;
    [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]

+

HD TV kartı ;

Kolay gelsin.
    Doğru bilginin adresi...

Geneli ingilendiren sorulara PM'den yanıt veremiyorum.
    Katılımcıların yararlanabilmesi için, sorularımızı açık alandan sormaya özen göstermeliyiz.
    Anlayışınız için şimdiden teşekkürler.
    AlıntıAlıntı

4. Teşekkür edenler:

Elvis (19.08.2015)

0 Bu Konu icin
    0 Toplam

Standart Cevap: Atlanta G5 Android Receiver Kullananlar

Merhaba,
    Ürünü dün kullanmaya başladım. Öncelikle şunu belirteyim Avermedia TV kartım ve DM 800 PVR de kullanıyorum. En çok merak ettiğim konu CCCAM'ı mı çalıtırabildim çok stabil gerçekten sorun olmadı. IPTV üyeliğim için m3u dosyamı usb stick ile okuttum ondada sorun olmadı dm800 ile kullandığım herşeyi kullanabildim. Türk bir firma olmasının ilkkez bir artısını gördüm oda Türklerin kullanabileceği IPTV uygulamlarını içine default kurmuşlar MARALIPTV güzel bir ygulama şifresiz tüm kanalları sorunsuz izleme şansı internet olsun yeter yurtdışındaki kişiler için iiyi bir uygulama neyse uygulama kısmını geçiyorum androidde ne kullanabiliyorsanız burada da var. Teknik olarak güzel ve kötü yanlarına gelirsek. Zamanlamalı kayıt ve izlerken kaydetme özelliği var,kanal geçişleri güzel ve hızlı sadece bazen kanal geçişinde çözünürlük sorunu olup görüntüyü tam yayamıyor 2. kez okleyinde düzeliyor burada yazılımsal bir düzeltme gerekli. Görüntü kalitesi DM800'den pek farklı değil arayüzü hızlı. Benim en hoşuma giden yanı şu ana kadar İmternet varsa TV var bu cidden güzel uydu olmasada gerek kendi IPTV üyeliğim gerekse maraliptv ile her türk kanalarını izleyebiliyorsunuz, cccam ınızıda kullanabiliyorsunuz ve 2. kumandada optik tuş var mause gibi kullanım sağlyor ve kalvye var arkasında o nedenle internet ve diğer uygulamaları kullanmak düşünüldüğü kadar zor değil. ileride ne sıkıntı olabilir tabiki bir enigma 2 stabilitesinde olmayabilir bunu zamanla göreceğim ama dm800 ü cccam için geçmişte almıştım şimdide teknoloji IPTV'ye kayıyor ve IPTV konusunda dm800'e göre çok daha stabil ve daha fazla alternatif uygulama şansı mevcut. Biraz daha inceledikten sonra farkettiğim eksikleri paylaşacağım açıkcası buglar olacaktır diye tahmin ediyorum ama software updatelerini firma yapıp otomatik güncelleme var görünüyor bunu hayata geçirebilirse kağıtta kalmassa eğlenceli bir alet.
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    0 Toplam

Bu cihazların asıl üreticisi firmayı bulsak aslında uyumlu firmwareları kendimizde rahatlıkla yükleyebiliriz. G4&g5 kullanıp atlanta'nın aslında hangi üreticinin malı olduğunu bilen var mı?
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    4.476 Toplam

Dreambox'larla aynı kalitede, aynı keskinlikte görüntü vermesi mümkün değildir !

DM800se ;

Bu android cihazların ürettiği HD görüntüler, ancak enigma2 cihazların SD görüntü seviyesine ulaşabilir.

Android'lerin SD görüntüsünü ise, varın siz düşünün...

Diğer kullanım özelliklerine ayrı ayrı değinmek istemiyorum. Çünkü kullanıcı zaman içinde çok sayıda eksikliği kendisi görecektir.

Benim tabirimle android cihazlar, bebe - şebe işidir.
    Konu serkanguzel tarafından (20.08.2015 Saat 11:39 ) değiştirilmiştir.
    Doğru bilginin adresi...

Katılımcıların yararlanabilmesi için, sorularımızı açık alandan sormaya özen göstermeliyiz.
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    0 Toplam

Görüntü olarak dm800'ün gerisinde kalıyor bencede, zaten amacım biri iyi biri kötü demek değil 2 sinede sahibim hatta kullanmadım avermedia digital katımda var almak isteyen olursayazabilir birbirlerinin eksiklerini kapatıyorlar benim açımdan IPTV ve bazı iptv uygulamalrının varlıgı nedeni ile atlanta ile önceliğim IPTV diğer konularda dm800'ün zate eksik bir yanı yok. Bu ürünü aslında android box yanında receiver var olarak düşünmek gerekli. Keşke keskinlik vs gibi detaylı renk ayarlama opsiyonları olsaymış parlaklık kontrast doygunluk casnlılık gibi 4 ayar var sadece.
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    0 Toplam

Serkan hocam bir sorun olacak burada görüntü kalitesini belirleyen dvbs nin kalitesimidir yoksa işlemci ve GPU mudur?
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    4.476 Toplam

Alıntı romulus52 Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    Serkan hocam bir sorun olacak burada görüntü kalitesini belirleyen dvbs nin kalitesimidir yoksa işlemci ve GPU mudur?
    Medyatik tip compact cihazlarda, GPU birimi, processor( işlemci )'e entegredir. Yazılımın içinde kök yazılım olarak tabir edilen yazılımın içinde codec yaması vardır. İşte kök yazılım + işlemciye bütünleşik çalışan GPU birimi ikilisi, cihazın görüntü kalitesini oluşturur.

Medyatik özellikli cihazların görüntü kalitesinde; derinlik, keskinlik gibi detaylara önem verenlere android cihazlar kesinlikle uygun değildir. Çünkü, android'lerde kullanılan, amlogic, snapdragon v.s. işlemcilerin, keskinlik-derinlik üretme yetenekleri son derece kısıtlıdır ( Resolution depth )

Keskinlik-derinlik ve kaliteli görüntü arayanlara, 3ncü mesaj'ımda link'ini verdiğim, güçlü işlemcilere sahip cihazlardan edinmelidir !
    Konu serkanguzel tarafından (20.08.2015 Saat 13:26 ) değiştirilmiştir.
    Doğru bilginin adresi...

AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    0 Toplam

O zaman bazı ürünler var android hem cpu hemde gpu su olan butip ürünleri tercih etmek gerekli Mali GPU olanlarda grafik işlemeyi CPU değil GPU mu yükleniyor.
    AlıntıAlıntı

1. sayfa - 2 sayfa var 12 SonuncuSonuncu