turk-dreamworld.com Sitesine Hoşgeldiniz.

3. sayfa - 8 sayfa var BirinciBirinci 1234567 ... SonuncuSonuncu
71 sonuçtan 21 ile 30 arası

Konu: en iyi lnb

TDW Team-Mod. dreamroma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Total 'Thanks' Received by This User :
    0 Bu Konu icin
    72.237 Toplam

Standart Cevap: en iyi lnb

tesekur ederim Usta siparis verdim simdi insallah iyi bir lnb dir elimde 5 tane daha lmb var birde bunu deneyeyim belki sinyalde biraz artis olur herhalde.
    AlıntıAlıntı

TDW Team-S-Mod. kocahaydar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    111.731 Toplam

Iyi LNB ye benziyor...
    Deneme sonucunu burda paylasirsaniz memnun oluruz.

Sundugum tüm dosyalar test amaclidir.
    Yanlis kullanmada veya herhangi bir problem oldugunda herkes kendisi sorumludur.
    Kesinlikle Mesuliyet kabul etmiyorum.
    AlıntıAlıntı

Senior Member serkanguzel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    2 Bu Konu icin
    4.479 Toplam

Alıntı dreamroma Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    arkadaslar ben bu lnb almayi dusunuyorum bu lnb yi direk 4 tane uydu alicisina taka biliriz degilmi.

MTI AK54-XT2N High Line Quad LNB, 40 mm, 0.2 dB

[Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    4 çıkışlı için bu modeli tavsiye ederim. Diğer 4 çıkışlı LNB'lerde çıkışlarının bir birini etkilemesi olasıdır.
    Doğru bilginin adresi...

Geneli ingilendiren sorulara PM'den yanıt veremiyorum.
    Katılımcıların yararlanabilmesi için, sorularımızı açık alandan sormaya özen göstermeliyiz.
    Anlayışınız için şimdiden teşekkürler.
    AlıntıAlıntı

4. Teşekkür edenler:

sonic (30.09.2015) , dreamroma (26.09.2015)

2 Bu Konu icin
    72.237 Toplam

Alıntı kocahaydar Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    Iyi LNB ye benziyor...
    Deneme sonucunu burda paylasirsaniz memnun oluruz.
    Tamam Usta lnb elime gecince sonucu buraya yazarim simdi kulandigim lnb ler altaki resimde en iyi verimi titanium markadan aliyorum simdi
    [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    AlıntıAlıntı

6. Teşekkür edenler:

kocahaydar (26.09.2015) , d-king (26.09.2015)

1 Bu Konu icin
    72.237 Toplam

Alıntı serkanguzel Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    4 çıkışlı için bu modeli tavsiye ederim. Diğer 4 çıkışlı LNB'lerde çıkışlarının bir birini etkilemesi olasıdır.
    Usta siparis etim eger iyi bir sonuc alamaz isem iki hafta icinde tekrar iyade ederim sonra sizin verdiginiz lnb yi denerim Usta.
    AlıntıAlıntı

8. Teşekkür edenler:

serkanguzel (26.09.2015)

Administrator Elvis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    5.913 Toplam

Alıntı serkanguzel Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    Geçenki nilesat olayına bende geçici çözüm olarak aynı LNB leri kullandım %15 kadar fazla sinyal kazandım ilerde sağlıklı olsun diye 150 ilk takacağız.
    Kim Hakkımda ne Düşünüyorsa Allah ona 10 Mislini Versin

AlıntıAlıntı

Senior Member serkanguzel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    6 Bu Konu icin
    4.479 Toplam

Alıntı Elvis Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    Geçenki nilesat olayına bende geçici çözüm olarak aynı LNB leri kullandım %15 kadar fazla sinyal kazandım ilerde sağlıklı olsun diye 150 ilk takacağız.
    Elvis ustam,

LNB seçimi ile alakalı detayda kalan bir husustan daha bahsetmem gerekirse;

Sinyalini sınırda aldığınız yada yayında gidip - gelme türünden sıkıntı yaşanan herhangi bir frekans'ı, LNB değiştikten sonra, kırılmasız ve istikrarlı bir sinyal ile alınabiliyorsa, o LNB'nin performansı daha iyi diye değerlendirebiliriz.

Biraz daha açmak gerekirse; LNB'yi değiştirdikten sonra, sinyal seviyesi yükseliyor, ancak yayındaki kırılmalar devam ediyorsa, LNB'nin gürültü oranı yüksek demektir.

İşte bu nedenle LNB'nin performansını değerlendirirken, daha önceki LNB ile kırılmalı alınan yayın, yeni LNB ile kırılmasız olarak geliyor mu, ona bakmamız lazım.

Yani diyeceğim, LNB değişimi ile sinyal seviyesinin yükselmesi tek başına yeterli değildir.

Peki bu gözlemleri, PC üzerinden nasıl yapabiliriz ?

Enigma2 cihaz kullananlar şu programcık ile gözlemleyebilir ;

Cihaz IP adresini girip çalıştırınız !

1. db( SNR ) ; Signal to Noise Ratio( db ) = Sinyalin Desibel Cinsinden Oranı( Sinyal kalitesini Gerçeğe en yakın hali ile görebiliriz. db cinsi sinyal kalitesi, 0 - 24 arasında değişir. )

2. SNR ; Signal to Noise Ratio = Sinyalin Gürültü Oranı ( Sinyal kalitesi anlamına gelir. )

3. ACG ; Automatic Gain Control = Otomatik Kazanç Kontrolü ( Sinyal gücünü ifade eder. )

4. BER ; Bit Error Rate = Bit Hata Oranı ( Sinyal gönderimindeki hata oranını gösterir. )

Sinyalin bu teknik ölçümleme türleri içinden 1nci maddedeki db cinsi, sinyal ölçümlemesini biraz daha açmak gerekirse;

Uydu vericileri( transponder ) üzerinden aktarılan sinyal gücü hiç bir zaman % 100 olmaz. Sebebi, eğer uydu transponder'in sinyal % 100 seviyesi ile arz yüzeyine gönderilirse, uydu transponder'lerinin arızalanması kuvvetle muhtemeldir. Uydunun uzun ömürle hizmet edebilmesi için, transponder'lerden arz yüzeyine sinyal gönderimi, 4/3 oranına yakın bir güçle ışınlanır. ( Uydulara göre değişmekle birlikte, aşağı-yukarı bu şekildedir. )

Uydu transponder'inden sinyalin % 100 güçle gönderildiğini farzedersek, bunun db( desibel ) cinsinden, 24 db eder.

Uydu transponderinden sinyalin 4/3( yani % 75 ) güçle gönderildiğini farzedersek, 18 desibel'e tekabül eder.

Uydular üzerinden sinyal ölçümleme yaparken görebileceğimiz en iyi sinyal seviyesi, desibel cinsinden 18 db'dir.

Yani, 18 desibellik bir sinyal alımını, maksimum bir seviye olarak kabul edebiliriz.

1nci madde ile ilgili bu detayları vermekte maksat, cihazımıza ulaşan sinyal seviyesinin, gerçeğe çok yakın seviye ile görebildiğimiz içindir. db cinsi sinyal seviyesi ölçümleme tekniğinde; cihazların tuner'i bir hesaplama yapmaktadır. Bu hesaplama neticesi cihazlar, sinyalin seviyesini, gerçek değerlerine yakın bir değerle hesaplamak suretiyle, çıktı olarak vermektedir. İşte bu nedenle, her zaman sinyal kalitesini, db cinsi üzerinden takip etmeliyiz.

Sizleri bu türden detay içeren teknik terim ve kavramlarla daha fazla sıkmadan, verdiğim resim üzerinden kullanıcının anlayacağı şekilde BER 'i de açıklamam gerekirse;

BER'in ; 0( sıfır ) olması, cihazımıza ulaşan sinyalin, seviyeden bağımsız( yani sinyal seviyesini dikkate almaksızın ) iyi olduğu anlamına gelir. BER'de 0( sıfır )'dan daha yüksek değerler görüyorsak, anten ayarsızlığı, LNB kalitesizliği, kablo kalitesizliği, uydu transponder'inin sinyal çıkış gücünün düşük olması, uzak uydunun sinyalinin cihazımıza sınırda ulaşması gibi sebepler ile daha birkaç sebebi daha olabilir.

Bütün bu izahatlerden sonra, anten tam ayarlı, LNB tam ayarlı, kablo kalitesi iyi ise;

Kırılmalı gelen yayın için, LNB değiştirip tekrar test ettiğimizde, kırılma sorunu bertaraf edilmişse, önceki LNB'nin gürültü oranının yüksek olduğu anlaşılmış olur.

Epeyce uzun bir anlatım oldu. Umarım sizleri fazlaca sıkmamışımdır.

Saygılar, sevgiler.
    Konu serkanguzel tarafından (26.09.2015 Saat 21:15 ) değiştirilmiştir.
    Doğru bilginin adresi...

Geneli ingilendiren sorulara PM'den yanıt veremiyorum.
    Katılımcıların yararlanabilmesi için, sorularımızı açık alandan sormaya özen göstermeliyiz.
    Anlayışınız için şimdiden teşekkürler.
    AlıntıAlıntı

11. Teşekkür edenler:

audi06_19 (27.09.2015) , santamaria (26.09.2015) , RATUS42 (26.09.2015) , ViaHussun (26.09.2015) , Elvis (26.09.2015) , dreamroma (26.09.2015)

Banned NEXX45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    173 Toplam

Alıntı dreamroma Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    Usta siparis etim eger iyi bir sonuc alamaz isem iki hafta icinde tekrar iyade ederim sonra sizin verdiginiz lnb yi denerim Usta.
    siparişini verdiğin aldığın mti beyaz 0.2 4 çıkışlı lnb ben kullanıyorum invacom 0.3 tek çıkışlı lnbden daha iyidir sharp beyaz 0.4 sharp siyah 0.6 yanına gelemez mtiyi iyade edeceğine inanmam bir nedenide isveçte arkadaşım kullandı TÜRKSAT için ben ondan sonra aldım tavsiye edilen lnb ler ile mti lnb yi karıştırma fark var tek uyduda sabit antende kullanmıyorum motorlu anten 1.50 cm de kullanıyorum alttaki yapılan testtir görün mti lnb nin nasıl olduğunu

mti 0.2 4 lü lnb resimlere ile verecem ve devamı resimler ile gelecek

lnb montajda ortada durmaktadır ince ayarını yaparsanız çok iyi randıman alırsınız sd bir uydu cihazı ile bu kadar kanal almak manisada mümkün değildir invacom 0.3 lede mümkün değildir sharp beyaz 0.4,sharp siyah 0.6 gardiner 0.7 malesef bu mti 0.2 beyaz 4 lü lnb deki kadar randıman alınmamıştır bu yazıdan sonra kimse yalan yanlış bilgiler vermesin ordan burdan duyduğunuz usta çok iyi bilen işinde hakim kişileri unutun ölçümleri yok satvinder şununla veya en iyisi olan piyasada çok pahalı olan alınması dahi 5000 tl olan neyle ölçerseniz ölçün mti 0.2 beyaz 4 lü lnb şuan 1 numaradır 1 de şu mesele var yok şu fiyatta olan lnb daha iyi ucuz olarak bunlarıda unutun bu verilen bilgiler gerçektir 4 çıkışlı lnbler tek çıkışlı diyenleride unutun ofset antende ofset parabol antende parabol diyenleride unutun bunların hepsi yalan yanlış bilgilerdir gerçekleri okuyun bundan sonra herhangi bir parçayı önerip arkasından sorduğunuzda banane diyenleride unutun gerçek sadece gerçek manisada alınması çok zor olan frekansları alıyorum 1.50 mega parabol antende motorluda hepinize saygılarımla resimlerin yazıların devamı gelecektir bu sayfada bişey daha söyleyim bu lnb yi saklamışsınız eyer isvecte arkadaşıma aldırıp denemiş olmasaydı dediği şudur invacomdan daha iyidir bu lnb canel master 180x190 antende

buda son durumun flimidir

1 ci ve 2 ci resim monte edilmiş halidir

3 cü resim next 2000 ile montaj yaptıktan sonra tartığım kanal kapsitesidir

4 cü resim saatlere dikkat edin bu saatte yayını seyredebiliyorum bu lnb ile

bunlar lnb nin takmadan önceki resimleridir

bu resimleri daha önce gece verdim saatlere bakın ince ayar yapmadan verdim

bunlarda son resimler şuan var piyasada geçen hafta ben istanbulda hepsi dijitalden aldım 152 tl verdiğimiz bilgi çok önemlidir altta resimlere bakın kanal sayıları burada bu kadar kanal 1.50 uydu çanağı ile mümkün değil bu vereceğim olan bilgiyi kimse beklemiyordu inşallah fiyatını yükseltmezler denemediğim için tekli ve çiftlisinden bilgim yoktur yanlış bilgi vermiyecem

sitenin sponsoru olduğu için aldığım siteyi vermemde bir sakınca yoktur sadece ben kendim gidip aldım onlardan onlar dahi tahmin etmemişlerdir

Konu NEXX45 tarafından (26.09.2015 Saat 23:23 ) değiştirilmiştir. Sebep: Forum link'i kaldırıldı.
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    72.237 Toplam

Bende yurtdışında oturuyorum yukarda paylastigim resimdeki lnb lerden fazla iyi verim alamadim bu lnb almaya karar verdim haftaya elime gecer bende kullandigim lnb ler arasindaki faki yazarim.
    AlıntıAlıntı

Banned NEXX45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    173 Toplam

açık bilgi yazıyorum okuyun isvecte canel master 180x190 antende mti 0.2 beyaz 4 çıkışlı lnb arkadaşım kullanmıştır TÜRKSAT 42 derecede invacom 0.3 den randıman alamadı
    Konu NEXX45 tarafından (26.09.2015 Saat 23:36 ) değiştirilmiştir.
    AlıntıAlıntı

3. sayfa - 8 sayfa var BirinciBirinci 1234567 ... SonuncuSonuncu