turk-dreamworld.com Sitesine Hoşgeldiniz.

2. sayfa - 59 sayfa var BirinciBirinci 1234561252 ... SonuncuSonuncu
588 sonuçtan 11 ile 20 arası
    Senior Member serkanguzel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Total 'Thanks' Received by This User :
    1 Bu Konu icin
    4.476 Toplam

Standart Cevap: Irdeto 0664 Sohbet

Filbox modülde açılan filbox yayınları için, bir başka çözüm şekli de; modülün flash belleğini söküp, flash programmer ile dump alıp, bir başka modülün flash belleğine kopyalamaktır.

Bir ara içini açıp bakmıştım. Filbox modülün flash belleğine ait bacakları, kemik macunu kapatmışlar.

Modülün bacaklarındaki kemik macunu, dişçilerin kullandığına benzer, en ince uçlu oyucu gırgır aparatı ile temizlemek lazım.

Modülün fiyatı 100 TL olunca, yapılacak işleme değmeyecek.
    Doğru bilginin adresi...

Geneli ingilendiren sorulara PM'den yanıt veremiyorum.
    Katılımcıların yararlanabilmesi için, sorularımızı açık alandan sormaya özen göstermeliyiz.
    Anlayışınız için şimdiden teşekkürler.

2. Teşekkür edenler:

endebar (14.10.2015)

Senior Member qazi_74 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    12 Toplam

Evet, ben 99 tl ye aldim sadece modul verdiler cihaza takiyorum calisiyor icnde kart yok

Tahminim key var
    ********* VATAN MILLET SAKARYA **********

TDW Team-S-Mod. Tilki1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    3 Bu Konu icin
    922 Toplam

Alıntı serkanguzel Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    Filbox modülde açılan filbox yayınları için, bir başka çözüm şekli de; modülün flash belleğini söküp, flash programmer ile dump alıp, bir başka modülün flash belleğine kopyalamaktır.

Bir ara içini açıp bakmıştım. Filbox modülün flash belleğine ait bacakları, kemik macunu kapatmışlar.

Modülün bacaklarındaki kemik macunu, dişçilerin kullandığına benzer, en ince uçlu oyucu gırgır aparatı ile temizlemek lazım.

Bu fikri begendim, bunu bir test etmek lazim.
    Ben bir tane trden ismarliyayim.
    Geri kalan donanim zaten var, alt tarafi 30 avroya patlar.

5. Teşekkür edenler:

dijitalxyz (19.11.2015) , serkanguzel (13.10.2015) , asef (13.10.2015)

7 Bu Konu icin
    4.476 Toplam

Alıntı Tilki1 Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    Bu fikri begendim, bunu bir test etmek lazim.
    Ben bir tane trden ismarliyayim.
    Geri kalan donanim zaten var, alt tarafi 30 avroya patlar.
    Size gerekli olacak aletleri yazayım yine de...

Aletler ;

Mini taşlama : Örnek şunun gibi, daha ince taşlama uçları gerekli olacak ;
    [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]

Mini punta kaynak makinası : Örnek şunun gibi ;
    [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]

Flash Programmer : Örnek şunun gibi, daha ucuz flash programmer'ler de olabilir ;

Üflemeli havya : Örnek şunun gibi ;

Işıklı mercek ; Örnek şunun gibi ;
    [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız], Tel:212-254 11 68

Malzemeler ;

- Kurşunsuz iyi kalite lehim

- Board zemini için macun lehim yada sıvı lehim.

- Üflemeli havya üfürürken, board zemininin bozulmasını önleyen yumuşatıcı/yumuşaklık veren reçine.

Filbox modülün flash belleğinden dump aldıktan sonra ; Alınan dump, aşağıdaki modüllerden birine yüklenince, filbox modüle dönüşmüş olacaktır.

- Eski; viaccess, Irdeto, cryptowork, conax, Aston/Seca( mediaguard ) modül/modüller. Bu modüllere saydığım şifrelemelere ait dump'lardan biri yüklenirse; modül, yüklenen şifrelemeye ait modüle dönüşmüş olur.

Ustalık ve el melekesi ; Elektronik tamir işlerinden anlamak.

Bu detayları vermekten bir diğer maksat ise; forumda bu konu başlığını okuyan arkadaşların, basit bir işlem olmadığını anlaması içindir.

Kolay gelsin.
    Konu serkanguzel tarafından (13.10.2015 Saat 20:19 ) değiştirilmiştir.
    Doğru bilginin adresi...

Katılımcıların yararlanabilmesi için, sorularımızı açık alandan sormaya özen göstermeliyiz.

7. Teşekkür edenler:

dijitalxyz (19.11.2015) , ismailglr (3.11.2015) , msenoz (16.10.2015) , Tilki1 (14.10.2015) , sonic (14.10.2015) , atlas (14.10.2015) , ViaHussun (13.10.2015)

Banned izmirli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    2 Toplam

Alıntı serkanguzel Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]

Siz hangi zamanda kaldınız o mantıkla kartlı yayınlarda da kart kopyalayarak örneğin dt ve dsmartın kartını çoğaltılırdı o kadar basit bi sistem yaparlarmı artık yasal kartları bile farklı cihazlarda okuyup yayınları açmasının engellendiği bi zamandayız herşey dışında zaten doğal olarak çalışmaz çünkü o yazılım o modüln işlemcisine özeldir donanım yazılım uyumsuzluğu olur, tipik türk aklı şimdi neden bu ülkeden gerçek hacker çıkmadığı belli...

4 Bu Konu icin
    4.476 Toplam

Alıntı izmirli Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    Siz hangi zamanda kaldınız o mantıkla kartlı yayınlarda da kart kopyalayarak örneğin dt ve dsmartın kartını çoğaltılırdı o kadar basit bi sistem yaparlarmı artık yasal kartları bile farklı cihazlarda okuyup yayınları açmasının engellendiği bi zamandayız herşey dışında zaten doğal olarak çalışmaz çünkü o yazılım o modüln işlemcisine özeldir donanım yazılım uyumsuzluğu olur, tipik türk aklı şimdi neden bu ülkeden gerçek hacker çıkmadığı belli...
    La dingil ! Sen önce kendi birikimine bak ta öyle konuş...

Her yerde yırtık dondan çıkar gibi çıkıyorsun. En son adamın biri, SU'da aldığı log ile senin kaçırttı. Daha detay vermeyeyim şimdi.

Her yerde aynı hareketi yapıyorsun. Önce tahrikle aksini iddia edip, olabilirliğini öğreniyorsun. Ondan sonra varsa bir istifaden yararlanmaya çalışıyorsun !?

Senin yaşının sayısından daha çok sayıda modül kopyaladım ben...

Bahsettiğim metotla, reality cam 'leri, matrix modüllere kopyalamak suretiyle, bir üyelikli adult kanalların parasıyla, yüzlerce kopya modül ile izleme yaptırdık millete...

Şimdi reklama girer, Karaköy'deki firmanın adını vermeyeyim. O firmaya kopya modülleri hazırlayıp satan kişi benim.

Adam gibi paylaşım yapacaksan yap, yoksa yaptırım uygulamak zorunda kalacağım.
    Doğru bilginin adresi...

10. Teşekkür edenler:

ekrem12 (1.12.2015) , dijitalxyz (19.11.2015) , golf (21.10.2015) , atlas (14.10.2015)

Vip Member endebar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    2 Bu Konu icin
    4.434 Toplam

Anlatılmak istenen modul ve kart eslesmesi gerektigi ama filbox modul ve kart eslestiriyor mu ? onu bilmiyoruz
    dt ds de her modulun ayrı seriali var merkez kart ve modulu eslestirdiginde bir daha o kartı baska modulde kullanamıyorsun
    filbox ta aynı durumun soz konusu oldugunu sanmıyorum
    yani kart ve modul eslestirmesi yoktur dune kadar sadece kart cıkarmayı dusunuyorlardı neden eslestirme gibi extra bir maliyete girsinler

yani serkanguzel ustanın dedigi gibi modul kopyalanıp karta ihtiyac kalmadan kullanılabilir ama zaten modulun kendisi o kadar bu zahmete girmeye gerek var mı ?
    o da ayrı konu

12. Teşekkür edenler:

dijitalxyz (19.11.2015) , serkanguzel (14.10.2015)

1 Bu Konu icin
    4.476 Toplam

Öncelikle iki farklı donanım olmalı ki, eşleştirmeden bahsedebilelim. Yani smartcard olacak. Modül smartcard'ın ID'disine eşleştirilecek...

Direkt modül marifeti ile açılan donanımlar üzerinde eşleştirme olmaz.

Çünkü sadece bir( 1 ) donanım var. O da modülün kendisidir.

Birde modül üzerinden çalışan şifrelemelerle ilgili küçük bir ipucu vereyim.

Modülün içine gömülü( embedded ) vaziyette gelen şifrelemede; modüle yüklenen şifreleme, paket şifrelemedir. Anlamı, yayıncı firma, yayınlayacağı kanallar için, şifrelemeyi bir defa gömdürür. Ondan sonra, seri olarak çıkarılmış donanımlar satışa sunulur.

Bu tip embedded şifrelemeli çıkarılmış donanımlarla yapılan yayınlarda maksat, şifreleme giderlerinin minimum düzeye indirilerek, tüketicilere ucuz ürün sunmaktır. Yani yayında kullanılacak şifreleme parametreleri, bir defa flash belleğe gömülür ve sistem öngörülen doğrultuda hizmet etmeye başlar.

Buraya kadar yazdıklarımı, geçmişte forumlarda Türkçe olarak hiç paylaşmadım.

Gömülü sistemlerde, sistemin bu şekilde işlediğine dair, İngilizce olarak bir çok official bilgi bulunabilir. Yani paylaştıklarım bir sır değil...

Konuyu tekrar filbox'a getirecek olursak;

Milletten tanesi, 10 TL ile 20 TL arası, yukarıda bahsettiğim modülleri toplayacaksın. İçini açacaksın. Bi ton bilgi birikimi ve işçilik harcayacaksın. Ondan sonra modülün tanesi 50 TL'den satacaksın. Değer mi ? Değmez !

İşte 11 nci mesajımda, "yapılan işleme değmez" demiştim.

Elinde bahsettiğim 5 türde modül olupta, hobi olarak uğraşmak isteyenler için yine de değer. Malum maksat hobi/hobiler olunca, herşey için uğraşmaya, para harcamaya değer...

Saygılar, sevgiler.
    Doğru bilginin adresi...

14. Teşekkür edenler:

dijitalxyz (19.11.2015)

Banned izmirli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    2 Toplam

La dingil ! Sen önce kendi birikimine bak ta öyle konuş...

Her yerde yırtık dondan çıkar gibi çıkıyorsun. En son adamın biri, SU'da aldığı log ile senin kaçırttı. Daha detay vermeyeyim şimdi.

Her yerde aynı hareketi yapıyorsun. Önce tahrikle aksini iddia edip, olabilirliğini öğreniyorsun. Ondan sonra varsa bir istifaden yararlanmaya çalışıyorsun !?

Senin yaşının sayısından daha çok sayıda modül kopyaladım ben...

Bahsettiğim metotla, reality cam 'leri, matrix modüllere kopyalamak suretiyle, bir üyelikli adult kanalların parasıyla, yüzlerce kopya modül ile izleme yaptırdık millete...

Şimdi reklama girer, Karaköy'deki firmanın adını vermeyeyim. O firmaya kopya modülleri hazırlayıp satan kişi benim.

Adam gibi paylaşım yapacaksan yap, yoksa yaptırım uygulamak zorunda kalacağım.
    eğer bu konuda saçmalıyosam zaten cevap vermeye tenezül etmenizede gerek yok hakaret içeren kelime kullanmanızada sonra mantıklı düşünü adamlar sizler gibi elektroniği lehim yapmaktan ibaret sanan kimselerin kıracağı basitlikte sistemi piyasaya sürerlermi adamlar batar be tersine mühendislik, matematik gerekli ortada bi gerçek var reality cam veya benzer skycrypt sistemleriyle bu bir değil belki siz kopya ile emuyuda karıştıryorda olabiirsiniz,siz bu dünya ya modul döneminde ayak basmışsınız bense anaolg zamanında da d2mac discret11 (acaba bunların ne olduğundan haberiniz varmı bilmiyorum) zamanından beri bu işlerle uğraşıyorum, sonuçta attırırsanız attrırın forumdan ama dediğiniz yöntemle olmadığında da bu forumda yada diğer forumlarda utancını yaşıyacak olan sizsiniz benden söylemesi...ondan sonrada bilgiçlik taslıyacakmısınız merak ediyorum benim için önemli değil ben reel dünyada yaşıyorumo logmeselesini anlamadım cw c0 falanmı?

0 Bu Konu icin
    4.476 Toplam

Alıntı izmirli Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    eğer bu konuda saçmalıyosam zaten cevap vermeye tenezül etmenizede gerek yok hakaret içeren kelime kullanmanızada sonra mantıklı düşünü adamlar sizler gibi elektroniği lehim yapmaktan ibaret sanan kimselerin kıracağı basitlikte sistemi piyasaya sürerlermi adamlar batar be tersine mühendislik, matematik gerekli ortada bi gerçek var reality cam veya benzer skycrypt sistemleriyle bu bir değil belki siz kopya ile emuyuda karıştıryorda olabiirsiniz,siz bu dünya ya modul döneminde ayak basmışsınız bense anaolg zamanında da d2mac discret11 (acaba bunların ne olduğundan haberiniz varmı bilmiyorum) zamanından beri bu işlerle uğraşıyorum, sonuçta attırırsanız attrırın forumdan ama dediğiniz yöntemle olmadığında da bu forumda yada diğer forumlarda utancını yaşıyacak olan sizsiniz benden söylemesi...ondan sonrada bilgiçlik taslıyacakmısınız merak ediyorum benim için önemli değil ben reel dünyada yaşıyorumo logmeselesini anlamadım cw c0 falanmı?
    Yav sen hala ne saçmalıyorsun !?

"reality cam veya benzer skycrypt sistemleriyle bu bir değil"

Reality cam ; sidsa tabanlıdır.

Sidsa tabanlı modül donanım sistemiyle, skycrypt sistemi birbiri ile nasıl benzeştirdin ? Yani hala saçmalamaya devam ediyorsun.

Ben birikimimi piyasadan elde etmedim. Piyasa benim birikimlerimden yararlandı.

Şu anda yurtdışında bir üniversitede çalışmaktayım. Beni tanıyan herkes bunu bilir zaten...

Hala boş atıp dolu tutmaya çalışıyorsun. Önceki mesajımda değindiğim gibi, bir işin olabilirliğini, bu şekilde kişileri tahrik ederek öğrenmeye çalışıyorsun. İlk mesajını oku bakalım. Aşağılama var mı, yok mu ? Aşağılama yapana nasıl yanıt verilir !?

İşte forumlarda, bu şekilde, aşağılık kompleksine kapılmış şekilde mesajlar yazmaya devam edersen, hiç bir şeyi tam öğrenemezsin.

Artık sana diyorum ki; git şurdan git ! Beni daha fazla sana çattırma...

Bildiğin teknik bir içerik varsa paylaş, hepimiz istifade edelim.

Bu konu başlığında, bana hitaben tekrar mesaj yazma ! Yazarsan yaptırım uygulayacağım.
    Doğru bilginin adresi...

2. sayfa - 59 sayfa var BirinciBirinci 1234561252 ... SonuncuSonuncu