turk-dreamworld.com Sitesine Hoşgeldiniz.

3. sayfa - 59 sayfa var BirinciBirinci 12345671353 ... SonuncuSonuncu
588 sonuçtan 21 ile 30 arası
    Vip Member endebar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Total 'Thanks' Received by This User :
    2 Bu Konu icin
    4.434 Toplam

Standart Cevap: Irdeto 0664 Sohbet

Alıntı serkanguzel Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    Öncelikle iki farklı donanım olmalı ki, eşleştirmeden bahsedebilelim. Yani smartcard olacak. Modül smartcard'ın ID'disine eşleştirilecek...

Direkt modül marifeti ile açılan donanımlar üzerinde eşleştirme olmaz.

Çünkü sadece bir( 1 ) donanım var. O da modülün kendisidir.

Birde modül üzerinden çalışan şifrelemelerle ilgili küçük bir ipucu vereyim.

Modülün içine gömülü( embedded ) vaziyette gelen şifrelemede; modüle yüklenen şifreleme, paket şifrelemedir. Anlamı, yayıncı firma, yayınlayacağı kanallar için, şifrelemeyi bir defa gömdürür. Ondan sonra, seri olarak çıkarılmış donanımlar satışa sunulur.

Bu tip embedded şifrelemeli çıkarılmış donanımlarla yapılan yayınlarda maksat, şifreleme giderlerinin minimum düzeye indirilerek, tüketicilere ucuz ürün sunmaktır. Yani yayında kullanılacak şifreleme parametreleri, bir defa flash belleğe gömülür ve sistem öngörülen doğrultuda hizmet etmeye başlar.

Buraya kadar yazdıklarımı, geçmişte forumlarda Türkçe olarak hiç paylaşmadım.

Gömülü sistemlerde, sistemin bu şekilde işlediğine dair, İngilizce olarak bir çok official bilgi bulunabilir. Yani paylaştıklarım bir sır değil...

Konuyu tekrar filbox'a getirecek olursak;

Milletten tanesi, 10 TL ile 20 TL arası, yukarıda bahsettiğim modülleri toplayacaksın. İçini açacaksın. Bi ton bilgi birikimi ve işçilik harcayacaksın. Ondan sonra modülün tanesi 50 TL'den satacaksın. Değer mi ? Değmez !

İşte 11 nci mesajımda, "yapılan işleme değmez" demiştim.

Elinde bahsettiğim 5 türde modül olupta, hobi olarak uğraşmak isteyenler için yine de değer. Malum maksat hobi/hobiler olunca, herşey için uğraşmaya, para harcamaya değer...

Saygılar, sevgiler.
    Bilgilendirme için teşekkürler filbox modül kullanmadğım için bilmiyorum modul ve kart sanıyordum o yüzden eşleştirmeden bahsettim
    sadece modülse flash okutulursa herşekilde kopyalanır
    sadece kart içinde aynı şey geçerli sonuçta bir kontrol mekanizması yok internete bağlı olsa ip kontrolu olsa vs vs 2 nci bir kullanıcı tesbit edilir ama uydudan tesbit etmek mümkün değil

modülü okumak kartı okumaktan çok daha basit olmasına rağmen viaccess kartlarının nasıl kopyalanıp dağıtıldığına tanık olduk
    şifreleme sistemi dünyanın en zor hiç bilinmeyen bir sistem bile olsa sorgulama olmadığı için kopyalanırsa tüm kopyaları kullanılır
    bunda anlasılmayacak birsey yok

şifreleme sisteminin i2 olması akıllara dt nin kullandığı sistemi getirdigi icin olanaksız gorunuyor olabilir ama aynı sey degil dt merkezden kart serialini ve cihaz serialini eslestirip cihaza ozel emm gonderiyor 20 dk bir sorgulama var
    diyelim kartı ve modulu kopyalamayı basardık o zaman dt de kopyalanır ama kartı okutmak zor olsa gerek moduldede istenilen kanallar yok cihazında flashı kopyalamadığı icin dt o yuzden imkansız
    cihazın flashı ve kartı kopyalasak bile abone olmadan aynı model cihazı nerden bulacaksınız bulsak bile ekrana cıkan koddan tüm cihazlar kapanacak
    dt mantıklı degil olmaz imkansız

ama zaten dt konusmuyoruz konu filbox modul ve serkanguzel ustad kopyalamanın nasıl yapılacagını yukarıda detaylı anlatmıs
    i2 modul ve ekipmanlar cok fazla maliyetli olacagınıda belirtmis sonucta hoby isi 99 lira orjinal almak varken 50 tl maliyeti olan bir modulu seri uretimle bile olsa 20 tl kar için kimse ticari olarak ugrasmaz ugrassada 70 lira sahteye vermek yerine 99 a orjinali alır herkes
    filboxta burdan yırtıyor zaten

üstad kusura bakma islemci ve flash konusunda senden daha bilgili olmama imkan yok oyle bir izlenim olusmasın
    olayı yanlıs anladım kart ve modul var sanarak eslesme ihtimalinden bahsettim kart olmadıgına gore moduldeki flash sökülürdüğü sürece tüm modüller kopyalanır
    isterse tüm dünyanın bilmediği yeni bir sifreleme sistemi olsun ne farkedecek orda yazanı digerine yazacaksınız bunda anlasılmayan birsey yok
    tek mission impossible deki gibi sana bir notum var oku video bitince playerin yanması gibi flash yerinden oynatılınca patlayan bir bubu tuzagı olursa okunmaz
    onun dısında sifreleme sisteminin hicbir önemi yok

Verdigin detaylı bilgiler icin tekrar tesekkurler

2. Teşekkür edenler:

dijitalxyz (19.11.2015) , serkanguzel (14.10.2015)

Senior Member qazi_74 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    12 Toplam

Ben aldim Filbox Modul, kart filan yok tek modul yayini aciyor, ama icinde ne varb ilmiyorum sizing yazdiginiz islemleri de ben zaten uygulayamam sadece yardimci olacak olan varsa birlikte beni yonlenderek bir seyler deneyebiliriz.
    ********* VATAN MILLET SAKARYA **********

Senior Member serkanguzel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    5 Bu Konu icin
    4.476 Toplam

@Endebar ustam, aynen değindiğiniz gibidir.

Verdiğim bilgilerde; zaten yeni bir şey değildir. Yıllar önce yaptığımız işlerdi. 3 - 4 tane adult kanal RealityCam'de bu şekilde işliyordu.

Bu modül içerisinden çalışan şifrelemeler; diğer smartcard'lı sistemlere göre biraz daha farklı işliyor.

Yani ticareten anlamı; "paket şifrelemeli ürünü satın al ve pazarla" mantığı yani...

Oysa DT'nin sisteminde, şifreci( Irdeto ) firma DT'nin yayınları devam ettiği müddetçe, sistemi işletmeye devam etmektedir. Uzaktan bağlanıp, sistemi devamlı kontrol altında tutmaktadır. Sürekli düzeltme ve düzenlemeler yapmak suretiyle, sistemin güvenliğini eşzamanlı sağlamaya devam etmektedir.

Tabiki bu işlemlerin DT yönünden bir maliyeti olacaktır. Şifreci firma bu işler için, 3 vardiye personel tahsis edecektir. Yazılım kullanacaktır v.s. v.s.

Paket sistemlerde, bu yazdıklarımın hiç birine gerek yok. Çünkü kontrol edilen yada işletmeye alınan bir şey yok. Embedded sistem içindeki bilgiler, kendi döngüsü içinde işlemeye devam ediyor. Geriye de, kurulu sistemi kopyalamak kalıyor yani...

Modülün içini açınca, 24+24=48 bacaklı 2 MB.lık flash belleğin bacaklarının, kemik macunu ile macunlanmış olduğu görülecektir. Kemik macunu kullanılmasının nedeni, özel ekipman kullanılmadan kemik macununu sökmek imkansızdır. Zaten imkansız olduğu içinde, macun özel uçlu yıpratıcılar yardımı ile flash belleğin bacaklarından ayıklanır. Bu işlem biraz zaman alıcı ve sabır göstermeyi gerektirir bir işlemdir. Hatalı işlem yapılması halinde, flash belleğin bacaklarını koparılabilir. Yada board'a zarar verilebilir. Kuyumcunun altın işlediği gibi, mercek altında dikkatli bir şekilde, macunu aşama aşama yıpratmak suretiyle sökmek gerekmektedir. Bu işlemde kullanılan yıpratıcı ucun kalınlığı, toplu iğnenin gövde kalınlığının yarısı kadar bir kalınlıktır. İğne ile kuyu kazmak misali diyebiliriz.

İşte macunu sökme işlemi hassas ve çok dikkat gereken bir işlem olduğu için, bu işlem bir defa yapılır. Alınan dump, önceki mesajımda belirttiğim 5 tipteki modüllerin flash belleğine kopyalanır. Dump'u alan kişi, dump datasını altın gibi saklar. Dump datası başkasının eline geçerse, eski modülleri açıp - dönüştürmek, modül başına 15 - 20 dakikalık bir işlemdir. Dump datası, kopya modül satışı yoluyla başkasının eline geçmesin diye, modülü dönüştüren kişi, kopya modüle tekrar kemik macunu sürmek suretiyle, kendi emeğinin başkalarının eline geçmesini zorlaştırır. Çünkü ekmek yiyecek !

Flash belleğin bacakları macundan temizlendikten sonra, üflemeli havya ile flash bellek board'tan ayrılır. TSOP 48 adaptörü yardımı ile flash belleğin, flash programmer üzerinde dump'ı alınır.

Saygılar, sevgiler.
    Konu serkanguzel tarafından (14.10.2015 Saat 14:17 ) değiştirilmiştir.
    Doğru bilginin adresi...

Geneli ingilendiren sorulara PM'den yanıt veremiyorum.
    Katılımcıların yararlanabilmesi için, sorularımızı açık alandan sormaya özen göstermeliyiz.
    Anlayışınız için şimdiden teşekkürler.

5. Teşekkür edenler:

dijitalxyz (19.11.2015) , atlas (14.10.2015) , 67sefa (14.10.2015) , endebar (14.10.2015) , nasre (14.10.2015)

Senior Member mustafa6157 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    58 Toplam

bu filbox terli platform değil mi???

Senior Member derdiman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    55 Toplam

peki bu sistem işe yarıyacak mı bence hayır teknoloji gelişti mutlaka okuma koruması vardır o flashın öyle olsaydı şimdiye kadar el altından satışlar başlamış olurdu artık hiçbirşey eskisi gibi değil zaten öyle olsaydı izlenemeyen paketler izlenirdi hacker lerinde sistem değiştirmesi gerekli teknoloji eski kalıyor zaten olsaydı sky it hd ler açılırdı kullanılan sistem çok sağlam kimse heveslenmesin şirketten bilgi sızmadıkça bu işler olmayacak !!!!!

1 Bu Konu icin
    4.476 Toplam

Alıntı derdiman Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    peki bu sistem işe yarıyacak mı bence hayır teknoloji gelişti mutlaka okuma koruması vardır o flashın öyle olsaydı şimdiye kadar el altından satışlar başlamış olurdu artık hiçbirşey eskisi gibi değil zaten öyle olsaydı izlenemeyen paketler izlenirdi hacker lerinde sistem değiştirmesi gerekli teknoloji eski kalıyor zaten olsaydı sky it hd ler açılırdı kullanılan sistem çok sağlam kimse heveslenmesin şirketten bilgi sızmadıkça bu işler olmayacak !!!!!
    Flash bellekten dump almak nedir, bilir misiniz ?

Yani profesyonel tamir kitinden bahsediyorum. Yani dump almak.

Yani dump'a alınmaya karşı, bahsettiğiniz türde bir koruma mümkün değildir. Zaten böyle bir koruma olsaydı, dump alma aygıtları ürün olarak sunulmazdı.

PC board'u, notebook ve Uydu cihazından tutunda çok sayıda digital ekipmanda flash bellek bulunur. Flash bellekte arıza yada flash belleğe yanlış boot atılması durumunda, cihazı kurtarmak ancak servis müdahalesi ile yapılabilir. İşte bu durumda da, flash bellek sökülerek haricen programlanır. "Flash Programmer" olarak üretilmiş aygıtlarda... Mesela şöyle bir aygıt ile ;
    [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]

Bahse konu aletler ucuz parça değildir. En ucuzunun fiyatı 200 Dolar'dan başlar, 7500 Dolar'a kadar gider.

Dump almak demek ; donanım içindeki saklı veriyi, donanıma harici voltaj vermek suretiyle, brute force( kaba güç ) kullanarak almak demektir.

Velhasılı kelam, 14 no'lu mesajımda, servis noktasınca yapılabilecek bir işlemden bahsetmiştim !

Korumaya gelince; modülü çıkaranlar, flash belleğin bacaklarına kemik macunu sürümüşler. Kemik macununun da nasıl söküleceğini açıkladım zaten...

Bir işlemin nasıl yapılabileceğini açıkladım diye, etrafta hemen bir telaş başladı gibi hissetmeye başladım.
    Doğru bilginin adresi...

Katılımcıların yararlanabilmesi için, sorularımızı açık alandan sormaya özen göstermeliyiz.

9. Teşekkür edenler:

dijitalxyz (19.11.2015)

Senior Member derdiman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    55 Toplam

serkan güzel kardeş olmaz kardeş malesef çok zor şirket bilgi vermesse zor deli biri lazım bu işlere parayı sevmeyen piskopat ama malesef herkez para için yaptığından olmaz bilgi olucak ama para aşkı olmayacak olay burda bence ...... inşallah sen haklısındır kolaygelsin .....

0 Bu Konu icin
    4.476 Toplam

Alıntı derdiman Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    serkan güzel kardeş olmaz kardeş malesef çok zor şirket bilgi vermesse zor deli biri lazım bu işlere parayı sevmeyen piskopat ama malesef herkez para için yaptığından olmaz bilgi olucak ama para aşkı olmayacak olay burda bence ...... inşallah sen haklısındır kolaygelsin .....
    Yok siz benim nasıl bir işlemi anlattığımı anlamadınız sanırım.

Benim bahsettiğim iş ve işlem basamakları, bambaşka bir şey... Yani benim anlattığım işlem, içerden bilgi almak ile alakası olmayan bir işlem.

Kıst alıntı'daki mesajımda değindiğim üzere, yıllardır uyguladığım bir işlemdir.
    Alıntı serkanguzel Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    Bahsettiğim metotla, reality cam 'leri, matrix modüllere kopyalamak suretiyle, bir üyelikli adult kanalların parasıyla, yüzlerce kopya modül ile izleme yaptırdık millete...

Şimdi reklama girer, Karaköy'deki firmanın adını vermeyeyim. O firmaya kopya modülleri hazırlayıp satan kişi benim.
    Doğru bilginin adresi...

TDW Team-S-Mod. Tilki1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    922 Toplam

@serkanguzel hocam modullu üyelik 169 liraymis, 99 degil.
    Bundan dolayi ismarlamaktan vazgectim.
    Burda 69 avroya ebaydede var, belki ilerde ismarlarim.

0 Bu Konu icin
    4.476 Toplam

Şu an hepsi dijital'de 149 TL. Bazı yerlerde de, zaman zaman hafta sonu kampanyaları ile 109 TL ve 99 TL'den satılıyor.

2nci sayfada açıkladığım ekipmanlara sahipseniz, zevkli bir uğraştır.
    Doğru bilginin adresi...

3. sayfa - 59 sayfa var BirinciBirinci 12345671353 ... SonuncuSonuncu