turk-dreamworld.com Sitesine Hoşgeldiniz.

1. sayfa - 2 sayfa var 12 SonuncuSonuncu
11 sonuçtan 1 ile 10 arası
    Junior Member sercim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Total 'Thanks' Received by This User :
    0 Bu Konu icin
    2 Toplam

Standart Cihaz boot ekranından ileriye geçmiyor...

Merhaba üstatlar. Yaklaşık 1 gündür forumun altını üstüne getirdim. fakat bir neticede alamadım. Sebebi muhtemelen benim cehaletim. Elimde ki cihaz orjinal mi klon mu ondan bile %100 emin değilim. Bende DM800 HD PVR var. İlk aldığımda kurulum için gelen arkadaş kurulumu yaptı ve gitti. (4-5 sene kadar evvel) Daha sonra ben kanallarla ilgili bir şeyler yaptım ve ne yaptıysam artık bilmiyorum hiç bi şekilde kanallar gözükmüyor. Şimdi de düzeltmek istiyorum fakat ne yapmam gerektiğini ya da nerden başlamam gerektiğini bilmiyorum. Dün gece newenigma v4.07 yüklemek istedim browser üzerinden invalid image (or old version) hatası verdi. Cihazın infosuna baktığımda altında yazan etiketteki seri no su ile info da kinin farklı olduğunu farkettim. Sonra cihazı söktüm hem temizlik amaçlı hemde nette orjinal ve klon arasında ki farkları gösteren bazı resimler bulmuştum. o resimlere göre benim cihaz orjinal. Bir de içinde sim kart varmış üzerinde eStar v3.0 yazıyor. Bana yardım edebilecek sabırlı arkadaşların yardımlarına şimdiden çok teşekkür ederim.

NOT: Bir de arkadaşlar kullandığınız jargon bu konulardan hiç anlamayan benim gibi insanlara yabancı dil gibi geliyor. Biraz daha Türkçe leştirseniz şu konuları hiç anlamayanların da anlayacağı şekilde olsa daha faydalı olur gibime geliyor.
    AlıntıAlıntı

TDW Team-S-Mod. kocahaydar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    111.971 Toplam

Standart Cevap: Cihaz boot ekranından ileriye geçmiyor...

Sitede hazir kanal listesi alin. FTP Programiyla alete baglanin
    Kanal listesini /etc/enigma2 klasörüne atin.

Sonra Telnet yolu baglanin ve su komutu verin yeni liste aktiv olsun.

wget -q -O - [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]

Sundugum tüm dosyalar test amaclidir.
    Yanlis kullanmada veya herhangi bir problem oldugunda herkes kendisi sorumludur.
    Kesinlikle Mesuliyet kabul etmiyorum.
    AlıntıAlıntı

TDW Team-S-Mod. kocahaydar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    111.971 Toplam

Bu arada aletin clone olup olmadigini bu linkdeki resimlere bakarak ögrenebilirsiniz.

[Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]

Sundugum tüm dosyalar test amaclidir.
    Yanlis kullanmada veya herhangi bir problem oldugunda herkes kendisi sorumludur.
    Kesinlikle Mesuliyet kabul etmiyorum.
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    2 Toplam

Dediklerinizi yaptım. Fakat hiç bi şekilde kanallar çıkmadı. Sanki fabrika ayarlarına geri dönmüş gibi. Bütün ayarları yeniden yaptırmaya kalktı bana. Tuner ayarları da bozulmuş. Nasıl düzelteceğim ben bu cihazı ?
    Verdiğiniz linkteki resimleri inceledim ve benim cihaz yarı orjinal yarı klone çıktı ) işin içinden çıkamadım. bende cihazın resimlerini ekleyeyim dedim. Sizce bu cihaz orjinal mi klone mu?

[Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız] [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız] [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız] [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız] [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız] [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız] [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    Konu sercim tarafından (25.10.2015 Saat 04:02 ) değiştirilmiştir.
    AlıntıAlıntı

Senior Member serkanguzel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    4.494 Toplam

Orijinal - klon hususuna açıklık getirmek gerekirse;

Dreambox cihazlarda, orijinalliği yada klonluğu belirleyen tek etmen, cihazdaki sim karttır.

* Cihaza orijinal sim kart takarsanız, cihaz orijinal olur.

* Cihaza Ferrari sim, Sim2 yada e-star(sim3) sim kart takarsanız, cihaz klon olur.

Bu ana kritere göre, cihazınızın orijinal yada klon olduğuna kendiniz karar veriniz.
    Doğru bilginin adresi...

Geneli ingilendiren sorulara PM'den yanıt veremiyorum.
    Katılımcıların yararlanabilmesi için, sorularımızı açık alandan sormaya özen göstermeliyiz.
    Anlayışınız için şimdiden teşekkürler.
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    2 Toplam

Alıntı serkanguzel Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    Orijinal - klon hususuna açıklık getirmek gerekirse;

Dreambox cihazlarda, orijinalliği yada klonluğu belirleyen tek etmen, cihazdaki sim karttır.

* Cihaza orijinal sim kart takarsanız, cihaz orijinal olur.

* Cihaza Ferrari sim, Sim2 yada e-star(sim3) sim kart takarsanız, cihaz klon olur.

Bu ana kritere göre, cihazınızın orijinal yada klon olduğuna kendiniz karar veriniz.
    eStar v3 yazan bir sim kart var içinde. Bu durumda klon olmuş oluyor o vakit. Teşekkür ederim bilgilerdirme için.
    AlıntıAlıntı

Junior Member cadavre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    6 Toplam

Alıntı sercim Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    Merhaba üstatlar. Yaklaşık 1 gündür forumun altını üstüne getirdim. fakat bir neticede alamadım. Sebebi muhtemelen benim cehaletim. Elimde ki cihaz orjinal mi klon mu ondan bile %100 emin değilim. Bende DM800 HD PVR var. İlk aldığımda kurulum için gelen arkadaş kurulumu yaptı ve gitti. (4-5 sene kadar evvel) Daha sonra ben kanallarla ilgili bir şeyler yaptım ve ne yaptıysam artık bilmiyorum hiç bi şekilde kanallar gözükmüyor. Şimdi de düzeltmek istiyorum fakat ne yapmam gerektiğini ya da nerden başlamam gerektiğini bilmiyorum. Dün gece newenigma v4.07 yüklemek istedim browser üzerinden invalid image (or old version) hatası verdi. Cihazın infosuna baktığımda altında yazan etiketteki seri no su ile info da kinin farklı olduğunu farkettim. Sonra cihazı söktüm hem temizlik amaçlı hemde nette orjinal ve klon arasında ki farkları gösteren bazı resimler bulmuştum. o resimlere göre benim cihaz orjinal. Bir de içinde sim kart varmış üzerinde eStar v3.0 yazıyor. Bana yardım edebilecek sabırlı arkadaşların yardımlarına şimdiden çok teşekkür ederim.

NOT: Bir de arkadaşlar kullandığınız jargon bu konulardan hiç anlamayan benim gibi insanlara yabancı dil gibi geliyor. Biraz daha Türkçe leştirseniz şu konuları hiç anlamayanların da anlayacağı şekilde olsa daha faydalı olur gibime geliyor.
    Hocam 4 gündür bende tırmalıyorum. NO CA FOUND hatasını çözdük. SIM yanlış yüklemişim ( No SIM2XX no found ) onuda düzelttim. Bende ki cihaz DM800 HD PVR KLON Bu linkte neler yaptığım sorunları nasıl çözdüğüm yazıyor işine yaraya bilir.

[Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]

Ben tüm sorunları çözdüm ama tek sıkıntım şuan kanallar gelmiyor. Satfinder sinyalleri buluyor ama kanal taramada birşey gelmiyor.
    AlıntıAlıntı

Administrator Elvis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    5.921 Toplam

Alıntı cadavre Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    Hocam 4 gündür bende tırmalıyorum. NO CA FOUND hatasını çözdük. SIM yanlış yüklemişim ( No SIM2XX no found ) onuda düzelttim. Bende ki cihaz DM800 HD PVR KLON Bu linkte neler yaptığım sorunları nasıl çözdüğüm yazıyor işine yaraya bilir.

Ben tüm sorunları çözdüm ama tek sıkıntım şuan kanallar gelmiyor. Satfinder sinyalleri buluyor ama kanal taramada birşey gelmiyor.
    Tuner bölümünde tuneri görebiliyormusun ?
    Kim Hakkımda ne Düşünüyorsa Allah ona 10 Mislini Versin

AlıntıAlıntı

Junior Member cadavre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    6 Toplam

Alıntı Elvis Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    Tuner bölümünde tuneri görebiliyormusun ?
    Çözdüm hocam sağolun.
    AlıntıAlıntı

Administrator Elvis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    5.921 Toplam

Alıntı cadavre Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    Çözdüm hocam sağolun.
    sizin adiniza sevindim Ne oldugunuda yazarsan belki baska birinin isine yarar.
    Kim Hakkımda ne Düşünüyorsa Allah ona 10 Mislini Versin

AlıntıAlıntı

1. sayfa - 2 sayfa var 12 SonuncuSonuncu