turk-dreamworld.com Sitesine Hoşgeldiniz.

1. sayfa - 2 sayfa var 12 SonuncuSonuncu
11 sonuçtan 1 ile 10 arası
    Senior Member dreamboxco - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Total 'Thanks' Received by This User :
    0 Bu Konu icin
    25.863 Toplam

Standart Yurtdışı Telefonları Türkiye'de 120 gün süreyle kullanabilecek

Yurtdışı Telefonları Türkiye'de 120 gün süreyle kullanabilecek

Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun açıklamasının ardından Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu harekete geçti. BTK tarafından Elektronik Kimlik Bilgisini Haiz Cihazların Kayıt Altına Alınmasına Dair Yönetmelik’te değişiklik yapıldı. Yönetmelik değişikliği Resmi Gazete’de seçimlerden kısa bir süre önce yayınlandı.

Yönetmelikte yapılan değişikliğin ardından Türkiye’de cep telefonlarını kayıt altına alındığı Mobil Cihaz Kayıt Sistemi’nde de gerekli değişikliklerin yapıldığı öğrenildi. Seçimlerin hemen ardından hayata geçirilen düzenleme ile Türkiye’ye gelen gurbetçiler cep telefonlarını kayıt altına alınmaksızın 60 gün yerine 120 gün süreyle kullanabiliyor.

Gurbetçiler,Türkiye’ye geldikleri zaman cep telefonları MCKS sistemi tarafından otomatik olarak 60 gün sonra görüşmeye kapatılıyordu. BTK’nın yaptığı yeni düzenlemenin ardından gurbetçiler Türkiye’ye geldikleri zaman 120 gün süreyle cep telefonlarını kullanmaya devam edecek.
    AlıntıAlıntı

Senior Member osmanic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    14 Toplam

Standart Cevap: Yurtdışı Telefonları Türkiye'de 120 gün süreyle kullanabilecek

Ister 300 gün olsun anlami yok.
    Biz yilda 1 defa (20günlügüne)türkiye gidiyoruz.
    2. Senede o telefon calismiyor.
    Ne anlami varki o 120 gün.
    Bari toplam 120gün türkiyede kullanman hakki olacak daha mantikli.
    Yaani o zaman ben 6 sene boyunca (6*20gün) telefonumu türkiyede
    Kullanabilirim. Gurbetcilerden kim 120gün emekliler haric kalabilir!
    AlıntıAlıntı

Senior Member serkanguzel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    4.489 Toplam

Alıntı osmanic Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    Ister 300 gün olsun anlami yok.
    Biz yilda 1 defa (20günlügüne)türkiye gidiyoruz.
    2. Senede o telefon calismiyor.
    Ne anlami varki o 120 gün.
    Bari toplam 120gün türkiyede kullanman hakki olacak daha mantikli.
    Yaani o zaman ben 6 sene boyunca (6*20gün) telefonumu türkiyede
    Kullanabilirim. Gurbetcilerden kim 120gün emekliler haric kalabilir!
    Hattınızın açık kalmasını istiyorsanız, öncelikle Türkiye'ye kayıtlı bir telefona sahip olmalısınız. Sonra, kontörlü hat alıp, 6 ayda bir defa, bir yakınınızın sizin telefonunuza 15 TL yükleme yapması yeterlidir.

Telefon operatörünün web sayfasına üye olursanız, herhangi bir banka hesabından, operatörde kayıtlı hesabınıza 6 ayda bir defa 15 yüklemeniz halinde, telefonunuz açık kalır. Yüklediğiniz TL karşılıkları da hesabınızda kontör olarak durur.

Bende yurtdışındayım. Genelde iki yılda bir defa Türkiye'de giderim. Anlattığım şekilde hattımın açık kalmasını sağlıyorum.
    Doğru bilginin adresi...

Geneli ingilendiren sorulara PM'den yanıt veremiyorum.
    Katılımcıların yararlanabilmesi için, sorularımızı açık alandan sormaya özen göstermeliyiz.
    Anlayışınız için şimdiden teşekkürler.
    AlıntıAlıntı

Senior Member irem10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    306 Toplam

dünyanin hic bir yerinde böyle bir sacmalik yok her sene telefonmu degistirecegiz
    AlıntıAlıntı

Senior Member serkanguzel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    7 Bu Konu icin
    4.489 Toplam

Alıntı irem10 Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    dünyanin hic bir yerinde böyle bir sacmalik yok her sene telefonmu degistirecegiz
    Saçma olan Türkiye Cumhuriyetinin uygulaması değildir.

Saçma olan sizsiniz !...

Daha konunun ne olduğunu bile anlamadan, yazmışsınız...

Yurtdışında kullandığın herhangi bir telefonunu, Türkiye'de 130 TL'ye kayıt yaptırabilirsiniz.

Ben 4 - 5 yılda bir telefonu değiştiririm. 4 - 5 yılda bir defa 130 TL telefon kaydı için, çok uygun bir bedeldir. Telefonu bir defa kaydettirdikten sonra, en az iki yıl o telefon T.İ.B. kayıtlı kalmak durumundadır. İki yıl sonra bir başka telefon daha kayıt yaptırabilirsiniz. Yada kaydettirdiğiniz herhangi bir telefonunuzu, istediğiniz kadar kullanırsınız.

Siz her sene telefon değiştirmeye para buluyorsanız, Türkiye gittiğinizde, iki yılda bir defa telefon kaydı için 130 TL vermekten de kaçınmamalısınız...

Son olarakta; daha fazla yazıp asabımı bozarsanız, sizi ban'lamaktan çekinmem.

Ya neyin ne olduğunu adam gibi öğrenirsin, yada ban'lanırsın.

Herşeye itiraz ancak bizim Türk milletine özgü bir durum olsa gerek !

Breh breh breh diyorum artık şu yazılanlara...
    Doğru bilginin adresi...

Geneli ingilendiren sorulara PM'den yanıt veremiyorum.
    Katılımcıların yararlanabilmesi için, sorularımızı açık alandan sormaya özen göstermeliyiz.
    Anlayışınız için şimdiden teşekkürler.
    AlıntıAlıntı

6. Teşekkür edenler:

tuxi (1.01.2016) , pedro888 (10.12.2015) , gezginemlak (30.11.2015) , Metin Oktay (25.11.2015) , endebar (23.11.2015) , SABIR39 (18.11.2015) , dreamboxco (18.11.2015)

Senior Member dreamboxco - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    3 Bu Konu icin
    25.863 Toplam

Konu basliginda yazanalari anlamis degiller mi?

Gurbetçiler,Türkiye geldikleri zaman cep telefonları MCKS sistemi tarafından otomatik olarak 60 gün sonra görüşmeye kapatılıyordu. BTK nın yaptığı yeni düzenlemenin ardından gurbetçiler Türkiye geldikleri zaman 120 gün süreyle cep telefonlarını kullanmaya devam edecek.

Yurtdisindan gelen Vatandaslar Maximum 40 Gün izin yapiyor. Yani Geldiginiz günden itibaren Telefon 120 Gün kapanmiyor!
    AlıntıAlıntı

8. Teşekkür edenler:

whazzupyall (30.11.2015) , endebar (23.11.2015) , serkanguzel (18.11.2015)

Junior Member whazzupyall - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    0 Toplam

Yazilan her konu hakkinda tartismamiz icab etmiyor ama her mactan sonra macin suresinden fazlasina kadar tartisan bir milletiz ne yazikki. Ama ontopic kalmak suretiyle alinan karar guzel bir karar oldugunu dusunuyorum. Aksi taktirde daha uzun sure kullanma izin verilmis olsaydi, hem gurbetciler hemde siparis uzerine yurtdisindan fazlasiyla son model telefon Turkiye'nin yolunu bulmus olurdu. Buda Yerli pazari altust ederdi. Ki takdir edersinizki paranin "p'si" kazanilabilecek bir konuda cakallarimizla birlikte onsirayi almasini biliriz.
    AlıntıAlıntı

Senior Member coscos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    41 Toplam

Benim Samsung s5 de Root yaptim ve Imei Repair Programi yükledim, eski bozuk bir Türkiye Telefonun Imei Numarasini kayitliyorsunuz, Antroid Telefonlarda oluyor, Ios Iphone larda ancak Jailbreak le oluyor, Türkiyede Telefon Tamircileri de 20 le 30 TL arasi aciyorlarar, burdada tek Antroid Systemleri oluyor, bu 120 TL yi ödeyen enayiler varmiki.
    AlıntıAlıntı

Senior Member Restful - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    20 Toplam

Alıntı coscos Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    Benim Samsung s5 de Root yaptim ve Imei Repair Programi yükledim, eski bozuk bir Türkiye Telefonun Imei Numarasini kayitliyorsunuz, Antroid Telefonlarda oluyor, Ios Iphone larda ancak Jailbreak le oluyor, Türkiyede Telefon Tamircileri de 20 le 30 TL arasi aciyorlarar, burdada tek Antroid Systemleri oluyor, bu 120 TL yi ödeyen enayiler varmiki.
    Yasal olmayan bir yola başvurmayı anlayamadım açıkçası.
    Yurtdışından tatile gelenler zaten en fazla 4 hafta tatil yapabilirler. Bu süre içinde yurtdışından getirdikleri telefonlarını kayıt altına aldırmaksızın Türkiye'de kullanabilirler. Olay bu kadar basit. Güzel bir uygulama olduğu için alkışlıyorum.

Başka bir sorun var o da şu:

Yurtdışında yaşayıp bir Türk bankasında hesabı olanlar İnternet bankacılığı yapmak isterlerse hala bir Türk telefonuna sahip olmak zorundalar çünkü internet üzeri bankaya giriş yapacakları giriş şifresi ancak bir Türk telefonuna gelmektedir. Bu da bankacılıkta bir sorun. Kontür yüklemeyi unutursanız bu tel iptal ediliyor bir süre sonra. Ya da Türkiye'ye giriş yaptıktan sonra 50 TL ödeyip yeniden o numaranızı kullanıma açtırabiliyorsunuz. Bu nedenle birkaç aydır internet üzerinden banka hesabıma giremiyorum.
    Selamlar,

Restful
    AlıntıAlıntı

Junior Member MooonShine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    0 Toplam

sacmaligi bizim Yurt disinda yasayan cahiller (kendi acilarindan acikgözler) sayesinde böyle durum meydana geldi.
    Adam almanyadan bir valiz dolusu Telefon getirip türkiyede satarsa böyle olur iste. bundan dolayi ic esnaf zor duruma düstü.
    devlete al sana dedi yapti yapacagini, cok iyi etti.
    her sucu devlete degil birazda neden böyle bir sey oldu diye arastirmakda fayda var.
    AlıntıAlıntı

1. sayfa - 2 sayfa var 12 SonuncuSonuncu