turk-dreamworld.com Sitesine Hoşgeldiniz.

3. sayfa - 3 sayfa var BirinciBirinci 123
24 sonuçtan 21 ile 24 arası
    Senior Member yeerken - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Total 'Thanks' Received by This User :
    1 Bu Konu icin
    81 Toplam

Standart Cevap: Kriz:Rusyanın Bize Karşı Yapabileceği Muhtemel Hamleler !!!

Türkiye rus uçağını vurmadı ,sınırlarını ihlal eden defalarca ikaz edilip cevap alınamayan ve ısrarla devam eden bir savaş uçağını vurdu bu çok ince bir ayrıntıdır sınırlarımızı, eğemenliğimizi, vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini sağlamak için kurulan ve yetkilendirilen ordumuz üzerine düşen görevi yerine getirmiştir.bm,ab,abd kısacası rusya dışındaki tüm merciler Türkiye haklıdır dediği halde hala ruslardan daha rus açıklamalar yapanlar farkında olmadan milletine ve değerlerine ihanet ediyorlar.kaldı ki suriye de esede yardım eden rusya ve iran,pyd ye yardım eden abd ve ab ülkelerinden çok bize türkmenlere yardım etmek yakışır suriye de ne işimiz var diyenler önce bu ülkelerin ne işi olduğunu açıklasınlar.rusya türkiye ye hiç bir şey yapamaz dogalgazı mavi akım projesi ihaneti ile 500 dolardan satıyordu itiraz ettik 450 dolara indi iran 490 dolardan hala bize satıyor aynı dogal gazı azerilerden 330 dolara alıyoruz eger asgari alım kotasından fazla alırsak artan kısmını 330 degi 30 dolardan alabiliyoruz ama yapılan anlaşima gereği verilen taahhütler var almasak ta ödeme yapmak zorunda olduğumuz için mecbur alıyoruz esas mesele azeri tanap projesi ile 2015 te başlanıp 2018 de bitecek yıllık 45 milyar m3 kapasiteli boru hattı tüm engellemelere ragmen devam ediyor irandan 10 milyar m3 rusya dan 20 milyar m3 alım yapıyoruz büyük para yani dogalgaz kesemez,üretemediği sebze ve meyvayı bizden ucuza alıyor ve tavuk 4 tl ye satılıyor bize daha fazlaya satıyorlar rusyadan 5 alıyorsak 1 satıyoruz zaten ekonomi ve ambargolar ukrayna meselesi başını agrıtıyor bir etrafında bir sürü türk var sadece türkiye değil en son savaşacağı ülke türkiye dir.gerekir se savaşırız korkunuzu yenin gözünüzde fazla büyütmeyin savaş silahla başlar ama iman,yürek ve insan gücüyle biter
    AlıntıAlıntı

2. Teşekkür edenler:

kurt 80 (26.11.2015)

TDW Team-S-Mod. berkenkey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    30.025 Toplam

Alıntı endebar Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    Şii hayranlıgını nerden cıkarıyorsun onu anlamadım ? Sokayım esada diyorum bu sii hayranlıgı mı ?
    benim için tüm insanlar eşittir din dil ırk gozetmeden degerlendiririm ama sizin icin şii olması nefret sebebi anlasılan
    Çünkü böyle konular açılınca hemen mesele sanki esad ın şiiliğiymiş gibi bir algı oluşturulmaya çalışılıyor.

Herkes biliyorki mesele şiilik değil
    mesele : GAZ
    AlıntıAlıntı

Junior Member derebeyi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    6 Toplam

Rusya her türlü ekonomik önlemi alacağız diyor hadi alsında görelim bakalım merak etim neden Ruslar doğal gazı kesmiyor. O kadar kolay değil Almanya dan sonra en büyük 2. doğal gaz alıcısıyız Rusya dan, esas ruslar korksun bu ekonomik zorluklar içinde Türkler bizden doğal gaz almayı keserse diye. Dünyada doğal gaz sade Rusya da çıkmıyor bunu unutmayın

Rusya ışidi vuruyormuş hadi canım İşid zaten esed le beraber çalışıyor esed in düşmanı değil. Madem o uçaklar işid'i vuruyor du da neden pillot Türkmenlerin eline geçti ? çünkü o bölgede İşid değil Türkmenler var bu kar aşikar olayı bile gözden kaçırıyorsanız. çıkın açıkça Rusya sevginiz anlatın saklamayın .Belkide Rus hayranalığınız turstler den geliyordur
    AlıntıAlıntı

Member abbasabbasoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    20 Toplam

Türkiye üzerinde oynanan oyunlar yok su bunun icin yapmis yok bu falan icin yapmis...!!!! Aslinda tek bir gercek var oda türkiye egemenligini korumak ugruna hic kimseye taviz vermeyecegini göstererek , bir vatandasi olarak benden tam puan aldi.Herkes degisik yorumlayabilir tabiki sahsi görüsümdür.Asli olanda ne angajman kurallari ne nato kurallari ne rusya ne amerika vs .vs..Bu topraklari hice sayan kim olursa olsun gereken cevabi alir.Rusya ambargo koyarmisda falan olurmusda ,yasi tutanlar bilir kibris harekati sonrasi konan ambargo türkiyeyi bitirmedi sonucta kibris orda tr burda dimdik duruyoruz.Hic kimsenin bir baskasinin topragini hice saymak gibi bir lüxü yoktur ,hal böyle olursa vatan selam eder herkese..
    AlıntıAlıntı

3. sayfa - 3 sayfa var BirinciBirinci 123