turk-dreamworld.com Sitesine Hoşgeldiniz.

6 sonuçtan 1 ile 6 arası
    Member selo4140 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Total 'Thanks' Received by This User :
    0 Bu Konu icin
    1 Toplam

Standart et 9000 açılma problemi

Bundan 5-6 ay önce et 9000 cihazımı arka düğmeden açtığımda öndeki mavi ışık birkaç kez yanıp sönüyordu, ancak cihaz çok geç açılıyordu ve açılana kadar ön panelde en ufak bir yazı bile yoktu. Sonra kondansatörün yandığını yaptığım araştırmalarda tespit ettim. Kondansatörü değişince düzeldi. Birkaç gündür yine öndeki mavi ışık yanıp sönüyor ancak cihaz açılmıyor en az 10 15 dk bekleyince bir anda açılıyor kendiliğinde. Bugün de şöyle oldu arkadaşlar uzun bir bekleyişten sonra cihaz açıldı ancak kanal değiştirdiğimde kilitlendi restart attı. Açılış yazısında donuyor tekrar başlıyor sürekli böyle şuan
    Acaba bu da bir öncekiyle aynı sorun mu, yani kondansatör mü yandı yine. Bir diğer soru bu parça çok mu hassas böyle sık yanar mı. Acaba başka bir sorunu daha mı var Çözüm nedir acaba
    AlıntıAlıntı

Vip Member endebar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    4.434 Toplam

Standart Cevap: et 9000 açılma problemi

vuduo ve xtrendin sorunu kondanstor bende 2 side var 2 sininde kondanstorleri yandı degistirdim duzeldi vuduo ya tornavidayı kacırdım mikro direnci kırdım onuda degistirdim duzeldi 1 kez daha oldu lehim gevsemis tekrar lehimleyince duzeldi
    yeni kondanstorun hemen yanacagını sanmam bendeki gibi lehim gevsemistir kontrol et lehimleri sabitle duzelir
    arkadasımda da vuduo var onada aynı tavsiyede bulundum almanyada goturmus elektronikciye yapamamıslar flash yandı demisler cope attı cihazı
    ben yine de pek olası gormuyorum ama elektronik cihaz sonucta hersey olabilir ama %99 kondanstor ve lehimlerin gevsemesinden kaynaklanıyordur
    kolay gelsin
    insan olmak karşındakinin dinine, diline, ırkına bakmadan saygı göstermektir.
    AlıntıAlıntı

Junior Member telsiz09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    0 Toplam

XTREND /ATLANTA ET9000 AÇILMAMA GEÇ AÇILMA SORUN ÇÖZÜMÜ BURADA...

Bende çok uğraştım image-backup v.b ile bazen açılır bazen açılmaz....sorunu kendim çözdüm....
    Arkadaşlar şunun la cihazı test edin bir şekilde açıldığında herhangi bir uydu cihazı ile aynı anten - uydu dan 500 civarı kanal bulurken bu cihazla az alıyorsanız....bazı kanalları alamıyorsanız zayıf alıyorsanız...Harici diskinizi zor tanıyıp çalıştırıyorsa...
    100/100 POWER SUPLY sorunu yaşıyorsunuz......eliniz yatkınsa ...önce attığım resimdeki kırmızı okla işaretlediğim ..kondansatör tavsiyem beyaz ile işaretlediğim kondansatörleri de değiştirirseniz .yazılım sorunu yoksa cihaz çok hızlı açılacak ve türksat tan bile 500 ün üzerinde kanal bulup bu sorundan kurtulacaksınız özel den pm atan arkadaşlar mesajlarınızı yeni gördüm sadece size değil herkese faydası olsun diye buraya yazıyorum.

[Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    0 Toplam

değişecek parça listesi...
    2 * 10 V 470uF
    1 * 10V 1000uF
    1 * 10V 2200uF
    1 * 10V 4700uF
    2 * 16V 220uF
    1 * 16V 470uF
    1 * 16V 1000uF
    1 * 25V 1000uF
    1 * 25V 2200uF
    1 * 35V 220uF
    4 * 50V 22UF
    1 * 50V 47uF
    1 * 50V 470uF
    öncelik ile 25volt 2200 uf 10 volt 2200 uf ve25 volt 2200 uf
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    0 Toplam

power suply resmi[Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    AlıntıAlıntı

Junior Member korsanuydu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    2 Toplam

hocam resim yok eğer burdaysan resmi atarmasın benim cihaz açılmıyor çıt çıt ses geliyor
    AlıntıAlıntı