turk-dreamworld.com Sitesine Hoşgeldiniz.

2. sayfa - 2 sayfa var BirinciBirinci 12
14 sonuçtan 11 ile 14 arası
    Vip Member endebar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Total 'Thanks' Received by This User :
    1 Bu Konu icin
    4.434 Toplam

Standart Cevap: İsviçre'de İslâm resmi din olarak tanınsınmı?

Alıntı hasoo Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    haklisiniz arkadaslar baska milletlerden once kendimiz karsiyiz gerisine ne gerek var.anket sonucu kesinlikle uygulanacak diye birsey mi vardir.avrupanin ileri gelen ulkelerinde goya ibadet hurriyeti vardir ama basiniza bir is gelince anlarsiniz kime ne ibadet ozgurlugu? uzatmak istemiyorum ama herkes bilgdigi gibi yapsin.
    Haklısın son yıllarda ırkcılık avrupada cok fazla radikallesti son ornegi ingiltere kendi vatandası olmasına ragmen ab istedi diye bir milletvekilini oldurecek kadar avrupa insanı ırkcılastı hele teror olaylarından sonra avrupada muslumanın zorlugunu kabul ediyorum
    Allah yardımcınız olsun ama onboboon dedigi gibi isvicre durduk yere boyle birsey yapmaz yapıyorsada gecici olarak sirin gorunmek icin siyasi oyundur bunlar ab haziranda vize kalkacak dedi sonuc sunuda yaparsanız bunuda yaparsanız demeye basladılar
    ingilizler Turkler gelmeden biz cıkalım diyorlarken isvicrenin musluman vatandaslarımız var ibaresini anayasaya koyacaklarını hic sanmıyorum koylasalar bile politik sirinliktir sahada olanları etkilemez
    Onlar bilmiyorlar mı musluman vatandasları var ? biliyorlar ibadetlerinde kolaylıgı anayasaya girmedende saglayabilirler bunu yapıyorlarsa zaten sorun yok yapmıyorlarsada anayasaya girse bile musluman vatandaslarımız var ibaresi girer onların ibadetlerine kolaylık saglamayan yasanın su maddesine gore suc isler ibaresi girmeyecegine gore anketten medet ummanın anlamı yok
    Nerede yasarsanız yasayın azınlık olmak 2 nci sınıf vatandas muamelesi gormek demektir isler kotuye gittiginde isterse dunyanın en adil ulkesi olsun once kendi ırkından olanları vatandas kabul edecegi anayasada yazmaz ama bu bir gercektir
    Konu endebar tarafından (20.06.2016 Saat 01:37 ) değiştirilmiştir.
    insan olmak karşındakinin dinine, diline, ırkına bakmadan saygı göstermektir.
    AlıntıAlıntı

2. Teşekkür edenler:

onboboon (20.06.2016)

Member BooZeY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    1 Bu Konu icin
    3 Toplam

Standart Cevap: İsviçre'de İslâm resmi din olarak tanınsınmı?

Sadece bir gazetenin yaptigi nir anket. Fakat islam resmiyet kazanirsa sembol ibanet haneler yapilabilir mesela. Devletten destak alir ve okullarda da desteklenir. Su an minare yasak isviçrede ve evden bozma ibadet haneler cami olarak kullaniliyor.
    AlıntıAlıntı

4. Teşekkür edenler:

endebar (22.06.2016)

Banned SEVMEK46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    1 Bu Konu icin
    12.938 Toplam

Standart Re: Cevap: Re: İsviçre'de İslâm resmi din olarak tanınsınmı?

Alıntı endebar Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    Anayasaya gore devletin dini yoktur tum dinlere esit davranır demek dinsiz mi oluyor ? Tum insanlara tum dinlere esit davranmanın nesi kotu ?
    Din Allah ile kul arasındadır anayasaya devletin dini islamdır diye girse ne olur girmese ne olur bunun senin ibadetine ne gibi katkısı olacak ?
    ya da isvicre islam dini resmi dindir dese ne olur demese ne olur 1 milyar musluman isvicre islam dinini resmi din kabul etmedi diye ibadetlerini aksatacak halleri yok

politik olaylarda dinin konusulması hos degil din kul ile Allah arasındadır yasadıgın ulke ister ateist olsun isterse seriatle yonetilsin bunların hicbiri senin ibadetine katkı saglamaz
    İslam dini sadece müminleri düşünür benim bildiğim
    Senin eşit davranalım dediğin insanların ataları benim değer verdiğim h.z.Hamza yı ve sahabeyi ve diğer müminleri şehit etmişler
    Nesine ben eşit davranacak mışım?

Sen cok uzaklardasın endebar

Budistler
    Hindular
    Çindeki ateistler
    Değil mi müslüman alemine zarar veren öldüren
    Allah yolunda ölenlere ölü demeyiniz

Sen o bildiklerinle devam et
    Allah sana hidayet versin bütün insanlara da inşallah
    AlıntıAlıntı

6. Teşekkür edenler:

hasoo (23.06.2016)

Vip Member endebar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    4.434 Toplam

Standart Cevap: Re: Cevap: Re: İsviçre'de İslâm resmi din olarak tanınsınmı?

Alıntı SEVMEK46 Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    İslam dini sadece müminleri düşünür benim bildiğim
    Senin eşit davranalım dediğin insanların ataları benim değer verdiğim h.z.Hamza yı ve sahabeyi ve diğer müminleri şehit etmişler
    Nesine ben eşit davranacak mışım?

Sen cok uzaklardasın endebar

Budistler
    Hindular
    Çindeki ateistler
    Değil mi müslüman alemine zarar veren öldüren
    Allah yolunda ölenlere ölü demeyiniz

Sen o bildiklerinle devam et
    Allah sana hidayet versin bütün insanlara da inşallah
    İslam dini tum insanlıgı dusunur sadece muminleri degil
    sapık sakal bıraktı diye iyi hal indirimi aldıgı bir ulkede boyle dusunmen normal tabi kuran'i kerim'i isid gibi yanlıs yorumlarsan tum musluman olmayanları dusman olarak gormeye baslarsın
    soyler misin hangi ayet muslumanlar haricindeki diger insanları dusman olarak kabul ediyor ?

maide 32 ayet bir insanı olduren tum insanlıgı oldurmus gibidir yada bir insanın hayatını kurtaran tum insanlıgı kurtarmıs olur diyorken
    kendimce bir sebep bulup tum insanlıgı dusman olarak gormeye hic niyetim yok dogrusu
    Konu endebar tarafından (22.06.2016 Saat 01:42 ) değiştirilmiştir.
    insan olmak karşındakinin dinine, diline, ırkına bakmadan saygı göstermektir.
    AlıntıAlıntı

2. sayfa - 2 sayfa var BirinciBirinci 12