turk-dreamworld.com Sitesine Hoşgeldiniz.

4 sonuçtan 1 ile 4 arası
    Senior Member pnokyo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Total 'Thanks' Received by This User :
    0 Bu Konu icin
    57 Toplam

Standart DM800se kanal listesinde kanal seçince reset atıyor.yardım

DM800se sim2,10 cihazımın kanal aramasında ve kanal göstermesinde hiç bir sorun yok
    yalnız kanal atlatınca reset atıyor.aynı kanal üzerinde 3-5 dk bekleyince bazen yapmıyor.ama genelde oluyor.
    değişik imajlada da sorun devam ediyor.yani sorun donanımsal gibi..ama hangi parça
    bana servis konusunda yardımcı olabilirmisiniz.türkiye de nerede yaptıracağım bu cihazı..
    tşkler
    AlıntıAlıntı

Vip Member endebar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    1 Bu Konu icin
    4.434 Toplam

Standart Cevap: DM800se kanal listesinde kanal seçince reset atıyor.yardım

Alıntı pnokyo Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    DM800se sim2,10 cihazımın kanal aramasında ve kanal göstermesinde hiç bir sorun yok
    yalnız kanal atlatınca reset atıyor.aynı kanal üzerinde 3-5 dk bekleyince bazen yapmıyor.ama genelde oluyor.
    değişik imajlada da sorun devam ediyor.yani sorun donanımsal gibi..ama hangi parça
    bana servis konusunda yardımcı olabilirmisiniz.türkiye de nerede yaptıracağım bu cihazı..
    tşkler
    sorun cihazda degil kanal listenizdeki buketlerde yanlıs yazım hatası var tum kanalları silip kanal aratın cihaza buket atmadan oyle deneyin eger cihaz reset atmıyorsa sorun buketlerde bir yanlıslık var
    tunerdede soguk lehimlerde bir temassızlık olmus olabilir ama once dedigim sekilde yapın sorun devam ediyorsa tunerin lehimlerini kontrol edin dm 800 kullanmadım ondada 2 tuner varsa diger tuneri test edin 2 nci tunerde yapmıyorsa onu kullanın yada ilk tunerin lehimlerini tazeleyin sorun duzelecektir tabi diseqc de lnb de sorun yapabilir bunlarıda goz ardı etmeyin
    cihaz sinyal alamayınca reset atıyor olabilir bu durumda sorun tunerden baska lnb ve diseqc dede olabilir kablodada olabilir kısa devre olabilir vs vs
    farklı cihazınız varsa ondada test ederek yada cihazınızı baska tesisata takarak sırasıyla bahsettigim yolları deneme yanılmayla test edip sorunun asıl kaynagını ogrenebilirsiniz
    kolay gelsin
    insan olmak karşındakinin dinine, diline, ırkına bakmadan saygı göstermektir.
    AlıntıAlıntı

3. Teşekkür edenler:

pnokyo (24.08.2016)

Vip Member endebar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    2 Bu Konu icin
    4.434 Toplam

benimde basıma gelen bir konuyu paylasayım
    8in1 diseqc bozulmus filmin ortasında sinyal gidiyor cihazı acıp kapayınca geliyordu cihaz vuduo 4in1 diseqc de sorun yapmıyor
    daha once 2 kez 8in1 diseqc degistirdim bir sure iyi gidiyor sonra yine bozuluyor diseqc dısarıdada degil yani yagmur almıyor
    sorun sadece turksatta oluyor yani 1 nci giriste belki sorun cihazdadır diye tuner b ye ayarladım sonuc yine aynı
    2 gun once birsey kesfettim 4in1 diseqc de sorun yapmıyorsa gelismis ayarlardan 1nci girisi diseqc 1.0 digerlerini 1.1 yapayım dedim bir sure iyi gitti ama uydu degistirdigimde turksat yine acmıyordu
    farklı bir ayar buldum suan tamamen sorunsuz
    yapılandırma modu gelismis
    uydu turksat
    unicable lnb lnb 1
    oncelik universal lnb
    lof polarizasyon
    voltaj kibi hayır
    ton modu band
    diseqc modu 1.1
    hızlı diseqc hayır
    toneburst a/b a
    diseqc 1.0 komutu port a
    diseqc 1.1 komutu diseqc 1.0,diseqc1.1,toneburst
    diseqc 1.1 tekrarı yok
    sıralama tekrarı hayır

8in1 diseqc bozuksa neden simdi duzeldi ? bu cihazları anlamak mumkun degil bazen arıza falan olmayıp ayarlarla sorun cozuluyor
    benim sorunum sinyalin tamamen gitmesiydi reset atma farklı birsey ama istersen bu ayarları bir dene belki faydası olur
    birde cihaz reset attıgında enigma2crash.log diye bir dosya olusturur hdd varsa /media/hdd icinde olusuyor bu dosya orada yazanlarıda paylasırsan sorunun ne olduguna dair fikir edinmis oluruz

kolay gelsin
    insan olmak karşındakinin dinine, diline, ırkına bakmadan saygı göstermektir.
    AlıntıAlıntı

5. Teşekkür edenler:

pnokyo (24.08.2016) , 67sefa (20.08.2016)

Senior Member pnokyo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    57 Toplam

@endebar ustam açıklamaların için tşkler.inan noktası virgülüne kadar okudum.çünkü çok can sıkıcı bir olaydı her zapta cihazın açılmasını beklemek.neyse ki sorunu sayende çözdüm..
    komple reset ve Vhannibal E2 settingi yeniden yükledim sorun çözüldü.ohh bee
    iptv kanallarını cihaza telnetten yüklemek için uğraşmıştım büyük ihtimal setting ozaman bozuldu.
    bu arada diğer konuya yazmıştım,şu iptv kanallarını güncelleme sciptini bekliyorum.
    iyiki varsınız kolay gelsin.
    AlıntıAlıntı