Merhaba, benim bir problemim var!
Bizim iki Uydu var birisi TürkSat 42° 'ye ayarlı diğer Astra 19° 'a !

Bağlantı iki Uydu'nun kablosu bir GodMaster 4'lü DİSEqC Switch'ine (RM-8) giriyor ve bir tane kablo bizim odaya iniyor oradanda direk Bilgisayarın DVB-S Kartına (KNC DVB Star) bağlı!
BDA Sürücüleri tamam, Kanal aramasında TürkSat DVB-S (DVB-S2 hariç, kartdan dolayı) Kanallarını problemsiz buluyor ve gösteriyor ama Astra kanallarını göstermiyor, yani bulmuyor dahi. Uydu alıcılı LCD'de hepsini gösteriyor problemsiz, aynı kabloyla!
Bazen bir buluyor kanalları gösteriyor, o zaman türksat göstermiyor, sonra bilmiyorum kabloya ayak mı değiyor (bilgisayar masa altında) ne oluyor bilmiyorum türksat gösteriyor ama astra yı göstermiyor!???

Yani ikisini aynı anda göstertemedim, isteğe bağlı ayarlayabilsem problem değil gelişi güzel şans işi...

Şimdi ProgDVB'de nasıl bir ayar yapmam lağzım?
- TV-Kaynağı Kartım seçik
sonra LNB ayarlarında :
normal ikili var
22 khz switch var
disecq 2 var
disecq 4 var
diseqq 8 var
ve Multiswitch var

Şimdiye kadar kullandığım ve türksatı problemsiz ama astra'yı neredeyse hiç göstermeyen ayar 22khz switch idi herhalde, şimdi benim ki dörtlü disecq switch ama sadece ikitanesinde sinyal var disecq 2 veya 4 ile problemsiz göstermesi lağzım derim ama olmuyor hata nerede?

Yani Türksat LNB1 ve Astra LNB2 olsa gerek, demekki sinyali değiştirmiyor veya hatalı sıkıntılı değiştiriyor... acaba Switch mi bozuk diyecem ama LCD de problemsiz gösteriyor?