turk-dreamworld.com Sitesine Hoşgeldiniz.

Sonuçlar: Hangi UHD 4K Uydu alicisi sizin Favoriniz ?

Katılımcı sayısı
52. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • OCTAGON SF4008 UHD 4k

10 19.23%
  • DREAMBOX DM900 UHD 4k

32 61.54%
  • Atlanta Android 4K

0 0%
  • Next 10000 UHD Android 4K

0 0%
  • MUT@NT 51 4K

3 5.77%
  • VU+ Solo 4K

6 11.54%
  • GigaBlue Quad UHD

6 11.54%
  • Xtrend ET-11000 4K

1 1.92%
Birden fazla seçeneğe oy verilebilir.
2. sayfa - 3 sayfa var BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu
25 sonuçtan 11 ile 20 arası
    Senior Member Sami Ertaga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Total 'Thanks' Received by This User :
    0 Bu Konu icin
    565 Toplam

Standart Cevap: Hangi UHD 4k Uydu alicisi Favoriniz ?

Ne kadar bilmediğimiz detay varmış. Bu durumda piyasada alınabilecek en iyi ya da en donanımlı 4K cihaz hangisi?
    Mega 180 cm hareketli parabol anten,
    24" motor kolu, Sharp beyaz LNB
    DM 900 UHD 4K - Open ATV 7.4
    AlıntıAlıntı

Vip Member endebar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    1 Bu Konu icin
    4.434 Toplam

Alıntı Sami Ertaga Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    Ne kadar bilmediğimiz detay varmış. Bu durumda piyasada alınabilecek en iyi ya da en donanımlı 4K cihaz hangisi?
    yegenim almanyadan dm900 hd aldı ama on sparisle alınıyormus 20 aralıkta gelecek inceleme yaptıgımda detayları yazarım
    4.2.2 yayınları acar mı bilmiyorum benim tercihim 4.2.2 yayınları acan cihazdan yana
    insan olmak karşındakinin dinine, diline, ırkına bakmadan saygı göstermektir.
    AlıntıAlıntı

3. Teşekkür edenler:

Asi2 (1.12.2016)

TDW Team-Mod. 67sefa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    2.966 Toplam

ustam bu konuda sizden sabırsızlıkla test sonucunu bekliyor olacağım bence en önemli unsur 1. sırada bu ben yine pek ihtimal vermiyorum, bi de yeni cihazlarda powervulu kanala gelince normal kanala geçtiğinde açmıyormuş cihazı restart etmek gerekiyormuş bir arkadaşımız dm520 için yazmış bu durumu da test sonucunu yazarsanız sevinirim hoş bu durum yeni cihazlarda sorun olmaz yeni güncellemeler ile çözülebilir bir sorun gibi görünüyor ama ben yine 42 konusunda ümitli değilim bu konular serkangüzel ustanın uzmanlığında idi o da 42 yayınların normal yayınlara göre daha geniş bant hizmeti mi çözünürlüğe mi ne sahip olduğundan cihazın donanımı yeterli gelmediğinden açmadığını söylemişti mantıken 4k ların açması lazım ancak octagonda 42 ye uygun olduğunu onda da codec mi yazılım desteği ile açabileceğini yine işin octagon firmasında olduğu yazmıştı suda buna benzer bir yazı idi yablış da yönlendirmek istemem ama mantıken donanım olarak 4k cihazların yeterli olduğundan bahsetmişti... umarım olur 42 açarsa 2 yılı beklemeyebilirim...
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    4.434 Toplam

[Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]

bakınız burada vuduo islemci hızları yazıyor 1.3 ile 1.5 arasında 900 hd cpu hızı hakkında bir bilgi bulamadım 12k diyor sadece
    islemci konusunda @serkanguzel usta daha detaylı bilgi verebilir

900 uhd h265 diyor ama 4.2.2 yayınları acıyor mu bilmiyoruz

bir dostumun cocuguna fiyatı cok uygun diye sony laptop aldım i7 islemci ne kadar yavas olabilir ki ? bildigin kagnı aldıgıma pisman oldum o gun bugundur islemci hızına onem veriyorum
    cesper 8 cekirdekli telefon reklamı yapıyor 8 kisi aynı yerde evet aynı yerde ama yavas yavas aynı yerde 2 cekirdek olsun cpu yuksekse herseyi yaparsınız
    1.3 ghz ise herseyi yavas yavas yaparsınız

dm900 uhd deki 12k nın anlamını acıklayan olursa sevinirim 12k kac ghz ye denk geliyor

1.3 ghz ile stabil iptv ve 4k izleyemezsiniz 1,5 ilede sorun yaratır 4k nın verisini cozumlemeye yetisemez bence 4k cihazların cpu hızları 2000 mhz (2 ghz) den asagı olmamalı benim telefonun hızı bile 2.5 ghz
    AlıntıAlıntı

2 Bu Konu icin
    4.434 Toplam

Alıntı 67sefa Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    ustam bu konuda sizden sabırsızlıkla test sonucunu bekliyor olacağım bence en önemli unsur 1. sırada bu ben yine pek ihtimal vermiyorum, bi de yeni cihazlarda powervulu kanala gelince normal kanala geçtiğinde açmıyormuş cihazı restart etmek gerekiyormuş bir arkadaşımız dm520 için yazmış bu durumu da test sonucunu yazarsanız sevinirim hoş bu durum yeni cihazlarda sorun olmaz yeni güncellemeler ile çözülebilir bir sorun gibi görünüyor ama ben yine 42 konusunda ümitli değilim bu konular serkangüzel ustanın uzmanlığında idi o da 42 yayınların normal yayınlara göre daha geniş bant hizmeti mi çözünürlüğe mi ne sahip olduğundan cihazın donanımı yeterli gelmediğinden açmadığını söylemişti mantıken 4k ların açması lazım ancak octagonda 42 ye uygun olduğunu onda da codec mi yazılım desteği ile açabileceğini yine işin octagon firmasında olduğu yazmıştı suda buna benzer bir yazı idi yablış da yönlendirmek istemem ama mantıken donanım olarak 4k cihazların yeterli olduğundan bahsetmişti... umarım olur 42 açarsa 2 yılı beklemeyebilirim...
    powervu
    4.2.2
    ram
    islemci hızı

bunlar benim olmazsa olmazlarım bir cihaza para vereceksem bunlar iyi olmalı 1.3 cpu ister 4k olsun ister 8k 1 kurus para vermem
    2 ghz altında ise ne tv ne uydu alıcısı ne telefon hicbir elektronik cihaza para verilmez
    AlıntıAlıntı

7. Teşekkür edenler:

67sefa (1.12.2016) , Asi2 (1.12.2016)

Senior Member Sami Ertaga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    565 Toplam

4.2.2 yayın ne demektir?
    Mega 180 cm hareketli parabol anten,
    24" motor kolu, Sharp beyaz LNB
    DM 900 UHD 4K - Open ATV 7.4
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    4.434 Toplam

Alıntı Sami Ertaga Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    4.2.2 yayın ne demektir?
    h265 hd bir video formatı mevcud cihazlar h265 4.2.0 ı destekliyor 4.2.2 yi bazı tv kartları destekliyor
    sky italiya 4.2.2 kullanıyor o yuzden izlenmiyor denildi bir ara bilmiyorum ne kadar dogru
    bazı feed yayınlar 4.2.2 yayın yapıyor cihazdan izlenmiyor ancak cihazdan vlc ye stream linki verilerek pc vlc den izleniyor ama hic stabil degil surekli donuyor
    AlıntıAlıntı

TDW Team-S-Mod. Dervis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    2 Bu Konu icin
    1.293 Toplam

Madem endebar usta azıcık ucundan dokundurmuş bende hançer sokayım.Arm işlemcilerden uzak durun arkadaşlar.Sebeblerini sayfalarca açıklarım.Koskoca marka olmuş dreambox shenzenspor SOC ve arm işlemcilere 4K adına nasıl bulaştı anlamış değilim.Krogoth yani yoctoya nasıl bulaştığınıda yenilik falan zannediyorsanız aldanıyorsunuz...embedded sistemlere yönelik düşük güç tükeminde çalışan tv,otomasyon,ev ortamı cihazlarını çalıştırmaya yarıyan evrensel bir linux yazılımı.Yani dağın birde görünmeyen kısmı var.Bir ara vakit bulursam bunla ilgili bir yazı hazırlaycağım.Saygılar.
    AlıntıAlıntı

11. Teşekkür edenler:

67sefa (2.12.2016) , endebar (2.12.2016)

Senior Member harkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    455 Toplam

bu 4.2.2 ye bir örnek kanal veririmisiniz neymiş bakalım bende muttanthd51 var şuanda Türkiyeden alınan bütün 4k kanalları seyrediyorum sadece dvbx2 hariç,oda bir tane kanal var toplam uydularda onunda eşkanalı astra 23.5 derecedeki SES 4k kanalı onuda gayet akıcı bir şekilde seyrediyorum sky itali 4k kanalı zaten hotbird ten gitti abidik gubidik bir uyduya ama hotbird teyken seyrediyorduk server ile
    Konu harkan tarafından (2.12.2016 Saat 17:14 ) değiştirilmiştir.
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    4.434 Toplam

Alıntı harkan Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    bu 4.2.2 ye bir örnek kanal veririmisiniz neymiş bakalım bende muttanthd51 var şuanda Türkiyeden alınan bütün 4k kanalları seyrediyorum sadece dvbx2 hariç,oda bir tane kanal var toplam uydularda onunda eşkanalı astra 23.5 derecedeki SES 4k kanalı onuda gayet akıcı bir şekilde seyrediyorum sky itali 4k kanalı zaten hotbird ten gitti abidik gubidik bir uyduya ama hotbird teyken seyrediyorduk server ile
    bilindik kanal yok varsada zaten izlenmiyor
    4.2.2 4k formatı degil h265 hd yayın formatı
    bilinen malum kanalın feed yayınları var kimse izlemesin diye ozellikle 4.2.2 formatını kullanıyor
    denk gelirse test edersin
    AlıntıAlıntı

2. sayfa - 3 sayfa var BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu