turk-dreamworld.com Sitesine Hoşgeldiniz.

2. sayfa - 3 sayfa var BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu
23 sonuçtan 11 ile 20 arası
    Junior Member skorbord78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Total 'Thanks' Received by This User :
    2 Bu Konu icin
    3 Toplam

Standart Cevap: Manipülasyon mu ? Devalüasyon mu?

İşin kolayı var açacaksın malum medyanın haberlerini bak kendini nasıl norveçli gibi hissediyorsun.

2. Teşekkür edenler:

SEVMEK46 (4.12.2016) , dijitalci (3.12.2016)

Senior Member hasoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    98 Toplam

kusuruma bakmayin ama 90 larin kafasini falan yasadigim yok
    siz yorumlarinizi yazinca sorun ben goruslerimi belirtince benim yuzumden konular kapaniyor oyle mi?elestirmek istiyorsan cikarsin bir konu hakkinda tarafsiz yazarsin sadece belirli bir donemi alinca ister istemez gorusun nasil bicimlenecek nereye laf sokucan belli olmuyor mu?benim yazdiklarim da ne gibi yanlisliklar var?1996 ve 2002 yillarindaki kurlar yalan mi?konuyu tartisirken sadece belli yillari degil tamamini ele almak daha mantikli olmaz mi?

siz benim adima karar vermeyin ben her tarafi izliyorum yalanim yok yandas dediklerini kendi adamlarini sizin begendiginiz adamlarda dis basindan daha kotu yayin (turkiyeyi asagilayan yayin) yapiyorlar.

bazilari durumdan sikayetci onun icin yaziyorlar sen niye yaziyorsun memnunsan diyor.tamam ben yazmiyayim.siz kendiniz calin kendiniz dinleyin o zaman

Vip Member endebar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    1 Bu Konu icin
    4.434 Toplam

yaz dostum sana yazma diyen yok 90 larda hukumet yetersizdi gitti yerine gelen cok basarılı gibi anlatmak kendinizi avutmak olur
    akp hukumetini doları dusurme tedbiri doviz sat altın al
    kafaya bakarmısın ?
    afrikamıyız biz altın rezervimi var bizde doviz satıp altın alsak o altını ithal edicez ithal ederken ne odeyecegiz doviz eee doviz satıp doviz alıyorsun
    hem altın alsan o altını ticarette kullanabilecekmisin ? hayır o zaman altın yastık altına ekonomiye gram katkısı yok
    bu durumda altının ekonomiye katkısı olmayacagını bilmek icin dahi olmaya gerek yok gordugunuz gibi gram katkısı olmaz ama sorun zaten o degil sorun devleti yonetenlerin altının ekonomiye katkısı olacagını sanmaları
    bu kafayla dolar 5 ide gecer 10 uda
    insan olmak karşındakinin dinine, diline, ırkına bakmadan saygı göstermektir.

5. Teşekkür edenler:

dijitalci (3.12.2016)

Senior Member tr-22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    2 Bu Konu icin
    2.172 Toplam

slm arkadaslar,yazilarinizi okuyorum cok güzel olumlu yada olumsuz elestirileiriz var,benim sizler gibi fazla bilgim yok,lakin bir örnek bende vermek istiyorum.
    Bundan 25 yil önce benim maasim 2700-2800DM arasiydi,bu gün yine benim maasim 2700-2800€ geliyor,yirmibes yil öncesi 1000-1100DM kira ödüyordum,bugün zamani ile ödedigim yine 1000-1100€ kira parasi.

Bazi arkadaslarin deyimiyle bizler avrupadakiler yine cok iyiyiz.Demek istedigim bu devir döndükce her yerde aynidir, yalniz Türkiyede degil,Almanyayi düsünün bu kadar cok büyük sanayileri oldugu halde 2008/9 yillarini bir düsünün,yalniz almanya degil bütün avrupa ayni durumda.

Yunanistan iflas etmis durumda,Italya,Spanya bunlar hepsi ayni.Demem suki tamam Türkiyenin durumu iyi degil ama yine sükür etmemiz gerekiyor, evvel allah her seyin üstesinden allahin izniyle cikacagiz.

Avrupa dahil cevremiz oldugu gibi düsmanlarla sarilmis bir Türkiye var,buna rahmen yükselmeye devam ediyor.

Hepinize tatli sohbetler dilegimle, Saygi ve sevgiler diyorum.

7. Teşekkür edenler:

hasoo (4.12.2016) , RATUS42 (3.12.2016)

Senior Member sultan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    1 Bu Konu icin
    1.944 Toplam

Anlamadigim, madem avrupa türkiye düsmaniysa ne isin var 25 senedir almanyada calismana.
    Türkiyenin durumu okadar iyse dön türkiyeye, niye türk düsmanina hizmet yapiyorsun.

9. Teşekkür edenler:

dijitalci (3.12.2016)

0 Bu Konu icin
    2.172 Toplam

Ben 38 yildir almanyadayim,bugün itibari ile dönme sansim yok,yalniz uzun sürmez sartlarim elverdigi zaman im.

Sende Almanya savunucusu olmusun,Almanyanin bir günlük Türkiye dostlugunu bana hatirlatsana,evet ben diyorumki avrupada Türkiyenin en büyük düsmani Almanyadir.
    Konu ister ismez siyate gidiyor,Türkiyeyi AB aldirmayan sence hangi ülke,ben diyorumki Almanyadir,AB'de en cok sözü gecen ülkedir,digerleri hepsi piyondur.

Senior Member sultan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    1.944 Toplam

Hangi kelimeyele almanyayi savundum veya övdüm?

Benim anlamadigim mesele, madem 38 senedir adamlarin ekmegini yiyorsun, nasil düsmanimiz diye ilan edebiliyorsun?

Ben kendi nevsim yasadigim ülkeyi düsmanim bilsem 1 dakka bile kalmam.

Senior Member NeToN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    1 Bu Konu icin
    135 Toplam

(Ben 38 yildir almanyadayim,bugün itibari ile dönme sansim yok) Demekki sende olmuşsun bir ALMAN! Ekmeğini yemiş,suyunu içmişsin geri dönmeyide düşünmüyorsun ama almanlar düşman diyorsun.
    neden düşman oldu acaba sizin gibi kötü örnek olanların yüzünden olmasın? Türkiyeyi avrupa birliğine almıyacakları başından beri belliydi ama Turkiyedeki siyasetciler oy almak için vatandaşı kandırdı.
    şimdikilerde al sana avrupa bunlar bizim düşmanımız diye kandırıyor. aman siz geri gelmeyin burda durum felaket.

13. Teşekkür edenler:

SEVMEK46 (4.12.2016)

1 Bu Konu icin
    2.172 Toplam

Alıntı NeToN Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    (Ben 38 yildir almanyadayim,bugün itibari ile dönme sansim yok) Demekki sende olmuşsun bir ALMAN! Ekmeğini yemiş,suyunu içmişsin geri dönmeyide düşünmüyorsun ama almanlar düşman diyorsun.
    neden düşman oldu acaba sizin gibi kötü örnek olanların yüzünden olmasın? Türkiyeyi avrupa birliğine almıyacakları başından beri belliydi ama Turkiyedeki siyasetciler oy almak için vatandaşı kandırdı.
    şimdikilerde al sana avrupa bunlar bizim düşmanımız diye kandırıyor. aman siz geri gelmeyin burda durum felaket.
    Almanlara kötü örnek olmus olsam 32 senedir ayni iste calisamam,sen bir is yerinde bukadar uzun süre calistinmi? Fazlada uzatmak istemiyorum.

15. Teşekkür edenler:

NeToN (4.12.2016)

Senior Member NeToN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    135 Toplam

tr-22 yazdıklarını okuyunca size kızdım.kendi yazıklarımı okuyunca size haksızlık yaptığımı anladım.şu bir gerçek almanlar Türkler'i sevmez,Türkler de almanları sevmez. koşullar gereği iyi geçinmek zorundayız. siyasiler günün koşullarına göre davranmak zorundalar kendi çıkarları için. vatandaşı düşünen yok.

2. sayfa - 3 sayfa var BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu