Windows 10 Sürüm Numarası Nasıl Öğrenilir?

Microsoft tarafından piyasaya sunulan Windows 10 işletim sistemi farklı sürüm numaralarına sahiptir. İşte sürüm numarasının nasıl öğrenileceği ile ilgili anlatım.

Windows 10 için geliştirilen güncellemeler bilgisayarlardaki işletim sisteminin sürüm numaralarını da değiştirirken her güncellemeyle birlikte bu sürüm numarasının değiştiği de bilinmelidir. Kişiler Windows 10 sürüm numarasını öğrenebilmek adına bilgisayar üzerinden kolay bir şekilde kontrol yapabilmektedir. Böylece sürüm numarasına bakarak yeni bir güncellemenin yapılıp yapılmadığı daha kolay bir şekilde tespit edilebilmektedir. Üstelik özel olarak yapılacak işlemlerde çoğu zaman işletim sisteminin sürüm numarası da önem kazanmaktadır.
Sürüm numarasını öğrenmek isteyen kişilerin başlat menüsüne çalıştır yazarak özel ekrana ulaşması gerekmektedir. Bu ekranı ise winver yazılmalıdır.

Yapılan sorgulama sonucunda yeni bir pencere açılacaktır. Bu pencerede yayınlanan bilgiler sayesinde kişiler kolay bir şekilde işletim sisteminin sürüm numarasını öğrenebilmektedir. Yapacağınız bu kontroller ile birlikte istediğiniz zaman sürüm numarasını öğrenebilirsiniz. Yapacağız kontrollerde sürüm numarasını eski olduğunu görürseniz güncelleme alarak yeni sürüm numarasını geçiş yapabilirsiniz.