Windows 10'da Hangi Uygulama Ne Kadar Pil Tüketiyor?

Windows 10 işletim sistemini kullanan kullanıcılar işletim sisteminde hangi uygulamaların ne kadar çok pil tüketimi yaptığını kolay bir şekilde tespit edebilmektedir.

Özellikle dizüstü bilgisayar kullanan kullanıcıların ayarlarını yapabilmesi adına uygulama kontrolünü yapması gerekmektedir. Hangi uygulamanın ne kadar çok bir tükettiğinin belirlenmesi bu konuda işlemlerin daha kolay bir şekilde yapılmasını sağlayacaktır.
Windows 10 ile birlikte gelen yeni özellik sayesinde işletim sisteminde en çok pil tüketen uygulamanın tespit edilebilmesi oldukça kolaydır. Bu bakımdan belirtilen adımları takip ederek sizler de uygulamaların pil tüketimlerine inceleyebilirsiniz.
Hangi Uygulama Ne Kadar Pil Tüketiyor?
Pil tüketimini kontrol edilebilmesi adına kişilerin başlat menüsü üzerinden Ayarlara girmesi gerekmektedir.

Ayarlar ekranında ise sistem bölümündeki ayarlar ekranına ulaşılmalıdır.

Açılacak yeni sayfada ise pil tasarrufu bölümünden pil kullanımı bağlantısına tıklamanız gerekmektedir.

Açılacak yeni sayfada pil tüketimi konusunda uygulamalarının listesi görülecektir. Liste üzerinden yapacağınız incelemeler ile birlikte kolay bir şekilde ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.