Windows 10 Başlangıç Süresi Nasıl Kısaltılır?

Windows 10 işletim sistemini kullanan kişiler başlangıç süresi için küçük dokunuşlar ile daha hızlı bir işletim sistemine kavuşabilir.

Windows 10 işletim sistemi için yapılacak pratik işlemler sayesinde kullanıcılar başlangıç süresini daha da hızlandırabilir. Yapılacak işlemler sayesinde ön yükleme süreleri hızlandığı gibi açılış süresi de böylelikle daha da kısalmaktadır. Bilgisayarın açılış süresi pek çok kişi için önemli olduğundan dolayı bu işlemlerin yapılması önerilmektedir. Kişilerin bilgisayar açılış suresini hızlandırabilmesi adına aşağıdaki işlemleri takip etmesi yeterlidir.
Windows 10 Başlangıcı Nasıl Hızlandırılır?
Windows 10 başlangıç hızlandırma işlemleri direk regedit üzerinden yapılmaktadır. Bu bakımdan kişilerin aşağıdaki yolu takip ederek ve regedit üzerinden ilgili ekranı açması gerekmektedir.
HKEY_CURRENT_USER\ Software\ Microsoft\ Windows\ CurrentVersion\ Explorer\Serialize

Bu ekrana ulaştığınızda yukarıda resimde görüleceği gibi sağ taraftan yeni değer oluşturabilmek mümkündür. Sağ tarafta yeni bir DWORD değeri oluşturmanız ve ardından bu değere 0 verisini atamanız gerekmektedir. Oluşturduğunuz değere verilmesi gereken ad ise StartupDelayInMSec. Bu işlemleri yaparak reset attığınızda başlangıcın hızlandığını görebilirsiniz. İşlemleri iptal etmek içinse oluşturduğunuz değeri silmeniz yeterlidir.