turk-dreamworld.com Sitesine Hoşgeldiniz.

1. sayfa - 4 sayfa var 1234 SonuncuSonuncu
32 sonuçtan 1 ile 10 arası
    TDW Team-S-Mod. usta_399 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Total 'Thanks' Received by This User :
    0 Bu Konu icin
    2.955 Toplam

Thumbs up iOS 10 işletim sistemi hakkında gelişen son haberler

iOS 10 Ne Zaman Yayınlanacak?

Apple tarafından 13 Haziran'da yapılacak etkinlikler iOS işletim sisteminin 10. versiyonunun tanıtılması beklenirken şimdiden yeni işletim sisteminde neler olacağı merak edilmeye başlandı.

13 Haziran'da Apple tarafından yapılacağı açıklanan WWDC etkinliğinde kullanıcıları hangi yeniliklerin beklediği şu an için bilinmiyor. Apple bu konuda özellikle iOS işletim sisteminde yapacağı yenilikleri gizli tutarken daha önce yapılan açıklamalarda, daha çok farklı özellikleri ile uygulamaların kullanıcılara sunulacağı ve kullanıcıların bu özelliklere adeta bağımlı hale geleceği belirtilmişti. Bu konuda yapılan açıklamalar beklentileri yükseltirken 13 Haziran'a kadar konu ile ilgili sadece iddiaları öğrenebilmemiz mümkün olacak.
    iOS 10, Siri, Apple Music ve HomeKit için bir dizi yeniliğin getirilmesi beklenirken bu konuda merak edilen diğer bir detay iOS 10 çıkış tarihinin ne zaman olacağı.
    Konu ile ilgili yapılan tahminlerde ise iOS işletim sisteminin Eylül'de piyasaya sunulacağı ve kullanılmaya başlanacağı belirtilirken bu durumda özellikle iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modellerinin ilk iOS 10 kullanan cihazlar olması bekleniyor. iOS 9 da aynı şekilde 2015 yılının Eylül ayında kullanıcılar ile buluşturulmuştu. Bu bakımdan iOS 10 için Eylül ayı iddiaları olması oldukça muhtemel bir durum.
    iOS 10 Hangi Cihazlar Destekleyecek?
    iPhone 6S, iPhone 6, iPhone 5S, iPhone 5, iPhone 5C, iPhone 6S Plus ve iPhone 6 Plus modellerinin iOS 10 işletim sistemini desteklemesi bekleniyor.
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    2.955 Toplam

Standart Cevap: iOS 10 işletim sistemi hakkında gelişen son haberler

Apple, iOS 10 işletim sisteminin birinci beta sürümünü geliştiriciler için dağıtıma sundu. iOS 10 Beta 1 güncellemesi neler getiriyor. Güncelleme hangi modelleri kapsayacak?

Apple beklendiği gibi WWDC 2016 etkinliği kapsamında onuncu iOSsürümünü duyurdu. Şirket etkinlik biter bitmez geliştiriciler için iOS 10 beta 1sürümünü dağıtıma sundu.
    Geliştiriciler, Apple Geliştirici Merkezi ve OTA üzerinden indirebilecekleri güncellemeyle birlikte iOS 10 sürümüne eşlik eden tüm yenilik ve gelişmeleri ilk önce tecrübe edebilecek.
    [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]

Kilit ekranda bildirimlerin daha kapsamlı görüntülenmesi, baştan aşağı yenilenen Denetim Merkezi, geliştiricilere açıklan Siri, yenilenen Fotoğraflar uygulaması, kapsamlı bir değişimden geçen Apple Haritalar, yenilenen tasarımıylaApple Music ve diğer tüm yenilikler bu akşamdan itibaren iOS 10 beta 1 sürümüyle birlikte geliştiricilerin kullanımına sunuldu.

iOS 10 için beta sürümlerin dağıtımı eylül ayına kadar sürecek. Apple,iPhone 7 ile birlikte iOS 10 işletim sisteminin resmi çıkışını gerçekleştirecek.
    [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]

iOS 10 güncellemesini alacak modeller

iOS 10 güncellemesini;iPhone 5, iPhone 5c, iPhone 5s, iPhone SE, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPad Air, iPad Air 2, iPad 1, iPad 2, iPad 3 , iPad 4, iPad mini 2, iPad mini 3, iPad mini 4, iPad Pro, 9.7 inç iPad Pro, iPod touch 5 ve iPod touch 6 alıyor.
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    2.955 Toplam

OS 10 Beta 1 sürümünün yayınlanmasının ardından işletim sistemine dahil edilen yeniliklerden biri daha ortaya çıktı. Apple, iOS 10 sonrası uygulamalar için 64-bit uyarısı verecek.

Apple geçtiğimiz günlerde iOS 10 sürümünü duyururken, etkinlik esnasında sürüme dahil edilen yenilik ve gelişmelerin bir bölümüne değindi. Bazı gelişmeler ise iOS 10 beta 1 sürümünün dağıtılmasından sonra ortaya çıktı.Siyah Tema diğer adıyla Dark Mode sözünü ettiğimiz özelliklerden bir tanesi.

Uygulamalar açılışta 64-bit uyarısı verecek

iOS 10 birinci beta sürümünün yüklenmesinin ardından işletim sisteminde önemli bir gelişmeye daha yer verildiği görüldü. Apple, onuncuiOS sürümüyle birlikte cihazlarda çalıştırılan uygulamaların 64-bit desteği sunup sunmadığını kullanıcılara gösterecek.
    Alt bölümdeki ekran görüntülerinden de fark edeceğiniz üzere iOS 10 birinci beta sürümü yüklü bir iPhone’da çalıştırılan uygulamanın 64-bit desteği sunmadığı uyarısı veriliyor.

Apple’a göre 64-bit desteği sunmayan uygulama iOS 10 için optimize edilmiş değil. Apple ek olarak 64-bit desteğine sahip olmayan uygulamanın telefonun genel sistem performansını etkileyebileceği yönünde sert bir uyarıda da bulunuyor.
    iOS 10 ile gelen bu özellik kuşkusuz bundan sonraki süreçte geliştiricileri harekete geçirecek. Apple, 2014 sonunda tüm geliştiricilere uygulamalarını 64-bit ile uyumlu hale getirmeleri noktasında bir e-posta göndermişti.
    64-bit uyarısı sadece 64-bit destekli işlemcilere sahip Apple cihazlarında görünür olacak.
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    2.955 Toplam

3D Touch teknolojisine sahip olmayan iPhone modelleri iOS 10 ile birlikte zengin bildirimlere sahip olabilecek mi? Konuya ilişkin tüm detayları

Son zamanlarda gündem, iOS 10 üzerinden gidiyor. Zengin bildirimleriyle ve diğer birçok yeniliğiyle öne çıkan iOS 10, her iPhone modeline eşit yaklaşarak gelecek. Bilindiği gibi 3D Touch ile öne çıkaniPhone 6s ve 6s Plus, bu özellikle çok fazla bir şey sunamamışlardı.

iOS 10 ile birlikte Apple, 3D Touch özelliğini daha da öne çıkarmak amaçlı zengin bildirimleri oluşturdu. 3D Touch özelliği, Touch ID kadar çıkış yapamamış olsa da iOS 10 ile birlikte şüphesiz ki ilgi çekmeye başladı.
    Eski iPhone’larda da çalışacak

Ancak Apple, 3D Touch özelliği olmayan iPhone sahiplerine bir müjde verdi: iOS 10’un zengin bildirimleri, eski iPhone modellerine de gelecek. Zira iOS 10 Beta 1 sürümünün notlarında şöyle bir ifade yer alıyor:
    “3D Touch için optimize edilmiş olan zengin bildirimler, iOS 10 Beta 1sürümünde yalnızca iPhone 6s ve iPhone 6s Plus modellerine özgüdür. Daha sonraki beta sürümlerinde bu bildirimlere 3D Touch olmayan telefonlarca da erişim sağlanabilecektir.â€

Nasıl çalışacağı zamanla çözülecek

Zengin bildirimlerin eski iPhone’larda nasıl çalışacağı şimdilik bilinmiyor. Instagram uygulamasında tuşa uzun süre basılı tutmanın 3D Touch benzeri bir deneyim yaşattığı bilindiğinden, nasıl olacağı biraz tahmin edilebiliyor. Ancak iOS 10’un daha sadece ilk beta sürümü olması göz önüne alındığında, Apple dahi bunu zamanla çözebilecek gibi görünüyor.
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    2.955 Toplam

Apple, geliştiriciler için iOS 10 Beta 2 güncellemesini yayınladı. Peki, iOS 10 Beta 2 güncellemesi ile hangi yenilikler sisteme ekleniyor?

Apple, WWDC 16 etkinliği sonrası geliştiriciler için[Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]Beta 1 güncellemesini sunmuştu. iPhone, iPad ve iPod Touch modelleri için sunulan iOS 10 Beta 1'den sonra Apple 2. betayı bugün yayınladı. iOS 10 Beta 2 güncellemesi ile sisteme bir takım yenilikler ekleniyor. iOS 10 Beta 2 ile ayrıca sistem kararlılığında gözle görünür artışlar sunuluyor.
    iOS 10 Beta 2 ile gelen yenilikler

HomeKit uygulamasının bazı kısayolları kontrol merkezine eklendi.
    Bildirim merkezine kaçırdığınız son bildirimler eklendi.
    Apple Music uygulamasındaki indirilen müzikler bölümü indirilenler olarak değiştirildi.
    Apple Maps uygulamasında aracınızı park ettiğiniz yeri gösteren bölümde iyileştirmeler yapıldı.
    iMessage uygulamasına resim ve videoları "düşük kalitede gönder" seçeneği eklendi.
    Mail uygulamasına yeni filtre simgeleri eklendi.
    3D Touch destekleyen iPhone modelleri için kontrol merkezine yeni kısayollar eklendi ve bazı iyileştirmeler yapıldı.
    Organ bağışı için Sağlık uygulamasına yeni bir bölüm eklendi.
    Ayarlar bölümüne parmak izlerini sıfırla özelliği eklendi.
    iPad Pro için Split View özelliği App Store'da artık kullanılabiliyor.
    Sistem kararlılığında iyileştirmeler ve bazı küçük düzeltmeler yapıldı.

iOS 10 Beta 2güncellemesini alacak modeller

iOS 10 Beta 2 güncellemesini; iPhone 5, iPhone 5c, iPhone 5s, iPhone SE, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPad Air, iPad Air 2, iPad 1, iPad 2, iPad 3 , iPad 4, iPad mini 2, iPad mini 3, iPad mini 4, iPad Pro, 9.7 inç iPad Pro, iPod touch 5 ve iPod touch 6 alıyor.

AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    2.955 Toplam

Apple, geliştiriciler için iOS 10 Beta 4 güncellemesini yayınladı. Peki, iOS 10 Beta 4 güncellemesi hangi yenilikleri beraberinde getiriyor?

Apple, son yıllarda mobil cihazlarında kullandığı iOS işletim sistemini sıklıkla güncellemeye başladı. Geçtiğimiz aylarda düzenlenen WWDC 2016 etkinliğinde duyurusu gerçekleştirilen iOS 10 işletim sisteminin, yeni beta sürümü geliştiriciler için yayınlandı.
    iPhone, iPad ve iPod Touch modelleri için kullanıma sunulan iOS 10 Beta 4, daha önceki test sürümlerinde ortaya çıkan hataları gideriyor. Ayrıca, kullanıcı deneyimini artırmak için bir çok performans iyileştirmesini bünyesinde barındıran iOS 10 Beta 4 güncellemesi, 456.5 MB boyutunda.

Güncelleme ile birlikte gelen en büyük yeniliklerden birisi, 100'den fazla emojinin yeniden tasarlanması ve yenilerinin eklenmesi oldu.

Apple'ın iOS 10 işletim sistemi ile birlikte kullanıcılara sunduğu yenilikleri öğrenmek için aşağıda yer alan linkten, En Önemli iOS 10 Özelliklerihaberimize ulaşabilirsiniz.

iOS 10 Beta 4 sürümünü yüklemek istiyorsanız, öncelikle aşağıda yer alan cihazlardan birisine sahip olmanız gerekiyor. Tabi, geliştiriciler için yayınlanan bu sürümü yüklemek için cihazınızın UDID kaydının olmasıgerekiyor.
    Eğer cihazınızın UDID kaydı bulunuyorsa, Apple geliştirici sayfasından IPSW dosyasını indirip, iTunes üzerinden yükleyebilir veya güncellemeye doğrudan cihazınızın Yazılım Güncelleme bölümünden ulaşabilirsiniz.
    iOS 10 Beta 4 güncellemesini alan modeller

iOS 10 Beta 4 güncellemesini; iPhone 5, iPhone 5c, iPhone 5s, iPhone SE, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPad Air, iPad Air 2, iPad 1, iPad 2, iPad 3 , iPad 4, iPad mini 2, iPad mini 3, iPad mini 4, iPad Pro, 9.7 inç iPad Pro, iPod touch 5 ve iPod touch 6 alıyor.
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    2.955 Toplam

iOS 10 Beta 5 Güncellemesinde Neler Geldi?

iOS 10 işletim sistemini yeni bir güncelleme daha getirilirken iOS 10 beta 5 güncellemesi resmen yayınlandı.

Ağustos ayının ilk haftalarında iOS 10 Beta 4 versiyonunu yayınlayan Apple, güncellemelerini oldukça hızlı bir şekilde sürdürüyor. Geçtiğimiz günlerde yayınlanan güncellemenin üzerinden çok az bir süre geçmesine rağmen yeni bir versiyonu daha piyasaya sunan Apple, böylece iOS 10 beta 5 versiyonun da gelmesini sağladı.
    Yeni Versiyonda Neler Yeni?
    Yeni versiyon ile birlikte yeni özelliklerin ve geliştirmelerin yapıldığı belirtilirken kullanıcılar telefonları üzerinden yapacakları güncellemeler ile birlikte yeni versiyonu deneme fırsatı elde edebilecek. Yapılan açıklamalarda güncellemeyle birlikte gerçekleştirilen yenilikler hakkında bilgiler verilirken iOS 10 beta 5 ile birlikte gelen en önemli özellikler söyle;
    Telefon tuş kilidi sesi değiştirildi.
    Widget alanına eklenen tarih ve yüz tanıma gibi çeşitli özelliklere yenilikler getirildi ve iyileştirmeler yapıldı.
    Kablosuz olarak ses cihazlarına bağlantı sağlayan işlevlerde yeni tasarımlar ve iyileştirmeler yapıldı
    iOS 10 Beta 5 Güncellemesini Hangi Modeller Alabilecek?
    iPhone 4s ve üzeri iPhone modelleri, iPad Air ve sonrası iPad modelleri ve iPod touch 5 model sahipleri iOS 10 beta 5 güncellemesini alabilecek.
    iOS 10 Beta 5 Güncellemesi Nasıl Yüklenir?
    Geliştirici kaydı bulunan kişiler cihazları üzerinden direk Ayarlar-Genel-Yazılım Güncelleme bölümünden yeni güncellemeyi indirebilir.
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    2.955 Toplam

iOS 10 ne zaman, hangi cihazlara gelecek?

iPhone 7'yle birlikte gelecek olan iOS 10, başka hangi iPhone ve iPad'lere sunulacak; ne zaman gelecek?

Apple'ın yeni su ve toz geçirmeyen, home düğmesi kımıldamayan [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız] ve iPhone Plus'ı, iOS 10 işletim sistemini kullanan ilk cihazlar olacaklar. Firmaya göre iOS 10, "şimdiye kadarki en büyük iOS yayını" olacak, mobil cihazlara birçok yeni işlev ve geliştirme getirecek. Her zaman olduğu gibi, yeni iOS'tan yalnızca yeni iPhone'lar faydalanmayacak. Apple, 13 Eylül'de iOS 10'u bir güncelleme olarak yayınlayacağını duyurdu.
    Apple'ın tüm mobil cihazları iOS 10'a geçmeyecek. İşte iOS 10'a 13 Eylül'de yükseltebilecek olan cihazların listesi:
    iPhone

• iPhone 6s
    • iPhone 6s Plus
    • iPhone 6
    • iPhone 6 Plus
    • iPhone SE
    • iPhone 5s
    • iPhone 5c
    • iPhone 5

iPad

• iPad Pro (iki model de)
    • iPad Air 2
    • iPad Air
    • iPad (dördüncü nesil)
    • iPad mini 4
    • iPad mini 3
    • iPad mini 2

iPod

• iPod touch (sadece altıncı nesil)

Üzerinde iOS 10 yüklü olarak kutusundan çıkan bir cihaz istiyorsanız, şimdilik tek seçeneğiniz iPhone 7 ve iPhone 7 Plus olacak.
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    2.955 Toplam

Apple, iOS 10'un üzerinden henüz kısa bir süre geçmişken, iOS 10.0.2 sürümünü yayınlandı. Peki, iOS 10.0.2 güncellemesi beraberinde neler getiriyor?

[Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]'un yayınlanmasının üzerinden bir haftadan biraz fazla bir süre geçmişken 2 gün önce iOS 10.1 Beta sürümünü yayınlayan Cupertino merkezli [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız] şirketi Apple'da güncellemeler dur durak bilmiyor. Bugün itibariyle iPhone, iPad ve iPod touch için iOS 10.0.2 güncellemesikullanıcılara sunuldu.

56 MB boyutunda olan iOS 10.0.2 güncellemesi ile birlikte, [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]üzerinde kulaklık takıldığında ses denetimlerinin çalışmasını engelleyen sorun çözülüyor. Ayrıca, güncelleme iCloud fotoğraf arşivi açıldığında bazı kullanıcıların fotoğraflar uygulamasından çıkmasına neden olan sorunuda gideriyor.

iOS 10.0.2 Nasıl Yüklenir?

iOS 10.0.2 güncellemesini Ayarlar>Genel>Yazılım Güncelleme bölümünden veya iPhone/iPad'i iTunes'a bağlayıp güncellemeleri denetle seçeneğini kullanarak yükleyebilirsiniz.
    iOS 10.0.2 güncellemesini alan modeller

iOS 10.0.2 güncellemesi; [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız], iPhone 5c, [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız], [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız],[Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız], [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız], [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız], [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız], iPad Air, iPad Air 2, iPad 2, iPad 3, iPad 4, iPad mini 2, iPad mini 3, [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız], [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız], 9.7 inç iPad Pro veiPod Touch 6. nesil modellerini kapsıyor.
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    2.955 Toplam

iOS 10.2 Public Beta 2 Yayınlandı

Apple tarafından geçtiğimiz aylar içerisinde piyasaya sunulan iOS 10 işletim sisteminin yeni bir versiyonu daha yayınlandı. İşte iOS 10.2 public Beta 2 versiyon ile ilgili detaylar.

Apple tarafından geliştirilen telefonlarda ve tabletlerde kullanılan iOS işletim sistemi kullanıcıların piyasadaki pek çok işletim sistemine göre çok daha etkin ve sorunsuz bir sistemi kullanmasını saplıyor. Bu bakımdan sadece işletim sistemi ile dahi özel bir yerde bulunmayı başaran Apple, yeni işletim sistemi güncellemelerini de sürdürüyor.
    Yeni Güncelleme Geldi
    Yapılan açıklamalarda iOS 10 işletim sisteminin yeni bir versiyonunun daha yayınlandığı belirtilirken yeni güncellemenin iOS 10.2 Public Beta 2 olarak adlandırıldığı belirtildi.
    Neler Yeni?
    Yeni sistem sayesinde pek çok farklı yenilik cihazlara sunulurken en çok dikkat çekenler yeni duvar kağıtlarının ve emojilerin sisteme eklenmesi oldu. Üstelik kullanıcıların acil durumlarda arama yapabilmesi adına gerekli düzenlemelerin yapılarak kullanıma sunulması da acil durumlarda kişilerin yardım almasını sağlayacak.
    Belirtilen özelliklerinin yanı sıra çeşitli performans iyileştirmelerinin ve güvenlik açıklarının kapatıldığı belirtilirken bu geliştirmeler sayesinde kullanıcılar telefonu oldukça etkin bir şekilde kullanabilecek. Yapılan resmi açıklamalarda iOS 10 işletim sisteminin yeni versiyonun mevcut sistemlere göre çok daha başarılı olduğu ve pek çok performans geliştirilmesini içerdiği belirtildi.
    Güncelleme Nasıl Alınacak?
    Güncellemesinin alınabilmesi adına kullanıcıların Beta kaydını yaptırması gerekiyor. Eğer beta kaydınız bulunmuyorsa Apple Beta software program dahilinde kaydınızı gerçekleştirebilir ve ardından güncellemeyi kolay bir şekilde alabilirsiniz. Kayıt yapmayan kullanıcıların herhangi bir şekilde yeni sistemi denemesi mümkün olmazken kayıt yapıldıktan sonra güncelleme alabilecek cihazlar listesindeki tüm cihazlar için yeni güncellemeyi alabilirsiniz.
    iOS 10.2 Public Beta 2 güncellemesini alan modeller ise şöyle; iPhone 5, iPhone 5c, iPhone 5s, iPhone SE,iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone 7, iPhone 7 Plus, iPad Air, iPad Air 2, iPad 1, iPad 2, iPad 3 , iPad 4, iPad mini 2, iPad mini 3, iPad mini 4, iPad Pro, 9.7 inç iPad Pro, iPod touch 5 ve iPod touch 6
    AlıntıAlıntı

1. sayfa - 4 sayfa var 1234 SonuncuSonuncu